Влада Рівного хоче визнати "героєм" "гарячого борця" з УПА, нардепа від Партії Регіонів

У Рівному вирує скандал навколо визначення володарів звання “Почесний громадянин міста Рівного” та відзнак “За заслуги перед містом”. Рівнян обурила пропозиція спеціальної комісії Рівнеради надати нардепу-регіоналу та екс-губернатору Миколі Сороці відзнаку “За заслуги перед містом” І ступеня. Тим часом подання декількох шановних рівнян відхилили. "ВСЕ" з'ясувало хто у міській владі приймає такі рішення.

 

За теоріюєю подавати претендентів на почесні міські звання може будь-яка установа та організації. Однак, не все так просто. Іноді для присвоєння тієї чи іншої відзнаки поважній людині не вистачить навіть звернення від трьох десятків громадських організації. Адже рішення кого включити в список нагороджених приймає спеціальна комісія. Так сталось і цьогоріч. Засідання спеціальної комісії відбулось 2 липня. Після попереднього розгляду матеріалів, що стосуються присвоєння звання "Почесний громадянин міста Рівного", було сформовано відповідний проект рішення, яке має затвердити сесія Рівненської міськради.

Скандал — у сороки на хвості

За проектом рішення минулого тижня ми підготували матеріал, який обурив рівнян. Найбільше претензій було саме до кандидатів на отримання відзнаки “За заслуги перед містом” І ступеня.

Адже  члени комісії пропонують відзнаку “За заслуги перед містом” I ступеня  присвоїти Народному депутату України від Партії регіонів, президенту Національного університету водного господарства та природокористування Миколі Сороці.

Таку почесну відзнаку Микола Петрович отримає ніби то "за діяльність, яка сприяла підвищенню авторитету міста Рівного на регіональному рівні, за тривалі зусилля, що увінчалися успіхом на користь міста та його мешканців," – кінець цитати.

Крім того, щасливими володарями відзнаки можуть стати ректор Рівненського державного гуманітарного університету Руслан Постоловський, викладач комунального закладу "Рівненська державна дитяча художня школа" Анатолій Мартиненко та директор науково-виробничої фірми "Продекологія"Андрій Лозін.

Крім рівненських звершень мешканців області обурила і політична позиція Миколи Сороки. Найбільше нардепу закинули схвальне голосування за звернення до Польського Сейму з проханням визнати Волинську трагедію геноцидом польського народу. А фактично визнати вояків Української повстанської армії, які боролись за незалежність України - звичайними бандитами. Зокрема у цьому зверненні депутатів від Партії Регіонів та КПУ йшлось: "звертаємося до Спікера Сейму з гарячим проханням про підтримку резолюції Сенату про визнання Волинської трагедії як факту вбивства людей здійсненого ОУН-УПА та про засудження злочинів українських націоналістів."

Чи пропали подання?

Втім, судячи з проекту рішення ради, виникло ще одне непорозуміння. Як розповів перший заступник голови громадської ради при УМВСУ в Рівненській області Олександр Зайчук, у рішенні не відображено подання громадської ради та ще декількох організацій.

- Полк Зв'язку 13 армійського корпусу, колективи двох рівненських шкіл, громадські організації міста та  Громадська рада УМВСУ в Рівненській області робили подання депутата Рівнеради та мецената Олександра Нестерука на нагородженні відзнакою "За заслуги перед містом" І ступень. Коли ж на сайті побачили проект рішення - були здивовані. Там і згадки немає про наше подання, - зауважив Олександр Зайчук.

Тим часом журналісти вирішили з'ясувати куди ж зникло подання на депутата. Цим після чергового засідання міськвиконкому поцікавилась у міського голови Рівного Володимира Хомка журналістка "Рівненської  правди" Юлія Голик:

— А чому відклали подання кандидатури Нестерука?

— Чому не відклали? – здивувався міський голова. — Не було подання на нагородження його почесними відзнаками.

