Центральна вулиця Рівного закрита незаконно?

Головне вулиця міста знову в центрі скандалу. Два роки тому проїзд вулицею  Соборною обмежили в денний час. А деякі з депутатів пропонували запровадити платний абонемент на проїзд Соборною. Тим часом сайт «ВСЕ» з’ясував, що рух Соборною обмежили протиправно.  

Обмеження руху на вулиці Соборній ввели з 16 січня 2012 року.  Тоді міський голова Рівного, представники державтоінспекції та власники маршруток, які їздять центральною вулицею міста, прийняли рішення, яке обмежило рух Соборною від перехрестя на вулиці Княгині Ольги до перехрестя на вулиці Дубенська, писав портал «ОГО». Дозвіл на проїзд мають лише маршрутки, тролейбуси, таксисти та люди, котрі проживають на вулиці Соборній.

Читайте також: У центрі Рівного роздовбують новенький асфальт. ФОТО

Вулиця Соборна в центральній частині Рівного, відповідно до рішення влади, була закрита ще у 80-ті роки минулого століття. Забороняючі знаки на ній були зняті на період ремонту шляхопроводів на вулиці Млинівській, яка слугувала об’їзною дорогою Рівного з напрямку Луцька на Костопіль та Київ і навпаки. Після завершення ремонту центр міста знову доведеться об’їздити вулицями Степана Бандери, Млинівською, інформує "ЗІК".

Тим часом тотальне блокада головної вулиці міста та супутні штрафи викликали чимало невдоволення у водіїв. Через це тому ж таки 2012 році за дорученням міського голови Рівного Володимира Хомка управління транспорту та зв’язку міськвиконкому провело спеціальне дослідження. У підсумку 21 лютого 2012 року члени координаційної ради з безпеки дорожнього руху міста Рівного дозволили рух вулицею Соборною у нічний час. Члени координаційної ради ухвалили рішення "Про скасування у нічний час заборони проїзду транспорту по вулиці Соборній (на ділянці від вулиці Міцкевича до вулиці Дубенської)". Рішення почало діяти 1 березня 2012 року. Тому  обмеження руху автотранспорту на вулиці Соборній діє лише з 6.00 ранку до 22.00.
А до цієї теми повернулись вже в 2013 році. Заробляти на проїзді центральною вулицею Рівного запропонував депутат Рівнеради, бізнесмен-будівельник Станіслав Рязанов. Він переконаний, що місто може значно поповнити міську скарбницю за рахунок охочих перетнути головну артерію міста вулицю Соборну у денний час. Як повідомляв телеканал «Рівне 1», депутат пропонує продавати річний абонемент, який би дозволяв проїзд по Соборній, щонайменше за 3 тисячі гривень. Однак, цю ініціативу ніхто у міській владі не підтримав.

Тим часом журналісту сайту «ВСЕ» вдалось дізнатись нові подробиці. У Правилах дорожнього руху були внесені зміни та затверджені Кабінетом Міністрів України. Ці зміни, зокрема, стосуються і знаку «Рух заборонено». У Рівному такий знак діє у центральній частині міста по вулиці Соборній. У новій редакції закону зазначено, що віднині знак 3.1 «Рух заборонено» діє лише разом із іншими знаками: «Початок пішохідної зони»  або «Небезпека». Тобто, якщо поруч із знаком не розташований один із двох вищеперерахованих, виходить, що розташований знак «Рух заборонено» знаходиться незаконно?

Нагадаємо,  рішення про заборону руху приватного транспорту вулицею Соборна,  рік тому міські чиновники прийняли через нібито скарги перевізників на затори та збільшення кількості ДТП у центрі міста. Чи дійсно попри заборону міської ради, тепер можна їздити центральною вулицею міста ми запитали у адвоката Ярослава Кальки:

- Правила дорожнього руху в будь-якому випадку мають вищу юридичну силу в порівнянні з актом органу місцевого самоврядування, яким є це"славне" рішення Рівненської міської ради про обмеження руху по вулиці Соборній. Зміни в редакцію ПДР "ставлять хрест на монополізації" руху по центральній частині міста перевізниками. І, оскільки вул. Соборна не є ані пішохідною зоною ані аварійною ділянкою, то законних підстав повісити поряд із знаком "Рух заборонено" знаки  5.33  або  3.43 немає. Відтак висловлюю впевненість у тому, що рух по вулиці Соборна не є забороненим, а будь-які дії щодо обмеження такого руху є протиправними і спрямовані виключно на обмеження законних прав водіїв.

На ремонт головної вулиці Рівного витратять чотири мільйони

Центр Рівного перекрили - ремонтують ФОТО

Рівне історичне-2: факти та унікальні фото центру міста

Коментарі

5 БАЛІВ! Тих хто це не знає їх кидають і вони як лохи ведуться, вчіть правила, по центру їздити можна. http://www.youtube.com/watch?v=B5gU0QR0vaQ

от що скаже
youtube.com/ watch?v=B5gU0QR0vaQ
reyestr.court.gov.ua/ Review/32552547

А що не так? Якщо до знаку рух заборонено не добавлено іншого знаку, значить знак цей не законний. Як це співвідноситься з тим, що "Не поширюється дія знаків:
3.1 - 3.8, 3.11 - на транспортні засоби, що обслуговують громадян чи належать громадянам, які проживають або працюють у цій зоні, а також на транспортні засоби, що обслуговують підприємства, які розташовані у позначеній зоні." ?

Дочитуйте "Правила додрожнього руху" до кінця!!!
Через таких як Ви люди попадають у незручні ситуації.

Заборонні знаки
3.1 "Рух заборонено". Забороняється рух усіх транспортних засобів у випадках, коли:
початок пішохідної зони позначено знаком 5.33;
дорога та (або) вулиця перебуває в аварійному стані і непридатна для руху транспортних засобів; у такому випадку обов'язково додатково встановлюється знак 3.43.

Не поширюється дія знаків:
3.1 - 3.8, 3.11 - на транспортні засоби, що обслуговують громадян чи належать громадянам, які проживають або працюють у цій зоні, а також на транспортні засоби, що обслуговують підприємства, які розташовані у позначеній зоні. У таких випадках транспортні засоби повинні в'їжджати до позначеної зони і виїжджати з неї на найближчому перехресті до місця призначення;

Що на це скаже Гуру "Правил дорожнього руху" ?

Рекомендую у вільний від роботи час ознайомитись з текстом закону України "Про дорожній рух". А журналісту, якому "вдалось дізнатись нові подобиці" заздрю що йому це вдалось... мабудь у ньго немає доступу до інтернету.

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.