Рівненська міліція через портрет Януковича тероризує журналістів

Рівненські правоохоронці стали тісніше спілкуватися з журналістами. Щоправда роблять це через слідчих та повістки-запрошення на допит. Таку форму роботи запровадили в міському відділі міліції. Слідчі впродовж місяця спочатку призначають допити журналістам, а потім скасовоють. Це дуже схоже на спроби тиску на незалежних журналістів рівненських та всеукраїнських ЗМІ. 

Рівненська міліція вирішила не псувати собі свято спілкуванням з журналістами.  Рівненську журналістку  сайту "Чарівне інфо"  та громадського активіста Оксану Кравець слідчі допитуватимуть на наступному тижні. Про це слідчий повідомив журналістці телефоном сьогодні о 9 годині вечора. 

- Мені зателефонував слідчий і зауважив, що допит переноситься на понеділок на 12:00, - розповіла журналістка. - Потім вже за кілька хвилин знову звінок від слідчого. Він повідомив, що допит відбудеться десь на наступному тижні, коли точніше скаже в понеділок. 

Крім того на наступний тиждень перенесли і допит журналіста "1+1" Олександра Курсика. А в понеділок мають допитати  громадського активіста Зураба Кантарію. 

Міліціонери хочуть допитати її у рамках кримінального провадження, відкритого, відкритого за частиною 2 статті 296 (хуліганство) Кримінального кодексу України. Саме так оцінили рівненські міліціонери події на майдані Незалежності  ​​у п’ятницю, 22 листопада, коли громадські активісти та депутати Рівнеради запустили у небо на кульках портрет Віктора Януковича.  Журналістка оримала запрошення на допит якраз напередодні Дня міліції - 19 грудня. 

Раніше міліціянти вже намагались допитати громадських активістів Віталія Примака та Зураба Кантарію,  а також журналіста "1+1" та депутата Рівнеради Олександра Курсика у цій справі. Однак через хвилю обурення допити скасували. Натомість активісти провели флешмоб прямо під стінами міліції, де запустили на кульках портрети Януковича і Азарова. 

Тим часом стало відомі нові деталі "запрошення" журналіста на допит. Про це Оксана а також очільник прес-служби УМВС Тамара Лисенко повідомила порталу "Четверта влада".  Журналісти видання намагалися з`ясувати, в якій справі викликають Оксану Кравець: щодо першого запуску портрета Януковича чи другого, коли він полетів уже разом з Азаровим. 

Однак начальник СЗГ УМВСУ в Рівненській області Тамара Лисенко категорично запевнила, що ніякої повістки Оксані Кравець ніхто не виписував, і що журналістка не проходить в якості свідка в жодній справі, які зараз вивчаються в міліції.

Для підтвердження своїх слів Оксана оприлюднила повістку і розповіла подробиці її отримання. Каже, що повістку на сьогодні виписали її колезі Олександру Курсику, але оскільки він сьогодні у відрядженні, то попросив когось з редакції занести у відділок міліції заяву з проханням перенести допит.

- Вранці приношу заяву в міліцію, в чергового прошу щоб розписалися, що отримали, - розповідає Оксана Кравець. - Зустрічаю слідчого, а він раптом питає, чи це я портрет Януковича землею присипала. Я не розумію про що йдеться, а він запрошує мене в кабінет і каже, що проводитиме зараз допит. Я відмовилася, кажу, тільки після вручення повістки. Він тут же і виписав цю повістку.

Ми вдруге зателефонували до Тамари Лисенко і розповіли про те, що маємо копію повістки. За декілька хвилин начальниця СЗГ УМВСУ в Рівненській області перетелефонувала і підтвердила, що Оксана проходить у якості свідка по першій справі запуску кульок в небо. Справа досі вивчається, оскільки ще не опитали всіх свідків. Тамара Лисенко також пояснила, що, відповідаючи перший раз на питання щодо повістки, вона не була поінформована про справу.

Слідчі Рівненського міського відділу міліції впродовж місяця спочатку призначають допити журналістам, а потім скасовоють. А ще досі не пояснили в чому вбачається факт хуліганства та як до цього причепні журналісти. Це дуже схоже на спроби тиску на незалежних журналістів рівненських та всеукраїнських ЗМІ. Адже постійні виклики не тільки психологічно впливають на роботу журналістів, а й зривають виробничий процес випуску новин. Журналісти місяць змушені сидіти в очікуванні та за першим дзвінком збиратися на допит. 

Ми вітаємо міліціонерів з професійним святом та нагадуємо, що ваша робота захищати народ України та журналістів від протиправних дій. А ми в свою чергу об'єктивно висвітлюватимемо вашу роботу. 

Коментарі

Кримінальних справ не існує, вже більше року!!!!! "Кримінальні провадження"! Ви шановний, як пишете, то хоч трошечки цікавтеся чинним законодавством!!!!

Сначала сядут "тритушки", а потом те, кто нападал на госслужащих и захватывал здания.

Ті активісти Євромайдану, які сьогодні ув’язнені, після набрання чинності цього закону мають бути негайно випущені. Друге – кримінальні справи, відкриті зараз проти активістів Майдану, мають бути закриті. Це означає, що близько 300 наших активістів, які викликаються на допити в міліцію та СБУ у Києві та по всій Україні, мають бути звільнені від цих допитів і переслідувань",

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.