"Садівники" Рівнеради: Хто хоче отримати 67 ділянок міської землі?

Історія з виділенням 67 ділянок у Рівному під садівництво добряче погуділа в ЗМІ та на вулиці. В поштовій скриньці редакції знайшлось місце аркушу паперу, де було зазначено деякі професійно-родинні зв’язки прізвищ "садівників" з іменами депутатів міськради. 

Лист в редакцію

Журналіст – професія цинічна і прагматична, нам не випадає бути сентиментальними та довірливими. Однак і в  нашій роботі інколи трапляються речі, які навряд чи можна пояснити з точки зору наукового матеріалізму. На електронну скриньку редакції прийшов лист про цікавий сон. Оскільки ніхто з колег не займається тлумаченням сновидінь, пропонуємо його витлумачити вам.

«Шановна редакція, приснився мені якось сон, який вас зацікавить. Мені часто сняться віщі сни, можливо й цей може стати реальністю. А приснилась мені міська рада.

Ні, не наша Рівненська міська рада, а просто – міська рада, скажімо міста «Х». І  працювало там багато достойних обранців, які обіцяли виборцям бути чесними та дбати, щоб їм всього вистачало. Все в тому місті було ідеально і люди жили наче у казці. Бачачи таке благодєнствіє, вирішили депутати подбати трохи й про себе.

Були в  цій міськраді дві найсерйозніші партії: одна з біло-блакитним стягом, а інша – з біло-червоним (не плутати з прапором Польщі). Знайшли вони на карті два шматки занедбаної, зарослої бур’янами і нікому непотрібної землі та вирішили її між собою розділити. Та от біда, в місті були люди, які багато років стояли в черзі, щоб отримати клапоть землі, який, до речі, вони мали право отримати за законом першими.

І совість мучила депутатів і думали вони як вчинити. І придумали.

Люди чекали ж землю під будівництво будинку, а депутати придумали виділяти ділянки на нічийній землі під вирощування садів. Пізніше, поруч з яблуньками можна побудувати невеличку, на 2-3 поверхи, садову хижку для зберігання інвентарю…

Аж раптом сон перестав бути казковим і став геть серйозним, бо ж садівництво, це справа серйозна.

Щоб набрати потрібну кількість голосів було вирішено розділити землю під сади між біло-блакитними та біло-червоними. Щоб було надійніше, в долю взяли безколірних, з числа друзів самого головного у місті. Хтось у сні, ще нашіптував на вухо, що поділились зі стражами закону і порядку. Та мабуть брехали. Не можуть стражі закону переступити через честь мундира та присягу.

Аби ніхто не здогадався, вирішили обережні депутати землю брати не собі, а своїм родичам та  надійним друзям. Ще більш лякливі, від землі відмовились, надаючи перевагу американським президентам. Були й такі, які взагалі залишились обділеними чи то з власної волі, чи то просто – не взяли.

Сидять депутати і готуються тиснути клавіші. Аж раптом задзвонив будильник. Прокинувся і думаю: розділять депутати землю і посадять сади, чи може не вистачить совісті. А ще шкода, що не подумав подивитись у сні на вивіску, щоб дізнатись в якому місті такі хвацькі і вигадливі депутати.

Ви вірите у віщі сни?»

Як ви думаєте, про що цей сон.

Не «родинні» зв’язки

Історія з виділенням 67 ділянок у Рівному під садівництво добряче погуділа в ЗМІ та на вулиці. Під міською радою збирався пікет, а у міській раді засідали депутати під надійною охороною бійців спецпідрозділу «Беркут». Саме тоді, екс-депутат міської ради від «Свободи», а нині депутат обласної ради Бучинський запропонував одному з журналістів «ВСЕ»: «Хочете ми дамо вам список депутатів: де чиї ділянки? Опублікуєте?». У відповідь отримав ствердне – «так».

Однак, під час першого пленарного засідання, до розгляду земельних питань діло так і не дійшло. У переддень другого пленарного засідання зателефонували до свободівського депутата з нагадуванням про обіцяний список. У відповідь почули, що вони на нараді вирішили зараз список не оприлюднювати і додав: «Завтра самі все на плакатах почитаєте».

Наступного дня на плакатах пікетувальників були загальні гасла і лише одне прізвище – депутата з фракції «Батьківщина» Марії Конощук. Та того дня діло до голосування за землю-сад теж не дійшло.

По тому, журналісти редакції «ВСЕ» неодноразово звертались за допомогою до депутатів з різних депутатських фракцій та груп з проханням допомогти розібратись чи є насправді зв’язок між прізвищами зі списку бажаючих отримати у Рівному садові ділянки і депутатами Рівнеради. Одні обіцяли допомогти, але потім, висловлюючись жаргоном -  «падали на мороз». Інші «морозились» відразу пояснюючи що вони «не вкурсі діла» і взагалі «не місцеві». Щоправда були й такі, які чесно відповідали: «знаю, але вибачте – сказати не можу».

