Сесія Рівнеради: демарш «Батьківщини» і «Беркут» в кабінетах ДОПОВНЕНО

Сьогоднішня сесія міської ради обіцяла бути «гарячою». Це розуміли провладні депутати і опозиційні, усвідомлювали чиновники і силовики. Усвідомлювали і готувались.

 

 

 

«Беркут», нардепи і журналісти

Пікет під прапорами «Свободи» і УДАРу перед будівлею, де засідають міські депутати та автобус з двома десятками бійців спецпідрозділу «Беркут» позаду будівлі. Так розпочиналось друге пленарне засідання сесії Рівненської міської ради.

Гасла на плакатах пікетувальників стосувались семи десятків земельних ділянок, які депутати Рівнеради планували роздати на цій сесії. У списку претендентів на міську землю можна було знайти багато родичів, бізнес-партнерів та просто друзів міських депутатів.  У політичному народному сленгу вже давно існує визначення подібному явищу – «дєрібан».

Як стверджують джерела, ці земельні ділянки, це своєрідна оплата за голоси депутатів в питанні передачі тепломереж міста в оренду приватній структурі. Але зараз не про це.

Міліціонери: "по формі" і в цивільному

Окрім бійців «Беркуту» в автобусі, навколо будівлі ходили в цивільному ще десятка два працівників міліції та СБУ. Їх дуже легко вирахувати: виправка, стоять осторонь подій і… на всіх заходах одні й ті ж самі.

На вході в будівлю, де, до речі, окрім сесійної зали знаходиться ще управління економіки міста, дозвільний центр, відділення банку, редакція комунальної газети та аптека, стояло кілька міліціонерів у формі і два СБУшника  в цивільному. У всіх, хто заходив у будівлю питали: «Куди?» і  вимагали документи. Більшість - мовчки показували, окрім хіба що кількох «знахабнілих» журналістів, які нагадали правоохоронцям норми закону, а вони говорять, що в органи місцевої влади – вільний доступ.

На вході в будівлю -  перевіряли документи. Невже міліціонерам більше немає чим зайнятись у Рівному?

Далі більше. На четвертому поверсі, де окрім сесійної зали, ще знаходиться кілька кабінетів чиновників було ще десятка півтора правоохоронців у формі і в цивільному. Кілька бійців «Беркуту» сиділи в цивільному у сесійній залі. А ще близько десятка бійців у формі – у кабінетах чиновників. Так, я не помилився – у кабінетах. Хотів зайти до знайомого чиновника, відкрив двері, а в кабінеті сидить три беркутівця у формі. В сусідньому – чотири. Ще в одному – знову три. А в кабінеті начальника управління торгівлі міський голова Володимир Хомко радився з секретарем ради Андрієм Грещуком та наближеними депутатами міськради.

У сесійній залі не було де яблуку впасти. Два народні депутати, два – обласні депутати, десяток журналістів місцевих і загальноукраїнських телеканалів та десятка півтора помічників нардепів, це далеко не повний перелік тих, хто прийшов подивитись, як працюють депутати Рівнеради. І як виявилось – не дарма.

Проблеми Запорожця

Фракція «Батьківщина» ще до початку сесії пішла в кімнату проводити засідання фракції. В залі залишились «новоспечені» члени фракції, екс-фронтівці: Антон Сачук та Олексій Керницький. Як стверджують наші джерела, у молодих депутатів виник конфлікт із головою фракції «Батьківщина» в Рівнераді Юрієм Запорожцем. Керівника фракції обурило те, що попри рішення фракції голосувати «за» передачу тепломереж міста в оренду приватній структурі ні Олексій Керницький, ні Антон Сачук не голосували.

Сесія розпочалась із привітання з днем народження Юрія Запорожця, а продовжилась виступом депутата від «Батьківщини» Олександра Курсика. Депутат обурювався ситуацією в сесійній залі, пікету під стінами будівлі та «замовним статтям» в пресі, які, нібито, дискредитують його політичну силу. Голос журналіста збивався, було помітно його хвилювання. Свій виступ він закінчив оголошенням, що фракція «Батьківщина» на знак протесту залишає сесійну залу. Після Курсика цю тезу повторив й голова фракції Юрій Запорожець.

Аудіозапис виступів Олександра Курсика та Юрія Запорожця можете прослухати тут:

Щоправда, незрозуміло проти чого саме протестували депутати від «Батьківщини», адже більшість земельних питань, які мали розглядатись на цій сесії, знаходяться, як стверджують поінформовані джерела, в зоні інтересів депутатів саме цієї фракції.

Вже коли депутати міськради залишили сесійну залу, слово взяв народний депутат та в.о. голови обласної «Батьківщини» Микола Кучерук. Він зазначив, що обласне бюро партії прийняло рішення «не голосувати за земельні питання в тому вигляді, в якому вони є».

Аудіозапис виступів Миколи Кучерука можете прослухати тут:

Найцікавіше, що така ситуація може стати проблемою для голови фракції «Батьківщина» Юрія Запорожця. В його фракції завжди панував порядок і повне підкорення. Існування "непокірних" депутатів, хай навіть колишніх фронтівців, може підірвати його авторитет серед тих, які сумніваються, але не наважуються подати голос проти голови фракції.

Депутат Олександр Лащук, після виходу з зали депутатів з "Батьківщини", запропонував розпустити раду і йти на вибори. Але перед тим відправити у відставку міського голову Володимира Хомка

Випадки, коли все частіше питання, які лобіює Запорожець не проходять, послаблюють позиції лідера фракції. Згадати хоча б питання про земельну ділянку біля будинку за адресою 16 липня 31-а, яке вже не один раз провалювали в сесійній залі…

Поява у фракції «неслухняних» Керницького та молодшого Сачука ще більше може розхитати ситуацію. Окрім того, у міській «Батьківщині» вже є Олександр Нестерук, який теж все частіше грає у власну гру. Стає очевидно, що нинішньому голові все важче тримати фракцію в покорі.

