Крах імперії Берташа

У найвпливовішої родини Рівненщини настали скрутні часи. Голова Рівненської ОДА Василь Берташ, кажуть, переховується від активістів Майдану. Розлючених людей не заспокоїла його заява на звільнення, адже з партії регіонів він досі не вийшов. Тим часом його син та депутат Мирослав вже дременув з провладного корабля - написав заяву про вихід з фракції у Рівнераді.  

 

Запитаєте: чи була в області людина, яка здатна вирішити майже все? Так. Василь Михайлович хоч і не Янукович, але «розрулити» питання міг. Це безапеляційно визнали в області майже всі політики ще у 2010 році. Тоді новопризначений голова ОДА Василь Берташ хвацько і без дискусій переконав обласну раду віддати майже всі повноваження та управління комунальними підприємства адміністрації. Без будь-який слів опозиціонери дозволи йому зробити обласним коштом маленьку «Європу» на майдані Просвіти. Бо негоже господарю подвір’я мати негарне.

Область в кулаці

Вплив Берташа ґрунтувався на тісних зв’язках з впливовими «регіоналами», йому довіряв особисто президент Янукович, область тримала вправно розставлена команда старих і перевірених кадровиків.

У ниточках впливу Берташа заплутались і міські голови багатьох населених пунктів. Зокрема і міський голова Рівного Володимир Хомко, який буквально перед Новим роком на догоду керманичу області готував подання на заборону мирних акцій протесту. 

Власне саме цими судовомими рішеннями розкривається і таїна впливу виконавчої влади області на судову систему та прокуратуру. 

Не є виключенням і економічна складова області. Адже ЗМІ не раз писали про те, що більшість тендерів на будівництво, шкільне харчування щоразу вигравали фірми близькі до депутатів-регіоналів. Подейкують навіть, що очільник області хотів звяти під контроль і "Ощадбанк" в області та призначити туди керуючою колегу по фракції в обласній раді Олесю Ткачук. Зрештою. хитра система настільки добре сплетена, що наврядчи хоч якісь правоохоронні органи розслідують її хоч на половину. Як і проблематичним видається можливість порахувати маєтки та мисливські угіддя... Принамні раніше журналісти це зробити не могли. 

Читайте також: Мисливство Берташа: дорогі авто, "Берташівка" та опудала

Ще однією підвалиною могутності очільника стала - обласна рада. Тут він зміг "забетонувати" для себе більшість та поставити своїх людей в керівництво. Причому ця більшість так довіряла Берташу, що відмовлялась ходити на сесії навіть після перших загиблих у січні. А Василь Михайлович диригував ними на виборах нового голови обласної ради за допомогою кулькової ручки. Оце як кажуть «по свистку». Навіть в складній ситуації чимало депутатів підписалися під створенням берташівського «Європейського вибору». І не тільки з фракції партії регіонів.

Регіонали в облраді самоліквідувались навіть не тоді, коли запахло смаженим, а коли Янукович відкрито в столиці почав розстрілювати людей. Тоді оголосили про саморозпуск фракції. Ясна річ, дивно що не втекли від люті людей, які взяли область під контроль і поставили блокпости.

Прикметно, що потім з партії вийшли і найвірніші соратники Берташа, в тому числі і заступники. Рятуйся хто може!

Міський філіал

У міській раді основну канву політики "регіоналів" представляли заступник Берташа в ОДА, депутат Олексій Губанов та син керівника області Мирослав Берташ.

Цікаво, що пан Олексій завжди славився впертою хамовитою натурою і не гребував образами співрозмовників, адже чимало ідей та проектів ініціював та протискав власноруч. Впевненості йому додавала чудова фізична форма (регулярно займається в тренажерному залі), навики мисливця. Втім, після першого штурму ОДА, Олексій Володимирович без заперечень написав заяву на звільнення, а потім першим серед заступників Барташа написав заяву про вихід з партії. Ще й заявив, що мітингувальники внаслідок невеличкої штовханини заламали йому руку. Де зараз пан Губанов – невідомо.

Син губернатора Мирослав – персона не надто публічна. Втім на його репутації висітиме скандал зі збитою в центрі міста дівчиною. Пізніше він довів, що за кермом була інша людина та судився зі ЗМІ, але віри у громади до цих фактів і досі нема.

У міськраді Мирослав Васильович контролює головну постійну комісію земельну. Неважко здогадатися чому саме прізвище Барташ значиться навпроти графи «голова комісії». Втім на сесіях він з’являвся дуже рідко. За останні кілька місяців його там бачили бодай би два рази. Всю революцію міські "регіонали" сиділи тихо, як миші. І тільки після перемоги одразу заявили про вихід з фракції, навіть заяви не полінувались меру занести.  Хоча було їх всього 5. А це, впринципі, на ситуацію в міськраді не впливало. Написав заяву і Мирослав Берташ. Це при тому що його батько юридично ще досі є керівником області та головним "регіоналом" в краї. А Берташ раніше навіть перед 10 тисячним натовпом протестувальників заявивив, що не зрадить Януковича.

Мирослав Васильович як бачимо гірше ідеалістично вишколений. Не час для вірності ідеалам зараз.

