Рівнерада «закрилась» або як мер та депутати «розвели» виборців

Пам’ятаєте передвиборчу  компанію 2010 року, коли кандидати в депутати вам розповідали про відкритість, справедливість і демократію? Пам’ятаєте, як обіцяли дбати про ваш добробут і звітувати перед вами за свою діяльність? То забудьте!

 

На другому пленарному засіданні чергової сесії Рівненської міської ради розглядалось питання змін до регламенту. Така необхідність викликана тим, що тепер депутати голосують не руками, як раніше, а натискаючи на кнопки електронної системи «Рада». На яку, до речі, було витрачено більше двохсот тисяч гривень.

Справа в тому, що у старому регламенті існувало три типи голосування: відкрите, поіменне та таємне. В основному всі голосування були відкриті. Тобто депутати піднімали руки, а лічильна комісія фіксувала кількість «за», «проти» та «утримались». Присутні в залі та журналісти могли бачити хто як голосує. І чітко було видно яка фракція голосує за те чи інше питання.

У варіанті поіменного голосування, лічильна комісія фіксувала не лише кількість, а й те як кожен депутат голосував. В таємному ж режимі депутати голосували бюлетенями і так само фіксувалась кількість «за», «проти» та «утримались». Однак ані присутні, ані журналісти не могли побачити як хто проголосував.

Коли раніше траплялись суперечки між депутатами стосовно правильності підрахунку голосів під час голосування, то міський голова Володимир Хомко часто любив повторювати: «От поставимо систему «Рада» і тоді все місто бачитиме як, хто і за що голосує. Дам доручення і результати голосувань будуть вивішувати на сайті міської ради». Нічого надзвичайного в словах керівника міста не було. Адже так працює Рівненська обласна рада і так працює Верховна Рада України. Ви можете спокійно зайти на сайт українського парламенту (rada.gov.ua) і подивитись як кожен депутат голосував по тому чи іншому питанню. Але міський голова обманув.

Міський голова Володимир Хомко лякав депутатів, що рівняни знатимуть як хто голосує. Натомість сам проголосував за "закритість" голосування.

Кілька місяців депутати відтягували голосування змін до регламенту. Ніхто не міг отримати інформацію як голосують депутати персонально, оскільки стара редакція регламенту не передбачала електронної фіксації. Схоже, депутатам було так виигідно. Менше журналісти і виборці знають – спокійніше сплять. Але зміни потрібно було вносити.

Під час обговорення поправок в регламент в залі  розгорілась гаряча дискусія. Однак, як часто буває в таких випадках, всі поправки згребли в «пакет» і депутати дружно натиснули «за».

Тепер, згідно оновленого регламенту, голосування відбуваються в трьох режимах: «Відкрите нефіксоване», «відкрите фіксоване» та «таємне». Чим вони відрізняються? Дивіться самі.

У випадку «відкритого нефіксованого» депутати натискають кнопочки і на табло запалюється: «ЗА» - число «Х», «ПРОТИ» - число «Y», «УТРИМАЛИСЬ» - скажімо число «Й». Якщо ви захочете дізнатись як проголосувала та чи інша фракція чи, не дай Боже, депутат, то вам все одно нададуть інформацію з вищенаведеною числовою інформацією.

У випадку  «таємного» голосування, все лишається як і було колись: бюлетенями з оголошеннями лише кількості «за», «проти» та «утримались».

І лише у випадку «відкритого фіксованого» голосування на табло системи "Рада" буде висвітлено хто і як проголосував. І тільки у цьому випадку, в секретаріаті міськради вам дадуть виписку з тим хто і яку кнопочку натиснув. Схожу на ту, яку ви бачите нижче і на якій добре видно, хто з депутатів проголосував «за» новий регламент. Тим самим не стримав обіцянок виборцям і зробив голосування в міськраді фактично таємними.

- Депутати внесли правки таким чином, що тепер фактично кожне голосування у "відкритому нефіксованому" режимі по своїй суті є таємним. Я виступав категорично проти цього. - обурюється депутат Олександр Лащук. - В тих пропозиціях, які я давав щодо змін, все було навпаки і кожен рівнянин мав би змогу дізнатись як голосує депутат, якого він обрав до міської ради.

Цікаво, що не підтримали зміни до регламенту всього десять, з 51 депутата, які знаходились в сесійній залі. Не підтримали екс-фронтівці Олексій Керницький та Антон Сачук. До речі його батько Олександр Сачук голосував "ЗА". Не голосували за зміни депутати від "Свободи" та Олександр Лащук. Утримались від голосування "ЗА" також Олександр Курсик та Віктор Вівсяник.