Але світ не без добрих людей. В поштовій скриньці редакції знайшлось місце аркушу паперу, де було зазначено деякі професійно-родинні зв’язки прізвищ садівників з іменами депутатів міськради. При перевірці інформації ми встановили, що більшість з написаного має претензію на достовірність.

Партія регіонів: Мірошніченко Анжела Ельбрусівна, має давні і дружні стосунки з депутатом Рівненської міської ради Мирославом Берташем. Хоча, точніше буде сказати, що її родина має давні і  дружні стосунки з родиною Берташів. Пані Анжела, дочка Ельбруса Абдулаєва, першого заступника голови Рівненської облдержадміністрації часів керівництва областю Миколи Сороки. У списку потенційних майбутніх садоводів значиться також її чоловік Мірошніченко Сергій Іванович та дочка Мірошніченко Майя Сергіївна. Яка, до речі, вчиться у столиці на журналіста.

У цієї родини широкий спектр бізнесових інтересів. Зокрема їхнім структурам належить єдина в  Рівненські області мала гідроелектростанція, яка стоїть на Хрінницькому водосховищі і забезпечує електрикою Демидівський район.

Хоче бути садоводом й директор фірми «Фіалка» Юрій Володимирович Фалко. Його підприємство часто отримує підряди на ремонти та будівництво шкіл та садочків у Рівненській області. Його фірма будувала, зокрема й 14-у школу у місті Рівному. Юрій Володимирович дуже відкрита та компанійська людина і має дружні стосунки з депутатом Рівненської міської ради від Партії регіонів Юрієм Сідлецьким. Який до того є є начальником обласного управління будівництва Рівненської облдержадміністрації.

Розводитиме сад й Олексій Костянтинович Ситник. Товариш, кум та у минулому бізнес-партнер депутата Рівненської міськради від Партії регіонів та заступника голови облдержадміністрації Олексія Губанова. Чому бізнес-партнер у минулому? Тому що за правилами чиновнику такого рівня суміщати бізнес і держслужбу не положено. І всі свято дотримуються правил.

 

«Батьківщина»: Не проти посадити яблуні і груші й люди пов’язані з опозиційними депутатами. Заяву на клаптик під садочок написала й дочка керівника міської організації ВО «Батьківщина» Марії КонощукДоліновська Наталія Аркадіївна. У документах вона значиться директором ТОВ «Регістр-Інфо» та спів засновницею одного з благодійних фондів. Так багато клопотів у жінки, а залишаються ще сили і бажання поратись біля дерев.

Багато часу, вочевидь й у ще одного претендента на садівництво Михайла Івановича Івашинюти. А чому б і не поратись біля саду пенсіонеру та дбати про фруктовий урожай під пісні свого сина Сашка Невже. Справа в тому, що цей відомий місцевий співак який ховається під звучним псевдонімом, насправді депутат Рівненської обласної ради від ВО «Батьківщина» Олександр Івашинюта.

Далі ще цікавіше. Загалом у фракції «Батьківщина» дуже гарні знання з конспірології. Необізнаним було б важко прослідкувати зв’язки бажаючих розводити сади і депутатами з біло-червоної фракції. Так єдиним зв’язком Наталії Богданівни Рудої, яка працює заступником начальника відділу організації сприяння працевлаштування та надання послуг роботодавцям Рівненського обласного центру зайнятості, з депутатським корпусом, є депутат від ВО «Батьківщина» та секретар Рівнеради Андрій Грещук. Саме він, до переходу на роботу в міськвиконком, був керівником майбутнього садовода.

А 30 серпня на електронну пошту редакції Рівненська міська рада надіслала офіційного листа секретаря міської ради Андрія Грещука, в якому чиновник спростував свою причепність до "садоводів". 

Виключно  професійний зв’язок з депутатами й у Варжеля Олександра Миколайовича. Він працює керівником одного з відділів у Рівненській філії «Ощадбанку», якою керує Анатолій Озімковський. Його дружина, Антоніна Озімковська, депутат Рівнеради від партії «Батьківщина». До речі кажуть, що Олександр Варжель не просто підлеглий Озімковського, а, як то кажуть – «вхожий в сім’ю».

Інші…: Не залишились осторонь нашої уваги й деякі депутати з менших фракцій. Депутат міськради, який потрапив в сесійну залу під прапором вже не існуючої «Сильної України» Василь Власенко особливо заморочуватись не став. У списку на земельну ділянку значиться його дружина – Власенко Людмила Михайлівна.

Знайшлись родинні зв'язки й у Колюх Юлії Андріївни, яка теж претендує на клапоть землі для саду. Ця молода пані не хто інша, як рідна сестра невістки начальника Головного управління держкомзему у Рівненській області та депутата міськради від Народної партії Світлани Богатирчук-Кривко.

 

Серед інших прізвищ зустрічаємо декількох місцевих приватних підприємців. Зокрема, з усього видно, що на земельку претендує заступник директора однієї із приватних фірм Дякевич Василь Володимирович. Посадити чудовий квітучий сад має намір і директор одного з магазинів оптики Маштаков Олег Віталійович та директор ПП «Інформаційно-консалтингова група» Гордійчук Гордій Гордійович. До цієї когорти долучився й директор Рівненської філії «Ройал ЛТД» Терещук Володимир Володимирович. Хм, а, можливо, це просто співпадіння імен і ці люди до отримання землі ніякого відношення не мають?

