Привид виборів: Чому судять заммера Рівного Васильчука?

Власник Рівненського льонокомбінату Олег Червонюк розпочав черговий етап холодної війни проти міської влади. Втім, головні "калібри" текстильного гіганта б’ють вибірково. За зрозумілим тільки колишньому кандидату в нардепи принципом. Першим під канонаду потрапив заступний міського голови Рівного Сергій Васильчук. 

Як ми писали раніше,  власник Рівненського льонокомбінату Олег Червонюк скаржитиметься у прокуратуру на заступника міського голови Рівного Сергія Васильчука. Підприємець вбачає в діях чиновника ознаки службової недбалості та перевищення службових повноважень, які кваліфікує як посадовий злочин. 

На думку представників Льонокомбінату, заступник міського голови Рівного з питань економіки, торгівлі, громадського харчування, побутового обслуговування, комунальної власності та соціального захисту населення Сергій Васильчук протиправно перешкодив власнику Рівненського льонокомбінату Олегу Червонюку отримати дозвіл сесії Рівнеради на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки у власність шляхом викупу. Ідеться про земельну ділянку розміром у майже дві сотки за адресою Фабрична, 12, на території Льонокомбінату. Ще на початку року міська рада Рівного навіть не розглянула відповідної заяви Олега Червонюка, однак зробити це депутатів зобов’язав суд.

Рівненською міською радою був підготовлений проект рішення "Про надання дозволу на складання проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки, площею 0,1770 га у власність шляхом викупу для обслуговування будівлі посту та розчинно-бетонного вузла по вул.Фабричній 12 в м.Рівне".

- Цей проект рішення розглядався на шостому скликанні Рівненської міської ради вже наприкінці травня цього року, однак не отримав необхідної кількості голосів через зауваження, викладені до проекту, - повідомила прес-служба Рівненського льонокомібнату. - Зокрема, заступник міського голови Рівного Сергій Васильчук у проекті рішення зазначив "Відмовити", не вказавши жодних причин такої відмови. Тож власник Льонокомбінату Олег Червонюк звернувся до суду з позовом на неправомірні дії чиновника.

24 вересня суд першої інстанції задовільнив позов власника Рівненського льонокомбінату та визнав дії заступника міського голови Рівного Сергія Васильчука протиправними. Нині рішення суду набуло чинності, оскільки ні сам Сергій Васильчук, ні юристи Рівненського міськвиконкому не завдали собі клопоту оскаржити його в апеляції. Або ж чиновники просто погодилися з рішенням суду, -  йдеться у повідомленні прес-служби Рівненського льонокомбінату.

Натомість у коментарі для сайту "ВСЕ" Сергій Васильчук пролив інше світло на судову справу. Зокрема він зазначив: 

— Зауважу, що апеляційна скарга на рішення Хмельницького суду подана. Представники підприємства говорять неправду. По-друге,  рішення ради було підготовлено на підставі постанови рівненського міського суду зобов’язати розглянути заяву Червонюка Олега Казимировича щодо дозволу на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки на вулиці Фабрична, 12 орієнтовною площею 1700 метрів квадратних шляхом викупу.

Перед тим, як я його завізував, було висловлено різні зауваження. Свої застереження мали як постійні комісії Рівнеради так і низка спеціалістів з земельних управлінь. Найголовніше - резолюцію "Відмовити" підтримали депутати Рівнеради, які проголосували проти проекту рішення. Причина – ділянка в оренді і згоди на її вилучення немає. Тобто та частина земельної ділянки, на яку було розроблено проект рішення, відповідно до чинного законодавства, знаходиться в оренді підприємства "Планета-Друк". Там розміщенні виробничі приміщення та працює більше сотні людей. Виробляють продукцію, сплачують податки у місті Рівному. Оскільки рішенням хотіли вилучити частину цієї ділянки без згоди орендаря, я поставив "Відмовити". Моя віза повністю відповідає нормам чинного законодавства. Не може бути два власника земельної ділянки. На жаль, хмельницький суд не врахував цього. Також не врахували і того факту, що  рішення про виділення чи не виділення земельних ділянок – виключно компетенція сесії міської ради, а не того, хто готував проект рішення. Рішення на користь позивача було прийнято на першому ж судовому засіданні. Що вже викликає подив. Причому суд толком не вислухав наших аргументів, хоча мій представник надав їх у повному обсязі.  Я так розумію, що із ними ніхто не ознайомився.

