Новопризначений головний міліціонер Рівненщини пішов проти народу

Офіційне представлення новопризначеного начальника УМВС України в Рівненській області В’ячеслава Чайки не відбулося. Адже до будівлі обласного управління міліції прийшли активісти рівненського Майдану, представники "Правого сектору" та громадських організацій міста, які заявили, що вони проти "чемоданно-кулуарних" домовленостей та призначення керівника міліції без погодження з Майданом. 

На це В’ячеслав Чайка повідомив, що готовий вийти сьогодні о 18 годині на рівненський Майдан, де проходитиме Народне віче та запитати рівнян чи підтримують вони його кандидатуру. Щоправда, самі активісти Майдану після цього сказали, що на сьогодні Віче не планували. Таким чином активісти зробили висновок, що Чайка хоче отримати підтримку рівнян за рахунок своїх підлеглих, яких планує вивести не як міліціонерів, а як пересічних рівнян, які прийшли на Віче. Також новопризначений керівник обласної міліції хоче заручитись підтримкою ВО "Свобода", які можуть стати на його сторону під час Віче. Адже саме ця політична сила висувала Чайку на вибори народних депутатів у 2012 році.

На захист новопризначеного головного міліціонера області до пікетувальників вийшов депутат Рівненської облради Олексій Бучинський та повідомив, що він підтримує рішення про призначення В'ячеслава Чайки. Також пояснив, що цю кандидатуру погодили з київським Майданом.

Люди ж заявляють, що з ними нічого не погоджували та звинуватили Олексія Бучинського у підтримці злочинної влади і режиму. 

У свою чергу В'ячеслав Чайка запевнив, що якщо Майдан не погодить його кандидатуру, то він готовий написати заяву та піти з посади. Щоправда, вже згодом він говорив, що готовий на цей крок, якщо Майдан обгрунтує, чому не хоче бачити його у кріслі голованого міліціонера області.

Відтак після майже годинного блокування новопризначеного та непредставленого начальника УМВС України в Рівненській області В’ячеслава Чайки громада розійшлася. 

Тим часом сам полковник заявив, що його особовому складу вже представили і всі його знають. Проте самі правоохоронці цю інформацію спростовують і після очікування нового керівника в актовій залі розійшлися. 

Також правоохоронці кажуть, що їм не було вказівки йти сьогодні на Народне віче. А сам В'ячеслав Чайка запевнив, що разом із особовим складом прийде сьогодні на Майдан та "легітимізує" своє призначення погодженням з громадою. 

На Віче новий начальник УМВС України в Рівненській області таки прийшов. Щоправда, схоже, особовий склад не підтримав такі пориви нового керівника обласної міліції, адже жодного рівненського правоохоронця на Майдані помітно не було. 

Та й активісти Майдану не були раді позаплановому Віче. Відтак сцену рівненського Майдану заблокували і на неї не пустили виступити В’ячеслава Чайку. Натомість колишні однопартійці із ВО "Свобода" активно підтримали нового начальника міліції і влаштували свій мітинг на його підтримку поблизу сцени Майдану, який майданівці вже охрестили «свободівським» Віче. 

Сам же В’ячеслав Чайка не розгубився у ситуації і вирішив використати її на свою користь. Зокрема, полковник згадав про загиблих активістів Небесної сотні і, прикриваючись їх іменами, почав говорити про те, що вважає своїм обов’язком забезпечити порядок в області та показати, що вони загинули недаремно.

Щоправда, схоже порядок наводити він вирішив не в той спосіб. Адже тільки рівненські майданівці заявили, що вони не підтримують призначення нового очільника міліції Рівненщини, невідомі, які вибігли з натовпу активістів "Свободи", перерізали дроти, що забезпечували електропостачання до техніки Майдану. 

Окрім того, активісти Майдану та Автомайдану заявили, що вони не визнають нового керівника міліції Рівненщини і, що припиняють спільне патрулювання вулиць з правоохоронцями. Тобто, відсьогодні 400 громадських активістів, які входили до спільних загонів з міліцією не виходять на патрулювання і фактично сил працівників міліції не вистачає для повноцінного забезпечення громадського порядку в місті. 

Схоже, зараз у Рівному склалася ситуація, що "з чим боролися на те і напоролися"… Адже тепер важко буде забезпечити громадський порядок та боротьбу з "бєспрєдєлом", який не так давно спільними силами громадськості та міліції побороли в області. Налагодити таку співпрацю зумів попередній начальник УМВС України в Рівненській області Дмитро Лазарєв. Він за недовготривалий період роботи на Рівненщині зміг знайти спільну мову з громадкістю, а також налагодити механізм спільної роботи, який давав свій результат. Напевне, небезпідставно представники громадськості просили міністра внутрішніх справ України Арсена Авакова залишити його на посаді.

І це лише початок. Адже активісти Майдану налаштовані рішуче та наполягають, що призначення нового керівника міліції області має погоджуватися з рівнянами. Цю вимогу громадськості В’ячеслав Чайка правдами-неправдами проігнорував. Відтак сьогодні вперше з початку Майдану в Рівному на ньому утворилися два умовні табори – активісти Майдану, які скандували "Ганьба" такому призначенню, та прихильники "Свободи", які кричали "Молодець". 

