"Чистки" Кучерука: "Батьківщину" Рівного очолить Кульчинська

У Рівненській "Батьківщині" продовжуються ротації. Новопризначений виконуючий обов'язки голови обласної організації Микола Кучерук повідомив, що зміни будуть і у міській опозиції Рівного. Міську організацію очолить заммера Галина Кульчинська, а фракцію в міськраді – Віталій Першогуба. Марію Конощук та Юрія Запорожця обласне бюро партії вирішило відсторонити.

Скандали навколо земельних ділянок у Рівненській міській раді таки вилізли депутатам боком. Щоправда не всім. Обласне керівництво вирішило змінити керівників міської організації.

Нагадаємо, що міська громада різко засудила можливе виділення земельних ділянок родичам депутатів у районі Басового Кута та на вулиці Київській. У підсумку на черговій сесії не в поіменному режимі депутати роздали лише 20 ділянок з 67. Однак і серед цих щасливців були родичі депутатів ради. Як від опозиції та і від влади.

Вже за кілька днів виконувач обов’язків голова обласної організації "Батьківщини" та народний депутат Микола Кучерук пообіцяв вжити заходів, щодо депутатів-садівників. Подейкували, що полетять не тільки голови керівників, а й з партії виключать усіх садоводів. Перших кадрових чисток очікували вже на засіданні міського бюро партії у п’ятницю, 4 жовтня. Однак воно пройшло "без жертв". Керівники обійшлись лише "нагоняєм" від Кучерука.

Марія Конощук та Юрій Запорожець

А справжня кадрова революції відбулась уже через три дні, в понеділок. На засіданні обласного бюро найгостріше постало кадрове питання. Дискусії виявились настільки гарячими, що пан Кучерук запізнився на анонсовану прес-конференцію аж на годину.

Однак новини приніс цікаві:

— У своїх діях завжди є дуже послідовним. Як я вже розповідав раніше – на обласному бюро ми ухвалили рішення проте, що всі голосування в міській раді Рівного мають бути повністю відкритими і поіменними. Крім того рекомендували міським обранцям не підтримувати скандальні рішення, щодо виділення земельних ділянок у теперішньому форматі. Однак остання сесії міської ради показала, що нашу думку у міській організації не почули. Ми проаналізували роботу наших міських колег і дійшли висновку, що керівник фракції Юрій Запорожець не виконав рішення бюро партії.

 

Як керівник обласної організації я звернувся до міської організації та попросив пояснити такі дії. На жаль, сьогодні на обласному бюро Марії Конощук не було. Вона у складі делегації вболівальників  поїхала на якийсь турнір. Чи в Німеччині чи в Голландії. Не пам’ятаю куди, але в її заяві є. Тому рішення ухвалювали без її присутності. Обласне бюро рекомендувало звернутися до політради партії з проханням відсторонити Марію Конощук від обов’язків голови міської організації і члена обласного бюро. Натомість рекомендуємо призначити виконуючою обов’язки голови організацію Галину Кульчинську. Це питання підтримали п’ять з вісьми членів обласного бюро партії. Також відсторонений від виконання обов’язків голови фракції в Рівнераді Юрій Запорожець, його обов’язки виконуватиме Віталій Першогуба (обіймав цю посаду в попередньому скликанні ради, - прим. авт.).

Галина Кульчинська

Віталій Першогуба

Варто зауважити, що бюро такими рішенням лише задовольнило заяву пана Запорожця, який ще два місяці заявив про бажання скласти з себе повноваження голови фракції.

Також Микола Кучерук повідомив, що усіх депутатів з міської фракції "Батьківщина" зобов’язали через особисту заяву відкликати свій голос за виділення земельних ділянок. Таким чином рішення автоматично має бути скасовано. Відповідальний за збір цих заяв Юрій Запорожець та Віталій Першогуба. Якщо ж депутати не захочуть це робити – то Кучерук у суді вимагатиме визнати рішення не дійсним. Бо це рішення було прийнято в незаконний спосіб.

- Микола Герасимович, а чому рекомендували призначити саме Кульчинську, - запитав журналіст сайту "ВСЕ" на прес-конференції.

- Хотіли рекомендувати Дюга, але взнали, що він не член партії, - намагався віджартуватися депутат.

- Але все ж таки? Які аргументи були за? - наполягав журналіст.

- Послухайте, ну, які аргументи? Надійшла така пропозиція на засіданні бюро, ми підтримали. Тепер цю рекомендацію розглядатиме політрада партії. Потім будуть співбесіди, зустрічі і все інше. Зараз це пропозиція, Кульчинська і  Першогуба чесні і достойні партійці, - відрізав депутат.

