Cтавки зроблено: міні-диктатор

Дива не сталось: Президент не підписав Угоду про асоціацію з ЄС, засвідчив васальний статус перед Росією і обрав своє політичне майбутнє. Тепер українці мають обрати своє майбутнє. І сценаріїв тут може бути безліч.

 

 

 

Діагноз зовнішньої політики: завгар

Віктор Янукович, попри сподівання і запевнення моїх знайомих "регіоналів" так і не став політиком. Він залишився завгаром. І це стало очевидним фактом на Саміті східного партнерства у Вільнюсі. А ще стало очевидним, що Україна вкотре згаяла шанс вилізти з провінційно-окраїнного захолустя напівгнилої Російської імперії.

Хтось колись розповідав анекдоти про молдаван. Забудьте, молдавани виявились розумнішими за «хитро зроблених» українців – вони на півдорозі до ЄС і за  півкроку до запровадження безвізового режиму з Євросоюзом. Також, Угоду підписала Грузія. У якій, до речі, змінилась влада. Замість Саакашвілі з його Національним фронтом, тепер Грузією керує команда партії «Грузинська мрія», очолювана Бідзіною Іванішвілі. Для довідки – ця політична сила вважається проросійською, а її керівник є одним з акціонерів «Газпрому». Висновки робіть самі.

Євросоюз вказав нам на наше місце, посадивши Януковича, після церемонії підписання, поряд з представниками Білорусі. Васалів Росії посадили разом. І це ще не все: Президент, як повідомляють ЗМІ, примудрився не подати руку європейським лідерам, навіть Ангелі Меркель. Хіба це поведінка політика, який представляє 46-мільйонну націю? Коментарі зайві.

Тренуватись!

Тепер до справ внутрішніх. В Україні ще стоять люди на майданах. Чи не вперше з часів незалежності українці на Сході, Півдні і Заході об’єднались у прагненні європейського майбутнього. Але їх нагло «обломали».

В країні склалась ситуація, коли влада, опозиція і народ – це три окремі сили. А на самих майданах з’явились нові лідери. Про це я писав вчора у своєму блозі, тому не переповідатиму, кому цікаво читайте тут. Сьогодні Янукович повертається в країну, де половина народу його ненавидить, а інша – просто не розуміє. Якщо говорити жаргоном: «Президент не відповів за свій річний базар». Що далі?

А далі, чомусь мені здається, буде спроба розкрутити білоруський сценарій на довічне правління сім’ї Януковича в Україні. Є лише одна перепона – народ на Майданах. Як вирішуватиме це питання Віктор Федорович буде зрозуміло найближчим часом. Може розігнати «Беркутом» і «Барсом», а може почекати поки самі розійдуться від холоду і нудьги. Який сценарій обере Президент вже не має значення – маховик запущено. Пам’ятаєте у Булгакова в романі «Майстер і Маргарита»: «Вже нічого не  зміниш, бо Аннушка розлила олію» (хто не читав – знайдіть і зрозумієте про що мова – авт.).

В Україні народилось громадянське суспільство здатне самоорганізовуватись без участі політиків. Це новий виклик для політтехнологів нинішньої влади. Якщо раніше можна було домовлятись з опозиційними лідерами, то тепер домовлятись немає з ким.

В країні почався новий політичний цикл. Помаранчевій революції передувала акція «Україна без Кучми!». Тоді знадобилось чотири роки, щоб змінити режим в країні. Але тоді не було Інтернету, інформаційні потоки були значно повільніші. Та й суспільство було іншим, люди чекали команди від своїх політичних лідерів. Тепер вони розраховують лише на себе. І це головна проблема, яка постала перед ВСІМА українськими політиками.

Час «Ч» для нинішнього Президента – 2015 рік. Для тих, хто сьогодні стоїть на майданах – достатньо щоб підготуватись, а для Януковича надто мало, щоб протидіяти. Він, звісно, може прискореними темпами перетворитись на диктатора. Та він відразу зіштовхнеться з кількома проблемами. Гроші «сім’ї» здебільшого в закордонних банках. Європа допоможе грошима  громадським організаціям і опозиційним партіям. Росія – затягуватиме газовий зашморг міцніше. Та й щоб бути повноцінним диктатором потрібні сильні армія та силові структури. В якому стані вони в Україні не буду вам розповідати. Не надто втішна перспектива для Президента.

