Хомко чхав, депутати спали або Як у Рівному землю роздавали

Вереснева сесія Рівнеради пройшла з особливим цинізмом з боку міської влади. Депутати до роботи підійшли дуже вальяжно, на засіданні прогнозовано "замутили" собі ласої земельки, а очільник Рівного Володимир Хомко узагалі зізнався, що він чхати хотів на громаду м.Рівне. Але про все - по порядку.

 

Палкою по голові

Коли перед початком сесії Рівнеради депутати почали реєструватися у сесійній залі за допомогою системи "Рада", для легітимності сесії не вистачило голосів. Частина міських обранців запізнилася.

- Якщо через недбальство депутатів у нас не може зібратися сесія, винних треба бити палкою по голові, - сказав Володимир Хомко

Вже за кілька хвилин декілька депутатів все ж дісталися до сесійної зали. І Рівнерада розпочала свою роботу, узявшись до розгляду порядку денного. Палкою по голові за спізнення депутатів ніхто не бив. Водночас, судячи із пунктуальності обранців народу, вони наввипередки бігли до сесійної зали, щоб попрацювати на благо своїх виборців.

Мер "Петросянить"

Обурюючись пунктуальністю депутатів, перед початком засідання мер Рівного Володимир Хомко висловив незрозуміле занепокоєння через відсутність на пленарному засіданні депутата Сергія Паладійчука.

- Де керівник "найбільшої" фракції міської ради? - пожартував Володимир Хомко. - Якщо нас буде так мало, роботу сесії не розпочнемо.

Як відомо, Сергій Паладійчук є єдиним депутатом від партії "Єдиний центр", у зв'язку з чим отримав прізвисько "людина-фракція". 

Вдруге міський голова згадав про Сергія Богдановича, коли оголошували перелік депутатів-іменинників. Серед їх числа був і пан Паладійчук, який відзначив день народження минулої п'ятниці.

- А що це, Паладійчук донині святкує? - продовжив "петросянити" очільник Рівного. "Він буде через годину" - вигукнув хтось із його колег по сесійній залі.

Попри відсутність керівника "найбільшої" фракції, сесія все ж розпочала свою роботу. А сам Паладійчук з'явився на сесії Рівнеради о 12.46 і, попрацювавши 15 хвилин, почимчикував з колегами на обід. Сил набиратися!

У Хомка "алергія"

На початку сесії один з учасників ініціативної групи "Захистимо Рівне" Андрій Токарський попросив слово для виступу перед депутатами Рівнеради щодо самовільного захоплення паркової території рестораном "ЛІОН". Проте міський голова Володимир Хомко не дозволив активістові озвучити заяву-звернення цієї ініціативної групи.

- Регламентна комісія рекомендувала ці виступи проводити з 14.30. Я на сесії головуючий, тому виступити вам не дозволю, ви мною "камандувати" не будете, - парирував пан Хомко на слова Андрія Токарського про його право виступити перед міськими обранцями від імені громади.

Коли пан Токарський все ж не спасував перед міським гарантом, той не на жарт розгнівався і привселюдно зізнався, що в нього алергія. Алергія на рівнян. Інакше як розцінити його слова, що він чихає, коли від нього щось вимагає громада міста Рівне?

"Маємо те. що маємо", - свого часу сказав перший президент Леонід Кравчук і його фраза стала крилатою. "Чхати я на вас хотів!" - Зізнався мер Рівного Володимир Хомко і став знаменитим.

 

На думку громадського об'єднання, що відстоює власність міста, захисникам паркової території навмисне не дали слово, оскільки після обідньої перерви з 14.30 у сесійній залі обмаль журналістів, а отже озвученій заяві буде надано мінімум публічності. Окрім того, пан Токарський збирався озвучити звернення й про дерибан земельних ділянок у Рівному та відкрите голосування на сесіях Рівнеради. Проте "чхаючий" мер відразу зробити цього не дозволив. 

Читайте також: Сесія Рівнеради: пікет, нардеп і перевірка документів

Турчинов і Кучерук не авторитети?

Якщо у Рівнераді продовжиться скандальний дерибан землі за участю фракції "Батьківщина", їхнє вище партійне керівництво в особі першого заступника голови партії Олександра Турчинова обіцялося "насваритися на них пальчиком". Таку ж позицію підтримав і в.о. головного "Батьківщинівця" Рівненської області нардеп Микола Кучерук. Мовляв, нічого соромити партію і постійно перебувати в центрі скандалу. Якщо це продовжиться, будуть прийматися міри.

