«Батьківщина» Рівного пішла на дно – у виграші Хомко і Запорожець

Найбільша фракція Рівненської міської ради офіційно розвалилась. Сьогодні про вихід з фракції "Батьківщина" заявили 13 депутатів. Тепер офіційна фракція прихильників Тимошенко набере заледве 10 депутатських штиків. Вигнанці звинуватили керівництво партії у рейдерстві, керівництво депутатів – у корупції і любові до захоплення землі. У розбитого корита залишились тільки виборці, яких знову на… ошукали.

 

Проблеми «Батьківщини» почались не з вчорашнього засідання обласного бюро партії, де виключили з партії депутатів-«садоводів», і вчора вони не закінчились. Якщо сказати чесно, то «Батьківщина» завжди була клубом за інтересами. Особливо міська. Багато з тих хто ставали депутатами за підтримки цієї партії в першу чергу ставили на перше місце власні інтереси. Комусь значок для статусу, комусь – для успішного розвитку бізнесу, комусь – для кар’єрного зростання. Є цьому і виключення. Але це гірка правда, яка стосується не тільки «Батьківщини», а й інших фракцій. От тільки з дисципліною в фракції завжди було непросто. В більшості  фракція депутатів схожа на стадо котів. Ніби й разом, але одночасно і кожен сам за себе. От тільки у інших – дисципліна як у Юрія Куклачова в театрі. 

Перший дзвіночок для «Батьківщини» пролунав ще на початку каденції, коли секретарем обрали Андрія Грещука. Тоді фракція понесла перші втрати – депутата-мажоритарника Анатолія Чугуєвця. Він навіть під тиском однопартійців підтримав обрання вигідного меру Грещука. І одразу вийшов і з фракції, і з партії. Об’єктивно з фракції і партії мали б виключити Грещука, адже він зі скандалами обирався всупереч волі партії. Але сталось диво – Андрій Васильович так і залишився вірним партійцем Тимошенко, навіть працюючи в тісній зв’язці з нібито про регіональним Хомком.

Один з ключових постів – голову фракції тоді відвоював собі не менш впливовий і тактично підкований Юрій Запорожець. Надалі він зіграє в історії міської організації одну з ключових ролей.

 

Партія програна

 

Другий дзвіночок продзвенів уже після програних «Батьківщиною» програних  довиборів до обласної ради – партія Тимошенко не змогла забезпечити перемогу своїм кандидатам. В першу чергу організаційно. Стало зрозуміло – «акелла» схибив. Більшість партійців зрозуміли, що часи лідера обласної організації Юрія Прокопчука. Щоб не затягувати перезмінку влади – рішенням з Києва в.о голови організації призначити народного депутата Миколу Кучерука, який з низького старту вирішив наводити дисципліну там, де її зроду не було – в міський «Батьківщині». Адже міське товариство дуже часто приймало рішення керуючись власними домовленостями, а не волею партійного керівництво. І відбувались ці процеси в найдемократичнішій фракції не без відома голови – Юрія Запорожця, який любив грати в підкилимних переговорах роль першої скрипки.

На руку Кучеруку зіграло і голосування за надання дозволю на розробку проекту землеустрою під садівництво  20 громадянам, серед яких було чимало родичів депутатів. Адже його депутати примудрились проголосувати в не поіменному режимі. А потім мало не одноголосно заявити «Я за цей проект рішення «не голосував».

Після цього нічого не заважало Кучеруку розпочати масштабну гру «очищення» партії від корупціонерів. Тим паче хвиля обурення діями депутатів в пресі цьому сприяла. Власне сприяла цьому і незворушна позиції фракцію, якою на той час ще керував Юрій Запорожець. Власне, в діях останнього навіть вбачались елементи першокласної диверсії на користь користь Кучерука. Але партійна голова Запорожця «полетіла» однією з перших – його зняли з керівництва та виключили з партії. Разом з тим перепало і голові міської організації Марії Конощук – її просто зняли з посади на обласному бюро.

