На піар мера Рівного та депутатів "розпиляють" півмільйона

Рівнерада затверджуватиме програму розвитку інформаційного простору міста. Серед чергових "покращень"  - телерадіопрограми про мера та депутатів, виготовлення аудіороликів та публікації в пресі. Окремо на онлайн трансляцію сесій хочуть "розпиляти" 70 тисяч гривень. Загалом програма тягне на 400 тисяч гривень. Але як від цього розвинеться інформаційний простір?

Одразу скажу, таку програму міські обранці затверджують вже кільканадцять років поспіль. Також щороку вона тягне на кругленьку суму, в майже півмільйона гривень. Справедливості заради скажу, що частину з цих коштів не використовують і вони залишаються на рахунках міської скарбниці.

Власне, такий проект презентував на засіданні бюджетної комісії начальник відділу інформаційно-аналітичного забезпечення Олесь Лопачук:

"Джинса" за бюджетні гроші

Поки "Програма розвитку інформаційного простору" на 2014 рік ще не ухвалена, спробуємо розібратися в чому ж полягає "пакращення". На реалізацію програми міська влади хоче передбачити 414 тисяч гривень. А витратять їх на наступні видатки:

Якщо з облаштуванням спеціального місця (кабінету) для роботи запитувачів інформації з документами на вимогу положень Закону України “Про доступ до публічної інформації” та оновленням матеріально-технічної бази, облаштування залу засідань для проведення повноцінних прес-конференцій ще можна погодитися, то все решта викликає великий подив.

У Рівному чимало друкованих та інтернет ЗМІ. Вистачає телеканалів та радіо. Всі вони всеціло висвітлюють діяльність Рівнеради. Журналістам навіть на сесіях і виконкомах не вистачає місця. І приходять вони з власної волі. То навіщо витрачати 200 тисяч гривень з міського бюджету на телерадіопередачі та газетні публікації про діяльність влади? Якщо вони за своєю суттю є рекламою. А якщо точніше сказати "джинсою"? Чи це для тих, хто не побачить у інших ЗМІ своє місцеве "пакращення"? Чи всі інші життєвоважливі видатки з бюджету профінансовані стовідсотково?

А як вам 30 тисяч на соціологію? Ви за останній рік бачили хоч одне дослідження, яке проводили для міської ради? Міський голова каже, що їх проводять студенти МЕГУ. Натомість міські чиновники часто послуговуються результатами дослідження, яке робить приватне сміттєприбиральне підприємство "Санком". А тепер питання: ці дослідження потрібні громаді? Можливо краще, щоб їх замовниками були незалежні ЗМІ, як це буває в цивілізованих країнах? І ще питання: хто має отримати тих 30 тисяч, студенти МЕГУ чи "Санком"?

Сайт подорожчав!

Візьмемо хоча б розробку та підтримку сайту www.city-adm.rv.ua  – 20 тисяч гривень? За ці кошти сайт можна і переписати, і на закордонних хостінг покласти. Шановні читачі, повірте, розробка і утримання багатьох інтернет-видань в Рівному обходиться дешевше. А міська рада, як орган влади, може користуватися безкоштовним доменним іменем і хостінгом.

А що найцікавіше, що ще торік сайт обслуговувався мало не безкоштовно. Про це в офіційному документі заявив начальник відділу інформаційно-аналітичного забезпечення Олесь Лопачук. Ні копійки на утримання офіційного сайту за два останніх роки не витратили.  Хостінг та доменне ім'я сайту міської ради провайдер надає безкоштовно. Читайте самі – чорним по білому і з підписом:

Чому ж цього року сайт подорожчав аж на 20 тисяч? Незрозуміло. Можливо тому, що силами виконкому запустили ще один сайт – сайт міського голови Рівного Володимира Хомка? Саме його рекламують комунальники, засмічуючи під’їзди.

Але щоб не зводити наклепи ми звернемось до міської ради з офіційним запитом  щодо роботи сайту Хомка.

Трансляція "олімпіади"

Особливим пунктом у програмі стоїть онлайн трансляція сесії Рівнеради. І коштує таке задоволення 70 тисяч гривень. "Кушайте, не обляпайтеся!". За такі гроші можна утримувати невеличку редакцію ЗМІ. Ну, не сесія, а олімпіада в Сочі… Треба, щоб люди бачили все в HD якості. Мабуть… Звідки ж в’язалась ця сума.

- Ми звернулись до рівненських підприємств з проханням допомогти в онлайн трансляції сесії. Зголосилась лише фірма "Інком", - пояснював Олесь Лопачук. – Вони назвали орієнтовну суму – 70 тисяч гривень.

Одразу ж проти цієї статті видатків на комісії виступив заступник міського голови Сергій Васильчук. Мовляв, міські ЗМІ мають вільний доступ на сесію, тому хай самі транслюють засідання як хочуть.

Й справді сайт "ВСЕ" вже проводив трансляцію засідання сесії в грудні. І коштував такий онлайн дуже дешево. Ми використовували звичайний смартфон та мобільний wi-fi роутер. Скажете: це не дуже якісно і міські чиновники хочуть краще.

Давайте порахуємо скільки коштуватиме трансляція сесії в якісному варіанті.

Розпочнемо з того, що сесійний зал вже обладнаний звуковою апаратурою. Варто лише придбати перехідник із звукового пульта до комп’ютера – коштує він не більше 100 грн. В залі за комп’ютером сидить оператор системи "Рада", сюди ж безперешкодно можна підключити і трансляцію. Автор матеріалу має чотирирічний досвід проведення трансляцій, тому не треба казати, що це неможливо. Хоча якщо депутати хочуть повної інформаційної безпеки, то можна придбати окремий нетбук – це 2000-3000 тисячі гривень. Інтернет для трансляцій підійде і той що є в приміщенні. Нову мережу прокладати не треба. Камера для трансляції HD якості коштує – максимум 1000 гривень.

Плюс ще 100 гривень на кріплення та інший дріб’язок. Підключаємо і технічна частина готова.

Програмне забезпечення – безкоштовне. Для трансляцій легко можна використати сервіс Ustream. Він дозволяє не тільки транслювати, а й записувати відео. А також транслювати відео на будь-яку кількість сайтів. Зараз ним користуються чимало каналів суспільного мовлення.  

І так рахуємо скільки обійдеться це задоволення – максимум 5-7 тисяч гривень. І ви отримаєте якісну трансляцію з нормальним звуком. Навіщо платити більше? Якщо міські чиновники не знають як налагодити систему трансляцій, то журналісти сайту "ВСЕ" залюбки готові допомогти. Що ж не зробиш заради громади. 

Коментарі

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.