Вочевидь, депутати фракції "Батьківщина" у Рівнераді на такі перестороги лише цинічно посміхнулися. І виділили своїм родичам і друзям 20 ласих земельних ділянок на вулиці Київській у Рівному - БЕЗКОШТОВНО. При чому, зробили це в кращих традиціях тих, кого називають "ворогами України" і своїми опонентами. 

Вони продовжили ділити землю, відмовившись від поіменного голосування, тобто зробили це непрозоро. А було все так.

Сесія. На порядку денному ці злощасні земельні питання. Засідання переходить у режим дискусії, ініційованої фракцією ВО "Свобода". Попри це, міський голова Володимир Хомко намагається продовжити розгляд питань порядку денного, що стосуються роздачі земельних ділянок.

На сесії Рівнеради обласний депутат Олексій Бучинський наполягає на поіменному голосуванні. Після нього виступає керівник фракції "Батьківщина" Юрій Запорожець, вимагаючи поіменного голосування, потім народний депутат Олег Осуховський погрожує зверненнями до Генпрокуратури. До мікрофона вишиковується черга із депутатів, робота сесії заблокована. Хомко дає доручення юристам розібратися. "Свободівська" фракція погрожує відмовитися від участі у сесії, просить перерву до обіду. Попри вимогу більшості депутатів і керівників фракцій, поіменного голосування чомусь не відбувається. Можливо, на це немає волі Володимира Хомка?

Попри крик депутатів пан Хомко продовжує зачитувати питання порядку денного. Його переривають. Міський голова нарешті ставить питання "про поіменне голосування" на голосування депутатів. Депутати голосують "За" - 29, "Проти" - 2, "Утримали - 2", "Не голосували" - 11. Депутати голосують наступне питання, система "Рада" зависає. Згодом таки видає результат. Фракція ВО "Свобода" просить перерву, Володимир Хомко відмовляє. Мотивує тим, що за 40 хв перерва. Депутати продовжують голосувати, проте на екран поіменні результати не виводяться. Міські обранці досі не можуть збагнути, в якому ж режимі вони голосують за земельні питання.

Перед обідньою перервою депутат Павло Шамшин звертається до міського голови із запитанням щодо регламенту в частині поіменного голосування. Адже Володимир Хомко анонсував, що дав завдання юристові Рівнеради паралельно із засіданням розібратися із проведенням режиму волевиявлення міських обранців. Очільник міста відповів, що ще не дізнавався у юриста, оскільки йому наразі це не цікаво.

По обіді депутат облради Олексій Бучинський заявив, що у перерві підходив до технічних працівників Рівнеради, які зазначили, що роздача землі, зокрема 20-ти земельних ділянок на вулиці Київська, відбувалася у закритому режимі. Оскільки вони отримали таку "команду" від керівника Секретаріату засідання Едуарда Галайчука. У свою чергу Галайчук зачитав рекомендацію юридичного відділу Рівнеради про те, що з метою захисту персональних даних голосування щодо цих питань було прихованим.

Прозвучала пропозиція переголосувати питання про роздачу земельних ділянок в поіменному режимі. Для цього половина +1 від наявної на засіданні кількості депутатів мали б підтримати це рішення. На пропозицію переголосувати за земельні питання, депутати Рівнеради відповіли такою кількістю голосів: "За" - 8, "Проти" - 0, "Утримались" - 8, "Не голосували" - 22. Таким чином міські обранці відмовилися показати як голосували за дерибан земельних ділянок у Рівному. Такі собі подвійні стандарти і вияв здорового депутатського цинізму.

У цей час в сесійній залі знаходилися декілька хлопців спортивної статури, яких прийнято називати "тітушками". Після розгляду земельних питань добродії покинули залу. Можливо це були одні із претендентів на землю і на радощах хлоп'ята побігли до агромагазину купувати садженці?

Фракція "Батьківщина", яка дуже ображається, коли їх критикують у ЗМІ, тихенько потирає руки і не підтримує переголосування за поіменний режим. Попередня заява керівника їхньої фракції з вимогою відкритого голосування виглядає, як награний теаральний ефект. Браво! Рівненський драмтеатр, приймай поповнення. Керівництво партії, роби висновки.

