Рівненська облрада – товариство сліпо-глухо-німих

За твердженням одного з депутатів облради – головний виборний орган області вже перетворився на кіно з елементами цирку. Нікого крім себе не чують ні представники опозиції, ні представники влади. А іноді навіть здається, що в залі не дослухалися б і до голосу здорового глузду. Браво, ми вже маємо свою місцеву пародію на парламент.

 

Очевидний факт, проблеми в обласній раді розпочались не вчора, і не місяць тому. Власне, до цього йшло ще з 2010 року. Саме тоді опозиції програла мажоритарні вибори і пропустила в раду кілька десятків районних «регіоналів». Сам був свідком, як опозиційні фракції на позолоченому блюдечку віддали Рівненській ОДА майже всі повноваження, себто, навіть управління комунальними підприємствами. Раніше цим 5 років займалась рада. На власні очі бачив чіпляння бантика на такий подарунок голові Рівненської ОДА Василю Берташу. Дивився і не вірив. Якщо пам'ять мені не зраджує, то навіть з напутнім словом з трибуни тоді виступила теперішня очільниця міської «Батьківщини», депутатка обласної ради Галина Кульчинська.

Саме за мовчазної згоди опозиції в обласну раду головою  «призначили» заступника голови Рівненської ОДА Юрія Кічатого. Не ображайтесь Юрій Святославович, багато депутатів вважають саме так.

Саме опозиція, на чолі майдану, не лягла кістьми перед адміністрацією, щоб «попсувати» кров губернатору. На Волині ситуація схожа, але там опозиціонери діяли в десятки разів впевненіше.

Ось вам приклад:

Що ж ми маємо на даний час? В обласній раді опозиція має разом близько двох десятків штиків. У регіоналів з сателітами таких штиків набереться чотири десятки. Решта - нібито нейтральні. Окреме місце займають ображені і кинуті – депутатська група «Рівненщина» (12 депутатів). Одних кинули і виперли з партії свої, це про «Батьківщину», інших - покинув заради бджіл лідер помаранчевої партії, а політичні сили - ще частини депутатів просто розпустились. Тепер покинуті зайняли позиції «не вашим, ні нашим», а як Бог дасть.

Що змінив в цьому розкладі майдан? А нічого. Поясню чого так.

Нейтральних депутатів масові акції хоч і вразили, але вони ризикувати навряд чи будуть. Хай навіть бувають на майдані. Вони вже були на вістрі атаки, а потім їх обманули ї «кинули». Принаймні вони самі так вважають. Вони готові закомпромісити і зобговорювати будь-яке питання. Навіть в осадженій і заблоковані раді. Адже не факт, що то на довго.

Провладні депутати ймовірно зайняли позицію - «нічого не трапилось». Позачергові сесії? Майдан? Озвірілий «Беркут»? Не чули. Власне це саме підтверджують інтерв’ю цих депутатів нашому сайту. А от на чергову «прилизану» сесію прийшли всі. Ще й крадькома посміялись з опозиціонерів, які вимагали звільнення Кічатого тактикою «папуас з луком атакує танк». Шкода, що відсиджуєтесь. Адже не в опозиції суть. Ми живемо в області, де майдан підтримує більше 80 відсотків людей. Хто на площі, хто з-за телевізора. І вони, ясна річ, не задоволені ситуацією в державі. Зараз ці люди послухали «папуасів з луком», а наступного разу можуть з’явитися більш розумніші і рішучіші командири. І тоді на батьківщині УПА будуть міряти працездатність і позицію депутатів геть іншим мірилом.

Опозиційні депутати. Не ображайтесь панове. Але полководці так не чинять. Я не бачу сенсу кидатися маленькою ватагою на високі стіни. Адже знаєте, що отримаєте поразку? А якій то армії поразки підвищують бойовий дух та авторитет командирів? За один день Ви провалили відставку Кічатого, Берташа та недовіру ОДА.  Попрацювали на камери? А далі що? Хочете взяти фортецю - готуйте облогу, підкопи, тарани, шукайте прихильників за мурами. Чому не влаштували обструкцію кожному депутату, який не підтримав звернення про відставку Януковича? Чому не зробили так, щоб цим депутатам було соромно навіть на вулицю вийти? Хто починає бій без артпідготовки? Хоча така ситуація не тільки в Рівному – теж саме ми бачили при спробі відставки Азарова. Як під копірку.

Йдіть до кінця – складіть мандати. Дайте перший привід для оголошення перевиборів. Бо яка зараз цінність мандата депутата такої ради?

А так ви просто пішли:

 

А що далі? Як сказав один знайомий, зараз рада схожа на політичний труп з якого розповзаються в різні сторони черв’яки. Мушу з цим не погодитися. Адже коли приходиш в сесійних зал та говориш з депутатами –  є надія. Тільки починається засідання - всі сліпнуть, глухнуть і німіють. Не чують ні один одного, ні людей. Якщо провладні депутати вважають себе розумнішими цивілізованішими і тактично підкованішими, то хіба важко подумати що буде далі? І де будете в тому далі Ви? А так… Ні дати, ні взяти, кіно про сенат Римської імперії. Були на уроках історії? Всі пам’ятають чим там скінчилось?

Коментарі

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.