Решта депутатів підтримали запропоновані зміни і тим самим зробили Рівненську міську раду однією з найзакритіших в країні.

Для прикладу Хесонська міська рада, в якій встановлена подібна система електронного голосування, працює і відкритому режимі.

- Всі голосування в нас відбуваються у відкритому режимі. Будь хто може отримати інформацію, як голосував той чи інший депутат по кожному питанню, яке розглядалось у сесійній залі Херсонської міської ради. - розповідає депутат Херсонської міської ради, секретар фракції "Батьківщина" Станіслав Трошин. - Навіть не потрібно нікуди йти. Все просто - заходиш на офіційний сайт міської ради і там вивішені всі результати голосувань по кожному питанню і по кожному депутату. А хіба може бути інакше в суспільстві, яке прагне бути демократичним? Єдиним прикладом закритого голосування в цій каденції було голосування по призначенню секретаря міської ради. Проте це чітко передбачено регламентом міської ради.

Можете самі переконатись і переглянути результати голосування по ВСІХ питаннях, які розглядали херсонські депутати тут, на сайті Херсонської міської ради.

Робіть висновки рівняни.

Коментарі

За такі "фокуси" із закритими голосуваннями їм всім потрібно йти на перевибори.

В Херсоне для людей что-то делуют ПР и КПУ (доказательства тому - налажена бесперебойная подача воды в высотки, восстановлен аэропорт "Херсон", на очереди - строительство путепровода Таврический-ХБК во избежание заторов на железнодорожном переезде в центре города). А "батькивщина" в Херсоне - в оппозиции и меньшинстве, ищет только любой повод попиариться и полить грязью оппонентов, сами "батькивщинцы" при этом палец о палец не ударили чтоб улучшить жизнь горожан! На Юге "оппозиция" показала своё деструктивное лицо, и поэтому в Николаеве, Херсоне и Одессе их ненавидят в разы сильнее чем власть!

Так, справді є у ФБ і у ВК такий чоловік Станіслав Трошин, депутат Херсонської міської ради (два скликання). Наш спільний з депутатом Рівнеради від "Батьківщини" Володимиром Зилем друг. Спитайте в ньог, він розкаже :-)

Хлопчики, не сваріться . У фейсбуці і в Вконтакті є людина Трошин Станіслав, спитайте!
Хоча, щось мені підказує, що рівненській Батьківщині ще о-го-го-го до херсонської. Та справді щось для людей все ж робить.

те саме, але не те саме :-) Ти ж сам це знаєш, то нащо маніпулювати. У випадку з херсонським регламентом, на табло виводиться результат "за", "проти", "утримались", але сама система фіксує хто як голосував і ці результати вивішуються на сайті міської ради. А в "поіменному" то система фіксує і відразу на табло виводить результати голосування по кожному депутату.

У ситуації з регламентом Рівнеради, все інакше і ти сам це добре знаєш

І перед тим, як називати "брехуном" то май хоч сміливість піддписуватись своїм ім'ям

Олексій ти Брехун !!!
Регламент Херсонської міськради - http://www.city.kherson.ua/articles/kerivniki-mista-2 . Витяг : "Стаття 92.
Голосування на пленарному засіданні міської ради проводиться за допомогою електронної системи протягом 10 секунд, шляхом натискання кнопок "за", "проти", "утримався" в таких режимах:
- відкрите голосування, при якому результати голосування висвічуються на табло;
- поіменне голосування, коли системою проводиться фіксація результатів голосування кожного депутата;
- таємне голосування, коли система підраховує тільки загальний результат голосування і немає змоги ідентифікувати голос кожного депутата міської ради, або у звичайному режимі, у разі прийняття радою відповідного рішення.
Фактично це те саме , що написано в Рівненському регламенті. Це Ти заради популярності свого сайту пишеш неправду ? Відображення результатів голосування кожного депутата це і є по-іменне голосування. Такий само режим передбачений і в Рівненському регламенті і так само і наші голосують зараз в по-іменному режимі. Іди, бери, публікуй, радій. Тільки не бреши.

А людям пох.. , тотальна зневіра у владу. Тепер буде узаконене відмивання своїх фінінтересів.
Хапку-брехлу пора у відставку !!!!!!!!!!!

Все стало на свої місця- Батьківщина+ Партія регіонів (ПРиБЮТ). Повна співпраця. Банда.

Бо міській раді - "свита піз...й сбита!", через те такі виправдання і коментарі, а на городянн з великої вежі......

Зайди на Рівненщину політичну у фейсбук і подивись як виправдовується Зіль))) Такого брєда ти ще не читав ))))

Сторінки

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.