20 із 67. To be continued...

Попри вдалий початок дерибану ласих шматочків землі, не всі "пташечки" отримали свого "черв'ячка". Двадцятка добродіїв, які захотіли посадити розкішні "сади" на вулиці Київська, таки пощастило. Серед них, зокрема, - батько співака і депутата облради  від "Батьківщини" Олександра Івашинюти (Сашка Невже), дочка начальника управління Держкомзему у Рівному, депутата Острозької міської ради від Партії регіонів Романа Греська Наталія Фролова, донька керівника Рівненської міської організації ВО "Батьківщина" Марії Конощук Наталія Доліновська тощо.

Водночас, тим, хто хотів вхопити земельку в районі вулиць Погоринської-Федіна у районі Басів Кут, поталанило менше. Їхнє питання міські обранці більшістю голосів зняли на "довивчення". Цілком ймовірно, що вже на наступній сесії Рівнеради вони отримають позитивне рішення і нарешті зможуть вкинути паростки фруктових дерев до святої і дорогої рівненської землі.

Звісно, якщо обласне і всеукраїнське керівництво партії "Батьківщина", яка має більшість у Рівнераді, дозволить своїм представникам зробити це. І чомусь із 100% упевненістю здається, що "патякання" вищого керівництва міських обранців мало цікавить. Вони швидше процитують їм відому українську лайливу приказку "Поцілуй собаку в с**ку!", аніж покірно опустять голови і візьмуться працювати людей.

Читайте також: Нардеп-свободівець від Рівного відмежувався від регіонала з яким працював на виборах

Впіймали облизня

На сесії Рівнеради знову розглянули питання про привабливу земельну ділянку на вулиці 16 Липня, 31-А. Це питання рівненські обранці "футболять" вже більше року, побоюючись того, що через роздачу землі в центрі міста з Рівного зроблять "Шанхай". Водночас, відповідно до грандіозного проекту "Міленіум Плаза", в цьому районі передбачене будівництво об'єктів, які мають стати окрасою міста, покликані забезпечити дозвілля для рівнян тощо.

На думку депутатів, тільки-но ця земля перейде у приватну власність, старий аварійний будинок, розташований на ній, буде знесений, і там "виросте" черговий торгово-офісний центр на поталу місцевому бізнесу. У свою чергу, адвокат родини Мамчурів, які претендують на цю ділянку, озвучив інформацію про те, що зважаючи на поіменне голосування, тих депутатів, які не проголосують за надання цієї землі, буде притягнуто до юридичної відповідальності, що викликало бурхливий сміх в міських обранців. Можливо сміялися вони тому, що знали, що земелька між ними ділиться анонімно?

Депутати вирішили поставити на голосування це питання із формулюванням "Надати всього 10 соток на вулиці 16 Липня, 31-А". У підсумку, його не "провели": "За" відведення цієї ласої земельки проголосували 26 депутатів, "Проти" - 5, "Утримались" - 3, "Не голосували - 10".

Для відведення цієї землі не вистачило голосів всього двох депутатів (потрібно мінімум 28). Тож відповідно до закодавства, після відмови Рівнеради це питання може бути розглянуте на сесії не раніше ніж через 1 рік після відмови.

Депутати переїли

Після обідньої перерви депутати Рівнеради не змогли зібратися в достатній для легітимного її проведення кількості. Міський голова Рівного щохвилини просив депутатів із різних фракцій видзвонити своїх колег із проханням пришвидчитися або ж з'ясувати, чи будуть вони присутні на сесії. Навіть озвучував можливість завершення пленарного засідання достроково. Вочевидь, обід міських обранців виявився настільки смачним, що вони не змогли себе вчасно підняти для того, аби прийти до сесійної зали, щоб попрацювати для своїх виборців.

Тож поки депутати збираються, пан Хомко дозволив усім бажаючим виступити перед депутатами. Точніше перед тими, хто із них залишився. Першим до слова попросився афганець-безхатченко Петро Кур'ята і його брат близнюк із проханням надати їм квартиру. Міський голова відповів, що не хоче через них потрапити до в'язниці. Бо афганський черзі на отримання житла Кур'ята стоїть на 178 місці, тож поки-що має пожити на вулиці, поки інші не отримають квартири. Хоча, судячи з того, що прокурори, міліція та інші "слуги" народу постійно отримують житло від влади, до самого народу та черга, мабуть, ніколи не дійде. І неважливо, у якій черзі ти стоїш.

