Рівняни бігали за "Беркутом" по всьому місту

Ніч під стінами рівненської бази спецпідрозділу "Беркут" вкотре підтвердила – міліція не з народом. Ні самі бійці, ані їхнє керівництво не захотіли навіть кілька слів сказати відкрито у вічі активістам, які заблокували виїзд із бази. Натомість спецпризначенці розбіглись по місту групками.

 

Незадовго до опівночі активістам та журналістам стало відомо, що цієї ночі рівненський «Беркут» знову їде у Київ на розгін мітингувальників. Аби не допустити цього небайдужі рівняни зібрались під стінами бази «Беркут».

Опівночі кілька десятків людей перекрили виїзд із бази ставши перед шлагбаумом. Незважаючи на завірюху рівненські дівчата та жінки благали бійців не їхати до столиці та вигукували «Просимо – не їдьте!».

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Рівняни не пускають "Беркут" до Києва. Хроніка

Рівненський активіст та священик Сергій Терентьєв молився за беркутівців та звертався до їхньої громадської свідомості. Він зазначив, що настане час, коли доведеться відповідати за свої вчинки, і тоді не матиме значення, що бійці просто виконували злочинні накази, а не робили це з власної волі.

Доки активісти намагались достукатись до свідомості "беркутівців", на подвір’ї їхньої бази стояв автобус із синіми міліцейськими номерами. До нього час від часу заходили бійці. Вони виходили з однієї зі своїх адмінбудівель із великими спортивними сумкам, які судячи із вигляду були наповнені речами.

Активісти стояли біля двох виходів із бази «Беркут», один чоловік спостерігав за територією зі сходів будиночка сторожа стоянки. Раптово частина активістів побачила, як "беркутівці" вибігли із дверей будівлі та побігли маленькими групками у різні сторони. Журналіст сайту "ВСЕ" разом із десятком активістів йшла слідом за однією із цих груп бійців.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Рівненський "Беркут" втік від активістів Євромайдану

"Беркут" разом із супроводом пройшли кілька районів Рівного. Нічна прогулянка тривала майже дві години. Упродовж усього часу активісти звертались до бійців з проханням не їхати на Київ, не виконувати злочинні накази, не бити мирних мітингарів. Також закликали правоохоронців дійсно виконувати девіз свого спецпідрозділу: «Честь, мужність, відвага».

Бійці не реагували на звертання до них. Прокружлявши вулицями Рівного бійці дійшли до хащів біля центру підвищення кваліфікації та спробували відірватись від активістів, побігши через насадження. Активісти розглядаючи сліди на снігу все ж таки наздогнали бійців. Останні в свою чергу різко розвернулись та пішли у протилежному напрямку. Потім ще майже півгодини прогулянка тривала вулицями приватного сектора району Басів Кут.

Вторте різко змінивши напрямок свого маршруту бійці пішли до зупинки громадського транспорту біля магазину "Хортиця". Як виявилась за кілька секунд там на них чекав автомобіль мінівен. Спецпризначенці хутко заскочили в транспорт та поїхали у напрямку вулиці Вячеслава Чорновола. Активісти спробували завадити автівці, однак це не вдалось зробити. Зафіксувати номери також було не можливо, бо вони були заліплені снігом.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Нічні пригоди рівненського «Беркуту» - втеча від народу та переховування. ВІДЕО

Після втечі "Беркуту" частина активістів пішла на рівненський Євромайдан, інші – назад до бази бійців. Під стінами будівлі зібралась сотня людей. За інформацією від деяких активістів виїзд Беркуту планувався на п’яту годину ранку.

У цей же час неподалік бази, на сусідній вулиці – Степана Бандери біля управління ДСО чергували активісти, які оточили невідомий автобус із затемненими вікнами. У ньому нібито мала виїхати частина спецпризначенців.

О п’ятій ранку з території бази Беркут ніхто не виїхав, однак і автобусу, який стояв на території з міліцейськими номерами опівночі на той час вже не було. А ось біля ДСО сталась невелика сутичка між міліціонерами та активістами. Намагаючись заблокувати виїзд невідомого транспорту без відповідних номерних знаків рівнянам на заваді стали працівники міліції та ДАІ. Після словесної перепалки правоохоронці та кілька активістів пішли в сторону центру міста, інші - повернулись до бази Беркуту.

Ключові слова: 

Коментарі

Не займайтеся профанацією! Міліція тільки тоді буде з народом, коли буде кому підпорядковуватись. А зараз кому підпорядковуватись? Не знаєте, тож і міліція не знає. Тому галасувати "міліція з народом!" - це квінтесенція дурі!

Рівняни! Не дозволяйте ні лідерам опозиції, ні сформованим ними консультативним групам вступати в переговори не на нейтральній території. Інакше програш гарантовано! Перемови можливі тільки на нейтральній території в будь - якому іноземному посольстві, і бажано за участю як спостерігачів декількох іноземних послів.

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.