То ж ми вирішили з'ясувати, що трапились і чому слова чиновників та громадських активістів різняться. Тому звернулись до міської ради з запитом та прохання надати склад та протокол засідання комісії, яка розглядала подання.

Судді хто?

Що ж ми з'ясували з отриманих документів? Це ви можете прочитати в копіях документів нижче. "Командують" комісією для попереднього розгляду звернень щодо звання "Почесний громадянин міста Рівне" – керівники міста. Голова комісії – екс-партієць "Батьківщини", секретар Рівнеради Андрій Грещук, заступник голови – член партії "Батьківщина", заступник мера Рівного  Галина Кульчинська. Секретарем комісії є завідувач сектору міськвиконкому Олександр Підкаура.

Андрій Грещук

В комісію входять: керуючий справами міськвиконкому Святослав Власюк, начальник організаційно контрольного відділу апарату ради та виконкому Світлана Воробей, начальник юридичного відділу апарату ради Світлана Корнійчук, начальник міського управління праці і соцзахисту населення Віра Мельник, депутат Рівнеради, член "Народної партії" Світлана Богатирчук-Кривко, депутат промерської групи "Рівне" у міський раді Олександр Чубай, та ще два депутати міськради від "Батьківщини" – Ірина Виноградова та Едуард Галайчук.

Однак, другого липня, коли розглядались цьогорічні подання, на засіданні комісії були відсутні одразу 5(!) членів комісії з 11, а саме: Ірина Виноградова, Світлана Воробей, Олександр Чубай, Світлана Корнійчук, Віра Мельник.

Але присутні члени комісії все одно розглядали подання, і саме вони відповідальні за проект рішення про почесні відзнаки. З урахуванням їх думки формувались пропозиції на сесію Рівнеради. Варто запам'ятайте їх політичну чи чиновницьку приналежність, адже у наступному розділі це буде мати значення.

Їм відмовили

Згідно протоколу до комісії надійшло подання відразу на 12 осіб. І тут розпочинається найцікавіше. Одноголосними рішенням (шість – "за"), учасники комісії зняли з розгляду подання на нагородження Олександра Нестерука. Подейкують, що таку пропозицію висловила однопартійка Нестерука — Галина Кульчинська. Однак, однозначно судити не можна, адже в протоколі про це відомостей нема, а журналістів на засідання комісії не запрошували.

Галина Кульчинська 

Зняли з розгляду і подання на нагородження відзнакою "За заслуги перед містом" ІІІ ступеня лікаря-терапевта центральної міської лікарні Лідії Бурик.

Відмовили у розгляді питання щодо колективу студії "Дольче віта", який пропонував відзначити директора Вікторію Бордюг званням "Почесний громадянин міста Рівне". І це цілком логічно, адже кандидат на це звання має мати перед тим хоча б одну відзнаку за заслуги перед містом та обґрунтування внеску в розвиток міста.

Дивно, що не підтримали подання на нагородження відзнакою "За заслуги перед містом" ІІ ступеня багаторічного начальника "Обласного центру з фізичної культури та спорту інвалідів "Інваспорт" Віктору Кучеру. Чим вже він не вгодив, що двоє членів комісії проголосували проти його кандидатури, а четверо – утримались? Можливо тим, що вихованці його закладу регулярно завойовують найвищі нагороди на міжнародних змаганнях і параолімпійських іграх.

Достойники

Всі решта подань комісії проголосувала одноголосно "за". З списком достойників ви можете ознайомитись в попередньому нашому матеріалі, або ж переглянути протоколи. Подання на нагородження відзнакою "За заслуги перед містом" І ступеня Миколи Сороки та Руслана Постоловського голосували "пакетом", де всі шість присутніх учасників комісії голосували "За".

Цікаво, як співставляться політичні погляди Миколи Сороки та Галини Кульчинської, адже остання під час реалізації проекту "12 історій про УПА" позиціонувала себе як захисника українських повстанців? Натомість номінант на відзнаку "За заслуги перед містом" І ступеня Микола Сорока вважає українських повстанців мало не військовими злочинцями. 

