Куди хочуть перші особи Рівненщини: ЄС чи Митний Союз?

Менше ніж за два місяці Президент України на саміті у Вільнюсі має підписати «Угоду про асоціацію між Україною та ЄС». Така перспектива викликала цілу хвилю суперечок. Одні наполягають, що Україна має стати учасником Митного союзу, до якого входять Росія, Казахстан і Білорусь. Інші ж говорять про необхідність європейського вибору для нашої країни. А ось керівники Рівненської області та Рівного у своєму виборі фактично одностайні.

 

Схоже саме до Європи, нарешті, вирішили вести нашу країну політики. Проте, це спровокувало жорстку реакцію збоку Росії і проросійських сил в Україні. Комуністи намагаються провести референдум щодо вступу України в Митний Союз. А Росія влаштувала цілу торгову війну, обмежуючи доступ на свої ринки українським товарам і виробникам. Але чому? І що нас чекає після підписання угоди про Асоціацію з Євросоюзом?

Для початку, свою думку, щодо правильності вибору курсу країни, ми попроси висловитись перших осіб Рівненщини.

Голова Рівненської облдержадміністрації Василь Берташ:

- Сьогодні Україна обрала європейський шлях розвитку. Але нам вигідна співпраця із різними країнами-партнерами, оскільки ми зацікавлені в економічних дивідендах. Тому головне в інтеграційних процесах – керуватися винятково національними інтересами.

Голова Рівненської обласної ради Юрій Кічатий:

- Однозначно ЄС. Там цивілізації більше, ці країни розвинутіші. Нам потрібно рівнятися та тягнутися до тих, хто потужніше забезпечує не тільки свій народ, але допомагає й іншим. Тому моя думка однозначна. Нам потрібно навчатися кращого.

Міський голова Рівного Володимир Хомко:

- Категорично з ЄС! Моя позиція принципова. Для мене, для моєї родини, для всіх моїх друзів, для мого оточення це дуже важливо - тільки у Європу. Я хочу, щоб у нас були європейські цінності не на словах, а справді у всьому. Я буваю у Росії та у Європі, люди є хороші всюди, я не шовініст. Мрію жити так, як живуть у Європі. Якщо не я, то хоча б мої діти.

Народинй депутат України, фракція ВО «Батьківщина» Юрій Вознюк:
- Вектор України має бути, однозначно, направлений у сторону ЄС. Друге питання чи готові ми ВЖЕ стати членом Євросоюзу? Сумніваюсь. Потрібно підвищити рівень нашої країни, а конкретніше і найголовніше - якість власного виробництва. Тому, звичайно, в ЄС, але потрібно ретельно до цього підготуватись.

Народний депутат України, фракція «УДАР» Віталій Чугунніков:

- Обов’язково в Євросоюз! Це принципова позиція нашої партії «Удар», нашого лідера та моя особиста. Наш шлях у Євросоюз. Наша сім’я - це Європа. З точки зору економічної нам так буде краще.

Народний депутат України, фракція ВО «Батьківщина» Микола Кучерук:

- Звичайно ЄС. Однозначна позиція нашої політичної сили та моя особиста. Тут навіть ніяких не може бути варіантів. По-перше, не будемо говорити про штампи: європейські цінності та інші. Ми повинні чітко розуміти, для того, аби була нормальна робота, ми повинні мати певні стандарти. Все це регулюється нормами. Повинно бути адаптоване законодавство. Європейський союз - це саме те, до чого йшли наші предки.

Депутат Рівненської обласної ради, фракція Партії регіонів Леся Ткачук:

- Звичайно я за Європейський союз. Я і не проти Митного, там теж є певні перспективи, але якщо це буде, скажімо, працювати в сукупності – це для нас ідеальний варіант. Для нас більш перспективно – це крок у Європу. Неодноразово я була у країнах Європейського Союзу і для українського народу варто там опинитися.

Депутат Рівненської обласної ради, фракція "Наша Україна" Олексій Кособуцький:

- Неоціненна користь у підписанні Угоди про асоціацію з ЄС полягає в тому, що Україна буде мати чіткі регламенти дій та регулювання економіки. Будь-який учасник ринку та політики України просто змушений буде, навіть формально, виконувати вимоги Євро правил. Зрозуміло, що спочатку буде багато імітування, але з часом ми навчимося жити по цивілізованим правилам. А конкуренція з європейськими виробниками, нарешті, призведе до ліквідації неефективних та громіздких підприємств, котрі лише стримують розвиток економіки. Потрібно звикати до капіталізму.

