Микола Щирук "примірявся" до крісла начальника міліції Рівненщини

Сьогодні рівненська обласна міліція знову опинилася в центрі уваги. Ще б пак, в управління приїхав заступник міністра МВС України Сергій Чеботар, начебто, напівтаємно призначати нового начальника УМВС України в Рівненській області Миколу Щирука. Проте, як згодом пояснив замміністра, у Рівному він проводив робочу нараду щодо криміногенної ситуації в області.

 

Чомусь на цю нараду хотів потрапити і кандидат на крісло головного міліціонера Рівненщини Микола Щирук.

Та активісти разом із журналістами стали йому на заваді і довелося Щируку разом з ними більше години чекати завершення наради замміністра.

До речі, на робочу нараду міліціонерів прийшов і голова Рівненської ОДА Сергій Рибачок, як пояснив журналістам, тому що запросили.

Хронологія подій розвивалася швидко.

Спочатку активісти та представники ЗМІ живим щитом закрили вхід до приміщення УМВС в Рівненській області, щоб не допустити туди Миколу Щирука, якого, ніби то, сьогодні мали призначити на посаду головного міліціонера.

Після кількахвилинного протистояння кандидата на посаду керівника міліції Рівненщини Миколи Щирука з громадськими активістами, він таки зайшов до будівлі обласної міліції, проте у залу колегії не потрапив. 

Зокрема, цьому завадили активісти, які вважають призначення Миколи Щирука лобіюванням інтересів місцевих політиків та міністра Арсена Авакова.

Як зазначив керівник "Правого сектору" Рівненщини Роман Коваль, активісти будуть протестувати проти такого призначення. 

- Такі призначення дестабілізують ситуацію в області та грають на руку Росії. Якщо буде наказ про призначення Щирука, то в неділю ми зберемо кілька тисячне Віче і будемо вимагати відставки начальника УМВС. 

Відтак поки чекали завершення наради, яку за закритими для преси дверима проводив замміністра, журналісти спілкувалися з Миколою Щируком у пошуках відповідей на питання, що хвилюють громадськість.

Натомість сам Микола Щирук обурився, що журналісти задають низку дурних на його думку запитань. В той час, як журналістів цікавило, чому власне погодився на цю посадута чому не хоче відмовитись від посади, якщо бачить, що громадськість не сприймає його кандидатуру.

- Не задавайте дурних запитань. Якщо мене призначать, я буду працювати і зроблю все можливе, щоб рівненська міліція працювала добре. Адже те, що зараз відбувається у місті і те, як веде себе громадськість - це масовий психоз і далі так бути не може, - відповів Микола Щирук.

Також під час спілкування з журналістами кандидат на начальника УМВС в Рівненській області Микола Щирук заявив, що у разі його призначення не відмовлятиметься від посади. він аргументував це тим, що вважає, якщо йому цю посаду довірить міністр, то він не має права брати самовідвід.

- Ви б мене поважали, якби я відмовився від посади? Я чоловік, я прийшов на люстрацію, щоб громадськість могла задати всі питання. більше того, якщо мене призначать, я б хотів щоб люстрацію пройшли керівники всіх підрозділів, які мені підпорядковуватимуться, а також мої заступники. Якщо громадськість їх погодить, я не матиму морального права їх звільняти. Зараз я не розумію. чому громадськість так себе поводить і чому виступає проти мене. В мене є певний професійний досвід, я готовий працювати у рівненській міліції та разом з правоохоронцями повертати довіру до міліції, - сказав Микола Щирук.

По завершенню наради в обласному управлінні міліції, яку проводив заступник міністра МВС Сергій Чеботар, він поспілкувався з журналістами.

Серед іншого, Сергій Чеботар повідомив журналістам, що на нараді розглядались робочі питання щодо криміногенної ситуації в област, а також питання розкрадання коштів, вчинені попередньою владою.

- Питання призначення головного міліціонера області під час наради не розглядалося. Громадськість може запропонувати свої кандидатури на цю посаду на сайті МВС. Після обговорення кандидатур відбудеться призначення. Орієнтовно це буде у другій декаді місяця, - сказав Сергій Чеботар.

До речі, приїхав у Рівне заступник міністра МВС на "Мерседесі" з "маячками". Сам він не заперечував факт їх наявності, але запевнив, що вони вимкнуті.

А поки заступники начальника УМВС в Рівненській області та в.о. начальника УМВС в Рівненській області Сергій Гандзилевський спілкувалися з журналістами, кандидат на посаду начальника УМВс в Рівненській області Микола Щирук вже «примірявся» до посади. Зокрема, він виступив перед керівниками районних відділів міліції та представниками деяких підрозділів МВС у залі колегії.

Як пояснив Микола Щирук журналісту сайту "ВСЕ", він хотів познайомитись із правоохоронцями та показати себе, адже можливо їм прийдеться разом працювати.

Разом з Миколою Щируком знаходився начальник управління громадської безпеки Олексій Лозян, який "крутився" біля Миколи Щирука, подавав йому одяг та перешіптувався у коридорах.

Сьогодні ситуація у Рівненській обласній міліції завершилася тим, що замміністра пообіцяв, що кандидати на посаду начальника УМВС України в Рівненській області будуть попередньо обговорюватися з громадськістю і їх призначення буде прозорим.

Чи мало сьогодні відбутися призначення Миколи Щирука на посаду головного міліціонера області достеменно невідомо. Так само, як ніхто не зміг пояснити чому таки на закриту робочу нараду обласної міліції прийшов Микола Щирук, який, як запевнив він сам та представник міністерства ще офіційно не призначений. Також сумнівною залишилася відповідь на питання, чому у залу колегії занесли букет квітів. У міліції пояснили, що, начебто, вітати іменинників. Ще одне питання без відповіді, чому не призначений Микола Щирук виступає перед особовим складом і розповідає, як вони далі працюватимуть… Схоже, далі буде…

Коментарі

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.