"Цирк" Рівнеради: постать нардепа-регіонала Сороки спонукає депутатів до закритості і втечі. АУДІО

У Рівному пройшло чи не найскандальніше засідання бюджетної комісії міськради за останні роки. Депутати зажадали розглядати питання про присвоєння  нардепу-регіоналу та екс-губернатору Миколі Сороці відзнаки “За заслуги перед містом” І ступеня, а потім взагалі втекли з засідання комісії. Тим часом питання все одно розглядатиме сесія.

У Рівному вирує скандал навколо визначення володарів звання “Почесний громадянин міста Рівного” та відзнак “За заслуги перед містом”. Рівнян обурила пропозиція спеціальної комісії Рівнеради надати нардепу-регіоналу та екс-губернатору Миколі Сороці відзнаку “За заслуги перед містом” І ступеня. Тим часом подання декількох шановних рівнян відхилили.

Сьогодні, 18 липня, мало відбутись перше публічне обговорення проекту рішення. Це питання стояло на порядку денному постійної комісії з питань бюджету, фінансів та управління комунальною власністю під номером один. Цікаво, що запрошення для журналістів прислали ледве не за годину до її початку. Мабуть апаратники виконкому почали втрачати зір, і не змогли розгледіти засідання комісії в плані роботи комісій?

Читайте: Мерія Рівного нагородить нардепа-регіонала та екс-губернатора "за заслуги перед містом"

Нервове напруження відчувалось ще перед початком засідання, яке проводили не в залі засідань виконкому як зазвичай, а в 410 кабінеті. Мовляв зал зайнятий іншими нарадами. Однак візуально було видно, що зал просто зачинений на замок. В тісному кабінеті місця для журналістів та великої кількості депутатів (їх прийшло в два рази більше ніж зазвичай) було небагато. Мабуть тому депутатам було спекотно, а обличчя вкривав піт. Навряд чи вони, депутати з досвідом, нервували через питання порядку денного.

Ще до початку комісії спробувати отримати коментар голови   постійної комісії з питань бюджету  фінансів Едуарда Галайчука, який власне і працював у спеціальній комісії по нагородженнях. Однак депутат, до засідання сесії нічого коментувати не захотів, мовляв все почуєте на засіданні комісії. А рішення ще обговорюватиме низка  профільних комісії та ухвалюватиме сесія.

Варто зауважити, що на засідання комісії прийшли не тільки члени комісії, а й інші депутати. Всі попередні засідання були не таким успішними. Іноді, щоб зібрати кворум доводилось чекати деяких депутатів по півгодини. А тут аншлаг. Депутат Рівнеради Анатолій Чугуєвець навіть сидів на одному стільці з секретарем Рівнеради Андрієм Грещуком.

?

Андрій Грещук

Вже на початку засідання фракція "Єдиного центру", себто депутат Сергій Паладійчук, запропонувала перенести питання про нагородження з першого місця на останнє. Депутати підтримали пропозицію.

Однак коли дійшло питання «Про присвоєння звання «Почесний громадянин міста Рівного» та відзнак «За заслуги перед містом» пан Паладійчук знову відзначився. Питання розглядали в штатному режимі, Андрій Грещук доповідав, аж тут Сергій Богдавнович запропонував розглядати його у закритому режимі.

Сергій Паладійчук

- Хай не ображається преса, але зараз будемо обговорювати якісь персоналії. І поки не буде прийнято остаточне рішення – не варто виносити це на громадське обговорення. Можливо варто розглядати це питання в закритому режимі, - зауважив Сергій Паладійчук. До слова, закритістю він грішив ще тоді, коли у попередньому скликанні ради сам був головою бюджетної комісії.

Тим часом голова комісії Едуард Галайчук (фракція ВО "Батьківщина") поставив питання на голосування. З дев'яти членів комісії витурити журналісті з зали захотіли п’ятеро: Сергій Паладійчук ("Єдиний центр"), Андрій Філін (депутатська група "Рівне"), Сергій Васильчук (депутатська група "Рідне місто"), Юрій Запорожець (голова фракції ВО "Батьківщина") та Василь Власенко (Народна партія).

Але журналісти у Рівному повелись не дуже покірні, і просили надати юридичне обґрунтування правомірності такого рішення. У відповідь депутати послали секретаря комісії до юриста на консультацію. А розгляд питання продовжився у відкритому режимі.