Втім, присутні журналісти поцікавилися прогнозом нардепа чи підтримає політрада ці кандидатури? На що народний обранець натякнув, що з цим проблеми бути не повинно.

До речі, Микола Герасимович і сам ще гуляє в статусі "в.о". Його на посаду голови облорганізації має обрати конференція. Втім скликати її будуть взимку, після міських і районних конференцій.

Від автора:

Микола Кучерук сьогодні виграв одну з головних політичних битв осені  за "Батьківщину". Вирішальний бій – обласну конференцію відстрочили до зими. То ж власник ТМ "Родина" матиме час на укріплення своїх наступальних позицій. Адже він тіснитиме колег по партії в боротьбі за вплив. Подейкують, що під час співбесіди влітку Микола Герасимович пообіцяв взяти на себе всі організаційні та фінансові клопоти в роботі обласної "Батьківщини", натомість отримає карт-бланш на наведення порядку в лавах організації на теренах Рівненщини. А у царині впливу – ніщо не зрівняється з позиціями партійної організації обласного центру. І мати прихильність її керівництва ніхто не відмовився б. Тому ще кілька тижнів тому зауважили, що на посаду голови міської організації нардеп сватає свою колишню соратницю по обласній раді, заступника мера Рівного Галину Кульчинську. Це при тому, що за останні кілька років вона значно дистанціювалась від діяльності партійного осередку. Та зосередилась на власних міських соціальних та культурних проектах. Але впливова колишня колега набагато краще, ніж Марія Конощук, яка є помічником конкурента за вплив в партії – нардепа Юрія Вознюка. Якщо ж мова йде про "садівників", то тут все теж не однозначно. Поряд з дочкою Марії Конощук в списку садівників засвітився і племінник Галини Кульчинської.

Тому ймовірно скандал з садоводами став хорошим приводом для махання шаблюкою очільника обласних "батьківщинківців" та рокіровки керівних кадрів. Тим паче чисто випадково все було зроблено в перший же день після від’їзду пані Конощук. Адже після міського бюро ніщо не пророкувало шторму для керівництва. Легкий дощик – так, але не буревій, що перекидає корабель. Тим часом вже в неділю анонсували прес-конференцію, де головним "меседжем" мала стати боротьба з казначейством, а потім вже справи міської "Батьківщини". Однак потім казначейству пан Кучерук приділив не більше хвилини, попередньо спізнившись на годину. То весь цей час ще продовжувалось засідання бюро партії. Цікаво чому прес-конференцію треба було призначати впритик після бюро? Чи не було великої впевненості, що наперед заготовленні рішення швиденько проголосують і ще тепленькі ухвали продемонструють журналістам. Але у підсумку страта затягнулась, а журналісти годину чекали Миколу Герасимовича. Саме про це ми хотіли запитати політика під час прес-конференції, однак він поспішив продовжити проведення засідання бюро.

Завдяки приходу в керівництво чесних і перевірених партійців, позиції Кучерука у Рівному зміняться ще більше, тепер нардеп апріорі може впливати і на формування списків на наступних місцевих виборах.

Коментарі

Я впевнений, що дії незабаром розпочнуться... Необхідно тільки розігнати таких як Кучерук і його підлабузників, вони ніколи не були партійцями - звичайні заробітчани. В Рівному багато розумних людей, патриотів. І, головне, "Батьківщина" повинна стати партією для людей, а не майданчиком задля досягнення депутатських мандатів. А в депутати висувати мають право тільки виборці, а не партійні "бонзи" в кулуарах кабінетних "тьорок" !

Невже ми більше не зможемо сподіватись на хоч якісь дії місцевої "Батьківщини" крім внутрішніх перетрубацій?

Кучерук хамло і хапуга поліський. А деригент, дійсно, безтолковий...

Яке відкликання голосів?
замилювання очей - ніхто землю вже не віддасть!
Зиль уже яму під фундамент вирив)))

Іншими словами не такі вони вже і об'єднані ці горе опозиціонери, в одній партії гризуться не те, що в трьох.

Все це нагадує перегони тарганів... Усі вони одного поля ягоди! Як може Г. Кульчинська працюючи у владі очолювати опозиційну владі партійну організацію?!!! Треба знати Галю...
Ораторському мистецтву вона навчилася, а от як до діла,...
А щодо Кучерука, то сам по собі він" сіренький" , просто звичайний бізнесмен, який хоче з партійної організаціїї також зробити власний бізнес.
А в партійній організації є багато розумних людей, але Київське керівництво робить ставку на тих, хто буде за власні гроші утримувати партійні структури...
Тому, як кажуть, хто платить - той й музику замовляє... Тільки одна біда, з Кучерука деригент паганенький.

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.