Асоціація з ЄС  передбачає впровадження силу-силенну нових правил. Угода про асоціацію між Україною та ЄС налічує 1200 сторінок. Навряд чи кожен українець прочитає цей, безперечно важливий для країни, документ, проте кожен повинен розуміти, що нас чекає після його підписання.

За роз’ясненням ми звернулись до політиків, представників бізнесу, правоохоронців та інтелігенції. Щоб вони простою мовою пояснили, що чекає кожного з них, а відповідно і нас, після того як Віктор Федорович у Вільнюсі поставить свій підпис під Угодою. Тож, що таке Угода з ЄС для кожного із нас, читайте згодом.

Інфографіка з сайту "Українська правда"

Коментарі

Гетьман Ющ, пані й панове, навіть пальцем не ворухнув заради євроінтеграції. Він тільки говорив, проте його слова всі 5 років президентства розминалась із вчинками.. Так що не треба робити євроінтеграцію чимось, що було заплановане ще з часів Кучми чи тим більше пасічника з Хоружівки.
А те, що зараз від Рівного й до Донецька всі підтримують євроінтеграцію - це повністю заслуга Януковича, який зміг за пару місяців переконати в потребі асоціації і політиків, і, як бачимо, владу на місцях.

Багато контраргументів на аргументи....але всі думки одностайні - Європейський вектор розвитку є вірним. Тому кожному хто залишив коментар під цією статею зрозуміло (навіть глибоко в душі), що заслуга в усьому цьому перш за все керівницта на чолі з Президентом, які в непростий час наважились на кардинальний крок, який проте і робиться з великими зусиллями для усіх нас!!!

НУ, НУ! Не газуй дєтка, ми чудово бачимо що дав Янукович: безпредєл силових органів, корупцію у всіх ешалонах влади, судах, сотні тисяч безробітник, занепад економіки і так можна перераховувати до безкінечності так що досить лизати там де девкого чухається!

У Віктора Федоровича рука не здригнеться і чорнило в ручці не закінчиться, коли він підписуватиме угоду у Вільнюсі, у нього все вдасться. Так як Віктор Федорович близько підійшов до євроінтеграції, жоден з попередників цього не досяг! І справа не в тому, щоб дати всі "медалі" за євроінтеграцію Віктору Януковичу, а потрібно дивитись на справи реально хто і що конкретно зробив.

Одностайна позиція щодо зовнішньополітичного вектора розвитку України з одного боку, Президента і уряду, місцевого керівництва, а з іншого – опозиції, дає країні надію на вступ в Євросоюз в подальшій перспективі. Звичайно, для вступу в ЄС треба ще багато чого зробити, разом з тим, підписання Угоди про Асоціацію є першим значним кроком на цьому шляху.

Вам, Вікторія, точно треба більше читати, щоб не писати всяких дурниць. І нічого тут смішого немає. Сміх без причини ознака....

ви ще смішніший))) бо агітує (звісно, якщо можна так висловитися) не тільки Хомко, а і опозиція. Коли людина більше читає, кажуть допомагає більше знати..

І ще. З яких це пір якісь депутати від Партії регіонів та Нашої України відносяться до категорії "Перших осіб Рівненщини". Берташ, Кічатий, Хомко, нардепи -тут все зрозуміло. А що то за "перші особи" Леся Ткачук та Олексій Кособуцький? Вікторія Мамотюк, не смішіть людей. Чи може вони Вам заплатили? В ОГОшці , наприклад, за тисячу гривень "найвпливовішим" можуть назвати.

Смішні та дурні питання задаєте, Вікторія Мамотюк. Якщо Янукович агітує за ЄС, то Берташ , Кічатий та Хомко були б "самогубцями" якби навіть не те що сказали, а навіть подумали щось проти ЄС. Це ж залежні від Януковича люди. А Хомку ближче все таки США-внук та дочка там проживають. Думайте, Вікторія, перш ніж щось питати.

Смішні речі пишете, Василь. Жоден із опитаних не знав кого ще питатитмуть. З вашої точки зору представнику опозиції потрібно не відповідати на питання журналіста, якщо на нього відповілили Берташ або Хомко? 

Сторінки

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.