Молодий депутат Антон Сачук, може стати проблемою для голови фракції "Батьківщина" Юрія Запорожця

Не стане легше й з призначенням в.о. голови обласної організації нардепа Миколи Кучерука, в якого інші погляди на ситуацію, інші інтереси і непоступливий характер. Не виключено, що нас чекають сюрпризи у сесійній залі Рівненської міськради.

І першим сюрпризом стало повідомлення, що депутати міської ради вирішили цього ж дня, о 16-й годині знову зібратись, щоб спробувати провести зірвану сесію.

Разом з депутатами оперативно з’явились й журналісти з нардепами. Замість автобуса з бійцями спецпідрозділу «Беркут» біля будівлі де засідає міськрада стояв лише УАЗ з трьома правоохоронцями. Ще один беркутівець, в цивільному, був у сесійній залі. Значно менше було й простих міліціонерів. Двоє при вході в будівлю і ще двоє – біля дверей в сесійну залу.

Зменшення кількості правоохоронців навколо сесійної зали відразу позначилась на кількості питань у  порядку денному. Сесію продовжили в «скороченому режимі» виключивши звідти всі (!!!) земельні питання.

За годину депутати проголосували зміни до регламенту (про це нижче), визначились з кандидатурами на званнями і нагороди «за заслуги перед містом». Саме тих нагород, навколо яких розгорівся справжній скандал, коли на нагороду «За заслуги перед містом» першого ступеня номінували нардепа-регіонала Миколу Сороку. Який у парламенті голосував за звернення до польської сторони визнати дії вояків УПА геноцидом польського народу.

Сороку не нагородили, замість нього, за іронією долі, відзнаку отримає один з тих, кого регіонал вважає злочинцями, а саме голова братства вояків УПА Василь Кирилюк.

Ще кілька технічних питань «за» і пленарне засідання сесії закрили, залишивши на наступне засідання найболючіші земельні питання.

Задраяти люки!

Депутати нарешті внесли зміни в регламент роботи Рівненської міської ради, щоб унормувати процедуру голосування електронною системою. Однак і тут депутати перемудрили на свою користь. Згідно тих поправок до регламенту тепер фактично кожне голосування в  Рівнераді відбуватиметься в таємному режимі. Тобто ані журналісти, ані громада міста, окрім хіба міського голови та секретаря міськради, не знатиме як голосував той чи інший депутат.

Таким чином Рівненська міська рада стала найбільш закритою місцевою радою. Для прикладу у Рівненській обласній раді будь хто бажаючий має право взяти, в апараті облради, результати голосування по будь якому питанні із зазначенням як голосував кожен з депутатів. Будь який громадянин України може зайти на офіційний сайт Верховної ради України і подивитись як голосував кожен з народних депутатів. Більше того, рішення міської ради порушує норми законів, які регламентують роботу місцевого самоврядування і порушує Конституцію України.

Голова комітету з питань дотримання регламенту читає "перемудрений" регламент

Окрім того голова депутатської комісії з питань дотримання регламенту Олександр Чубай, посилаючись на норми регламенту наголосив, що в місцях де знаходяться депутати можуть знаходитись лише депутати. А це означає, що треба або доставити стільці, або обмежити кількість запрошених. З огляду на те, що на місцях для запрошених значну кількість займають чиновники міської ради, а під час важливих голосувань – правоохоронці в цивільному або партійні активісти то для журналістів може просто не залишитись місця. Це більше схоже на шулерство, завдяки якому засоби масової інформації можуть просто позбавити доступу на сесію Рівнеради.

От така от відкритість і демократія. Схоже депутати забули межу своїх повноважень і свої обіцянки виборцям. Але ми можемо нагадати.

Коментарі

Рішення можна знайти, але чи буде на це політична воля, бажання тих, від кого залежить прийняття рішення.
Але чіткої відповіді про це питання немає....значить брехуни ще ті, не можуть інфо відкрити, значить є що приховувати....злодіям.
Чесним людям нічого ховати...

Можливо ви й праві, але суті це не міняє. Ви правильно сказали "роби що хоч, дерибань, крайнього все одно не знайти...". Хоча думаю, що технічну можливість можна знайти, щоб мер бачив хто як голосує. Поставить завдання і умільці, які знайддуть технічне рішення в програмі голосування.

За внесеними змінами до регламенту ніхто не буде бачити як голосують депутати, в тому числі Грещук і Хомко, бо поіменний результат просто не фіксується системою. Тобто роби що хоч, дерибань, крайнього все одно не знайти..

Весело тут у вас :-)

Не вірю, що платив!!!! але виходить якщо платив - значить беруть його колеги грошики. значить знає за що ображає продажних колег!!!! ми знаємо всіх авторів сюжетів про сесію - от і знаємо тепер хто гроші бере за свою роботу!!!!!

Сашко Курсик звинувачує колег у замовних статтях, а сам платив за своє інтерв’ю в сюжені про сесію на одному з місцевих каналів. Знову брехня і колег образив.

читач | 37.53.155.***
Свобода відкрито мочить БЮТ. Розкол опозиції розпочався з Рівного. Свобода почала виборчу компанію Тягнибока а верніш сказати Януковича.

25.07.2013

верніш - навіть помилку повторюєш на всіх порталах?:))))))))))

Свобода відкрито мочить БЮТ. Розкол опозиції розпочався з Рівного. Свобода почала виборчу компанію Тягнибока а верніш сказати Януковича.

Все-одно круче Кривошеєва ніхто в цій області про політику не пише ;)

Сторінки

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.