Міліцейські пристрасті по-рівненськи: хто і чому бореться за крісло начальника УМВС?

Під час революційних подій Рівненщина неодноразово опинялися в епіцентрі уваги. Йшла боротьба за зміну систему і поза політикою не дуже вдавалося бути й правоохоронним органам. Але попри різноманітні закиди як в бік активістів, так і правоохоронців революція у нас пройшла з мінімальними збитками – кілька побитих вікон і пошкоджених заборів. 

 

Здавалося б, Майдан завершився, тепер революційні настрої згаснуть і все запрацює за графіком. Але, як виявилося, невдовзі почалося нове «кіно». З приходом демократичної влади почалися і нові призначення. Відтак, «під роздачу» першими потрапили старі кадри. Не оминула «чистка» й правоохоронні органи і з того часу пристрасті навколо посади головного міліціонера Рівненщини тривають. Але вже мало хто пам’ятає з чого все розпочалося – як, якого начальника УМВС Рівненщина проводжала і приймала…

Харківський полковник

Ця історія бере свій початок з січня 2014 року. Тоді, коли революція в країні вже почалась, до Рівного прислали нового начальника УМВС, полковника міліції Дмитра Лазарєва, родом з Харківщини. Офіційно його представили особовому складу міліції 16 січня. У буремних подіях йому вдалося налагодити діалог з революціонерами і втримати ситуацію в області. У своєму інтерв’ю Дмитро Лазарєв зазначав, що так, як у Рівному його точно ніде не приймали і радів, що за короткий термін роботи тут, вдалося налагодити співпрацю між активістами та міліцією.

Попри це, з приходом на посаду нового міністра МВС України Арсена Авакова, Дмитра Лазарєва «попросили» написати рапорт на звільнення. Відтак, 3 березня харківський полковник, який менше двох місяців попрацював у Рівному, пішов з посади. А вже наступного дня міліція Рівненщини отримала нового керівника.

"Свободний" міліціонер

З огляду на те, що Рівненську область по партійній квоті віддали «Свободі», на посаду начальника УМВС Рівненщини призначили полковника міліції на пенсії, «свободівця» В’ячеслава Чайку. Щоправда, Чайку рівняни зустріли менш гостинно і замість представлення нового керівника особовому складу відбувся пікет. Тоді активісти заявляли, що не сприймають Чайку на цій посаді, громада його не підтримує і тому йому не місце в обласному управлінні. А також активісти відмовилися від спільних з міліціонерами патрулювань вулиць міста, які були запроваджені під час революції. Обіцяли відновити таку практику лише після того, як Чайка піде з посади.

Довго чекати не довелось. Вячеслав Чайка в кріслі начальника УМВС області не затримався, пропрацювавши лише з 4 по 8 березня. Цікаво, що працювати під його керівництвом не захотіли й самі міліціонери. Люди «при погонах» навіть виступили проти вищестоящого керівника, підготувавши звернення до Авакова з проханням «звільнити з посади  начальника УМВС України в Рівненській області полковника міліції Чайку В'ячеслава Юрійовича  та повернути на посаду колишнього керівника УМВС полковника міліції Лазарєва Дмитра Володимировича -  достойного, порядного керівника, якого підтримує весь колектив УМВС України в Рівненській області та прагне з ним працювати і надалі». Під цим відкритим зверненням підписалася більшість працівників УМВС України в Рівненській області. 

Підтримали прагнення міліціонерів повернути Лазарєва і самі громадські активісти, які підготували свої звернення до Авакова з аналогічним проханням. Більше того, активісти навіть прорвалися на прийом до міністра, щоб особисто розповісти йому про ситуацію та просили зважити на їх думку. Напевне, сам Дмитро Лазарєв тоді дивувався таким прагненням «бандерівців». Але не судилося…

Міліція Рівненщини отримала тимчасового керівника

Як компроміс - міліція Рівненщини отримала тимчасового керівника. Виконуючим обов’язки начальника УМВС України в Рівненській області вже з 9 березня став заступник начальника УМВС, полковник міліції Сергій Гандзилевський.

Перший його робочий день розпочався на Майдані. Тоді Сергій Гандзилевський прийшов на недільне Віче, щоб заспокоїти рівнян, що міліція з народом і на їх думку зважатимуть. Тоді й відновилися спільні патрулювання громадськості та міліції,і все ніби затихло, адже громадськість Гандзилевського «прийняла». Навіть була інформація, що міністерство, щоб уникнути чергового бунту громадськості спеціально відтягуватиме призначення головного міліціонера Рівненщини до президентських виборів.

