У Рівненській ОДА завелись "шептуни" і "темники"?

​Зміна стилю повідомлень на сайті Рівненської ОДА одразу кинулась в очі. Жодного ствердження з вуст посадовців адміністрації. Лише фрази, які підкреслюють вагомість чиновників-керівників адміністрації «як доповіли голові ОДА», «як запевнили заступника голови ОДА», «відзвітували голові адміністрації». Чи так само подають інформацію на сайтах інших ОДА і як такий стиль повідомлень можна трактувати?

Ми відібрали навмання 8 сайтів ОДА з різних куточків України і проаналізували лише найсвіжіші новини та зробили прінт-скріни так званих «перших екранів» тобто те, що бачать всі в перший момент перебування на головній сторінці сайту. В нашому аналізі опишемо ці картинки.

Сайт Рівненської ОДА

Дизайн простий, переважають зелений колір та його відтінки. Меню у лівому і правому сайдбарі доволі зручні і стосуються або роботи самої ОДА або новин з районів, анонсів подій. Самим цікавими на сайті, безперечно є самі новини і те як їх подають!

Складається таке враження, що в адміністрації завівся якийсь таємний агент, який все знає і про це доповідає, звітує, повідомляє чиновників Рівненської ОДА. Шептун-ерудит. Ось дивіться самі.

Але окрім підкреслення своєї ваги чиновника, якому доповідають, звітують тут є ще один нюанс. А чи не є це приводом уникнути відповідальності за свої слова. Якщо голові ОДА повідомили, що машин інвалідам видають більше ніж того рік, а це виявиться неправдою, то і спитати немає з кого. Губернатор цього не говорив, йому ж бо доповіли чи запевнили, а хто запевняв і не завжди вказано. От вам і інформаційні кінці у воду. Не вірите. Подаємо приклад. Історія про захмарні кредити рівненським фермерам. Народ інформацію прочитав, а от фермери кредитів тих і не побачили. Що це невірна інформація, маніпулювання чи свідомий обман?

Візитівкою більшості повідомлень сайту ОДА є вплітання у всі новини соціальних ініціатив гаранта. Немає ні Верховної Ради із їх Законами, ні Кабміну із Постановами, є  соціальні ініціативи та завдання Президента. Тобто без президента нікому і в голову не приходило займатись дітьми-сиротами, ветеранами, пенсіонерами, обдарованими дітьми і молодими мамами? І виявляється саме ці ініціативи спонукають до роботи і трудових звершеннь усіх чиновників, а не потреби громади. Ніхто ж не проти ініціатив, а тим більше їх виконання. Особливо коли вони приносять користь мешканцям. Тільки здається, що Президент він як арбітр на футбольному полі має бути. Чим його менше видно — тим він кращий. А коли багато свистить, то і дивитись матч не хочеться!

 

Сайт Волинської ОДА

Прослідковується, що ключовими особами матеріалів з розділу новини є особисто голова Волинської ОДА  Борис Клімчук і Президент Віктор Янукович.

Ключові звороти «сказав Борис Клімчук», «підкреслив голова адміністрації», «резюмував голова облдержадміністрації». Більшість думок авторства самого губернатора. Присутні новини з різних галузей життя області, але майже всі ті на яких приймав участь губернатор або де йому дякують.

Сайт Тернопільської ОДА

Новини зводяться до фото і 2-3 речень хто із ким зустрівся. Мова йде про голову ОДА Валентина Хоптяна. Чотири матеріали серед десятка взагалі присутніх на головній – це інформація прес-служби президента Януковича. Форма подачі інформації від перших осіб нічим не відрізняється від звичних формулювань. Хто і що говорить чи стверджує так і пишеться.

Сайт Львівської ОДА

Акцент на слайдері із фото-анонсами найважливіших новин. Всі три із прізвищем голови Львівської ОДА, хоча подальший перегляд новин складає враження збалансованого представлення на сайті і заступників голови, керівників управлінь. Форма звертань нічим особливим не відрізняється від загальновживаних «як повідомив, повідомляє, зазначив» і далі прізвище і посада того хто це говорить. Є в переліку новин на першому екрані один виступ Президента, решта новин місцеві. Розділ виконання соціальних ініціатив Президента знайшли у підвалі сайту.

Сайт Вінницької ОДА

Головні персонажі Віктор Янукович, Микола Азаров і голова облдержадміністрації Іван Мовчан.  В новинах згадується голова ОДА і його заступники. Стиль повідомлень вже “цікавіший”. Не сказав, а наголосив, не повідомив, а акцентував. І не факти, а пропозиції більше. Наприклад, «Необхідно зробити все від нас залежне, аби мешканці Вінницької області почувалися у безпеці й мали комфортні умови проживання - на цьому наголосив керівник Вінничини Іван Мовчан».

