Як працюють народні депутати від Рівненщини

Найважливішою функцією народного депутата України є розробка та ухвалення законодавчих актів. Також для виконання обов'язків пов'язаних з виконанням депутатських повноважень та роботи з виборцями депутат наділений правом депутатського звернення та депутатського запиту. Про законотворчу активність депутатів та кількість депутатських запитів народних обранців від Рівненщини читайте далі.

Народні депутати України можуть подати два запити за одне пленарне засідання.

Загалом за перших півроку роботи Верховної Ради України VII скликання народні обранці вихідці з Рівненщини подали 57 депутатських запитів, з яких 20 стосувалося захисту інтересів окремих громадян та колективів, 27 – розслідування зловживань та порушень, шість – інфраструктури в округах, чотири – політики та законодавства.

Найбільше депутати направили запитів до Кабінету Міністрів України (23 запити), Генеральної прокуратури (дев’ять запитів) і Міністерство аграрної політики та продовольства (три запити). По два запити народні обранці направили до Міністерства внутрішніх справ та до місцевих органів влади. В інші ограни влади та установи було направлено по одному депутатському запиту (детальніше у таблиці нижче).

Найбільш активним у законодавчій сфері був депутат ВО «Батьківщина» Юрій Вознюк.

За час роботи у Верховній Раді України VII скликання член Комітету з питань підприємництва, регуляторної та антимонопольної політики Микола Кучерук розробив законопроект про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо дерегуляції господарської діяльності у сфері робіт із землеустрою. Проект ще не розглядався на сесії ВР. Законодавча ініціатива відповідає профільній діяльності., у складі якого працює народний обранець. Проте проект постанови не підтримали більшість депутатів парламенту.

За півроку роботи Микола Кучерук надіслав вісім депутатських запитів. Більшість з них стосуються розслідувань щодо зловживань та порушень. П’ять з вісьми запитів спрямовано на вирішення питань 156 округу, в якому обраний депутат.

Голова Підкомітету з питань оподаткування доходів юридичних осіб, уніфікації податкового і бухгалтерського обліку Комітету Верховної Ради України з питань податкової та митної політики  Юрій Вознюк.

За півроку роботи в парламенті взяв участь в розробці 16 проектів нормативно-правових актів, з яких 14 законопроектів і 2 проекти постанов. Поки жоден із документів не виносився на голосування в Раді і відповідно не набрав чинності. Більшість ініціатив депутата прямим чином не стосується профілю його роботи. Лише 5 із 16 проектів стосуються економічної сфери. Самостійними ініціативами депутата стали 12 вузько направлених законопроектів.

Загалом депутат Юрій Вознюк подав 16 запитів. Більшість з них, а саме дев’ять з 16, спрямовані на захист інтересів окремих громадян та колективів.

- Будучи в опозиції важко просувати свої законопроекти , потрібна підтримка провладної партії, - говорить Юрій Вознюк.

Член Комітету Верховної Ради України з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності Валентин Королюк.

За час роботи Верховної Ради України VII скликання подано два проекти постанов – про відзначення 450-річчя міста Радивилів Рівненської області та про призначення позачергових виборів Клеванського селищного голови. Ініціативи депутата не стосуються профілю його роботи як. Також Валентин Королюк ще не ініціював законопроектів, які б відповідали передвиборчим зобов’язанням депутата.

За останні півроку Валентин Королюк надіслав шість депутатських запитів. Більшість з них  направлена до Кабінету Міністрів України, лише один – до Міністерства інфраструктури України.

Голова Підкомітету з питань міжнародного співробітництва у сфері боротьби з організованою злочинністю і тероризмом та протидії легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом Олег Осуховський.

Взяв участь у розробці двох законопроектів та проекту постанови. Поки жоден із документів не набрав чинності. Проект Постанови про відзначення 500-ї річниці битви під Оршею перебуває на розгляді комітетів. Лише один з трьох законодавчих ініціатив депутата відповідає профілю його роботи як члена Комітету з питань боротьби з організованою злочинністю і корупцією.

За перші півроку роботи в парламенті Олег Осуховський направив 16 депутатських запитів. З них п’ять адресувалися Кабінету Міністрів України, три – запити Керівникам міністерств та відомств України та вісім запитів – Генеральному прокурору України. По вісім запитів народного депутата спрямовано на захист інтересів окремих громадян та колективів та на розслідування зловживань та порушень. Більшість запитів депутата стосувалися інтересів виборців округу та мешканців Рівненської області.