 

Нам втрачати нічого

Власне, за ідеєю Кучерука всі депутати мали написати заяви та відкрити голоси під рішенням про «садки». Депутати проігнорували це. Потім їм пропонували підписати заяву про те, що вони не голосуватимуть за такі рішення в майбутньому теж, а також всі питання сесії голосувати поіменно. Хто б відмовився – тих би вигнали з партії. Масової кількості таких заяв від депутатів ніхто не побачив. А все тому, що в фракційному середовищі почала ширитись думка, про те, що більшості депутатів з фракції уже нема чого втрачати. «Навіть якщо вас зараз нагнуть, то це не значить, що партійне керівництво забезпечить вам підтримку на окрузі або  місця в списку на наступних виборах. А партійні виборчі квоти просто продадуть іншим. Словом останніх півтора роки депутатства стануть не тільки останніми, а й «ображеними», - нашіптували невідомі голоси депутатам. Це дуже деморалізувало депутатів в купі з постійним тиском з боку Кучерука, а також новопризначеної в.о. міської організації Галини Кульчинської. Хтось з них точно згадав приказку «Ми чужі на цьому святі життя».

І так повільно покарання винних переросло в бунт. Тим паче ображених депутатів змогли об’єднати навколо себе  колишні керівники фракції Юрія  Запорожець та Віталій Першогуба.

 

«Ми ниже подписавшиеся…»

Контрреволюція перейшла в наступ в переддень засідання сесії. Окрилений успішними виступами на Євромайдані та протестним рухом в країні Микола Кучерук вирішив викликати неслухняних депутатів на килимок і закликати їх покаятись. Однак у підсумку отримав повний демарш. Депутати збунтувались. Першогубу та Станіслава Рязанова довелось виключити з партії, а разом з ними партію покинули ще 10 депутатів. А саме, Володимир Грудницький, В’ячеслав Малашинський, Марія Конощук, Володимир Зиль, Ніна Кімстач, Микола Радько, Любомир Гладун, Ірина Виноградова, Сергій Сидоришин, Ольга Покальчук.

А вже наступного дня «вигнанці» заявили про створення нового депутатського об’єднання «Рівне європейське» та оприлюднили спільну заяву. Також звинуватили нове керівництво партії в рейдерстві, не забули згадати і про Тимошенко.

 

А головою нового об’єднання обрали … Юрія Запорожця. Учіться політичні тактики пішов і за собою цілу фракцію повів. Не факт, що в такому форматі група довго проіснує, але ляпас Кучерук отримав дуже неприємний.  Треба вміти не тільки тиснути, а й домовлятися.

 

Безхозна рада

 

Щоб отримало у підсумку керівництво «Батьківщини»? Як сказав би борець зі стажем: Хотів вкусити суперника за дупу, а у підсумку вкусив сам себе». Де факто Кучерук і Кульчинська втратили контроль над прийняттям рішень в Рівнераді. Адже у них тепер лише фракції з 9 депутатів. Кажете вони домагатимуться позбавлення депутатів-вигнанців мандатів через суди? Не смішіть! У нашій країні забирати мандати через ручні суди можуть лише регіонали. Більше двох років не покарані у міській раді і перебіжчики з «Фронту змін» Василь Харковець, Тарас Максименко та Святослав Євтушенко, які відійшли на орбіту міського голови Володимира Хомка. Так же, тобто ніяк, покарають і екс-соратників Тимошенко.

Чи є відмінінність між депутатами-вигнанцями та чинними партійцями Тимошенко? Навряд, адже ще вчора вони були однофракційцями і борцями. І далеко не факт, що ті хто голосував за земальні ділянки вийшов з фракції "Батьківщина". Як і ті, що вийшли  - необовязково "садоводи". Як і нема жодних гарантій чистоти виборчих списків "Батьківщини" в майбутньому. На моїй памяті таких "очищень" вже було декілька... а віз і нині там. 

