Рівненська облрада хоче спільно з Києвом призначати губернатора та силовиків

Депутати Рівненської області не хочуть, аби у столиці об них "витирали ноги". Так вони вважають відбувається, коли Київ сам вирішує кого призначити головою місцевої ОДА. Долучити облраду до розгляду кандидатут на посади керівництва облдержадміністрації та силовиків. Звернення з таким проханням депутати направлять у Верховну Раду та Кабмін.

Голова обласної ради розпочав засідання з оголошення кількості присутніх членів Президії та представив новопризначеного губернатора Сергія Рибачка. Михайло Кириллов звернувся до Дмитра Лазарєва: "Я так розумію уже колишній начальник УМВС?..".

Власне "питання Лазарєва" на засіданні обговорювали сорок хвилин - депутат Віктор Ольховик одразу запропонував внести на розгляд сесії обласної ради питання щодо ухвалення звернення про погодження з облрадою призначень в облдержадміністрації, а також інших "столичних".

- Не треба витирати об нас ноги, – заявив Віктор Ольховик. Його підтримали деякі колеги-депутати, а також представники громадськості.

- Не за це ми ловили кулі на Майдані, щоб одна партія замінила іншу в системі виконавчої влади, а за зміну всієї системи, – сказав керівник "Правого сектору" Рівненщини Ярослав Гранітний.

- Я буду стояти проти принципу однопартійності системи, – заявив головний редактор сайту "ВСЕ" Олексій Кривошеєв.

Проти однопартійності висловився і депутат облради Віктор Кривун й оголосив про свій вихід із фракції партії "Свобода".

- Ми з революційного часу перейшли у напів військовий. Це не буде дієво, якщо ми по два місяці будемо обговорювати призначення. Зараз маємо стабілізувати ситуацію, – висловив альтернативну точку зору новий голова ОДА. Він також пообіцяв не ігнорувати громаду та провадити максимально прозорі відносини і рішення. 

Крапку у "питанні Лазарєва" поставив сам Лазарєв:

- Я не збираюся боротися за якусь посаду – тому вчора написав рапорт і надіслав факсом. Мені було приємно з усіма вами працювати у цей нелегкий час, який ми прожили, – подякував екс-начальник обласного УМВС. Його провели оплесками. Полковник міліції поїхав передавати справи.

Після цього члени Президії одноголосно ухвалили рішення внести на сесію питання про звернення щодо погодження центральних органів влади з обласною радою призначень в облдержадміністрацію, а також силовиків. Безпосередньо під час сесії депутати підтримали це звернення, разом з іншими прийнятими Президією.

Коментарі

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.