Як би там не було, не лише бізнесменами єдиними багатіє цей список. Схоже на те, що сад своєї мрії невдовзі посадить і електромонтер рівненського «водоканалу» Клименко Олександр Дмитрович. Подейкують, що той факт, що це підприємство свого часу очолював мер Рівного Володимир Хомко, до отримання землі його екс-підлеглим ніякого відношення немає.

Так само викликають сумнів наявні у списку на землю двоє імен і прізвищ співзвучні із двома рівненськими спортсменами. Мова йде про півзахисника футбольного клубу «Верес» Коршунова Олега Олександровича, який, за словами очевидців, є членом доволі заможної родини, та форварда рівненського БК «Пульсар-93» Ігнатенка Дмитра Анатолійовича. Ах, і якщо говорити про співзвучність, то у поле зору потрапили й рівненські медики: наприклад, ординатор рівненської обласної лікарні Мигалатюк Володимир Миколайович та завідувач відділення анестезіології, інтенсивної терапії (реанімації) центральної міської лікарні Королюк Валентин Олександрович.

Редакція сайту «ВСЕ» не наполягає, що вищезгадані і професійні зв’язки якось вплинули на бажання зазначених громадян створити в Рівному квітучий сад. Можливо й потрапляння інформації в поштові скриньки редакції є не більше, ніж виявом заздрощів збоку тих, хто не любить плодові дерева. Однак ми переконані, що наші читачі розумні люди і здатні самі проаналізувати інформацію і зробити свої висновки.

До речі, власне джерело, пояснюючи небажання представників «Свободи» надавати обіцяну інформацію пов’язане з тим, що існує домовленість «не зливати». Хоча можливо у місцевих соратників Тягнибока цієї інформації просто не було.

Допоки питання садів не вирішено і все залежить від волі депутатів. Вони її виявлять на наступному пленарному засіданні сесії міськради, яка відбудеться вже у вересні.

На останок зазначимо, що обидві частини статті є окремими і самодостатніми дописами. А їхнє поєднання в одному матеріалі не натяк. Це виключно прояв ліні технічних працівників сайту, які пошкодували часу, щоб розвести обидві статті у різні розділи.

Коментарі

ТЯГНИБИДЛО МОЧИТЬ БЮТ. Молодці справно відпрацьовують гроші Регіонів. Опозиція Рулить. Як тільки люди голосують за таку АПАЗИЦИЮ?

всі самі бідові отримали ділянки, Слава Україні

Ви не вбачаєте тут групового зловживання владою, чи не пора відкрити кримінальне провадження і влаштувати фігурантам спілкування з Казаковим?

Конкретика -це реальні справи реальних людей. Ось сидить в сесійній залі реальних 52 депутати, і реально приймають рішення про крадіжку спільного майна громади, та ще й намагаються засекретити цей поцес, голосуючи за зміни до регламенту.) Цей дерибан відбувається десятки років, і прізвища цих "хероїв" ніхто ніколи не знав. Завжди прикривались колективним рішенням. Партійні клуби понатягували туди всякої шпани, у якої одне завдання- щось урвати за каденцію. Ні про яку партійну відповідальність, а тим більше-професійну-мова не йде. А ще є мер, на якого можна цю відповідальність, в разі чого, повісити. Тільки чомусь ніхто не помічає, що від зміни голови сама схема дерибану не міняється.) Тому конкретно потрібно вказувати, хто розробляє ці схеми , хто в них приймає участь і хто за них голосує. Оце і є конкретика.

А ніби то тої конкретики ніколи не було, зараз хто що хоче про те і пише, а ще кажуть свободи слова немає. Як на мене зараз 100% свобода слова і діла.

Намагаєшся зловити свою рибку в каламутній воді? Де тут "мочілово" Курсика,провокаторе?

Так єдиним зв’язком Наталії Богданівни Рудої, яка працює заступником начальника відділу організації сприяння працевлаштування та надання послуг роботодавцям Рівненського обласного центру зайнятості, з депутатським корпусом, є депутат від ВО «Батьківщина» та секретар Рівнеради Андрій Грещук. Саме він, до переходу на роботу в міськвиконком, був керівником майбутнього садовода.
Це дружина колишнього заступника КП "Теплотранссервіс" Рудого..., який зараз працює в МіськШЕУ. Причому тут обласний центр зайнятості якщо Грещук керував міським.

Мочити Курсика - завдання самих БЮТівців!!!!він може стати головою фракції, а так як він товаришує з Свободівцями - то швидко виведе продажних жлобів на чисту воду, я йому давно казав - або йду в Свободу, або очолюй Батьківщину!!!!!!!Слава Україні!!!!!

а чого це тільки БЮТ, там РЕГІОНАЛІВ і інших чимало!!!!!

То колишній начальник ЖЕК-3 Полюхович в садівники не потрапив?

Сторінки

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.