Безумству хоробрих пісень не співав

Берташ мав величезний вплив та безапеляційну владу. Але чи був він сміливим чоловіком? Не нам судити. Тільки під час штурму ОДА його в будівлі не було. Віддувався його перший заступник Анатолій Юхименко. І на засідання Народної ради слухати звинувачення прийшов теж Юхименко, навіть після того як його будинок забарикадували активісти майдану. Власне він і зараз залишився працювати в президії обласної ради незважаючи на присутність там активістів «Правого сектору» з автоматами. А де Берташ? Юхименко каже, що на лікарняному.

Його за останній місяць в будівлі ОДА публічно бачили лише один раз – на перемовинах з опозицією. І тоді дивним чином в адміністрацію прибули два «бойових» нардепи ПР – Володимир Продівус та Ельбрус Тедеєв. Кажуть, їх запросили придивитися  якби чого не вийшло. Абзац.

Зараз Василь Михайлович, замість того щоб рятувати область та передавати справі новій владі – грається в поліського партизана. Власне, де він толком не можуть пояснити ні його колеги, ні протестувальники.

Долею та безпекою Берташа перейнявся депутат облради Віктор Кривун, сина якого важко поранили на Майдані. Каже, що Василь Михайлович ховався в столичній «Феофанії», але потім втік. Мовляв шукають його не тільки активісти, а й кримінальні елементи, щоб «віджати» статки.  Втім рятувати очільника області Кривун пропонує оригінально – сховати у СІЗО. Каже, що вже звернувся до прокуратури з вимогою порушити проти Берташа кримінальну справу за фактом розкрадання державних коштів та заарештувати.

Напівмертва партія регіонів

Зараз партійна організація зависла в стані клінічної смерті. Адже Анатолій Юхименко від імені всіх партійців оголосив про призупинення діяльності всіх осередків ПР у області. Каже, що рішення про остаточну ліквідацію партії мають приймати з’їзди. Тим часом нещодавно у у ЗМІ речник партії регіонів  Алла Івойлова зауважила, що партія в області все ще є і закликала опозицію та майданівців не вдаватися до погроз, розправ та переслідувань.

Що ж робити регіоналам далі? Найперше пристати на пропозицію «Правого сектору» і зібрати кошти та купити будинки  для сімей героїв «Небесної сотні». Це для початку… Тому що вашею втечею з партії не повернеш вбитих, не вилікуєш покалічених активістів.  Якщо у час є хоч крапля людяності. Бо про що можна говорити, коли батько загиблого Героя Олександра Храпаченка відмовляється від більш ніж півсотні тисяч гривень благодійних коштів та передає їх на лікування поранених... 

А рівняни зобов`язані запитати про це регіоналів та їх прибічників у Рівненській обласні раді та Рівненській міській раді.

Коментарі

Убежал? Ловят?? Как поймают-на кол первім делом его посадить,дабы другим неповадно было!!!

Козли Берташі на кол !!!!!

Кажуть, що на головного інженера Рівне Газу записана хата Берташа в селі Іваниничі Дубенського району. Перевіряйте!

Для Д: 

Я не змушую вас це читати. За помилки перепрошую. Працюємо 3 міс в цілодобовому режимі.

І ще, говоріть, будь ласка, державною мовою. Приємно знову казати цю фразу. 

Почти в каждом абзаце - грамматическая ошибка !!!!!
Автор, вы перед тем как выложить статью - как минимум, для начала проверьте ее, читать невозможно ...

PS Інформація взята із викладених в мережі матеріалав про " український Ермітаж" - хороми Пшонки, де була записка написана його почерком, з телефонами екзорцистів.

Може підкажете, де нині ваш Гуру? Яка школа переведення стрілок!!! Риторика:"Перевертні дорвалися до влади на крові людсюкій! Самі себе розстрілювали, самі себе катували..." Ці зухвалі маразматичні виверти можна перераховути нескінченно" І ця нечисть звертається до Бога, іконами знизу до верху завішує стіни і шукає, хто "изгоняет злых духов". За вас зліших не має. Це вас треба "изгонять"

А міська рада в якій засіла організована злочинна влада,яка своїми діями не одну людину позбула прав на житло і вони залишились на вулиці,по підроблених документах і хоч би один депутат в міськраді допоміг,хай мені інваліду віддадуть квартиру по вул.Киівській 8/38,на яку в мене е ордер,а їхньою злочинною змовою видали другий ордер іншим особам і приватизували квартиру і коли я прийшов до начальника виконавчої сдужби пана Власюк,то він сказав то вам не базар і я вже 7 років не можу повернути квартиру.То чому та злочинна влада м Рівного ще досих пір сидить в своїх кріслах і які називають себе,що вони з народом.Хай віддадуть мені квартиру,яку без ніякого суду в мене інваліда вкрали.то хто мені допоможе даю свій емейл--oliinik.vladimer@gmail.com

Для 93.183.218.235.! Перевертні дорвалися до влади на крові людсюкій! Бог вас покарає !!!

YES!YES!YES!Правий сектор-МОЛОДЦІ!маєтки берташів,сорок,дубасів,губанових і їх обслуги зачекалисяяяяя!тільки не відступайтеся!і не слухайте цього гнилого дзявкання:шукайте,переслідуйте,награбоване відбирайте,карайте!а для всіх "анальних"співчуваючих "пацифістів" постійно похорони Небесної Сотні під вікнами вмикайте!

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.