Хроніки Євромайдану у Рівному. День 6

У Рівному шостий день триває акція протесту - Євромадан. Сьогодні прихильники інтеграції України до ЄС пікетувалиРівненську обласну раду. А по обіді на Майдані Незалежності відбувся студентський загальноміський страйк. 

 

 

Он лайн відеотрансляція Євромайдану у Рівному

16:47

Пропущені пари студентів МЕГУ імені Степана Дем'янчука, які приєдналися до ходи "Студенти за ЄС" будуть зараховані, як вільне відвідування.

Про це повідомив ректор університету Степан Дем'янчук під час зустрічі зі студентами сьогодні, 27 листопада.

Ректор зазначив, що МЕГУ - це європейський виш, тому студенти мають право робити свій вибір.

14:22

Ректор РДГУ Руслан Постоловський до студентів не вийшов. Мета зустрічі з керівником вишу була передати звернення від народних депутатів з проханням не перешкоджати студентам підтримувати Євромайдан.

На зустріч до ректора в університет пішов депутат обласної ради Олексій Бучинський, який і передав звернення. За словами Олексія Бучинського, Руслан Постоловський пообіцяв не вживати жодних мір покарання щодо студентів, які пропустять пари, аби взяти участь в акціях протестів. Наразі студенти йдуть до МЕГУ.

13:54

Студенти "водніка" можуть не переживати за свою участь в студентській ході "Студенти за ЄС" та підтримку Євромайдану. В.о. ректора НУВГП Микола Корецький пообіцяв не застосовувати ніяких мір покарання за сьогоднішній вияв студентами їхньої громадянської позиції. Микола Корецький вийшов до студентів, які зібрались біля головного корпусу НУВГП на Соборній.

- Кожен обирає сам - йти на пари, чи на Євромайдан. Якщо пропустять пари, то просто відпрацюють їх.

Наразі студентська хода рухається до корпусу РДГУ, що на вулиці Степана Бандери.

13:32

У Рівному намагалися зняти прапор ЄС піднятий активістами біля ОДА. За словами свідків, робочі у зелених костюмах спробували зняти прапор ЄС. Як щойно повідомили, прапор не зняли, однак неподалік флагштоку ходять невідомі.

 

12:42

Рівненські студенти РДГУ підтримали Євромайдан. Спочатку ходи студентів було мало. Підтримати студентів прийшли громадські активісти Віталій Примак, Сергій Сидорчик та Павло Осіпов. Активісти закликали студентів висловити своє бажання приєднатися до європейського руху України та підтримати Євромайдан.  

Video streaming by Ustream

За ходою студентів спостерігали приблизно пять-сім працівники міліції. Вони супроводжували молодь від початку акції, біля постаменту Першій вчительці, що знаходиться навпроти корпусу №2 Рівненського державного гуманітарного університету (вул. Остафова, 31). Молодь під час студентської ходи вигукувала: "Студенти РДГУ за Європу!". Студенти прийшли до Рівненської облради. Правоохоронці також залишились на майдані Просвіти.

 

12:31

Перед пікетувальниками виступає народний депутат від Рівненщини Микола Кучерук.

- Ми будемо слідкувати за тим, чи майорітиме цей прапор (прапор ЄС), - зазначив політик.

12:30

На майдані перед Рівненською ОДА активісти підняли прапор ЄС. Їм хотіли завадити працівники міліції, але не встигли це зробити.

12:27

Пікетувальники ще залишаються під стінами облради. Молодь вигукує: "Україна за ЄС".

12:23

Депутати Рівненської облради сьогодні, 27 листопада під час позачергової сесії прийняли звернення до Президента України, Кабінету Міністрів України, Верховної Ради України щодо ситуації навколо підписання угоди про асоціацію України з Європейським Союзом" .

За відповідне рішення проголосували 59 депутатів.

Video streaming by Ustream

Нагадаємо, що сесія мала відбутися вчора однак з офіційно невідомих причин її перенесли.

Сесія була скликана на вимогу третини депутатів від загального складу обласної ради.

12:19

Студенти, громадські активісти та рівняни, які підтримують європейський курс України прийдуть під стіни Рівненської обласної ради.

Пікетувальники вимагають депутатів прийняти під час сьогоднішньої позачергової сесії звернення до Президента України, Кабінету Міністрів України, Верховної Ради України щодо ситуації навколо підписання угоди про асоціацію України з Європейським Союзом" .

Video streaming by Ustream

Одночасно триває студентська загальноміська  хода "Студенти за ЄС", на підтримку євроінтеграції. Студенти рівненських вишів мають прийти у центр Рівного, аби приєднатися до Євромайдану. Студентська акція має розпочатися о 13:15 і тривати близько однієї години.

 

Ключові слова: 

Коментарі

2004*

Не розумію для чого ганяти студентів та ще і в таку погоду, сам колись був студентом і добре знаю що більшості студентів навіть відсоткам 90 абсолютно по барабану перепетії влади, та в 2005 відчув на собі наказ ректора - "на майдан по списку, або на хороші оцінки можете не надіятись".

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.