Війни за міліцію: хто стане начальником УМВС в Рівненській області?

Останнім часом чи не найпопулярнішою темою на Рівненщині стало призначення керівників силових структур. Наразі триває боротьба за посаду начальника УМВС України в Рівненській області, яка набирає нових обертів. Зокрема, зараз вже утворилося три «табори», які пропонують своїх кандидатів на цю посаду. А саме серед претендентів – в. о. начальника УМВС України в Рівненській області Сергій Гандзелевський, пенсіонер внутрішніх справ Микола Щирук та умовний «свій кандидат» від громадськості.
 

Справжня дискусія з цього приводу виникла під час засідання президії Рівненської облради, яка відбулася сьогодні. Все почалося з того, що члени президії винесли на розгляд питання про звернення до міністра МВС України Арсена Авакова з пропозицією призначити на посаду головного міліціонера Рівненщини в. о. начальника УМВС України в Рівненській області Сергія Гандзелевського. 

Сергій Гандзелевський

Коли почалося обговорення цього питання голова Рівненської ОДА Сергій Рибачок заявив, що мав розмову з представником міністерства внутрішніх справ, який йому повідомив, що в міністерстві розглядають кандидатуру Миколи Щирука на посаду головного міліціонера Рівненщини і пропонують її на розгляд громадськості. Також Сергій Рибачок повідомив, що і сам претендент на цю посаду присутній на засіданні президії облради і готовий виступити перед громадськістю.

Микола Щирук

Відтак слово взяв Микола Щирук, який коротко розповів свою біографію, професійні досягнення. Однак присутні на президії критично відреагували на виступ Щирука. Зокрема, звучали закиди щодо того, що він «вже пенсіонер і хай дає можливість працювати молодим», що це «людина нардепа Кучерука» і, що «знову на Рівненщину прислали кота в мішку».

На це Микола Щирук заявив, що не важливо те, що він пенсіонер, головне, що хоче і може працювати для громадськості. А також запевнив, що він порядний, професійний і патріот.

- Те, що мене освистують нічого не говорить про те, що я не порядний. У мене порядність є. Я не просився на цю посаду, мені запропонували. Я зустрівся з народними депутатами Миколою Кучеруком, Олегом Осуховським і Віталієм Чугунніковим. Також ще при Чайці (В'ячеслав Чайка - екс-головий міліціонер Рівненщини, - прим.авт.) мені пропонували йти до нього в заступники, але я відмовся. Тому зараз якщо мені довірять цю посаду буду виконувати свої обов’язки. Взагалі, я вважаю, що людина, яка носить погони перш за все, має бути патріотом, по-друге, професіоналом, а по-третє, порядним. І в мене ці якості є. Окрім того, я впевнений, що у міліції є порядні люди, а по відношенню до тих, хто не достойний працювати, я готовий приймати відповідні рішення. Я готовий провести люстрацію працівників міліції і сам особисто пройти люстрацію громадськості, - сказав Микола Щирук.

На закиди, що його кандидатуру лобіює нардеп Микола Кучерук, Щирук зазначив, що вже п’ять років його не бачив і не спілкувався з ним. (Кілька хвилин перед тим Щирук говорив, що зустрічався з народними депутатами Миколою Кучеруком, Олегом Осуховським і Віталієм Чугунніковим, -  прим. авт.). А також додав, що для нього немає різниці – колишня влада, чи нинішня, і якщо будуть факти, то готовий порушити кримінальну справу по Миколі Кучеруку.

У результаті такого бурхливого обговорення президія Рівненської облради не прийняла, ініційоване нею звернення до Авакова щодо пропозиції призначити головним міліціонером області Сергія Гандзелевського. Також не було підтримано і кандидатуру Миколи Щирука. Це питання залишилося відкритим для обговорення громадськістю. Зокрема, Миколі Щируку дали два дні для підготовки декларації про доходи за останні два роки та розширеної автобіографії.

