Чого очікує рівненська опозиція від Верховної Ради?

Завтра, 28 січня на засіданні Верховної Ради України вирішуватиметься доля країни. Від кількох годинного засідання нардепів залежить хід подальшої історії нашої держави. Як відреагують депутати на вимоги майданівців та який вихід із кризи буде обрано – можемо лише здогадуватись. Сайт «ВСЕ» поцікавився думкою рівненських депутатів від опозиції щодо завтрішнього засідання. Отож, які у них припущення стосовно подальшого розвитку подій – далі у матеріалі.

Депутат Рівненської міськради Олександр Нестерук:

- Умови, які запропонував Янукович вже однозначно не актуальні. Українці вимагають повної відставки президента, та провести позачергові вибори Верховної Ради та президента. Як на мене, оскільки я представляю у міськраді Всеукраїнське обєднання «Батьківщина», першим, що необхідно вимагати від народних депутатів – це звільнення Юлії Тимошенко із в'язниці, а далі вже переік тих вимог, які вимагають люди на Майдані. Як завтра все складеться - не можу сказати, але маю надію, що все буде добре та компроміс буде досягнений.

Депутат Рівненської облради Олексій Бучинський

- Від завтрашнього дня ми очікуємо, що влада почне виконувати вимоги Майдану. Якщо влада дійсно хоче знизити градус конфлікту та зупинити кризу у державі, то вона повинна: скасувати закони від 16 січня, відправити у відставку уряд,  і саме головне – це амністія всіх учасників протистоянь розпочинаючи від 1 грудня 2013 року. Ось такі наші очікування від завтрашньої сесії Верховної Ради.

Депутат Рівненської облради Сергій Штурхецький:

- Я сподіваюся, і це сподівання не лише моє, що народним депутатам вистачить мудрості чи хоча б інстинкту самозбереження для того, щоб зробити певні кроки. А саме скасування тих законів, які були прийняти із порушенням регламенту тих диктаторських законів. Друга вимога – повинні бути прийняті термінові заходи для врегулювання ситуації, у тому числі, влада повинна випустити заручників, оскільки кожного дня, кожної години людей хавають просто на вулиці і забираючи їх паралельно штампують їм вироки. І не можна говорити про те, що будь-який переговорний процес буде легітимним з будь-якої сторони. Не можна вести переговори, коли таке відбувається у країні. І третє – мені здається, що нашим політикам вистачить розуму вийти із матриці з розуміння ситуації, адже зараз потрібне перезавантаження країни. Несправедливість, нехтування законами, корупційна діяьність високопосадовців не залишає для людей ніяких нормальних шляхів для вирішення ситуації. Тому зараз нам потрібно вийти за межі цієї матриці (опозиція-влада - прим. автора) і всім взяти на себе відповідальність за те, що відбувається в Україні. Це нормальна ціна за життя людей, які вже почали гинути.

Депута Рівненської облради Михайло Кирилов:

- Все буде залежати від того, яким чином будуть розвиватися події, які відбуваються зараз в регіонах. Мені здається, що завтра відбудеться початок повної капуталяції тієї влади, яка є сьогодні. Влада це має визнати завтра на сесії. Думаю, що ніякої часткової домовленості досягнути не можна. На сесії Верховної Ради мають бути прийнятиі всі рішення, які повністю знімуть питання, що хвилюють весь український народ. Конфлікт повинен припинитися вже завтра, 28 січня, якщо не припинетья - тоді я не знаю, що буде далі.

Депутат Рівненської міськради Галина Кульчинська:

- Я очікую від сесії Верховної Ради переформатування більшості і прийняття цією більшістю рішень, які б стабілізували ситуацію в країні. Завтра необхідно дати відповіді на всі складні питання, які останнім часом так турбують людей, як українців так і цілий світ загалом. На мою думку, перш за все, необхідно повернутися до Конституції  2004 року, а вже далі перейти до вирішення низки питань, які висунув український народ.

Депутат Рівненської міськради Антон Сачук:

- Влада має поступитися та скасувати закони, які були прийняті 16 січня цього року. Як завтра відбудеться голосування – однозначно сказати важко. Проте, дивлячись на сьогоднішню ситуацію та позицію людей, владі терміново необхідно скасовувати ці закони та відправляти уряд Миколи Азарова у відставку. Якщо умови українців не будуть виконані, люди просто підуть на штурм і все може закінчитися кровопролиттям та бідою для України.

Отож, як розвиватимуться події завтра, 28 січня на сесії Верховної Ради України читайте на сайті "ВСЕ".