Міліціонер від нардепа

Та, схоже, ідея залишати «святе місце» пустим до президентських виборів не всім припала до душі. Розпочалися нові пристрасті навколо призначення начальника УМВС Рівненщини. Зокрема, активісти неодноразово заявляли, що біля міністерства вони бачили нардепа Миколу Кучерука з… костопільським полковником міліції Миколою Щируком. Щоправда, тоді Кучерук відразу спростував інформацію про те, що він лобіює свого земляка. Все, ніби, затихло.

Та продовження багатосерійного кіно під умовною назвою «Пристрасті навколо призначення головного міліціонера Рівненщини» чекати довго не довелося. Вже 18 березня, коли президія Рівненської облради хотіла прийняти звернення до Авакова з рекомендацією призначити очільником міліції Рівненщини в.о. начальника УМВС Сергія Гандзилевського, присутній на засіданні голова Рівненської ОДА Сергій Рибачок заявив, що спілкувався з міністерством і в них є інша кандидатура на цю посаду - Микола Щирук, який зараз присутній на засіданні та готовий виступити. 

Виступаючи Микола Щирук тоді зазначив, що ще при Чайці йому пропонували посаду заступника начальника УМВС України в Рівненській області, проте він відмовився. Також розповів, що після звільнення Чайки зустрівся з народними депутатами Олегом Осуховським, Миколою Кучеруком та Віталієм Чугунніковим. Зараз йому поступила пропозиція очолити міліцію Рівненщини. Щоправда, вже за кілька хвилин, коли активісти почали закидати Щируку, що його лобіює нардеп Кучерук, він сказав, що вже впродовж п’яти років його не бачив… Напевно, зустріч з нардепами, та побачення з Кучеруком перед походом в міністерство не рахується… 

Буквально за кілька днів до того, прізвище Щирука з’явилося у зверненні Рівненської обласної «Батьківщини» до Авакова з рекомендацією його кандидатури. Яке, до речі, очільник обласної «Батьківщини» та нардеп Микола Кучерук, який збирав підписи на підтримку Щирука, відмовився коментувати. Більше того, дуже обурювався: чого ж до нього прикуто стільки уваги. Та й ще раз спростував інформацію, що лобіює інтереси Щирука. 

Пізніше Кучерук все ж визнав, що підтримує Щирука, як професіонала, але не більше. Напевне, і справді Щирук великий професіонал, якщо сам нардеп ходив просити рівненський "Правий сектор", щоб не перешкоджали його призначенню. Про це відкрито неодноразово говорив керівник «правих» Рівненщини Роман Коваль.

Згодом у коментарі журналістам Микола Щирук й сам визнав, що він випадково зустрівся з Кучеруком біля міністерства, куди кожен з них ішов по своїх справах. Далі Микола Щирук прийшов на засідання люстраційного комітету, як кандидат на посаду начальника УМВС Рівненщини. Але не отримав підтримки переважної більшості присутніх. Після цього почали з’являтися імена нових претендентів на цю посаду, які теж приходили на люстрацію. 

Зайти "по тихому"

А поки хтось когось собі люстрував і обирав, у ЗМІ з’явилася інформацію про те, що Щирука вже призначено і його 3 квітня буде представлено особовому складу як нового керівника…

Тоді рівненська обласна міліція знову опинилася в центрі уваги. Ще б пак, в управління приїхав заступник міністра МВС України Сергій Чеботар, начебто, напівтаємно призначати нового начальника УМВС України в Рівненській області. Проте, як згодом пояснив замміністра, у Рівному він всього лише проводив робочу нараду щодо криміногенної ситуації в області.

Чомусь на цю нараду хотів потрапити і кандидат на крісло головного міліціонера Рівненщини Микола Щирук. Та активісти разом із журналістами стали йому на заваді і довелося Щируку разом з ними більше години чекати завершення наради. По її завершенню ситуацію трохи прояснив сам Сергій Чеботар, який запевнив, що думку громадськості врахують при призначенні нового начальника УМВС України в Рівненській області.

Вже 18 квітня Рівне облетіла звістка, що кадрова комісія МВС України обрала кандидатуру Миколи Щирука на посаду начальника УМВС у Рівненській області. Комісія заслухала виступи чотирьох кандидатів: Павла Алексєєнка, Григорія Зарічнюка, Сергія Максимова та Миколу Щирука. Після цього коло претендентів звузилося до двох - Григорій Зарічнюк та Микола Щирук. Порадившись, комісія МВС вирішила призначити... Миколу Щирука. Як пояснили, він більш сильний кандидат на посаду головного борця з криміналом і порушеннями, зокрема й з незаконним видобутком бурштину. З цим його також привітав присутній на комісії очільник МВС Арсен Аваков.

