Боротьба за рівненську «Батьківщину»: хто? з ким? за що? (ОНОВЛЕНО)

Після оголошення про об’єднання «Батьківщини» та «Фронту змін» в лавах однієї з найвпливовіших опозиційних партій почалась боротьба за владу в місцевих організаціях Рівненщини. Пропри декларації, про існування партійної мережі «Фронту змін», лише в частині регіонів, вони змогли вибудувати хоч якісь партійні організації, але в більшості структури «ФЗ» існували скоріше у віртуальному просторі і на словах лідерів.

Область

У «Фронті змін» зібрались здебільшого молоді і амбіційні політики. Соратники Арсенія Яценюка претендують на керівні посади, щоб мати вплив на партійні структури «Батьківщини» і забезпечити собі політичне майбутнє на наступних місцевих виборах. Особливо в тих, де послаблені позиції керівників «Батьківщини». Таких, як наприклад Рівненська обласна організація ВО «Батьківщина». Екс-нардеп Юрій Прокопчук поставивши собі за мету отримати крісло міського голови Рівного не надто боровся за можливість отримати мандат народного депутата. З тих же причин він не претендував на депутатство на дочасних виборах до Рівненської облради. Свою можливість балотуватись він обміняв на підтримку ВО «Свободи» на майбутніх мерських виборах. Але політика, пані примхлива…

Після програшу всіх трьох кандидатів в депутати облради на довиборах в облраду, позиції Прокопчука суттєво ослабли. Дедалі частіше почали говорити про голову обласної «Батьківщини» як про «збитого льотчика» в місцевій політиці.

Після об’єднання «Фронту змін» і «Батьківщини» в боротьбу за контроль над обласною батьківщиною включились відразу два нардепи: Юрій Вознюк та Валентин Королюк. Обидва потрапили в «Батьківщину» недавно. Юрій Вознюк до висунення в народні депутати від «Батьківщини» був керівником міської організації «Фронту змін». А Валентин Королюк, перед входженням до партії Юлії Тимошенко керував обласною організацією Народного руху України. 

В цій боротьбі пощастило Валентину Королюку. Принаймні так стверджують джерела в політичній силі, які заслуговують довіри. 

«У Юри (Вознюка – авт.) були шанси, але він вибрав не тих людей в «Батьківщині» з ким треба було говорити. А за Королюка особисто в Турчинова просив Борис Тарасюк. І Турчинов пообіцяв, що Рівненська обласна організацію відійде Королюку» - розповідає джерело.

Для Вознюка це навряд чи надто серйозна поразка в тактичному плані. Однак це серйозний психологічний удар. Справа в тому, що одним із заступників Королюка може стати його помічник та депутат Рівнеради Тарас Максименко. З ним у молодого нардепа не надто приязні стосунки. Результатом їхнього конфлікту стала втрата Максименком керівництва у «Фронті змін» та його вихід з фракції у міськраді. Тоді, як стверджують очевидці, фінансово сильніші Вознюк з соратниками витиснули Максименка з ФЗ. Тепер в нього з’явився шанс поквитатись.

Максименко користується неабиякою довірою у Валентина Королюка. До речі, він навіть їздить тепер на позашляховику «Lexus – 305», який належить депутату і має номерні знаки зареєстровані за Верховною Радою.

Читайте також: Об'єднану опозицію на Рівненщині очолить нардеп-бізнесмен.

Ще одним сюрпризом може стати поява в керівництві «Батьківщини» й іншого депутата міської ради Анатолія Чугуєвця. У минулому скликанні пан Анатолій був членом фракції «Батьківщина» і запеклим опонентом міського голови Володимира Хомка. В 2010 році Чугуєвець обирався теж під прапорами партії Тимошенко, але був виключений з фракції через те, що проголосував за призначення секретарем ради Андрія Грещука. Згодом він увійшов в промерську групу «Рівне» і навіть отримав роботу заступника директора міських парків. Тепер і в нього з'явиться шанс відплатити своїм колишнім кривдникам. Щоправда допоки достеменно невідомо в керівництві міської чи обласної організації має з'явитись Чугуєвець.

Анатолій Чугуєвець був виключений з фракції "Батьківщина". Тепер може повернутись вже як один з партійних керівників.

Вже коли ця стаття була дописана з'явилась інформація, що вже завтра, 24 липня в Народному домі, близько першої години відбудеться представлення нового керівника Рівненської обласної організації ВО "Батьківщина". Співрозмовник стверджував, що новим керівником стане нардеп від "Батьківщини" Микола Кучерук.

"Схоже старі партійці примудрились відбитись і залишити керівником представника саме місцевої "Батьківщини". Решта, ніби то, має отримати "утєшитєльний" приз у вигляді місць в бюро партії та посади заступників. А як воно буде насправді буде видно завтра. Якось воно все швидко дуже змінюється" - розповів співрозмовник.

Представляти нового голову Рівненської обласної "Батьківщини" нібито приїдуть високі партійні чини зі столиці. Як би там не було, але схоже що боротьба всередині партії набиратиме обертів. Навряд чи нові групи впливу з числа колишніх рухівців і фронтівців так просто здадуться. Тим більше маючи підтримку нардепів.

