Рівнянин змусив Президента спростити процедуру допомоги молодим батькам

У п’ятницю інформаційний простір України облетіла новина про те, що відтепер процедура оформлення допомоги при народжені дитини спрощена. Президент підписав закон "Про внесення змін до деяких законів України щодо скорочення кількості документів для отримання державної допомоги при народженні дитини", згідно із яким батьки новонародженої дитини для отримання виплат подають тільки паспорт, свідоцтво про народження дитини та заяву. Усі інші необхідні дані відділ праці та соціального захисту населення отримуватиме самостійно від інших органів влади, установ, державних реєстрів тощо.

Тепер навіть у паспортний стіл для реєстрації місця проживання новонародженої дитини звертатися не потрібно – це також Державна міграційна служба робить автоматично на підставі отриманих від соцзахисту відомостей. Як не дивно, а таке покращення для молодих батьків стало наслідком цілого ланцюжка подій, які розпочались у Рівному.

Нагадаємо, що у січні 2013 року рівнянин Сергій Пінчук, батько новонародженої дитини, зіткнувся із проблемою неможливості оформлення допомоги при народженні дитини через неузгодженість у законодавстві. Вся проблема полягала у довідці про склад сім’ї із зазначенням місця проживання малюка, яку ніхто не міг видати. А немає довідки – немає і допомоги. Тоді Сергій Пінчук вирішив не мовчати: він детально описав ситуацію і звернувся до місцевих журналістів. Завдяки рівненським медійникам, зокрема Олексію Кривошеєву (тоді журналіст і редактор газети «ОГО»). Публікацію журналіста поширили десятки загальноукраїнських сайтів і вже наступного дня проблема була підняти на засіданні Кабінету Міністрів.

Прем’єр-Міністр Микола Азаров висловив наганяй міністру праці та соціального захисту Наталії Королевській. "Сказати, що я обурений – нічого не сказати. Діти, що мають без грошей сидіти, поки чиновники вирішать абсолютно надумані проблеми? Не важливо: на день чи кілька днів затрималась виплата. Закон визначає точні терміни виплати допомог", – обурювався Микола Азаров. І додав: "Жорстко покарати винних чиновників. А міністру соціальної політики Королевській доручаю тримати на особистому контролі кожен випадок збоїв у виплаті допомог і доповідати уряду про вжиті заходи”.

- У ті дні я мав масу дзвінків – згадує ініціатор "скандалу" Сергій Пінчук – як від друзів та коллег, які висловлювали підтримку, давали поради, так і від знаймих із інших міст (в тому числі керівників органів самоврядування), які розповідали, що мають також цю проблему і просили повідомити про те, як я зможу її вирішити. Після засідання Кабміну телефонували з Міністерства соцзахисту, а потім і з обласного управління – запевняли, що хвилюватися мені не варто, адже моя проблема буде вирішена найближчими днями. Зрештою, так воно і сталося, видно, "наганяї" від прем’єра добре стимулюють чиновників до роботи. Проте, вирішення мого випадку тоді не призвело до системної зміни – тоді чиновники просто "викрутилися" в рамках недосконалого законодавчого поля. Для більшості проблема лишилася на тому ж рівні.

Серед усього масиву дзвінків був ще один, який лишився "в інформаційній тіні" на фоні наганяя для Королевської. Того ж дня до Сергія Пінчука телефонував помічник віце-спікера Верховної Ради Ігоря Калєтніка. Він детально розпитував про проблему, цікавився підставами відмови та нормативними актами, якими тоді керувалися і в соцзахисті, і паспортному столі. На запитання рівнянина про причини такої зацікавленості помічник віце-спікера відповів, що Ігор Калєтник планує врегулювати процедуру оформлення допомоги на дітей на законодавчому рівні, щоб таких проблем більше не виникало.

І ось, сьогодні Президент підписав закон, автором якого є Ігор Калєтник. До слова, цей законопроект був поданий віце-спікером ще у лютому, а Верховна Рада розглянула і ухвалила його 16 квітня. Проте, Президент не підписав його в тій редакції і повернув на доопрацювання. Врахувавши усі пропозиції Верховна Рада проголосувала за нього вдруге вже 10 жовтня. Чинності ухвалений закон набуває через три місяці після його офіційної публікації – рівно через рік після початку кампанії громадського невдоволення.

– Ця історія є реальним прикладом, коли один "маленький українець" може впливати на ситуацію в країні. Фрази типу "від мене нічого не залежить" чи "скарги все одно нічого не змінять" - це не більше як самозаспокоєння і виправдання власної бездіяльності. – переконаний журналіст сайту "ВСЕ" Олексій Кривошеєв (рік тому, журналіст і редактор газети «ОГО» - авт.). – Приклад тієї історії, зайве підтвердження того, що все залежить тільки від нас. Стаття опублікована на регіональному інтернет-сайті змогла вплинути на вирішення важливої проблеми. Але першочерговим було бажання Сергія змінити ситуацію, не мовчати. Це хороший приклад. Хочете вирішити проблему – беріть і вирішуйте, хочете щоб в Україні жилось краще – беріть і робіть. А журналісти і медіа вам в цьому допоможуть.