Тепер напрацьований список достойників мають обговорити постійні комісії Рівнеради, а згодом за проект рішення мають проголосувати депутати міськради. Не виключено, що вже до засідання сесії, де розглядатимуть питання про почесні відзнаки, громадські організації та політичні партії можуть влаштувати акції протесту з цього приводу. Адже рішення ще не прийняте.

Коментарі

вважаю що головою і заступниками таких комісій не мають право бути працівники державних органів. вони можуть бути тільки секретарями комісій. І НІ В ЯКОМУ РАЗІ НЕ МОЖУТЬ НАГОРОДЖУВАТИСЯ І ПРИСВОЮВАТИСЯ ПОЧЕСНІ ЗВАННЯ ДІЮЧИМ ДЕПУТАТАМ ЛЮБИХ РАНГІВ ПОСКІЛЬКИ ВОНИ Е СЛУГИ НАРОДУ І ПАРТІЙНИМ ФУНКЦІОНЕРАМ ПОСУІЛЬКИ В БІЛЬШОСТІ ВИПАДКІВ ВОНИ Е ПАРТІЙНИМИ ПРОСТИТУТКАМИ. іНАКШЕ ОДНА ВЛАДА БУДЕ ІХ НАГОРОДЖУВАТИ А СЛІДУЮЧА ПОЗБАВЛЯТИ ТИХ НАГОРОД це ПОВИННІ БУТИ ПРЕКРАСНІ НЕЗАПЛЯМОВАНІ ФАХІВЦІ З ЧИСЛА ІНТЕЛІГЕНЦІІ РОБІТНОКІВ І СЕЛЯН ЯКІ НА ПРОТЯЗІ БАГАТЬОХ РОКІВ ЧЕСНО ПРАЦЮЮТЬ НА МІСТО І БАТЬКІВЩИНУ!

Причепились до Кульчинської з Нестеруком знову. Хай розбираються самі. А може запитати її особисто? Дюг може це зробити? І цікаво ще: ХТО знає, що за розгони влаштувала Кульчинська в парку на минулому тижні. Подейкують, що полетять голови і директора, і бухгалтера ...

Кульчинська? мститься Нестеруку, адже хоче напевно балотуватись в мерки, а Нестерук гідний кандидат, але де там потрібно обгадити та нашкодити ще за довго до виборів, не зважаючи на партійну принадлежність, бий своїх. щоб чужі боялись. В Рівному відбуваються якісь чудеса, ті що повинні були б захищати інтереси городян, навпаки підігрують корумповано - грабіжницькій владі, Хамко взагалі тут не при дєлах, які б питання в місті не вирішувались! Все вирішується колуарно, вони думають, що всі навкруги сліпі кошенята, НІ пані Кульчинська та панове "Хомковці", ми все бачимо та аналізуємо, прийде час і ви відповісте за всі ці злодіяння, які творите в місті!!!!!!!!!

Ваша Свол....та і є найперші зрадники, хай самі себе покарають.

Хомко останнім часом якись відморожений: нічого не знае, не бачив, вперше чує.

Тож УПА це вбивцi,гвалтiвники, ублюдки.

зрадники-це свобода...це ваші вожді бігають в ап за інструкціями до льовочкіна і чітко їх виконують

Це все зрадники з БАТЬКІВЩИНИ. Запамятайте їх імена. СВОБОДА їх знищить. Всі будете там де ваша Юлька, злодії і зрадники.

Це все зрадники з БАТЬКІВЩИНИ. Запамятайте їх імена. СВОБОДА їх знищить. Всі будете там де ваша Юлбка, злодії і зрадники.

Зовсім владники обнагліли -крутять як хочуть. Для Сороки-зрадника історії українського державотворення дають відзнаку власне на батьківщині УПА. МАРАЗМ!
Є прекрасні вчителі, лікарі, внесок яких вагомий і беззаперечний, а нагороджують лише угодного меру.

Сторінки

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.