Влада Рівного під тиском журналістів відмовилась нагороджувати нардепа від Партії Регіонів. ФОТО

Рівненська міська рада після низки скандалів була змушена змінити проект рішення про присвоєння звання "Почесний громадянин міста Рівне" та "За заслуги перед містом". З проекту рішення викинули двох номінантів: народного депутата від Партії Регіонів та екс-губернатора, президента НУВГП Миколи Сороки та ректора РДГУ Руслана Постоловського.

У Рівному вирує скандал навколо визначення володарів звання “Почесний громадянин міста Рівного” та відзнак “За заслуги перед містом”. Рівнян обурила пропозиція спеціальної комісії Рівнеради надати нардепу-регіоналу та екс-губернатору Миколі Сороці відзнаку “За заслуги перед містом” І ступеня. В той же час подання на нагородження декількох шановних рівнян відхилили.

Тим часом, "партизанську війну" в поліських лісах розпочала рівненська "Свобода" проти народного депутата від Партії Регіонів Миколи Сороки. Першою ластівкою активності "свободівців" стало поширення агітаціних листівок проти одіозного політика. 

Читайте: Мерія Рівного нагородить нардепа-регіонала та екс-губернатора "за заслуги перед містом"

18 липня  пройшло чи не найскандальніше засідання бюджетної комісії міськради за останні роки. Депутати зажадали розглядати питання про присвоєння нардепу-регіоналу та екс-губернатору Миколі Сороці відзнаки “За заслуги перед містом” І ступеня в закритому режимі і намагались видалити пресу із залу засідань. Однак журналісти виявились не поступливими і посилаючись на норми закону віддмовились виходити. Тоді деякі з депутатів, членів комісії взагалі втекли з засідання комісії.

Сайт "ВСЕ" висвітлював перебіг поддій в деталях, чим навіть викликав обурення частини депутатів. 22 липня у Рівному розпочали збір підписів проти нагородження народного депутата від Партії Регіонів та екс-губернатора Миколи Сороки.  А адміністратор групи "Рівненщина політична" в Facebook Святослав Клічук поширив відповідну заяву.

Читайте:  Влада Рівного хоче визнати "героєм" "гарячого борця" з УПА, нардепа від Партії Регіонів

Тим часом сьогодні відбулось засідання погоджувальної ради, де зазвичай розглядають питання порядку денного наступної сесії. Саме на її засіданні з'явились цікаві факти. Як повідомив депутат Рівнеради Олександр Лащук, Миколу Сороку та Руслана Постоловського виключили з числа претендентів на нагородження відзнакою "За заслуги перед містом" І ступеня.

— Натомість ще 11 липня 2013 року я вніс подання на нагородження цією візнакою голову Рівненського обласного братства вояків УПА Василя Кирилюка, - зауважив Олександр Лащук.

Василь Кирилюк

Тим часом на погоджувальній раді депутатам вже запропонували проект рішення без Сороки та Постоловського. Їх викреслили, натомість нікого нового на цю заслугу не номінували. Тепер претендентів на здобуття відзнаки “За заслуги перед містом" І ступеня залишилось лише двоє: викладач Рівненської художньої школи Анатолій Мартиненко та директор НВФ "Продекологія" Андрій Лозін. Зі списком всіх претендентів ви можете ознайомитися у оновленому проекті рішення:

Наразі невідомо, що саме змусило  керівників міста, відмовитись від ідеї нагородити Миколу Сороку. Але радше за все саме скандал, який підняли ЗМІ. Адже зазвичай такі питання намагаються провести "по-тихому", щоб нічого нікому не пояснювати. Однак цього разу не вийшло. Журналісти сайту "ВСЕ" розкопали проект рішення, а потім і протоколи комісії, яка на основі подань готувала список кандидатур на нагороди. Ключовим стало засідання бюджетної комісії, де депутати хотіли зробити розгляд питання закритим. Журналісти цього зробити не дали, натомість підняли ще одну хвилю скандалу та показали тих депутатів, які бояться публічного обговорення. Бо навіть  депутати були змушені виправдовуватись в коментарях до матеріалів на сайті "ВСЕ".

Читайте:  Влада Рівного хоче визнати "героєм" "гарячого борця" з УПА, нардепа від Партії Регіонів

Швидше за все, міські обранці злякалися розголосу та того що потім подумають виборці. Тепер питання розглядатиме сесія Рівнеради 25 липня. Сподіваємось, що у відкритому режимі.

Коментарі

Василь Кирилюк брав участь у бою з німецькими окупантами 30 травня 1943 року в селі Майдан Дубенського району, а також у серпні того ж року біля села Буща Здолбунівського району, села Точевики Острозького району. У липні 1943 року в складі куренів Ясена, Довбенка, Докса воював у лісах Теременського краю, брав участь у захисті мирного населення краю від диверсійний совєцьких спецгруп. З 1944 року продовжував діяльність у тому ж окрузі. 18 квітня 1944 року брав участь у бою з загоном військ НКВД, які напали на село Данилівку Острожського району. З 24 квітня 1944 року брав участь у Гурбенських боях, і в складі загонів УПА вийшов із оточення біля сіл Мости, Буща. Після Гурбенських боїв в селі Андрушівка на кордоні Рівненської, Тернопільської і Хмельницької областей провадив діяльність проти гарнізону військ НКВД, котрі постійно робили облави на села в цій місцевості й займалися мародерством. У серпні 1944 року рейдував у загонах УПА проти совєцьких окупантів у Хмельницькій області: робили засідки, більшість із яких були успішні.