Раптом більшость присутніх депутатів згадали про невідкладні справи. Хтось терміново поспішив на засідання іншої комісії, у когось була важлива зустріч, а хтось поспіхом виходив мовчки, можливо згадавши про невимкнену вдома праску. Так за кілька хвилин кабінет покинули депутати Чугуєвець, Запорожець, Філін та Паладійчук.

Секретар комісії принесла виписаний на папірці номер рішення, відповідно якого обумовлюється голосування з цього питання. На що журналісти та автор цього матеріалу нагадали депутатам, що відповідно до закону "Про місцеве самоврядування в Україні", всі засідання комісії зобов’язані проводитись відкрито. Юридичних контраргументів  у міських обранців не знайшлось, тому жоден журналіст залу не покинув. Обмежились лише нетривалою словесною перепалкою. Її ви можете прослухати на аудіозаписі.

Тим часом пан Грещук продовжив доповідати. Ясна річ, що всіх цікавила лише постать народного депутата та екс-губернатора, а тепер Президента НУВГП Миколи Сороки, якого на нагородження відзнакою “За заслуги перед містом” І ступеня номінував колектив ВНЗ.

Читайте:  Влада Рівного хоче визнати "героєм" "гарячого борця" з УПА, нардепа від Партії Регіонів

Зрештою свободівець Олег Карпяк запропонував підтримати рішення, але кандидатуру Сороки з проекту виключити. Присутні депутати проголосували питання за основу, але виключити зі списку Сороку наважився тільки сам Карпяк. Решта ж думок розділилась і стосовно прийняття рішення в цілому. Тому апріорі комісія рішення не підтримала, але за регламентом рекомендувала винести його на розгляд сесії. І немає сумнівів в тому, що 25 липня це питання голосуватимуть виключно в закритому режимі. Адже всі розуміють між яких двох вогнів доводиться балансувати міським обранцям. І лише з одного боку там виборці…

Власне після засідання комісії депутати колективно хотіли донести логіку своїх дій автору матеріалу. Це ви теж можете прослухати в записі. А тим часом до чергового засідання сесії залишився лише тиждень.  

PS. Щоб не опорочити наших депутатів і не наплутати факти написав запит до міської ради з прохання надати протокол засідання цієї комісії. Сподіваюсь його не оголосять секретною інформацією для службового користування. 

Коментарі

У нас їх аж три боксер, крикун і кроль ...

То ж самі можете запитати і в коментарях і на фейсбук.

Та, що ж шукати, Ви їх всіх знаєте. І побачите 25 на сесії)

Юрій, краще спитай Сергія Богдановича, як він голосував на тимчасовій комісії по змінах до регламенту. Паладійчук був за те, щоб всі голосування за допомогою "Ради" були закритими. Запроси протокол комісії, там це є.

Пане Дюг, знайдіть. Та не просто на словах. А з аргументами. Обєктивними. До того ж де логіка - якщо я сам зробив роботу комісії прозорою, це було моє рішення, навіть всупереч волі певних депутатів тієї каденції. Тому будьте коректні, а якщо Вам ноша журналіста потрібна лише для марних звинувачень - читайте вище. Зрештою, я цю дискусію для себе закінчив. Хто хотів мене почути - почув, решта - марнування часу. Побажання сайту я висловив. Висновки нехай роблять читачі. Дякую за увагу.

А хіба не він давав вказівку депутатам його фракції вдягатись на бійку на минуле сесійне засідання ? Навіть-жінкам. Запитайте його про це....:))))))))))

Я просив би вас бути толерантнішими у висловах. А щодо депутатів, то в мене більше питань до депутатів від "Батьківщини". Як їм голосуватиметься за Сороку в сесійній залі? Це питання наші журналісти думаю зададуть голові фракції Юрію Запорожцю

Вже давно зрозуміло на чиємо боці грає паладійчук, на боці злодіів-корупціонерів! Лиже дупу таким як Хомко та сорока і хоче перед журналістами виглядати білим і пухнастим, напевно знову хоче в мерію секрктаре. а можливо і мітить на крісло....

Останнє що може зробити політик-почати публічно сваритися з журналістами.Особливо з такими як Юрко та Олексій. НЕ РОЗЧАРОВУЙ СВОЇХ ПРИХИЛЬНИКІВ!!!!!

Олексій, в три хвилини знайдем журналістів, які згадають як пан Паладійчук як голова комісії хотів зробити обговорення деяких питань закритими від преси. 

Сторінки

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.