До речі, пан Хомко дуже переживає за те, щоб молоді родини, у яких народилася трійня, часом бува не отримали від нього квартиру.

- Ми якось задекларували, що сім'ям із трійнями даватимемо квартиру у Рівному. Це що ж виходить, живе хтось в селі, дізнався, що буде трійня, приписавця у Рівне і ми маємо давати їм квартиру? - Зазначив Володимир Євгенович. - Треба щось таке придумати, щоб такого не було. Наприклад, людина має мінімум рік проживати у Рівному, щоб скористатися правом отримати тут житло.

Напевно, мер озвучив таку пропозицію, щоб пришвидчити рух в афганській черзі і забезпечити житлом вищезгаданого пана Кур'яту чи інших рівнян, які мають у цьому гостру потребу. Наприклад, прокурорів, суддів, чиновників... А що? Спробуйте попрацювати на благо людей, якщо у вас немає квартити у новобудові чи розкішного "саду" на березі Басів Кутського озера. 

Потім до мікрофона підійшла голова громадської організації "ГРАД" Лілія Москальова та зачитала звернення від імені десятка громадських організацій, у якому йшлося про забезпечення участі громадськості у діяльності органів влади з правом дорадчого голосу для забезпечення їх більшої ефективності, про розподіл землі і комунального майна, а також поіменне голосування в Рівнераді. Тримаємо парі, що якщо б за 5 хвилин хто-небуть запитав в будь-якого депутата, про що говорила Москальова, вони зробили б здивовані обличчя і сказала ли б щось, а-ля: "Як куда?".

По тому до депутатів звернулися представники ініціативної групи "Захистимо Рівне", які вкотре узялися мотивувати міську владу щодо недопущення дерибану земельних ділянок. В тому числі в контексті захоплення рестораном "ЛІОН" паркової землі та наявності фактів узаконення захоплених земельних ділянок у Рівному за допомогою місцевих чиновників. За вимогою громадянського руху, облаштований літній майданчик поруч із рестораном має бути демонтований, а на його місці обладнано територію для сімейного відпочинку рівнян. У цей час на виступаючого від імені цієї групи Андрія Токарського міський голова Володимир Хомко дивився майже із материнською ласкою у погляді. Проте, коли той закінчив, вже із батьківським запалом мер вигукнув: "То вибори за два роки! Всі ви піаритесь, я знаю хто вас сюди послав". У відповідь міського гаранта ніхто нікуди не посилав, тож депутати у кволому режимі продовжити працювати на питаннями порядку денного.

Хомко розбудив депутатів

Коли сесія Рівнеради завершувалася, депутатам залишилося проголосувати кільканадцять питань порядку денного. Проте, зважаючи на невелику кількість міських обранців (36 з 54-х), що пообіді вирішили продовжити роботу в сесійній залі, деякі питання не отримували достатньої кількості голосів, бо депутати "спали". Це питання, які пройшли відповідні комісії без зауважень і за всією логікою речей мали б бути підтримані обранцями. 

Водночас під час голосування частина із них просто не натискали кнопки "За", "Проти" чи "Утримаюсь". А отже питання відхилялися через те, що депутати "Не голосували". Для того ж, щоб проголосувати "За", депутатам Рівнеради слід віддати мінімум 28 голосів. 

Мер Рівного Володимир Хомко декілька разів висловлював недовіру результатам голосування і ставив їх на переголосування. Також "в серцях" він пригрозив депутатам, що закриє сесію достроково, якщо вони не зберуться з думками і не допрацюють по совісті. А це значило б, що за таким сценарієм міським обранцям довелося б іще раз збиратися на чергове пленарне засідання Рівненської міської ради, щоб доголосувати кільканадцять так званих другосортних питань. Тож вони хоч і кволо, але все ж взялися за пульти для голосування і примусили себе допрацювати. 

Вереснева сесія Рівнеради продемонструвала, наскільки міські обранці переймаються життям містян, як сильно очільник міста переживає за їхній добробут. Якщо так піде й надалі, наше Рівне процвітатиме. А разом із нами і наші обранці у квітучих пахучих зсадах.

Коментарі

Да мер показав своє відношення до громади. Дай депутати теж. А самі мабуть землі трохи взяли.

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.