Місто

«Нестерук – мер, Запорожець – місто…» - таку коротку відповідь дав співрозмовник «ВСЕ» обізнаний з ситуацією в міській «Батьківщині». Швидше за все він мав  на увазі, що Нестерука оберуть кандидатом в мери, а Запорожець очолить міську організацію партії. 

Попри те, що позиції керівника фракції «Батьківщина» в міськраді Юрія Запорожця похитнулись кілька місяців тому, сьогодні його владі ніщо не загрожує. Запорожцю вдалось відстояти свої позиції перед столичним керівництвом. Вочевидь тут не обійшлось без підтримки впливових друзів пана Юрія: першого заступника міграційної служби України Василя Грицака та депутат облради від Партії регіонів Віталія Грицака. У братів широкі зв’язки в політичній еліті країни і давні тісні стосунки з Юрієм Запорожцем.

Юрій Запорожець вже вирішив всі свої "питання" стосовно "Батьківщини"

Єдиним «головним болем» керівника фракції «Батьківщина» в Рівнераді можуть бути два нових її депутати. До лав фракції приєднались «фронтівці» Олексій Керницький та Антон Сачук. Останній дозволив собі проголосувати на минулій сесії проти передачі в оренду «Теплотранссервісу» попри рішення фракції.

Як стверджують очевидці, це викликало гнів Юрія Запорожця, однак Антон Сачук відповів що «голосуватиме так як вважатиме за доцільне, а не так як наказуватиме фракція». Така позиція молодого депутата може зашкодити авторитету самого Запорожця. Однак на Сачука важко тиснути: окрім батька, депутата Рівнеради Олександра Сачука в нього кум – народний депутат Юрій Вознюк.

Ще одним сюрпризом в Рівнераді, може стати перехід в «Батьківщину» опального свободівця Олександра Лащука. Ярий опонент міського голови Володимира Хомка, може зруйнувати теплі стосунки фракції «Батьківщина» та міського голови. Навряд чи це в інтересах Володимира Євгеновича. Тим більше на цьому напрямку в Хомка вже є одна проблема – це депутат міськради Олександр Нестерук. Те що його мерські амбіції були сприйняті всерйоз можна судити хоча б з того факту, що Олександр Нестерук втратив контроль над авто ринком Рівного. А саме цей напрямок бізнесу був основним і міг би забезпечити необхідні ресурси для виборчої компанії.

Син екс-депутата регіонала, фронтівець Михайло Кириллов ще не знайшов свого місця в "Батьківщині"

Щоправда це ще не кінець. Як стверджують джерела, в столиці всерйоз розглядають похід Нестерука на мерство під прапором «Батьківщиини». Але перед цим має бути ще вирішене питання призначення керівника міської «Батьківщини». При всіх розкладах, екс-фронтівці поки що залишаються обділеними в об’єднавчому процесі. Цілком ймовірно, що вони претендуватимуть на керівні посади в міській організації. Роман Денисюк, Васим Сидорчук та Михайло Кириллов навряд чи погодяться бути в цій грі пасивними статистами. Очевидно ця історія ще не закінчена і нас чекають ще кілька сюрпризів у процесі переформатування найбільшої і, поки що, найвпливовішої опозиційної партії.

Коментарі

Це залежить лише від нас і від того чи щось поміняється у нашій свідомості. Ви готові бути сірою масою?..

Дійсно, вони фермери-бізнесмени, яким для збільшення власного урожаю капусти необхідно обробляти все більші й більші площі земельних ділянок та наймати людей, які будуть працювати на цій землі.... Ми завжди будемо працювати на таких як вони, а не вони заради нас....

Свобода давно кличе Курсика від тих хабарників! порядок в Батьківщині буде якщо Курсик її очолить! тоді Свобода і Батьківщина будуть працювати разом. ганьба зрадникам і тушкам

Шкода, що в такій партії бізнесюки керуються лише об'ємом капусти. Усім наср..ти на область, державу, народ.
Що той же Вознюк зробив для району? Ціль одна пропіаритись....

Все ж Олексій Кривошеєв був правий, щодо політрозкладу !

Кучерук давно товаришує з Курсиком, саме він підтримував його на секретаря коли це кубло закрутилося. думаю зараз ці хлопці порядок наведуть!!!Курсик єдиний нормальний депутат, Кучерук це знає.

Ще трохи і Батькіщина буде як Наша Україна :-))))))

Значення і слова: Батькіщина і Лад несумісні

Стаття в стилі "Рівне Вечірнє". Така яку не прочитаєш на інших сайтах. Бо там нема кому писати. І те що її коментують самі участики подій - це добре. Власне Олексій не називає себе істиною в останній інстанції і оперативно (впродовж години) виправляє неточності та додає нові коментарі. І схоже всі задоволені. Навіть ті кому стаття не дуже на користь. 

Політзаробітчан грамоті не вчать?: "а"; "такеінфо";"шарашкіної";"судячі";"помойна".СудячИ з того,що в одному реченні допущено п'ять помилок-знаменитий ,самозваний "випускник Львівського Університету"?:))))))))))))))))))))))))))))

Сторінки

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.