Сайт Донецької ОДА

У багатьох новинах, де зустрічається прізвище губернатора Андрія Шишацького фігурують ініціативи Президента, на виконання яких щось хтось робить в області. Є новини де серед двох абзаців двічі можна зустріти прізвище голови ОДА і соціальні ініціативи гаранта. Сам же губернатор більше роздає вказівки в т.ч і органам місцевого самоврядування??!!

Цитує сайт і міністра освіти: - Є також доручення Президента України створити в Єнакієвому ліцей з медико-біологічним нахилом, – повідомив Дмитро Табачник.

У нас, виявляється Президент вже і напрямками ліцеїв завідує.

Сайт Луганської ОДА

Новини російською мовою. Перепости із прес-служби Президента – українською. Серед основних спікерів і ньюзмейкерів чомусь виявилась директор департаменту соцзахисту Елеонора Поліщук, а не губернатор Володимир Пристюк, але це лише з погляду на перші 10 новин. У спілкуванні переважають звертання «повідомив, рекомендував, відмітив» і до речі на відміну від Донецького губернатора на сайті цієї ОДА подається коректне формулювання щодо взаємодії виконавчої державної влади в особі голови адміністрації та місцевих органів влади.

Політичний присмак новин якось по особливому відрізняється від новин інших сайтів ОДА, тут навіть не глибокий регіоналізм, а комунізм ще йде червоною ниткою. Комсомол, радянські часи і згадки про те як було добре колись комусь. За це ще й нагороди державні вручають.

Сайт Одеської ОДА

Основні фігуранти новин Віктор Янукович та чиновники першого ешелону ОДА. Багатоходові назви і комбінації значно урізноманітнили звичні соціальні ініціативи гаранта. Дивіться як це виглядає на Одещині. Цитуємо: «Дитячий народний медогляд», який проводиться в рамках програми Президента України Віктора Януковича «Діти – майбутнє України», в рамках ініціативи голови Одеської обласної державної адміністрації Едуарда Матвійчука «Народний бюджет» триватиме і надалі.

Навіть голови РДА під час ремонту свердловини не забувають, судячи із сайту, вказувати завдяки кому водичка буде. Цитуємо: «Оновлена артезіанська свердловина надасть можливість якісно забезпечувати будинки місцевих мешканців найціннішою рідиною – водою. А також є прикладом вирішення важливої для села екологічної проблеми, що є пріоритетним завданням Президента України Віктора Януковича», – зазначив під час спілкування із жителями Іван Осадчий.

Повна версія дослідження на сайті "Здолбунів Сіті"

Ключові слова: 

Коментарі

Бо наш люд звик чуть шо так сразу і жалітись всім під ряд і все що б чиновники порішали.

Я також бачив посилання на "Здолбунівсіті", але прізвища автора ні там, ні тут я не помітив

Хомко тобі так і не вкрутив 2 лампочки?

О так повністю з Вам згідна ,записатись до чиновників вкрай важко ,а в їхніх приймальнях кажуть що вони завжди відкриті до людей!От і виникає питання до яких людей???

О так повність з Вами згідна, записатись до наших чиновників вкрай важко , а в їхніх приймальнях говорять що вони відкриті до людей.От тільки до яких людей ?????

Звичайно потраплять!
будемо дякувати працівникам рівненської ОДА на колінах, ноги цілувати! Скоро по їх альманахах-друкописах будуть складати вчені збірки, а також їх цитуватимуть видатні дослідники, вчені-науковці всього світу, скоро працівники получать від сороки звання - заслужених проФФесорів НУВГП, і в анали історії, в підручниках для дітей 7 класу будуть писати про видатних працівників ОДА!
Ура товариші!

Працівники Рівненської облдержадміністрації потрібно подякувати за роботу з наповнення та розвитку сайту. Він став не тільки цікавіщим, а й більш відвідуваним. Окремі відвідувачі проводять його детальний аналіз, порівнюють з іншими інтернет ресурсами. Досліджені матеріали очевидно потраплять у наукову працю.

Читати навчись, йолоп!. А про відсутність у тебе не тільки креативу, а й розуму свідчить про те, що у твоїй голові немає нічого путнього. Гавкаєш, мов собака, на все нормальне,що робиться зараз і більше ні на що нездатен.

Одразу і не помітила, якщо чесно - внизу і дрібними літерами. І авторство - я мала на увазі все ж людину, яка дослідження зробила, а не посилання на першоджерело.

А перепосилання на сайт "Здолбунів сіті" ви не помітили вкінці матеріалу?

Сторінки

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.