А що ми? В нас все буде добре, так сказав Славко Вакарчук і в мене немає підстав йому не вірити. Для того, щоб це стало реальністю, треба зробити кілька речей: не розчаровуватись, врахувати помилки і тренуватись. От тільки з майданів ще  рано розходитись, треба дочекатись повернення в країну Януковича та влаштувати веселу зустріч в стилі нинішнього Євромайдану. А вже тоді розходитись і починати підготовку до 2015 року. І ще, потрібно перестати бути «хитро зробленими» - інколи варто не мудрувати, а просто робити.

Коментарі

І вона ж реалія.

Знову політграмота!

Таможенный союз - даже не один, а десять шагов назад, в плане развития Украины. "Back in the U.S.S.R.", как пели Битлз. Украина уже была в составе СССР и СНГ, что это дало стране? Люди до сих пор разгребают последствия "совка". В том и дело, что молодое поколение не жило при Союзе и перспектива возвращения в "совдепию" их не особо и радует, зато большинство было в Европе, видело их уровень жизни и хочет жить в европейской стране. Увы, с этой дебильной властью, которая пляшет под дудку Путина украинцы вряд ли этого дождутся...

КРИВОШЕЕВУ.
Не виходить з тебе, ані Мустафа, ані Лещенко.
Якщо не виправиш ляп у статті щодо Грузії і Молдови, то гріш тобі ціна, "аналітік"
Ти розумієш відмінність поняття: ПАРАФУВАТИ і ПІДПИСАТИ угоду про асоціацію?
Якщо не розумієш, то пояснюю: і Грузія, і Молдова ПАРАФУВАЛИ угоду. Україна ПАРАФУВАЛА угоду ще торік. Це ясно?

А як бути 40 % українців (виходячи з коментаря)? Чи вони не українці? Україна є європейською державою! І Європа нас має поважати.

Янукович плюнув в обличчя 60% українців, принизив і розтоптав надії на зміни в країні. ВІн виявився звичайним брехуном і російською маріонеткою, заради того, щоб війти в історію, як Президент великої європейської держави. Чи маємо ми ще терпіти його до 2015р, чи ... ? Невже Лемики перевелися в Україні? За злочин перед Україною і її народом він має відповісти! За 3.5 років його правління країна доведена до руїни, жебрацькі пенсії і зарплати, маса безробітних, закриття заводів, шкіл, лікарень і т. д.що ці люди можуть змінити за 1, 5 року?.Тепер 60 % українців мають плюнути на Яника і компанію. Жодної довіри до нього і його холуїв бути не може!Терпіти їх більше ми не маємо права. ВІд заморожених майданів до революції, це є шлях для України і українців. На нас дивиться весь світ. Нехай в цьому нам допоможе Бог! Слава Україні!

Опубликована большая красивая афиша ,где сообщаеться ,что известный Григорий Пелех прочтет лекцию на тему евроинтеграции!

Ну якось же жили до євроінтеграції, га? і зарплати були, і непогано було, і диктатури ніякої.. чому тепер має обов'язково бути диктатура після того, як президент не підписав одну бумажку?? це ж був документ не про політичний устрій, а, швидше, про економіку...

А чому ми маємо бути комусь потрібні?! Потрібно самим змінитись, якщо це неможливо без контролю з боку інших інституцій - треба долучитись до них. А нашим чиновникам і підприємцям завжди буде з ЄС погано. Бо більше не вдасться так безбожно красти і витягувати з підприємств все до крапилини, нічого натомість, не вкладаючи у розвиток виробництва та доведення своєї продукції до гідних стандартів. Наша влада відстала від своїх громадян на десятиліття. Оце ще вдається свій схід контролювати, бо там живуть люди, які за життя за межі свого шахтарського містечка нікуди не виїжджали.

Та кому ми там потрібні? Невже люди думають, що їх там з нетерпінням чекають з обіймами, робочими місцями чи чекають нашу продукцію?

Сторінки

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.