Заступник голови Комітету Верховної Ради України з питань науки і освіти Микола Сорока.

Взяв участь у розробці 6 нормативно-правових актів, з яких три  законопроекти та три проекти постанов. В рамках профільної діяльності він підготував чотири законопроекти. З шести розроблених депутатом проектів лише один отримав підтримку у ВР та вступив у дію. Мова йде про Постанову «Про відзначення в Україні 25-ї річниці виведення радянських військ з Афганістану». Ця постанова не має відношення до профільного комітету депутата.

Секретар Комітету Верховної Ради України з питань будівництва, містобудування і житлово-комунального господарства та регіональної політики Віталій Чугунніков.

За півроку роботи у Верховній Раді України взяв участь у підготовці 13 проектів нормативно-правових актів. Серед них 12 законопроектів та один проект постанови. Наразі жоден з документів не проголосований. Більшість його проектів, 9 з 13, стосуються відання комітету, до якого належить народний обранець.

Віталій Чугунніков самостійно подав Проект Закону «Про внесення змін до Регламенту Верховної Ради України». Решта проектів подавалися депутатом спільно з колегами. Віталій Чугунніков є одним з ініціаторів Проекту Закону «Про внесення змін до Закону України «Про статус народного депутата України», що поданий повним складом фракції «УДАР». Варто відзначити, що скасування депутатських пільг, яке передбачено законопроектом, передбачено у передвиборчій програмі партії.

Депутат надіслав 8 депутатських запитів. З них два адресувалося Кабінету Міністрів України, два – до Міністерства аграрної політики та продовольства та п’ять – Генеральній прокуратурі. Більшість запитів депутата спрямовані на запобігання шкоди суверенітету та економічній безпеці України, стосовно нормативів граничного допустимого скидання забруднюючих речовин; вирішення проблеми неповернення депозитних вкладів вкладникам публічного акціонерного товариства «Західінкомбанк».

Член Комітету з питань Європейської інтеграції Юрій Благодир

Поки не подав жодної законодавчої ініціативи.

Юрій Благодир у перше півріччя роботи парламенту направив 3 депутатських запити. З них 1 запит адресовано Кабінету Міністрів України щодо ситуації, яка склалася з відшкодуванням податку на додану вартість підприємствам «Церсаніт Інвест», «Барлінек Інвест», «Будівельний Союз «Моноліт». Два запити адресовано Керівникам міністерств та відомств України.

 Проте депутати дійшли висновку, що першочергово потрібна якість законів, а не їх кількість. І з цим важко не погодитись.

За інформацієї Громадської мережі ОПОРА.

 

Коментарі

Тільки Сорока і Благодир можуть внести нормальні законопроекти,оскільки мають досвід роботи у органах виконавчої влади. Інші далекі від законодавчої баи

Доречі, а Тамара, мабуть, пише тільки за гроші. Скільки Вознюк платить?
І ще , коли є люди, які вислуховують і допомагають, то Вознюк ( чітко цитую слова п. Тамари) "намагається вислухати і допомогти". Якби більше думав про людей, а не про Піар, то хватило б сил, хоча б для початку, вислухати, а потім, в перспективі, і допомогти. Сміх та й годі))))))))

Згідний на всі 100% Але хочу зазначити, що один депутат анітрішки не збавив темпу своєї постійної діяльності (як депутатської, так і до депутатства), Королюк , як завжди, нічого не робить, окрім вигляду, що щось робить ))))))

)))))))))))))))сміх тай годі, так сприймає біль, що аж забув де Рівне)))
КОРОЧЕ із статті я зрозумів, Що всі робили вид "бурной деятельности", а загалом нічого))))

При чому тут Вознюк? Стаття про всіх нардепів від Рівненщини. А піар Вознюку не потрібен. Він і без піару має достатню підтримку територіальних громад. Бо Юра - порядна і добра людина. Бо Юра сприймає людський біль, як власний. Він всіх намагається вислухати і допомогти.

Таке відчуття від написаного, що Вознюк собі замовив трошки піару. Всі знають який він і його опозиційні колеги "активні" ...сміх тай годі.

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.