Очевидний факт, що більшість з них без підтримки партії в наступну міську раду не потраплять. Але в цій каденції вони можуть не боятися ніякого керівництва. І хто сказав, що питання садівників тепер не буде проголосоване в цілому??? Ото ж бо й воно! Помахали шаблюкою, Миколо Герасимовичу? Наплодили нових тушок-садоводів. А міська земля – її ще багато…

Хотів того чи ні Володимир Хомко, але від тактики «розділяй і владарюй» виграє найбільше саме він. Для підтримання потрібних йому рішень тепер зібрати більшість голосів легше. Варто лише взяти під крило три депутатські групи «Рівне», «Рідне місто» та «Рівне Європейське». А домовлятися Володимир Євгенович вміє. Тим паче коли у тебе секретар Рівнеради залишається з партійним квитком «Батьківщини», а заступник – в.о голови міської організації «Батьківщини». 

Свято обману і цинізму. Як сказав один з євромаданівців: «Мер Рівного каже, що мітингувальники мають мітингувати виключно в облаштованому наметовому містечку, а не під міліцією чи адміністрацією. Так от у нас в Рівному  є чудовий облаштований  зоопарк, хай міські обранці там збирають сесії. А сесійну залу використовують на якісь корисніші заходи».  Може той молодий хлопчина студент і не має рації…

 

Коментарі

Все партии нынче "фуршетного" типа. Есть бабло - есть фуршет... Сейчас партия - это денежный мешок и кучка паразитов. Ну и дурни для массовки. Идеями и не пахнет, но своими интересами...
Все ,кто находятся в руководстве различных партий являются психическими троцкистами: говорят одно, а делают другое, с полной глухотой к критике. В народе такое явление называется одержимостью...

Прокопчук у відпусці прийде і погонить всю наволоч що залишилася і зараз його оббріхує. Він лише в відпусці. Кучерук боїться що Прокопчук вийде з відпустки.

Дюг не позорся поверни всі коментарі. Брутальне зникненя коментарів всі помітили і обурені цензурою. Статя що проплачена золотом партії?

А де поділися ті коментарі що тут були? Їх що Кчерук з Кульчинською викупив?

Таке враження що в "Батьківщині" імені Кучерука і Кульчинської готуються до продажі місць в новому спискові, от і вирішили прочистити свої ряди. Яскравим фактом служить те що головного садовода Курсика, Озімковську, Зелінську і рекитира Нестерука не вигнали. Лишилися провладні раби Кульчинської. Хомку дійсно зручно керувати ними через Кульчинську.
Народ! А що в Батьківщині робить член партії " Україна вперед" Демчук. Його в "Батьківщину" заслав Берташ, видно попросили Кульчинську і та не могла відмовити взяти людину Королевської. Демчук член партії Королевської, рік назад агітував за Королевську і був в її списку а також як довірена особа Овчинікова агітував проти Кучерука. БАТЬКІВЩИНА ЦЕ ПРОВЛАДНЕ БОЛОТО,

Народ! А що в Батьківщині робить член партії " Україна вперед" Демчук. Його в "Батьківщину" заслав Берташ, видно попросили Кульчинську і та не могла відмовити взяти людину Королевської. Демчук член партії Королевської, рік назад агітував за Королевську і був в її списку а також як довірена особа Овчинікова агітував проти Кучерука. БАТЬКІВЩИНА ЦЕ ПРОВЛАДНЕ БОЛОТО,

Таке враження що в "Батьківщині" імені Кучерука і Кульчинської готуються до продажі місць в новому спискові, от і вирішили прочистити свої ряди. Яскравим фактом служить те що головного садовода Курсика, Озімковську, Зелінську і рекитира Нестерука не вигнали. Лишилися провладні раби Кульчинської. Хомку дійсно зручно керувати ними через Кульчинську.

У ВИГРАШІ ВО "СВОБОДА"

А де поділися ті коментарі що тут були? Кучерук і Галя їх викупив?

Дюг поцікався моєю інформацією про подвійну партійність Демчука. Заробиш гроші на ньому.

Сторінки

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.