Куди зникли рівненські революціонери?

«Слухай, а де поділись всі революціонери? Ті, які тут стояли всю зиму? Ти ж журналіст і маєш знати…» - запитав нещодавно у мене літній чоловік біля сцени на майдані Незалежності у Рівному. Так, я знаю… Більшість з них бачу мало не через день. Однак запитання актуальне, якщо його задають. Отож…

 

 

Віталій ПРИМАК

Саме цей молодий хлопець починав Євромайдан у Рівному. Від його імені подана заявка до Рівненського міськвиконкому на проведення акції протесту ще в листопаді минулого року. Саме на нього напали в розпал революції невідомі у під’їзді, а міліція завела кримінальну справу за «запуск Януковича в небо».

Віталій Примак в сесійній залі Рівненської облради

Сьогодні Віталія ви вже не зустрінете в наметі на Майдані. Вже в березні, після невеликого конфлікту з новими мешканцями наметового містечка, він повернувся до своїх мирних справ. Громадська організація «Молодь-ДІЄ», якою він керує, готується до проведення четвертої «Школи журналістики» (попередні три пройшли в минулому році).

(Зліва направо) Ярослав Гранітний, Андрій Логащук, Олександр Музичко, Олексій Хахльов, Віктор Кривун, Андрій Токарський. Під час переговорів з керівництвом облдержадміністрації.

Андрій ЛОГАЩУК

Під час буремних революційних подій зими його називали «голос Майдану». Саме Андрій виводив студентів рівненських вишів на вулиці. Він координував роботу студентських страйкомів. А вечорами і ночами, розповідав останні новини з Інтернету людям, які збирались на Майдані.

Андрій Логащук та Роман Коваль на сцені рівненського Євромайдану

На сьогоднішньому Майдані ви не зустрінете Андрія Логащука. Як і Віталій Примак, він повернувся до своїх звичних справ і громадської активності. Сьогодні Андрій працює в двох благодійних проектах: «Серце до серця» та «Зробимо Україну чистою». А ще, як і раніше, допомагає в роботі Студентської координаційної ради.

Тетяна СТЕЛЬМАХ

Організувати відправку людей на Київ, бутерброди протестуючим і охорону наметового містечка – це далеко не повний перелік обов’язків Тетяни Стельмах під час зимових, революційних місяців. Вона завжди була у вирі подій, на лінії вогню і жодного разу не відступала. Навіть тоді, коли перед нею були люди з ножем і пістолетом.

Юлія Герасимюк (ліворуч) та Тетяна Стельмах (праворуч)

Тетяна Стельмах тоді на Майдані фактично жила, але тепер ви її там не зустрінете. Бо робота помічника голови Рівненської обласної ради забирає багато сил і часу. В апарат облради Тетяна прийшла разом з обранням головою Михайла Кириллова.

(Зліва на право) Михайло Кириллов, Віктор Ольховик, Олександр Кравченко, Тетяна Стельмах, Юлія Герасимюк, Вікторія Серветник. Під час прощання з рівненськими героями Небесної сотні

Михайло КИРИЛЛОВ

Коли мене питають, особливо після останніх кадрових призначень, чому на голову облради висунули Михайла Кириллова. Я відповідаю питанням на питання: а кого? А й справді, тоді, в неспокійні зимові місяці, коли на Грушевського в Києві вже запалали «Коктейлі Молотова» тільки троє депутатів Рівненської облради залишались з рівненськими протестуючими: Степан Молчан, Віктор Кривун і Михайло Кириллов. Будемо реалістами, ні за Молчана ні за Кривуна не знайшлась би потрібна кількість депутатів. Та й Михайло був ближчим по віку і духу протестуючим, у порівнянні з більш радикальними колегами…

Святослав Клічук та Михайло Кириллов на сцені Євромайдану

Тепер Михайло Кириллов вже не має часу виступати на Майдані – справи. Обласні справи потребують максимальної віддачі часу. Адже два місяці, в найтяжчий період, він керував Рівненщиною сам, без заступників. Тепер заступники є, то й може часу з’явиться більше.

