Політичні бої за рівненську міліцію

Обурення громадськості з приводу призначення на посаду начальника УМВС України в Рівненській області В'ячеслава Чайки триває. Сьогодні більше сотні громадських активістів, представників Майдану прийшли у приміщення обласної міліції, щоб запропонувати В'ячеславу Чайці добровільно піти з посади, доки його кандидатуру не затвердять на Народному віче.

 

Також представники громадськості вимагали у начальника обласного управління міліції В'ячеслава Чайки забрати свої особисті речі з кабінету, а сам кабінет опечатати.

Проте полковник відмовився, аргументувавши це тим, що його призначив на цю посаду Міністр внутрішніх справ. Відтак рівняни самостійно опечатали кабінет головного міліціонера, наклеївши аркуш, на якому підписалися представники громадських організацій міста.

Після цього полковник заявив, що у кабінеті залишилися його речі. Коли ж активісти нагадали В'ячеславу Чайці, що кілька хвилин тому просили забрати речі і він запевнив, що там їх немає, полковник перевів тему розмови, не давши чіткої відповіді.

Врегулювати ситуацію, яка склалася у Рівному з призначенням головного міліціонера вирішили через Міністерство внутрішніх справ України. Зокрема, представник відомства, заступник начальника департаменту з кадрового забезпечення МВС України Богдан Лизогуб пообіцяв зв’язатися з Міністром Арсеном Аваковим та доповісти йому про ситуацію, яка склалася.

Богдан Лизогуб у присутності представників громадськості та ЗМІ зателефонував у міністерство та доповів, що громадськість Рівного обурена призначенням на посаду начальника УМВС області В'ячеслава Чайки, адже вважає його політично заангажованим та має низку інших зауважень. Проте зв’язатися з самим Міністром Арсеном Аваковим не вдалося через його зайнятість. З Міністерства пообіцяли передзвонити та відреагувати на конфлікт. З того часу вже пройшло дві години, а дзвінка так і не було.

Тим часом знизити градус напруги у Рівному вирішив представник відомства Богдан Лизогуб. Зокрема, він закликав громадськість діяти в межах правового поля. А те, що рівняни опечатали кабінет начальника УМВС України в Рівненській області вже є правопорушенням.

- У міністерстві готові реагувати на зауваження громадськості. Проте це питання потребує вивчення та часу. Тому я прошу, давайте будемо спілкуватися у межах правового поля та спокійно вирішимо цю ситуацію. Я доповів про позицію громадськості у міністерство і зараз ми чекаємо відповіді з цього приводу, - зазначив Богдан Лизогуб.

Проте відповісти на запитання, яким чином обирався В'ячеслав Чайка на посаду головного міліціонера Рівненщини та які ще були кандидатури представник міністерства не зміг. Також він не зміг пояснити, чому саме Чайку призначили на цю посаду, адже він впродовж останніх кількох років не працював у правоохоронних органах, був депутатом Дубенської райради та очолював Дубенський районний осередок ВО «Свободи».

На це Богдан Лизогуб лише відповів, що не бачив особисто справи Чайки, не знає нічого про його попередню роботу і причин його звільнення з правоохоронних органів. Проте додав, що він особисто вважає, що людина, яка тривалий час не працювала в органах внутрішніх справ може виконувати службові обов’язки, якщо немає сумнівів у його компетенції.

Проте представники громадськості зазначили, що саме сумніви у його компетентності є. Адже, ходять чутки, що саме за професійну некомпетентність він і був звільнений із посади у 2005 році тодішнім міністром внутрішніх справ Юрієм Луценком. 

Сам В'ячеслав Чайка цю інформацію спростував. Проте офіційне формулювання причини його звільнення з правоохоронних органів назвати не зміг, мовляв, що це все було пов’язано з кримінальним провадженням проти Миколи Сороки, яке він порушив. Та за неперевіреною інформацією, це кримінальне провадження порушував не сам Чайка, а тодішній начальник УМВС України в Рівненській області Григорій Зарічнюк.

Надати інформацію про свою професійну діяльність та документи щодо звільнення В'ячеслав Чайка спочатку пообіцяв вже сьогодні, а потім аргументувавши тим, що «у нього сьогодні важкий день» запевнив, що надасть завтра.

Тим часом активісти повідомили, що київська «Свобода» мобілізує людей на рівненське Народне віче, яке відбудеться в неділю, на підтримку новопризначеного головного міліціонера Рівненщини В’ячеслава Чайки. Відтак громада заявила, що не допустить, щоб непорядна людина була на посаді головного міліціонера області.

Також громада вважає, що він є заангажованим та висловлює йому недовіру. Активісти також заявили, що якщо міністерство не прийме відповідне рішення, рівняни наводитимуть порядок самі.

За новопризначеного начальника УМВС у Рівненській області В’ячеслава Чайку активно заступаються "свободівці". Зокрема, депутат облради Олексій Бучинський. На підтримку міліціонера у вівторок ВО "Свобода" вивела своїх людей та принесла звукову техніку на незаплановане Віче. Саме від цієї політсили Чайка балотувався у 2012 році до Верховної Ради.

Цю інформацію громадськість Рівного наразі намагається донести до міністра внутрішніх справ Арсена Авакова. Активісти заявляють, що вони проти чемоданно-колуаних домовленостей і хочуть лише, щоб міліцію очолила порядна, професійна, патріотична та позаполітична людина. А В'ячеслав Чайка, на думку громадськості не відповідає цим критеріям. 

Адже за словами активістів дубенського Майдану, він намагався розігнати Майдан у Дубно, аргументувавши це наступним чином: «Чого ви тут стоїте?». Також ті ж активісти стверджують, що його моральні якості теж далеко не найкращі. Зокрема, від нього неодноразово було чути нецензурну лайку, адресовану представникам міліції та громадськості у Дубно тощо. Окрім того, активісти розповсюдили низку листівок, у яких висвітлюються «подвиги» полковника Чайки.

Зокрема, наступного змісту:

У свою чергу В'ячеслав Чайка заперечив цю інформацію і зазначив, що подаватиме до суду за наклеп.

Тим часом у редакцію сайту «ВСЕ» зателефонував заступник начальника сектору дільничих інспекторів міліції Дубенського МВ Олександр П’янтковський, який обурено заявив, що він не кум Чайки і не заступник начальника Дубенського МВ по громадській безпеці та ніякого відношення до наркотиків не має.

Проте кілька компрометуючих листівок громадськість Рівного вже передала представнику міністерства Богдану Лизогубу. А також зазначили, що це далеко не всі «подвиги» головного міліціонера Рівненщини. Адже, подейкують, що він також причетний до махінацій із нерухомістю у Дубно, яка зараз належить йому або офіційно членам його родини.

Чим завершиться протистояння громадськості і «ненародним» та вже заплямованим головним міліціонером Рівненщини читайте згодом.

Ключові слова: 

Коментарі

Хай в неділю по паспортах голосують на Майдані - якщо з області, то буде участь брати, якщо з іншої області - до себе додому має їхати. Тоді це буде жійсно Рівненська громада обирати.

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.