У Рівному депутати хочуть ділити землю чесно

Низка скандалів повязаних з розподілом земельних ділянок у Рівному спонукала народних обранців розробити систему міської землі. Депутати Рівнеради хочуть розробити положення, за яким земельні ділянки під будівництво отримають звичайні черговики. Раніше такої честі були удостоєні лише спортсмени, багатодітні сім`ї та… родичі депутатів та бізнесмени.

 

Тему розподілу земельних ділянок для індивідуального будівництва підняли на світ Божий одразу ж після гучного скандалу в Рівнераді. Тоді депутати задумали ухвалити рішення про надання дозволу на розробку проекту землеустрою під садівництво на 67 земельних ділянках в місті. Ласі шматки землі для садків розташовані в районі вулиці Київської та Басового Кута. Зрештою дозвіл на 20 земельних ділянок в районі Київської таки дали. Все б нічого, якби ЗМІ не з’ясували, що до кооперативу садоводів причетні чимало родичів та друзів депутатів Рівнеради.

Тим часом депутати вирішили ініціювати спеціальну комісію. Куди, до речі, увійшли і деякі депутати, яких звинувачували у родинних зв’язках з садоводами.  яка мала б вивчити принцип розподілу міської землі  та розробити офіційне положення для цього. Його виявляється за два десятки років Незалежності так і не зробили.  А на черзі в місті розподіл земельних ділянок у двох величезних незабудованих масивах  Тинне та Басівщина.

Для напрацювань в цьому напрямку депутати на спецкомісії збирались вже тричі. На останньому засіданні вирішили предметно розпочати роботу над розробкою Положення про розподіл земельних ділянок в Рівному. А заразом і навести лад з земельною чергою. Такої роботи для у депутатів вистачить на весь 2014 рік. 

Адже за словами начальника міського управління земельних відносин Василя Парчука черзі на отримання земельних ділянок у Рівному перебуває майже три тисячі громадян.

- У книзі реєстрації заяв від громадян Рівного щодо виділення земельних ділянок для індивідуальної житлової забудови зареєстровано 2971 чоловік, які перебувають у трьох чергах,  - розповів Василь Парчук. - Це – загальна черга, сформована на загальних засадах і на якій є 1414 чоловік;  перша чергова, у якій перебуває 1399 громадян (ті, хто проживають в гуртожитках або наймають житло, воїни-інтернаціоналісти, учасники ВВВ, громадяни, які мають трьох і більше неповнолітніх дітей, інваліди, біженці, реабілітовані громадяни та ветерани військової служби і УМВСУ), і позачергова – це 158 заявників, які відносяться до ліквідаторів аварії на ЧАЕС, мають направлення ОДА щодо переселення із радіоактивних районів області, а також громадяни, які проживають у приватних старих будинках і тих, що планується під знесення.

Тим часом черга висить на місцевій владі мертвим вантажем вже не один десяток років. Судіть самі - востаннє її корегували у  2001 році. Тому на засіданні спеціальної комісії депутати вирішили провести її перереєстрацію. Зробити це управління земельних відносин зможе після спеціального рішення Рівнеради. Депутати сподіваються, що після цього черга хоч трохи «схудне», і з охочим будуватися можна буде працювати предметніше. А до того часу варто буде розробити офіційне положення щодо розподілу земельних ділянок в Рівному, де прописати усіх умови та зобов’язання для охочих отримати землю. Адже проблем з цим вистачає. І все, як завжди випирається в кошти. Адже в земельних масивах у Тинному та Басівщині зовсім немає комунікації. А у міському бюджеті коштів на проведення електрики, газу та води до нових осель нема.  Ймовірніше це доведеться робити власникам земельних ділянок за власний кошт. А це не багато не мало - 150-200 тисяч гривень.  Яким чином збиратимуть кошти -  депутати мають визначити у положенні про розподіл землі.

Тим часом, не відома і точна кількість земельних ділянок, які можна використовувати для  індивідуальної житлової забудови. Внести зміни до генплану забудови міста, зокрема визначити площі під будівництво, садівництво та городництво, депутати мали ще в минулому році. Але цього так і не зробили. Крім того коригування потребують і плани забудови мікрорайонів Тинне та Басівщина, адже їх розробляли ще майже 7 років тому. 

Ключові слова: