Сесія Рівнеради імені Музичка: "Батьківщина" підтримала Правий сектор

Депутати Рівнеради вимагають відставки очільника МВС Арсена Авакова. Більше того, вважають, що Генпрокуратура має порушити проти нього кримінальну справу. Все через вбивство Олександра Музичка. Цікаво, що за відповідне звернення проголосували навіть депутати фракції "Батьківщина". По-перше, таким чином вони підтримали Правий сектор. А по-друге, виступили проти свого однопартійця, адже Аваков член "Батьківщини".

Повідомляти про скликання позачергової сесії Рівнеради з приводу загибелі Олександра Музичка (Сашка Білого) вчора почав спочатку депутат Рівнеради екс-батьківщинівець Анатолій Чугуєвець. Потім про звернення від "правих", яке мають розглянути на сесії повідомив екс-фронтівець Тарас Максименко. До речі, свого часу Максименко писав заяву на вступ до лав "Батьківщини", однак відкликав її. Будучи товаришем керівника "Українського вибору" (який заснував кум Путіна - Медведчук) на Рівненщині Михайла Бузинарського, Максименко дуже затято відстоював вже на самій сесії звернення Правого сектору.

Постать Білого та людей, які нині називають себе його товаришами, і можливо причетні до підготовки звернення від Правого сектору досить суперечливі. То ж не стало дивиною те, яка суперечка виникла сьогодні навколо тексту рішення-звернення Рівнеради. Всього їх, нібито, було п'ять. Однак обговорювали лише два - власне від Правого сектору та окремий проект, озвучений фракцією "Батьківщина".

У першому варіанті звернення щодо політичного вбивства Олександра Музичка було наступного змісту:

Вважаємо, вбивство органами МВС громадсько-політичного діяча і усієї Західної України Олександра Музичка політичним замовним вбивством, яке ініційоване особисто містром МВС Арсеном Аваковим та мовчазного потурання в.о. президента Олександра Турчинова.

2. У звязку з цим вимагаємо :

- Піти добровільно у відставку в. о. президента Турчинову О. та з посади міністра Авакову А.

- оприлюднити деталі спецоперації МВС та притягнути до кримінальної відповідальності усіх керівників та виконавців задіяних у вбивстві Олександра Музичка.

3. Від імені мешканців Рівного висловлюємо співчуттяродині та побратимам загиблого. А політичним вбивцям - зневагу від рівнян та депутатського корпусу Рівнеради.

Це звернення адресували в.о. Президента та міністру МВС.

Суперечки почались вже з перших хвилин сесії, адже про існування другого варіанту звернення від фракції "Батьківщина" стало відомо вже у сесійній залі. Однопартійці Авакова зажадали включити до порядку денного власне звернення щодо обставин загибелі Олександра Музичка. У ньому депутати суттєво змінили деякі пункти, які озвучувалися у вчорашньому зверненні. 

На зауваження з цього приводу депутата Рівнеради Анатолія Чугуєвця, заступник міського голови Рівного і очільниця міського партійного осередку "Батьківщини" Галина Кульчинська зазначила, що міські обранці можуть розглядати кілька варіантів звернення з цього приводу та висловити свою думку шляхом голосування, яке з них прийняти.

Голова фракції ВО "Батьківщина" у Рівнераді Олександр Курсик зачитав альтернативне звернення

- Олександр Музичко хоч і був людиною суперечливою, однак мав багато світлого і доброго. Його вклад в успіх української революції значний. Зараз деякі політики, які забруднились в корупційних скандалах називають себе друзями Олександра Музичка і використовують його ім'я для піару. Має бути прозоре розслідування із залученням Правого сектору та незалежних експертів. Винні у його загибелі мають бути покарані, - зокрема йшлося у зверненні.

Присутні у залі зустріли це звернення вигуками "Ганьба!".

Тарас Максименко сказав, що у "Батьківщини" по вуха замазані землею, тому її представники не мають морального права диктувати іншим, що робити. І треба голосувати за звернення розроблене спільно з представниками Правого сектору.

- Є проект звернення і за нього треба голосувати. А фракція, яка по вуха замазана землею не має вказувати, як і що робити. Тим паче Олександр Курсик (депутат від "Батьківщини" та шеф-редактор сайту "ЧаРівне.інфо", на якому оприлюднили скандальне відео з прокуратури, яке згодом розповсюдили російські ЗМІ, - прим.авт.) розтиражував відео з Музичком на всі ЗМІ, хоча інші журналісти вирішили цього не робити, - наголосив Максименко.

Питання звернення до Турчинова та Авакова щодо смерті Олександра Музичка таки внесли у порядок денний засідання Рівнеради. Депутати пропонували проголосувати за звернення Правого сектору. Однак Олександр Курсик заявив, що його депутати не голосуватимуть без редакційної комісії. Зрештою її створили і депутати напрацювали спільне звернення.

У зверненні зазначено, що вбивство Музичка є замовним та політичним. Також депутати вимагають відставки очільника МВС Арсена Авакова. Генпрокуратура має порушити кримінальну справу проти Авакова та залучити до розслідування міжнародних експертів. Вимагають покарати всіх винних бійців спецпідрозділу, які були задіяні під час операції по затриманню Музичка. І вимагають звільнити усіх затриманих під час тієї події та розповісти про їхній стан здоров'я.

Підтримали рішення 32 депутата.

Те, що "Батьківщина" підтримала таке звернення дивує. Такий вчинок можна пояснити тим, що навіть до представників політичних партій почало доходити - нині не час займатись піаром та популізмом. До того ж, навряд чи рівненським політикам хочеться бути замішаними у протистояннях за участю Правого сектора. А такі могли б виникнути через принципову позицію і відмову голосувати взагалі за будь-яке схоже рішення. Однак "Батьківщина" у цій ситуації вплинула на те, що у звернення не включили вимогу відставки Турчинова. Але перед Аваковим все одно не зручно...

Коментарі

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.