А тим часом кілька осіб, які були присутні на засіданні президії і назвали себе представниками громадськості взагалі заявили, що громадськість має запропонувати «свого кандидата» на цю посаду. 

У свою чергу керівник "Правого сектору" західного регіону Олександр Музичко в контексті обговорення кандидатури Миколи Щирука на посаду начальника УМВС України в Рівненській області заявив, що його лобіює нардеп Микола Кучерук і тому "Правий сектор" не сприйме Щирука на цій посаді.

Нагадаємо,  раніше громадський активіст Олександр Таргонський повідомляв, що на прохідній міністерства внутрішніх справ у Києві, він зустрів нардепа Миколу Кучерука з костопільським міліціонером Миколою Щеруком. 

Сам же Микола Кучерук 15 березня спростував свою причетність до лобіювання інтересів полковника міліції Миколи Щерука щодо призначення його на посаду начальника УМВС в Рівненській області без погодження громадою.

А вже 16 березня після звітно-виборчої конференції Рівненської обласної «Батьківщини» Микола Кучерук збирав підписи одно партійців за звернення до міністра МВС України Арсена Авакова з приводу призначення Миколи Щирука на посаду головного міліціонера Рівненщини. Коментувати це звернення нардеп відмовився.

Коментарі

Непотрібно ломати через коліно і люструвати правохоронців, котрі на даний час працюють, а необхідно провести ряд розслідувань по першим осібам котрі займали посади в УМВС таких як Лазутко В., так як всі команди і політика залежить від першої особи.
В міліції так як в армії єдиноначаліє і.
Так нехай працює першим керівником УМВС Гандзілевський Сергій.

1. Що це за громадські "зради"? Хто їх уповноважував вести мову він сотень тисяч мешканців громади Рівненщини? 2. Вчора за столом ми з кумом зібралися на громадську раду і вирішили мене висунути на посаду керівника обласної міліції про що письмове звернення направлене Міністру внутрішніх справ так що просимо зняти всі інші кандидатури оскільки вони не узгоджені з нами.3. Якщо по правді то як Гандзелевський не може бути нач. УМВС оскільки разом з начальниками служб та всіми начальниками МРВ підлягають негайного звільнення з посад як представники старої влади. Це виходить що необхідно розслідувати злочини старої влади а розслідувати цій самій старій владі ми і доручаємо? Ци це нова влада займається замилюванням очей громаді про бажання робити такі зміни? 4. Щирук це є ще більший придурок ніж лазутко і чайка, мав нагоду служити під керівництвом цього горе керівника. Мало того що він особовий склад рахує за бидло так в ньому живе БХССна сутність з бажанням заробляння грошей. Якщо люстраційний комітет має бажання знати скільки в нього було та є нерухомості в Костополі, Рівному та Івано-Франківську так звертайтеся і надамо адреси та фото цих мазанок.

"Щирук готовий порушити кримінальну справу по Миколі Кучеруку"?!?! Це - повний п-пц...

Хай Гандзелевський працює до виборів.всеодно потім зміни будуть!

Ви проведіть свою люстрацію серед міліціонерів.там є хороші люди які зараз працюють
і знавці своєї справи
а не в минулі століття повертаєтеся!!

Бля... Піднімають нафталінові муміі!!! Боролись не за те, на що напоролись... На жаль.

За одного не битого двох битих дають

Людина треба професіонал своєї справи,дійсно ,що людить свою роботу
Яка все життя відала міліції.
а" не двічі в одну річку"
відпрацювали вже на пенції,то займайтеся своїми справами!!!чого шивелити минуле
для чого ділити ті крісла??,ви краще лад наводьте

Із статті видно двох брехунів - Кучерука і Щирука чи Щерука та ше й гон один на одного! Супер! Так можуть поступати "щирі" українці! А дивує те, шо як чоловік, який переніс обширний інфаркт, може працювати керівником УМВС??? А медичну комісію він уже пройшов????????????????????? До декларації та розширеної автобіографії треба було б додати ще й розширене медичне заключення щодо придатності керувати обласною міліцією!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.