На думку пана Васильчука, таким рішенням суду створено небезпечний прецедент: будь-яка людина, яка має бажання і гроші за таким рішенням суду може претендувати на будь-яку земельну ділянку. На ділянку будь-кого з рівнян. І ті люди, які готують і візують проект рішення не мають права писати законні зауваження. А все тому, що хмельницький суд постановив, що заступник міського голови Рівного такими діями перевищив свої повноваження. Ось як обіграна суть візи "Відмовити".

- Це рішення було на сесії і проходило голосування. Чому оскаржують мою візу, а не рішення ради - не можу це коментувати. Це треба питати у позивача. Я ставив візу відповідно до законодавства та попередніх зауважень. Я не знаю, яка логіка в оскарженні візи, - наголосив Сергій Васильчук. 

А справді чому Льонокомбінат вирішив оскаржувати не все рішення, а лише підпис Васильчука? Адже у праві Червонюка на дану земельну ділянку відмовила міська рада, тобто не менше 30 депутатів. І саме їх рішення треба оскаржувати в суді та вимагати повторного розгляду питання. Якщо цього не зробити, то земельна ділянка так і залишиться у спірній власності. Чи можливо земельна ділянка Льонокомбінату не потрібна? А може суть і не в землі. Рішення, у якому фігурує земля та віза Васильчука це лише привід? Можливо. Такими судами відкрито воюють проти потенційного конкурента на міських виборах? Не виключено. Цькуючи заступника міського голови хтось хоче насолити його шефу, який теж може піти на мера втретє? Ймовірно. Однак остаточні крапки у цій справі розставить час, адже зараз всі фігуранти справи в один голос заперечують своє бажання балотуватися на наступних виборах. Але інформаційний простір, як якісний текстиль, буквально просякнутий душком виборів.

Юрій ДЮГ, Тамара ПОПОВА.

Коментарі

Це правильно, що ставить хапуг на місця через суди..... А то всім давать...., то швидко втомишся. Q

Васильчук, заспокойся вже! Попустився - сиди тихенько.

Справа не в Васильчуку, а в тому, що Червонюку хоч когось треба перемогти. І щоб потім в газетах про це написали, що його бідненького гноблять, а він перемагає в найсправедливіших хмельницькіх судах. Збав Боже нас від такого діяча в Рівному

Які вибори?! Причом тут Васильчук до виборів? У нього рейтинг - двоє людей в Рівному, він сам і його жінка. Який він на фіг кому конкурент?

Может я чего то недопоняла, поправьте меня тогда. Но тут в начале статьи журналисты дали ссылку, где есть решение суда о котором идёт речь. http://vse.rv.ua/politika/1383749754-rivnenski-zemelni-chvari-chervonyuk... И там чётко видно все даты, подписи и печати. Написано: "ришення набуло чинности" и стоит подпись судьи и печать ровно через 10 дней от момента принятия решения, то есть когда истёк срок для апеляции. А это абсолютно определённо значит, что апеляция не была подана. Или была подана поздно, что в принципе одно и то же.

А-ха-ха! У сарненського бухгалтера манія величі? А що, Васильчук всерйоз думає, що він конкурент для Червонюка? )) І журналісти туди ж. АНАЛітики )))

А який рейтинг в Рівному у сарненчанина Васильчука,такий як у Ющенка, від котрого він відмежувався(бо вже-не вигідно),чи на піввідсотка вищий?

В Хмельницьку Червонюк давно все "рєшає" в судах. Якби не "свобода" то його синок спокійно гулявби на волі. Рєшалово в судах Хмельницька це і є справжнє лице Червонюка.

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.