Тому майданівці закликають новопризначеного головного міліціонера Рівненщини почути громадськість та не руйнувати те, що так нелегко впродовж останнього часу будувалося.

Підтвердженням такої позиції став відкритий лист громадськості області, який був озвучений під час засідання люстраційного комітету при облраді. Серед іншого у ньому йдеться, що рівняни проти того, що на ключові посади в органах влади призначають осіб за квотним партійним принципом.

Також у відкритому листі зазначається наступне:

"Ми, представники громадських організацій Рівненщини, журналісти  та просто не байдужі громадяни висловлюємо своє обурення з приводу подій, що відбуваються в Україні, зокрема, на Рівненщині, коли на ключові посади в органах влади призначають осіб за квотним партійним принципом. 

Основна вимогою Майдану - це зміна системи влади. Натомість, ми бачимо, що так званий уряд народної довіри у своїй діяльності використовує ті ж методи, якими знищував Україну режим Януковича. Наразі, ми не виступаємо проти конкретних осіб, ми категорично проти не публічного призначення без погодження з громадою. 

Ми, вимагаємо забути практику делегування своїх людей в регіони, вірних інтересам партії, а не громади.  В новій Україні не може існувати принцип ви – васали, ми – царі. 

Попереджаємо, на Рівненщині жодне призначення не погоджене з громадою не буде вважатися легітимним та не матиме підтримки громадян. Також, вимагаємо всі кадрові рішення проводити публічно з попереднім оголошенням претендентів та підстав для їх призначення.

У разі невиконання законних, конституційних вимог громадян, ми активно висловлюватимемо нашу незгоду з діями уряду та вживатимемо необхідних заходів для недопущення порушення наших конституційних прав".

Тому, схоже, громадськість Рівненщини налаштована рішуче. Так, як було до Майдану вже не буде і на думку людей таки доведеться зважати. А новопризначеному начальнику УМВС України в Рівненській області В’ячеславу Чайці доведеться або приймати ці правила, або ж йти шляхом війни проти громади Рівненщини.

І, напевне, у цьому протистоянні перемога явно буде не на стороні новопризначеного правоохоронця та групи його партійних прихильників. Майдан довів, що голос громади таки потрібно чути, і, якщо народу вдалося подолати злочинний режим Януковича, то місцевий полковник немає шансів побороти позицію Майдану. 

Ключові слова: 

Коментарі

Стрімкий політ "чайки", або про що повинні пам'ятати ті кандидати на посаду начальника УМВС, які прагнуть її обійняти за допомогою кулуарно-політичних домовленостей: http://turboportal.ru/pics/sandbox/1861-vypal-ptenchik-iz-gnezda-vse-tep...

Стаття написана про один день з його життя,чомусь не бачу фактів,які б довели назву статті!

те що кучка малолітніх наркоманів позорят Рівне,

,Людина прийшла два місяці тому "чужаком", за цей період зумівши стати "своїм" ну да...він вміє *бабки* засилати:)і,неважливо кому Допі(він його швагер) за наркоту,чи Білому з Ковалем за посаду:))клоуни:))громада:))шкода хлопців,які пішли на небо за всіх цих виродків...ПС,чи Свобода,чи Батьківщина:((((

Чайка, ЧУБАЄВСЬКИЙ - це повний "абзац" "сучасної" влади з курсом в ЄС!!!

треба спитати у дубенського майдану, звідки люди його вигнали 24.02.2014

Тому що вони вже знають про плани Чайки призначити своїм заступником Чубаєвського (СБУ брало на хабарі), а начальником ДАІ Слободенюка (якого в народі називають "ковбасою" за кришування транзиту територією області фур з польським мясом). Працівника УМВСУ бояться що знов їм встановлять норму здачі коштів для керівництва.

міліція повинна бути поза політикою, а керівників призначати за професійними якостями, а не політичними
Яким би не був Чайка, але він близько 8 років не знав, що робиться в міліції, він напевно і нового КПК не знає

Ще на посаду головного міліціонера можна порекомендувати аналогічно пану Чайці ( чесних і порядних) людей таких як ЧУБАЄВСЬКИЙ, ЗАБЕЙДА, МЕЛЬНИК Р.

На мій погляд, громада Рівного та Рівненської області повинна запропонувати кандидата на посаду нач УМВС Рівненської області, інакше громаду просто будуть ставити перед фактом. А щодо Чайки, уже той факт, що жодного працівника міліції не було на віче. цим сказано все.
дуже дивуюсь, чому мовчать колишні правоохоронці які працювали із даною особою, та не розповідають про його "заслуги". Від себе хочу зазначити, громада ще більше буде здивована, коли їй стане відомо кого добродій Чайка планує призначити до себе заступниками. Погоджуюсь із громадою, що начальник УМВС не повинен бути дубинкою однієї із політичних сил, він повинен бути за політикою, тоді як коментарі свідчать інше. Сам добродій Чайка не розуміє, що ми вже живемо в іншій країні. Якщо добродій Чайка залишиться на посаді, я йому особисто побажав би в кабінеті поставити картину із Євромайдану та загиблими НЕБЕСНОЇ СОТНІ, а при вході в кабінет поцепити БІТУ як символ РЕВОЛЮЦІЇ, яка буде щодня нагадувати, що як прийшов так можеш і піти !!!!!

Сторінки

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.