Рівненські «зелені чоловічки» з бандерівського краю

Термін «зелені чоловічки» вже став символом сили, агресії та підступності. Ці люди захоплюють українські землі та наводять страх. Чи можемо ми протиставити їм своїх «зелених», українських? Елітних диверсантів та кадрових «чекістів» - ні, але після часткової мобілізації українськими "зеленими чоловічками" стали наші з вами друзі та сусіди, які проходять службу в армії та долучились до загонів самооборони.  Вони тепер наші рідні «ввічливі зелені чоловічки», вихідці з бандерівських країв. І на них надія.

Сьогодні разом з іншими журналістами та представниками сільських громад побував на Рівненському полігоні. Тут проходить бойове злагодження та стрільби окрема механізована бригада. З майже 5 тисяч військових більшість – колишні цивільні військовозобов’язані з Західної України.  Яких під час часткової мобілізації призвали до війська згадувати та вдосконалювати бойові навички отримані під час строкові служби.

Вже за кілька хвилин розмов з військовими розумієш, що в цих навчання немає «показухи» чи награності. Ніхто не хоче війни, але її дух відчувається в повітрі. Адже люди в камуфляжах готуються не воювати, а обороняти свою землю своїх рідних і близьких. Тут все по-серйозному.

Звісно, військові - люди підпорядковані наказам і готові до випробувань. І скаржитись на сувору реальність їх не можна. Я ж користуючись журналістським становищем, можу рубонути правду без прикрас.

Факт перший: «Де політики раніше були?»

 23 роки політики безсоромно розвалювали та зливали нашу армію. Мова не те що не йшла про оновлення, а з легкої руки більшості присутніх в парламенті політиків, озброєні розпилювали на брухт, а військові частини закривали одна за другою. А навіщо їм казнокрадам армія? Вони пиляли бюджет, а не на сусідні країни збирались нападати. А тепер коли смажений російський півень клюнув в одне місце згадали. І головне зараз армії повально допомагають звичайні активісти. Де політики? На виборах? Хтось бачив як політичні партії купують обмундирування, возять провізію? Я ні! Хіба деякі виключення є на місцевому рівні. Всі політичні зірки першої величини тільки говорять, або створюють якісь міфічні штаби опору? Хоч хтось банально їздив а військові частини зі словами підтримки? (Ігор Коломойський – не рахується, -авт.) Ви зовсім з глузду з’їхали? Ваше місце в роботі, а не перед камерами.  Більшість свідомих громадян готові підтримати тих, хто навіть без гучних слів візьметься організувати національну оборону, реально скоординує всі силові структури. Я так думаю. А іншим любителям плескати язиком в затишній столиці треба першим оформити дев’ять грам свинцевої російської нагороди.

Факт другий: «Бойове навчання»

Таких масштабних навчань, мобілізації та розгортання бойових з’єднання в історії незалежної України ще не було. Що там говорити – два місяця тому армія була ще на правах поганої невістки. А тут бах і вона знадобилась. Думаєте просто з такого стану менш ніж за місяць розгорнути армію в прекрасному стані? Не будьте мрійниками. Американці в такій ситуації взялися б за голову. Бо їхня армія тренується і фінансується постійно. А у нас хочуть все за помахом чарівної палички. Тепер же військові за тиждень бойової підготовки отримують більше знань та практичних навичок ніж колись за місяць.

Факт третій: «Народ з армією»  

Зрозуміло, що без підтримки народу розгортання армії неможливе. Люди допомагають з ремонтом техніки, обмундируванням, провізією. Попервах це було дуже необхідно. Бо неповоротка державна машина забезпечення у нас не зразу запускається. І в цьому процесі немає значення колір простирадл чи подушок.

Та й, власне, умови перебування військових вдалось підтягнути. Бійці обмундировані, кухні працюють, у наметах сухо й тепло, є електрика. Так, не все гладко, але спільними зусиллями армія відроджується наче фенікс.  Це визнають і самі військові керівники того ж таки ОК «Північ». І як можуть дякують народу.

 

Хоча люди допомагають не за вдячне слово, вони допомагають своїм. Сусідам і друзям, родичам, яких покликали до зброї. І чим більше людей долучатиметься до цього тим краще. Тому на Великдень навідайтесь не тільки до церкви, а й до найближчого розташування військових. Вони достойні смачної паски і ковбаски, як ніхто інший.

Факт четвертий: «Наші «зелені чоловічки»

Ще тиждень тому вони були, будівельниками, службовцями, підприємцями, працівниками фірм та установ, а зараз загроза російської агресії змусила їх взятися за зброю.  Бригада розгорнулась в місці постійної дислокації та вже за кілька днів вирушила на полігон. Військові - частина народної самооборони, принаймні офіційна. Автоматники, кулеметники, танкісти – вони не ефемерні генерали, а в більшості такі ж і ми вихідці з бандерівських міст і сіл. І їм теж нікуди відступати в випадку російської загрози, бо захищають вони свої родини. Будуть воювати в регулярній армії, а ні стануть найбільш боєздатними підрозділами партизанського руху.

Чесно скажучи, наші військові засуджують інцидент і дії дніпропетровських десантників, які осоромились в Краматорську і Словянську. Тільки офіційно цього коментувати не можуть. Не їх компетанція давати оцінки. Тому не треба кричати, що армія нас здасть. Вони захищають не чужу територію, а свою. Не здасть, виходу немає. І гасло "Путін - х..йло!" їм зовсім не чуже. 

Факт п’ятий: «Зброя це не загроза, а захист»

В лічені дні наша свідомість змінилась. Якщо раніше люди боялись зброї та уникали сусідства з озброєними військовими, то тепер їх присутність навпаки заспокоює. Після потоку новини з телевізора поруч з танками чи БМП, у військовому таборі відчуваєш себе затишніше і впевненіше.

Постійна стрільба на полігоні, вибухи гранат і снарядів вже за кілька хвилин перебування не лякають навіть жінок. Бо стріляють і тренуються свої, рідні збройні сили. А в танку сидять твої земляки чи навіть односельчани. Прикро, що тільки зовнішня загроза змусила більшість людей це зрозуміти.

Так сталось, що українці мирний народ. І ми жорстоко помилялись коли думали, що нам армія не потрібна. Помилку визнали, але яку ціну доведеться за це заплатити? Це покаже час. Але одне залишиться фактом – українські «зелені чоловічки» для нас гордість і захист. І бути військовим в камуфляжі – честь. 

Ключові слова: 

Коментарі

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.