Разом із журналістами регіональних медіа, виявляється, можна впливати на центральні органи державної влади, змінювати систему на краще. І для цього не знадобилося надто багато часу, не було затрачено надзусиль, під це не залучалися жодні фінансові ресурси. Звісно, можна говорити про багато співпадінь, про "гру на популіській темі", визначальну роль віце-спікера тощо. Але чи сталося б це все, якби один рівнянин, обурений маразмом державного регулювання, просто поговорив би про це "на кухні" і покірно чекав би змін законодавства?

Коментарі

Насправді потрібно, щоб кожен виконував свою роботу на належному рівні, тоді ми досягатимемо спільних цілей!
Ви не уявляєте, який опір від міністерства соціальної політики довелось нівелювати і як це все складно проходило насправді.
Не потрібно співати оди нікому, крім Сергія, який найбільше до цього доклався.
Коли кожен "робитиме все, що в його силах", тільки тоді ми зможемо разом збудувати сильну державу! :)

Я жодного разу нікуди не звертався і не скаржився (то я про органи влади), приємно знати, що жодне звернення не лишається поза увагою нинішньої влади, яка намагається іти на зустріч пересічним громадянам.

Все вірно, спростили, а от спробуйте так просто отримати один з цих трьох документів - свідоцтво про народження дитини, і зрозумієте, що не все так просто, як здається. Ось вам приклад: дитина народилася в липні в Рівному (дідусь і бабуся - рівняни), батьки тимчасово прописані в Києві (знімають квартиру за великі гроші), декретну відпустку мама вирішила провести в Рівному (мама-пенсіонерка, допоможе нянчити малу), батько на заробітках в Криму. Як зазвичай реєструють дитину ? Один з батьків бере довідку з пологового будинку, свій паспорт і йде у відділ РАГСу . Там пише заяву, в якій зазаначає, яким ім'ям хоче назвати дитину - і цього досить, щоб працівник РАГСу зареєстрував дитину і видав свідоцтво про народження.
А ось і ні! Виявляється, батькам потрібно було прийди вдвох - а ну як виявиться, що одному з батьків подобається ім'я Тетянка, а другому - Мирося? Були, виявляється випадки, коли батьки судилися один з одним і з працівниками РАГСу за "не те" ім'я! Ось чому від моєї знайомої вимагали: або щоб чоловік сам приїхав і підтвердив згоду дати дівчинці вибране ім'я; або принести а) паспорт чоловіка, б) нотаріальнуо завірену заяву від батька дитини про регістрацію, в) сідоцтво про шлюб.
І начхати, что липень, батько в Криму, у нього - сезонна "гаряча" робота - і спробуйте взяти влітку квиток в обидві сторони, і що нотаріально завірити заяву коштує 150 грн, і що без паспорта людина у нас - не людина, і що зареєструвати дитину потрібно у найкоротші терміни - а інакше будуть проблеми з призначенням допомоги на дитину. Отаке... а а спрощення, це, звісно, - добре.

Зі статті видно, що влада та Президент дбає про своїх громадян. Спрощення процедури позитивно вплине на збільшення народжуваності в Україні. А це значить, що соціальні ініциативи Президента виконуються на ділі!!!!!!

Все правильно. Якщо не хотілиб почути, не почулиб.
Треба бартиприклад з чоловіка і старатися робити зміни у державі.
Адже ми так смо відповідальні за все що відбувається.

Яскравий приклад соціальної ініціативи з народу, до якого готові прислухатись в вищих ешелонах влади. Яскравий приклад того, що громадянське суспільство, є складовою всієї політичної системи!

Приємно, адже можливість громадян впливати на механізми держави є однією з ознак громадянського суспільства. Добр, що нинішня влада підтримує даний інститут держави.

Хто стукає - тому відчинять, приємно, що кожен з нас може бути почутим, і на найвищому рівні відгукнутися та допомогти у вирішенні проблеми.

Президент підписав закон "Про внесення змін до деяких законів України щодо скорочення кількості документів для отримання державної допомоги при народженні дитини", згідно із яким батьки новонародженої дитини для отримання виплат подають тільки паспорт, свідоцтво про народження дитини та заяву. Усі інші необхідні дані відділ праці та соціального захисту населення отримуватиме самостійно від інших органів влади, установ, державних реєстрів!!!!!! І після цього деяки маси людей будуть говорити, що Президент і його команда нічого не роблять для соціального благополуччя народу. Хочу щоб такі люди переосмислили справи Глави держави і по новому подивились на це!!!!!!!!

Президент підписав закон "Про внесення змін до деяких законів України щодо скорочення кількості документів для отримання державної допомоги при народженні дитини", згідно із яким батьки новонародженої дитини для отримання виплат подають тільки паспорт, свідоцтво про народження дитини та заяву. Усі інші необхідні дані відділ праці та соціального захисту населення отримуватиме самостійно від інших органів влади, установ, державних реєстрів!!!!!! І після цього деяки маси людей будуть говорити, що Президент і його команда нічого не роблять для соціального благополуччя народу. Хочу щоб такі люди переосмислили справи Глави держави і по новому подивились на це!!!!!!!!

Сторінки

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.