Тінь Сороки: два райони Рівненщини віддали людям близьким до нардепа-регіонала

«Такими темпами Сорока ще до лютого сплете лапті Берташу» - таку фразу довелося чути від одного місцевого політика після оприлюднення інформації про призначення двох нових голів Рівненської і Дубенської райдержадміністрацій. Ці призначення дрібниці – скажете ви. Проте саме з дрібниць складається загальна картина – скажу я. А  картинка виглядає саме так, що депутат-регіонал Микола Сорока відновлює свій контроль над Рівненською областю.

 

Сайт «ВСЕ» вже писав про те, що Дубенська райдержадміністрація отримала нового очільника – Руслана Сивого, а Рівненська райдержадміністрація – Анатолія Камінського. Ці два призначення, на перший погляд різні, але за ними можна помітити цікаві процеси, які відбуваються у владній вертикалі області.

Рівненський район

Анатолій Камінський вже був головою Рівненської РДА. Він керував Рівненським районом ще за часів президентства Леоніда Кучми. Камінський вважається стовідсотково відданою людиною нардепа-регіонала Миколи Сороки, який у ті кучмівські часи був головою Рівненської облдержадміністрації. Про призначення Камінського керувати Рівненським районом говорили відразу після того, як Янукович став Президентом. Однак тоді, нинішній керівник області Василь Берташ зумів посадити в це крісло свого кума Василя Карпенчука. Навіть попри його волю, як стверджували поінформовані джерела. Адже Карпенчук до призначення на посаду голови райдержадміністрації керував на Рівненщині Держстандартметрологією. Тільки офіційна зарплата керівника цієї установи, з різними надбавками, перевищує 10 000 гривень. Не кажучи вже про фінансово-корупційну перспективу цього відомства.

Але Берташу була потрібна надійна людина на цій посаді і Василь Карпенчук погодився. Чого не зробиш для кума. Та втриматись до майбутніх президентських виборів все ж не вдалося, і район все одно віддають людині Миколи Сороки.

Анатолій Камінський

Знаючі люди кажуть, що одним цим призначенням не обійдеться. Анатолій Камінський нібито планує повернути в райдержадміністрацію і свою стару команду. Зокрема, місце заступника по напрямку житлово-комунального господарства пророчать Анатолію Столярчуку. Від обіймав посаду заступника за першого пришестя Камінського в Рівненський район. Не виключена поява у районній владі й Миколи Зубейка. Депутат Рівненської райради, соратник Камінського ще по Аграрній партії та друг - по життю.

Займатись землею, за інформацією сайту «ВСЕ», має Микола Степчин, який закривав цей напрямок роботи в районі ще до 2004 року. Економічний напрямок району можуть віддати Віталію Стельмаху. Нині він керівник Рівненського районного відділення Міністерства зборів і доходів (у народі - районна податкова), а в часи керівництва Камінського, він очолював у районі управління економіки. Нині Віталій Стельмах депутат Рівненської районної ради від партії Єдиний центр. А ще син, нині покійного голови Рівненської райради (2002-2006 р.р.) Петра Стельмаха, який був близьким приятелем Камінського.

Не виключено, що своє місце заступника збереже й нинішній заступник голови РДА Сергій Подолін. Його недавній вступ до Партії регіонів можна трактувати, як сигнал про лояльність і відданість нинішній правлячій партії. Живучості цього чиновника можна позаздрити. Прийшовши в Рівненську райдержадміністрацію на хвилі помаранчевої революції він зумів втриматись при всіх попередніх головах райдержадміністрації. Та, навіть, після обрання Януковича президентом. Щоправда, цим він більше завдячує своєму «старшому другу», нинішньому депутату облради Олександру Данильчуку. Він у час Леоніда Кучми був партнером Ігоря Бакая у схемах постачання газу з Туркменістану.

