На Рівненщині «Свобода» і «Батьківщина» вшанували більшовицького командира

Наприкінці квітня цього року, рішенням Острозької міської ради, одна з вулиць була перейменована на честь більшовицького командира Миколи Щорса, який воював в Україні проти військ Української Народної Республіки.

 

Ця подія пройшла якось тихо і непомітно. Нічого надприродного й нібито не сталось - така політична ситуація в країні. Але є кілька «але»: по перше – це відбувається в західній Україні, яка славиться своїми націоналістичними настроями, по-друге – більшість в Острозькій міськраді складають депутати від так званих патріотичних партій.

В документі, підписаному секретарем Острозької міської ради Миколою Добровольським говориться: «Острозька міська рада інформує, що в ході пленарного засідання З 6-ї сесії міської ради розглядалось питання: «Про присвоєння вулиці назви провулок Щорса». На пленарному засіданні були присутні 19 депутатів з тридцяти. Результати голосування згідно протоколу: за - 20 осіб (враховано голос міського голови); проти - немає; утримались - немає. З даного питання ухвалено рішення № 452 від 26.04.13 року».

Виникає питання «хто ж голосував?», якщо більшість в міськраді складають депутати від ВО «Батьківщина», ВО «Свобода» та «Наша Україна».

Дізнатись імена тих, хто вирішив вшанувати більшовицького командира, який воював проти військ УНР Симона Петлюри, виявилось дуже просто. Оскільки рішення було прийнято одноголосно, то достатньо було просто попросити список депутатів, зареєстрованих на 6-й сесії Острозької міськради.

Здивуванню журналістів сайту «ВСЕ» не було меж, коли серед дев'ятнадцяти депутатів, які голосували «за» найменування вулиці іменем Миколи Щорса, знайшлось аж 13 депутатів від «Батьківщини», два - від ВО «Свобода» і лише по одному від «Нашої України» та Партії регіонів. Ось список депутатів, прихильників комуністичних і більшовицьких героїв:

1. Аршинов Григорій, безпартійний

2. Бащук Лариса, Партія регіонів

3. Гловацький Борис, безпартійний

4. Грищук Олена, ВО «Батьківщина»

5. Добровольський Микола, ВО «Батьківщина»

6. Зінчук Юрій, ВО «Батьківщина»

7. Корнійчук Олександр, ВО «Батьківщина»

8. Кузьменко Ігор, ВО «Батьківщина»

9. Мацун Володимир, ВО «Батьківщина»

10. Миронюк Василь, ВО «Батьківщина»

11. Мініч Лариса, ВО «Батьківщина»

12. Олексійчук Юрій, ВО «Свобода»

13. Параниця Алла, ВО «Батьківщина»

14. Систалюк Зоя, ВО «Батьківщина»

15. Степанюк Володимир, ВО «Батьківщина»

16. Стецюк Ольга, ВО «Батьківщина»

17. Тимчук Любов, ВО «Батьківщина»

18. Шевчук Ольга, ВО «Свобода»

19. Ягодка Юрій, «Наша Україна»

Список всіх депутатів Острозької міської ради можете знайти тут. "За" проголосував також міський голова Острога Олександр Шикер.

Найцікавішим є присутність двох свободівців у списку тих, хто підтримав пропозицію назвати одну з вулиць Острога іменем Щорса. Адже це пряме порушення програмних і ідеологічних засад партії. Для прикладу пункт №6 «Історична справедливість», Програми ВО "Свобода" говорив наступне: «Визнати факт окупації України большевицькою Росією 1918–91 рр., наслідком чого став безпрецедентний геноцид українців». Або: «Добитися від Верховної Ради України, ООН, Європарламенту, парламентів країн світу визнання геноциду українців у ХХ ст., в результаті якого знищено 20,5 млн. українців, злочином проти людства (терор і пограбування мирного населення під час війни большевицької Росії проти УНР 1918–21 рр...».

Чи залишиться така позиція острозьких депутатів від "Свободи" без уваги нардепа Олега Осуховського та лідера партії Олега Тягнибока? (фото з сайту "Четверта влада")

Цікаво, що це порушення партійної дисципліни з боку депутатів Острозької міськради від «Свободи» залишилось непоміченим головою фракції «Свобода» Сергія Рибачка. Він, до речі, як стверджують наші джерела, є довіреною особою та політтехнологом народного депутата Олега Осуховського.

Депутат-свободівець та голова гуманітарної комісії Острозької міськради Сергій Рибачок на тій сесії не був і за Щорса не голосував

А ще цікавить питання, чи понесуть свободівські депутати в Острозькій міськраді таке ж саме суворе  покарання за порушення партійної дисципліни, як виключені з партії, кілька місяців тому, Степан Молчан, Дмитро Сільман, Юрій Коробка та Олександр Лащук. І чи будуть партійці «Свободи» такими ж принциповими стосовно своїх депутатів і своїх партнерів по опозиції, як у випадку з подіями у Рівненській міській раді?

Ми слідкуватимемо за розвитком подій, якщо цей розвиток буде, і ВСЕ вам розповімо.

