Рівненські депутати: протистояння на Грушевського спровокувала влада

Центр Києва перетворився на осередок справжніх бойових дій. Сотні поранених, затриманих та обвинувачуваних за останні дві доби у протистоянні на вулиці Грушевського – ціна боротьби українців за своє майбутнє. Події, що відбулися у столиці сколихнули всю Україну і довели, що люди вже нічого не бояться та готові боротися до кінця. Відтак, журналіст сайту «ВСЕ» вирішила поцікавитися у депутатів опозиційних сил Рівного, що вони думають з приводу протистояння у Києві та в чому вбачають вирішення ситуації, яка склалася в країні. 

Депутат Рівнеради Олександр Нестерук: «Київським подіям не місце у демократичній державі»

На думку депутата Рівнеради з фракції ВО «Батьківщина» Олександра Нестерука, те, що трапилося в Києві в останні дві ночі - це жахливо. 

- Не може так бути у демократичній державі. Люди вийшли на протест, бо їх обурили антиконституційні закони, які прийняла ганебна влада. Ну не можна за 5 хвилин прийняти 5 законів, тим більше, що голосували руками. Як вони так швидко порахували депутатів, які їх підтримали? Це все було зроблено в сторону влади, - зазначив депутат.

Депутат Рівнеради Антон Сачук: «Я сам взяв автомат і пішов би на барикади»

За словами депутата Рівнеради від фракції «Фронт змін» Антона Сачука, те, що відбувається зараз – це нонсенс, адже влада йде проти свого народу.

- Я особисто підтримую Майдан і майже щотижня їжджу у Київ. Також регулярно відправляємо людей, охочих їхати до столиці. Щодо подій, які відбулися в останні ночі у Києві, то я б сам взяв автомат і пішов би на барикади захищати країну. Адже це нонсенс, коли влада йде проти свого народу. Для вирішення ситуації, по-перше, потрібно сідати за стіл переговорів. А по-друге, має бути рішення про перевибори президента, парламенту, - вважає Антон Сачук.

Депутат Рівненської облради Олексій Бучинський: «Київські події спровокувала влада»

Як зазначив депутат обласної ради від фракції ВО «Свобода» Олексій Бучинський, події, що сталися на вулиці Грушевсього у Києві спровокувала перш за все влада і влада винна у тому, що відбувається.  

- Адже людей обурили прийняті закони, те, що президент не йде на жодні поступки, не слухає Майдан та народ. І звичайно, що люди, які знаходяться на Грушевського дуже обурені і їх можна зрозуміти. Основне наше завдання охороняти майдан, відбиваємо напади «тітушок». Київські події на Грушевського мають закінчитися тим, що влада піде на поступки і виконає вимоги, які ставить Майдан. А ми щодня з Рівного відправляємо людей на підтримку київського майдану, - коментує депутат. 

Депутат Рівненської обласної ради Михайло Кириллов: «Київські події – наслідки збочення, яке перейшло межу»

На думку депутата обласної ради від ВО «Батьківщина» Михайла Кириллова, те що відбувається в Києві - це наслідки 4-х річного збочення над Конституцією, Законами та правами людей, збочення, яке перейшло межу. 

- Вирішення ситуаціі полягає у понесенні відповідальності за ці діяння влади перед народом. Перевибори та подальша зміна системи влади в якій людина буде відчувати себе людиною, а не халопом. Прогнози? Ситуація не прогнозована. Сьогодні вже говорить вулиця. Але так як раніше вже не буде!, - каже Михайло Кириллов.

Депутат Рівненської обласної ради Сергій Штурхецький: «Зараз політикам дається останній шанс»

Депутат Рівненської обласної ради від ВО «Батьківщина» Сергій Штурхецький переконаний, що зараз сталося те, про що попереджали і говорили - якщо не відбувається дискусії в інституціях влади, які покликані знаходити компромісні рішення, то рано чи пізно ці дискусії виходять на вулицю. 

- У цій ситуації, що сталася на вулиці Грушевського в Києві, очевидно, що відповідальність лежить на владі, яка не забезпечила нормальний переговорний процес у Верховній Раді, щоб відбувалися ці дискусії. Знову повернути ситуацію у нормальне русло ще можуть політики, їм дається останній шанс. Тому зараз потрібно перезавантажити країну, знайти компроміси, навіть якщо політикам треба пожертвувати заради цього кар’єрою. Українці вже не ті – вони самоорганізовуються, піднімаються. Після зими наступає весна, хотілося, щоб вона була для України теплою, - розповів депутат. 

Депутат Рівненської обласної ради Галина Кульчинська: «Вирішити ситуацію можна почувши людей»

За словами депутата обласної ради від ВО «Батьківщина» та керівника рівненського міського партійного осередку політсили Галини Кульчинської, причиною київських подій стало системне небажання центральної влади прислухатися до думки людей і вести з ними діалог. Тому і відбувається радикалізація подій, які мають своє продовження. 

- Вирішити ситуацію можна почувши людей. Зокрема, відмінити закони прийняті 16 січня, як такі, що були проголосовані нелегітимно. Адже голосування за них  було з порушенням усіх норм і це всі бачили. Більше того, вони обмежують права громадян і суперечать конституції. Не може так бути, - зауважила Галина Кульчинська. 

Коментарі

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.