Рівнераду засудили за заклик до страйку проти Януковича

Рівнерада має скасувати своє рішення щодо заклику рівнян до загальноміського страйку. Так постановив суд. Прокуратура таку прискіпливу увагу до рішення Рівнеради, яке на практиці немає ніякого впливу, пояснює "вказівкою".

 

 

 

Суддя Рівненського окружного адміністративного суду Тетяна Кравчук задовольнила позов прокурора міста Андрія Джуса щодо рішення Рівнеради. Таким чином Рівнерада має скасувати своє рішення про загальноміський страйк.

Нагадаємо, прокурор Андрій Джус звернувся до суду з вимогою скасувати рішення Рівнеради про загальноміський страйк. Рішення-звернення № 3543 депутати прийняли 6 грудня.

Своїм рішенням депутати Рівнеради усі підприємства та організації міста закликали оголосити страйк, створити комітети та не перешкоджати мирним протестам. "Рівняни - до стайку!", - йдеться у зверенні.

- Перевіркою прокуратури було виявлено позов, що не відповідає вимогам чинного законодавства №3543. Вказане рівшення є незаконним, - наголосив представник прокуратури, прокурор відділу прокуратури Андрій Грицак.

Далі представник золотої молоді перераховував норми закону, які були порушені при прийнятті зазначеного рішення.

Прокурор апелював до поняття депутатський запит.

Також зауважив, що до компетенції органів місцевого самоврядування не відноситься заклик до проведення страйку, чи заклик до протидії владному режиму.

Суддя запитала у прокурора, що саме є причиною оскарження рішення - зміст звернення чи порядок прийняття рішення.

- Йдеться про те, що органи місцевого самоврядування не мають права такого оголошення страйку, - відповів прокурор відділу прокуратури Андрій Грицак. Також він додав, що оскаржуване рішення Рівнеради містить порушення інтересів держави, бо "порушені конституційні права та свободи. тієї верстви населення, яка працює".

У свою чергу представник міської ради юрист організаційного відділу апарату Рівненської міської ради Михайло Чепель зауважив, що рішення було прийнято з дотриманням усіх норм. Юрист також додав, що не можна утотожнювати депутатське звернення та звернення Рівнеради.

- Не можна утотожнювати депутатське звернення із звернення Рівнеради, як колегіального органу. Депутатське звернення - одноособове звернення депутата зроблене у письмовій формі до конкретного органу. А звернення Рівнеради як колегіального органу було зроблено у формі проекту рішення і було поставлено на голосування і прийнято рішення. Порушення процедури прийняття рішення не було. Тому просимо відмовити в задоволені позову, - звернувся до судді Михайло Чепель.

Юрист Рівнеради наголосив на тому, що оскаржуване рішення не носить нормативно-правового характеру.

- Воно є актом політичної волі депутатів міської ради, які представляють інтереси різних політичних сил та інтереси територіальної громади. Рішення має локальний характер, і вичерпує свою дію своїм виконанням. З моменту звернення до керівників підприємств та громади Рівного фактично це рішення вичерпало свою дію. Тому говорити про поворот виконання у даному випадку не можна, - зазначив Михайло Чепель.

Незважаючи на аргументи представника міської ради, суддя прийняла рішення скасувати рішення Рівнеради. Тетяна Кравчук вважає, що звернення депутатів потрібно було зробити не як рішення міської ради.

- Я нічого не маю проти змісту звернення. Але його потрібно було зробити від депутатів і зачитати на сесії, а не оформлювати у рішення. Адже звернення депутатів передбачає якусь реакцію того, до кого звертаються. А тут кожен керівник сам вирішує підтримати таке рішення чи ні, - зауважила суддя.

Після оголошення рішення суді, один з ініціаторів звернення, депутат Рівнеради Олександр Лащук, який був у суді як третя сторона у справі зауважив, що необхідно подавати апеляцію. Представник прокуратури Андрій Грицак запитав, який у цьому сенс.

- А ви для чого це робите? - запитав у відповідь депутат.

- Вказівка, - відповів прокурор.

До кінця тижня у Рівненському адмінсуді мають розглянути ще три справи за позовами прокурора Рівного Андрія Джуса. Мова йде про скасування рішення-зверення до керівництва України щодо підписання асоціації з ЄС, про вивішення прапора ЄС, про зверення з приводу політичної ситуації в країні.

Коментарі

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.