 

Дубенський район

Руслан Сивий є депутатом Рівненської обласної ради і членом фракції «Наша Україна». Він вже має досвід керівництва районом. Ставши в 2006 році депутатом Корецької райради він очолював за президентства Ющенка ще й Корецьку райдержадміністрацію. Посаду втратив після обрання Януковича президентом та призначення на Рівненщину Василя Берташа. У 2010 році Сивий став депутатом Рівненської облради та заступником начальника обласного управління соцзахисту.

Руслан Сивий

Призначення Руслана Сивого керувати Дубенським районом пов’язують з головою фракції «Наша Україна» в облраді Олексієм Кособуцьким. Нібито це результат його компромісу з Василем Берташем та вдалої політичної гри. Однак тут не все так однозначно, як видається на перший погляд. У цьому призначення теж не обійшлось без впливу Миколи Сороки.

Справа в тому, що Руслан Сивий – племінник керівника відомого санаторію «Червона калина» Миколи Сивого, в якого, до того ж, давні ділові та приятельські стосунки з нардепом-регіоналом Сорокою. Їх приятелювання родом з тих самих кумівських і, навіть, ще радянських часів. Питання тільки в тому, яких заступників отримає собі Руслан Сивий на Дубенщині. Навряд чи в нього буде така ж можливість формувати свою команду, як у Анатолія Камінського. Все таки різна ступінь довіри.

 

Тінь Сороки

Складається враження, що взявши під контроль Національний університет водного господарства і природокористування, Микола Сорока повернути собі контроль над всією областю. Сайт «ВСЕ» вже писав про постійні спроби Сороки посадити свою людину у крісло начальника головного управління юстиції у Рівненські області. Поки що цей процес  пригальмувався, але це не означає, що він зупинений.

Микола Сорока

Співрозмовник обізнаний у тонкощах місцевої політики, який попросив не називати його імені, прогнозує зміну голови Рівненської облдержадміністрації вже після новорічних свят. Нібито Янукович вирішив змінити керівника на Рівненщині, тому що незадоволений надмірною демократичністю Берташа. Щоправда, тут ще може відіграти свою роль бажання Віктора Федоровича послабити позиції Дмитра Фірташа, чиєю людиною вважають Берташа.

Ймовірним наступником Василя Михайловича називають екс-нардепа Павла Сулковського, який у часи Кучми керував Рівненською райрадою і теж давно знайомий з Сорокою. Кажуть, Янукович йому обіцяв посаду голови облдержадміністрації ще тоді, як Сулковський не потрапив до парламенту в 2010 році. Однак тоді хвороба нібито завадила призначенню. Тепер же Янукович згадав про обіцянку, чи йому її нагадали в потрібний момент. Звісно, якщо це не кулуарні плітки.

У нинішній ситуації в країні ці прогнози можуть стати реальністю. Щоправда, Василю Берташу пророкують відставку щороку і саме під новорічні свята. І щоразу він залишається на своїй посаді. Як буде цього разу – побачимо вже скоро.

Коментарі

Сулковський вже давно до Яника перебiг - за якiсь там комбайни- десь в 2002 чи в 2003 роцi. Ну, то таке ... кожному рано чи пiзно кiнець наступає.

От і проплачені тролі вилізли.
питання - чи читає цей сайт Сорока і чи захоче він перемудрити такий сплутаний картярний хід?

Цікавий песонаж младої рівненської бюрократії Руслан Сивий - по-барабану чим керувати, аби бабло йшло у карман. Якщо і має політичні уподобання то тільки там де світить бабло.

Погляд в недавню історію:
Виборчий список кандидатів у депутати до Рівненської обласної ради від Рівненської обласної організації політичної партії "Наша Україна", висунутих на конференції цієї організації політичної партії, що відбулася 28 вересня 2010 року.
1 Матчук Віктор Йосипович
2 Кособуцький Олексій Миколайович
3 Павлюк Степан Іванович
4 Мініч Григорій Іванович
5 Сивий Руслан Петрович
...
PS. Інформація для автора статті Руслан Сивий - син Сивого, з "Червоної калини". Був би він не син, чи став би він таким песпективним чиновником,по якому область плаче. Питання...

Льоша, інакше не можу звертатись, що ти городиш? Гірше баби базарної...

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.