Новообраний голова Рівненської облради дякує бійцям Правого сектору (під час звільнення будівлі Рівненської облдержадміністрації)

Юлія ГЕРАСИМЮК

Наймолодша з революційного ядра Рівненщини Юлія Герасимюк під час революції проявила неабияку твердість характеру. Не роблячи «поправку» ні на чини, ні на вік, ні на статус, вона могла поставити на місце будь кого. Інколи здавалось, що відчуття страху у цієї дівчини не передбачено базовою конструкцією. Боротьба, здавалось, тече в її жилах.

(Зліва направо) Микола Кучерук, Анатолій Сидорук, Андрій Логащук, Юлія Герасимюк

Тепер Юля теж продовжує боротьбу. Її можна постійно зустріти в будівлі Рівненської облдержадміністрації. Тут є кабінет, який займає «Самооборона майдану». А нещодавно презентували й громадську організації «Фонд підтримки цінностей Майдану», який очолила саме Юлія Герасимюк.

Зураб Кантарія та Анатолій Бондарчук в сесійній залі Рівнеради

Зураб КАНТАРІЯ

Зураб, як і Андрій Логащук, був голосом Майдану. І неважливо скільки людей стояло біля сцени, 10 чи 1000, він розповідав, що робиться в Україні. Пояснював, що потрібно робити. Все рідше можна зустріти Кантарію біля сцени рівненського Євромайдану. Попри те, що інколи він ще виходить на сцену, але в більшості займається різними суспільними проектами, розбудовою організації "Сила людей" та підприємницькою діяльністю.

Олексій ХАХЛЬОВ

Під час революції він інколи виступав зі сцени, чергував вночі в наметовому містечку, допомагав дровами і продуктами. Був активним учасником штурму Рівненської ОДА і саме він зачитував заяви про звільнення керівників області. Його жовто-блакитну куртку було видно здалеку. Підприємцю Олексію Хахльову революція обійшлась майже в півмільйона гривень. Приблизно стільки коштував «Мерседес», який спалили активісту невідомі. Яких, до речі, не знайшли й до сьогодні.

Після втечі Януковича з України, Олексій майже не з’являється на Майдані. Частіше його можна побачити в готелі «Швейцарія» чи просто на вулиці.

Олексій Хахльов (ліворуч) та Микола Кучерук (правооруч) піч час штурму Рівненської ОДА

Андрій ТОКАРСЬКИЙ

Керівник Рівненської організації Громадянської мережі «ОПОРА» Андрій Токарський був завжди в епіцентрі подій. Чи то позачергова сесія Рівненської облради, чи штурм будівлі МВС. Він і зараз ще активно долучається до процесів формування, чи точніше, контролем за формуванням нової влади. Однак все частіше Андрій займається своєю головною роботою – контролем за виборами і діями влади. Оскільки в Україні йде передвиборча компанія, то й роботи вочевидь у Токарського вистачає.

Андрій Токарський на сцені Майдану

Це далеко не повний перелік активних рівненських революціонерів. Святослав Клічук, Віктор Кривун, Роман Коваль, Ярослав Гранітний, Роман Мартин, Сергій Штурхецький, Святослав Євтушенко і ще сотні, і тисячі рівнян. Про всіх на жаль не напишеш в одному матеріалі. Та й частина з них, ще  в активних революційних процесах. Декого з них ви все ще можете побачити на сцені Майдану, інших – на екранах телевізорів. Але є й ті, які повернулись в повсякденне життя і працюють кожен на своєму місці. Бо країна – це й є кожен з нас. І від кожного з нас залежить якою вона буде.

Всі фото з "пам'яті" мого особистого смартфону

Коментарі

Ну да, ещё в задачи Татьяны Стельмах входила обязанность мутить лавэ и з ящика для сбора средств на майдан!)

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.