Прокуратура проти закритого голосування у Рівнераді

Місцеві обранці Рівного можливо вже незабаром знову прийматимуть рішення підняттям рук. Система "Рада" не виправдала себе, а 300 тисяч бюджетних гривень витрачені даремно.

 

 

Депутати Рівнеради відмовляться від голосування електронною системою "Рада". Припущення про повернення до голосування руками висловили під час засідання бюджетної комісії міської ради. Суперечки щодо правомірності прийняття депутатами Рівнеради змін у Регламенті, які закрили від громадськості результати голосування триває вже кілька місяців. Нагадаємо, на сесії міської ради 25 липня депутати прийняли рішення "Про внесення змін та доповнень до Регламенту міськради шостого скликання".

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Рівнерада «закрилась» або як мер та депутати «розвели» виборців

20 вересня рівненський громадський активіст Дмитро Якимець подав у міський суд позов до Рівненської міської ради щодо скасування рішення про "таємні голосування". Однак позов рівнянин програв. Відповідне рішення суддя Юрій Куцоконь виніс 23 жовтня.

А вже 25 жовтня прокуратура Рівного направила міській раді подання щодо усунення порушення Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні". У документі, який стосується саме внесених змін до Регламенту зазначено: "Вказане рішення сесії не відповідає вимогам чинного законодавства".

Серед підстав прийнятого рішення прокуратура наводить кілька посилань на законодавчі норми. Зокрема, у поданні за підписом заступника прокурора міста Рівне Кирила Фоміна вказано:

"...У частині 3 статті 59 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" передбачено, що рішення ради приймається відкритим (у тому числі поіменним) або таємним голосуванням..."

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Суддя Куцоконь не хоче відкритого голосування Рівнеради

Також зазначено, що частиною 11 статті 59 Закону України "Про місцеве самоврядування" акти органів та посадових осіб місцевого самоврядування доводяться до відома населення. На вимогу громадян їм може бути видана копія відповідних актів органів та посадових осіб місцевого самоврядування.

Однак, як зазначено у поданні прокуратури, в додатку до рішення Рівненської ради внесено зміни до пункту 25.3 Регламенту визначивши, що відкрите не поіменне голосування це голосування, при якому не передбачається фіксація результатів голосування кожного депутата Рівнеради.

Окрім того, у тексті статті 25 Регламенту слова "нефіксоване (відкрите)" замінено словами "відкрите не поіменне", а слова "поіменне або фіксоване" замінено словами "відкрите поіменне".

"...Таким чином Рівненська міська рада цим рішенням фактично встановила спосіб голосування на сесії Рівнеради, який не передбачений чинним законодавством, тим саме фактично обмеживши права громадян щодо оприлюднення рішень сесії та фактично бачити волевиявлення того чи іншого депутати Рівнеради...", - йдеться у поданні прокуратури.

Заступник прокурора зважаючи на вищевикладене називає зміни до Регламенту незаконними і вимагає їх скасувати.

Під час бюджетної комісії заступник голови Рівного Сергій Васильчук назвав ситуацію із двома протилежними рішеннями суду та прокуратури правовим "безпрєдєлом".

- Доносились до встановлення системи "Рада" за 300 тисяч. Всі прозорі? Переходьте до поіменного голосування на сесії. Вертайтесь до голосування руками, - звернувся до присутніх членів комісії, які також є депутатами Рівнеради.

Коментарі

Ось так от прокуратура дбає за прозорість рішень більше як народні обранці.
ото опозиційна більшість, що сказати. Невже не можна врегулювати. Стидно людям сказати. Що робиться.
Рух Чесно напевне тоже шоковані.

З пов.

То сарненський бухгалтер знає законодавство краще за прокуратуру і хмельницький суд?

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.