 

Довідка: Микола ЩОРС (1895-1919 рр.) – більшовицький політичний і військовий діяч.  З 22 вересня 1918 року — командир Богунського полку в складі Першої української радянської дивізії. 6 лютого 1919 року полк під його командуванням узяв Київ.

7 березня 1919 року війська Симона Петлюри оволоділи містом Бердичів. Миколі Щорсу, доручили ліквідувати загрозливе для більшовиків становище. Внаслідок запеклих боїв, 19 березня війська Директорії були розбиті й відкинуті до Новограда-Волинського. Бердичів перейшов до рук більшовиків.

Офіційна версія загибелі: від кулі петлюрівського кулеметника 30 серпня 1919 року близько сьомої вечора під час бою проти 13-го полку 7-ої бригади II-го корпусу УГА біля села Білошиці, нині село Щорсівка Коростенського району на Житомирщині. Проте ексгумація тіла, зроблена в 1949 році засвідчила, що він був убитий з близької відстані пострілом у потилицю. Невдовзі після смерті Щорса під Рівним був убитий Тимофій Черняк та потім помер Василь Боженко. Обидва були найближчими сподвижниками Миколи Щорса.

Коментарі

Проскурів - це Хмельницький, а не Новоград-Волинський

Круто знайшов фейка ))

Приємно, коли висловлюєш свою думку і тобі пишуть аномні, що далі буде... ))) Але нічого страшного! По-перше я не виправдовую свободівців котрі проголосували за Щорса, по-друге моя біографія пронаціоналістична, приналежність до партії за все життя - тільки до Свободи, причому, що я відпахав виборчу компанію і за довго до неї на патріотизмі і нац.інтузіазмі не будучи партійним, не ганявся за своєю політичною кар"єрою чи посвідченням помічника! Вступив до партії тільки в лютому цьогоріч. Я на відміно від тих хто кричить не повівся на Хахльовські бабкі я думаю націоналістичність проявляється в тому, що ти в боротьбі ідеш до кінця, а не перебігаєш зі сторони на сторону мені здається саме через таких, як Ви і складається думка, що бандерівці були зрадниками. І мудрість мою чи дурість не Вам судити! Але коли я голосував за список Свободи в 2010 році, я голосува за Молчана, як члена партії і в майбутньому фракції ВО "Свобода", якщо дивитися логічно, то Степан зрадив мене в друге вийшовши з фракції! Ось тут і логічне пояснення чому я хотів би, щоб він склав мандат!

так!

Те що неуки з опозиції не знають хто є хто, це прикро. М. Щорс один з тих кого комуністична ідеологічна машина зробила " українським Чапаєвим". Потрібно це було " вождю народів " Й. Сталіну. Саме такі як М. Щорс робили все, щоб Україна стала придатком до більшовитської Росії. Разом з своєю дружиною Фрумою Хайкіною - жидівкою, керівником ЧК, при дивізії М. Щорса було власноручно різстріляно біля 200 бійців-богунців, які не захотіли виконувати наказ спалювати українські села при відступі по приказу Л. Троцького. Їх розстріляли в Проскурові ( Новоград- Волинському). А що виробляла ця сука почитайте, тоді я думаю не буде підніматися рука робити з негідника М. Щорса героя. А міський голова і депутатський корпус нехай працюють над покращенням добробуту острожчан, а не називають вулиці іменами тих хто боровся проти України. Про ВО " Батьківщина" я промовчу, вони крім героя Юлі Тимошенко, більше нікого не знають, але націоналістам з ВО " Свобода" голосувати за червоного комдива М. Щорса просто ганьба.

Компетентний МУЛЯР ти дуже мудрий як Ольга Шевчук ,поєднуючи на велику користь виборців та громади з виборцями західного міста , які підтримували у 2010 році тоді іще націоналістичну Свободу, а щодо мандату то краще запитай у виборців справжніх ,не тих хто за ЩОРСА , юначе ти помітив своє місце ( далі буде)

Є набагато більше достойних, хоч Федоров, хоч Наливайко. Що дядько Щорс зробив? Давайте ще прапор московської імперії повісьте. До речі, на його рідній Чернігівщині ніхто так не прогинається як в західноукраїнському місті, яке підтримувало петлюрівців...оце факти

Можна сподіватися на те що сит4уація буде виправлена і більшовиками в Острозі не смердітиме?

В.К. Острозького, а не Островського, хоча цей негідник також родом з острожчини. Щодо щорса там булу перейменування в првулок для вирішення проблем громади, яка документально має відноситися до цієї вулиці. В музеї взято перелік видатних патріотичних діячів, щоб перейменувати вулицю: ревкомівська, щорса і інших комуняк. Просто потрібно пану кривошеєву підняти повністтюю питання яке розглядалося на сесії, а не скинути банальне голосування. Бо ссправді воно проводилося на благо громади і виборців, що там проживають. Депутати котрі голосували свідомі патріоти та націоналісти. Я нікого не виправдовую, просто знову іде викревлення інформації для того, щоб відволікти громадську думку від реальних проблем!

Сторінки

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.