Рідного брата та родичів Василя Кирилюка енкаведисти закатували. 1944 року повстанця завезли в Мізоч і кинули в "КПЗ", згодом – у Рівненську в'язницю. Крім того, совєцькі окупанти спалили будинок сім'ї Кирилюків, господарство пограбували, а сім'ю згодом депортували. Усе це загарбники робили без суду й слідства.

У грудні 1944 року разом із 2500 в'язнями Рівненської й Дубенської в'язниць Василя Кирилюка відправили на Північ, потягом у вантажних 16-тонних неопалюваних вагонах по 50 осіб у кожному. У дорозі від голоду у його вагоні померли 16 осіб. Поїзд зупиняли серед тайги і викидали померлих під відкіс залізної дороги. Перебував у концентраційних таборах Воркути та Печорлагу.

Повернувся на Рівненщину Василь Кирилюк 1949 року. Отримав середню освіту у вечірній школі Здолбунова. 1953–1958 роках навчався в Одеському технологічному інституті на факультеті механіки. 1973 року закінчив заочно Московський інститут харчової промисловости. З 1971 до 2000 року працював на підприємствах харчової промисловости Рівного та области. Нагород та відзнак від органів влади СССР та України не отримував.

Бере активну участь у громадській роботі: очолює ветеранську організацію при ЖКП "Промислове", є головою Рівненської обласної організації "Братства вояків УПА" ім. Романа Шухевича.

Він захищав Рівненщину і в тому числі в Боях під Крутами(пошукай в інтернеті) від фашистів та радянськіх окупантів!Він в той час боровся за Вільну Україну!Так, що коли ти в 17 років підеш на війну і будеш воявати з 10 патронами проти танків і до зубів оснащеної артилерії, де гитуть молоді хлопці, щоб захистити свою землю, бо за просто так знищували цілі родини!Тобі ще сказати за що???

Ти нічого не знаєш, хто кого перерізав!Ти живеш в якійсь абстракціїїї!Вчи історію, а не те що кричать регіонали і комуністи які нічого не знають і навіть не знають яка різниця між фашистами і націоналістами!

І Кирилюк і Вознюк і Осуховський і вся їх братія нічого ніколи не робила і не буде робити окрім того, що галасувати без толку!

Я думаю, що колиб всі поважали один одного, то не було б отих проблем, хто кого чого вартий.
А ще треба розробити прозорий механізм нагородження. Тоді не будуть мити кості людям які робили внески для громади, держави.
Оцінку треба проводити з державницьких позицій.
А то виходить знову крайності.
Для чого політичний бізнес переводити і брудом поливти людей?
Вони зробили може мало...але точно більше ніж спікери які отут лаються.
І ще, добре що в нас є можливість тут дискутувати, так і стане видно хто де напрацював і які помилки допустив.
Треба зневажати злочин, але не людину. розмежувати ці речі і все стане на місця.
Ветерани визнані всі. І думаю це гуд, аби не товктися з цим питанням.
Сорока якщо не достойний, то це вирішить комісія ..орган який це має вирішити.
Але Сорока і очільник, державний діяч, і можна не поважати якісь вчинки чи погляди але не людину....

От такі думки

Менше треба іздити по морях....

Ви отримали реальну ПЕРЕМОГУ, завдяки добрій самоорганізації,якої так бояться вороги українців. Не зупиняйтеся на досягнутому.Попереду ще сесія-деритан....УСПІХІВ!!!!! PS Універ жваво обговорює цю ТОП-новину!!!!:))))))))))))

Молодці журналісти і сайт ВСЕ - не дали роздеребанити за звичкою очільникам міста такі відзнаки!!!
таких наглих крадіїв як наша влада це пошукати треба. Невже ви не розумієте, що в могилу з собою усього не візьмете.. Дорвались до кормушки, а з/п з наших податків отримуєтеш ж, то хоча б працювали для нормальних про вас спогадів у прийдешніх рівнян.

А я вітаю Ірину Олександрівну, ця жінка справді заслужила, про заслуги інших нічого не можу сказати ні за, ні проти.

А що той Кирилюк зробив для міста? Може звільняв Рівне від фашистів чи побудував десяток будинків? Та й присвоєння посмертно звання Маринович незрозуміле. Знав її особисто. Була непоганим вчителем і не більше. Створила приватну школу для діток крутеликів і заробляла непогані гроші. Одержала на шару приміщення в місті двох дитсадків, бо брат у неї сидів при совітах. Назву десяток вчителів у місті, які фахово на голову вищі від Маринович. Мартиненко більш заслуговує це звання, але в міськраді у нас правлять бал примітиви на зразок Лащука.

Сторінки

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.