Це викликало чергову хвилю обурення громадських активістів, які знову почали протестувати проти призначення Щирука. А вже з 22 квітня активісти «приписалися» біля будівлі обласного управління міліції. І щоранку приходять туди, як на роботу, аби не допустити цього призначення. Та й міліціонери, схоже, не надто раді перспективі працювати під керівництвом Щирука. 

Сам ж Микола Щирук сказав, що йому особисто ще нічого не відомо, коли відбудеться його представлення особовому складу. Також він не знає, що й міліціонери не хочуть працювати під його керівництвом. 

Сонячний камінь...

Тим чсом рівненський "Правий сектор" заявив, що ні в якому разі не допустить, щоб у крісло головного міліціонера області потрапив Микола Щирук, бо його не підтримує громадськість і він має чималий шлейф неприємних історій з минулого. Більше того, керівник «правих» Рівненщини Роман Коваль сказав, що на Щирука його івано-франківські колеги готові передати «папку з компроматом», де зібрані документи щодо його корумпованості. А самі «праві» призначення Щирука на цю посаду пов’язують з «криришуванням» незаконного видобутку бурштину і кажуть, що таким чином він хоче «відбити» тих два з половиною мільйони, які, начебто, віддав, щоб потрапити на цю посаду.

Натомість, прихильники Щирука «закидають» «правим», що вони «блокують» його призначення, щоб «просунути» на посаду свого кандидата і самим контролювати видобуток бурштину. 

А тим часом біля обласного управління міліції розгортаються справжні пристрасті, адже на противагу активістам, які впродовж кількох днів протестують під стінами УМВС, приїхали прихильники Миколи Щирука з Костополя, яких вже «охрестили» тітушками. 

Також персона Миколи Щирука «обростає» чималою кількістю міфів. Спочатку з'явилася інформація, що його будинок у Рівному охороняють міліціонери, що явно не "вписується" у межі чинного законодавства. Згодом, що він збирає людей на свою підтримку та чимало іншого… Що з цього правда, а що ні - сказати важко…

Пішли на... пенсію

На цьому пристрасті в управлінні не закінчуються і поки тривають перепитії навколо призначення Щирука, в УМВС Рівненщини нові кадрові зміни. Спочатку рапорт на звільнення пише в.о. начальника УМВС України в Рівненській області Сергій Гандзилевський, пояснивши це тим, що йде на пенсію через вислугу років. 

Відтак, відучора, 24 квітня міліція Рівненщини отримала нового керівника. Тепер тимчасово виконуючим обов’язки начальника УМВС України в Рівненській області став заступник начальника УМВС Рівненщини, полковник міліції Ігор Камінський.

А за Сергієм Гандзилевським на пенсію зібрався ще один заступник начальника УМВС Рівненщини Олег Берест. Можливо, після революційних подій, що розгорталися у Рівному та області полковники і справді втомилися та вирішили піти на відпочинок. Можливо, не хочуть потрапити під «кадрові чистки» нового керівництва. Не виключено, що «старих» заступників навмисне позбавляються через лояльність до активістів і те, що не протидіють мирним громадським протестам. Не виключено, що «під роздачу» може потрапити й діючий т.в.о. Ігор Камінський.

Наостанок, спробуємо спрогнозувати розвиток подій. А крапу в цій історії, можливо, поставлять вже в понеділок. Адже, подейкують, що 28 квітня Миколу Щирука таки представлять особовому складу міліції як нового керівника. Щоб ніхто «не зірвав» призначення зі столиці у Рівне можуть прислати спецслужбовців, так би мовити, «для забезпечення громадського порядку»… Як буде насправді - побачимо вже за кілька днів…  

Далі буде…

Коментарі

дійсно,призначати на посади керівників треба діючих працівників, які працюють в умовах нового законодавства, про яке міліцейські "пенсіонери" чули лише по телевізору і то декілька раз, які пройшли люстрацію, яких крім свого колективу підтримує громадськість, але крім того необхідно провести повне реформування МВС, з визначенням доцільності існування певних служб та їх конкретних завдань і функцій та належного матеріального забезпечення , Щоб міліціонери не шукали чим машини заправляти, і за що їх ремонтувати.

стосовно призначень нового керівника УМВС, а також і керівників міліції "на місцях", хочу сказати, що таке призначення на морю думку має відбутись таким чином, спочатку треба за участі громадськості зібрати особовий склад та зясувати у колективу міліції, чи є в них діючі працівники, (менш заплямовані та порядні, а такі ще є), які б могли належним чином та професійно виконувати свої обовязки на керівних посадах, та спочатку колектив мав би визначитись з 4-5 такими претендентами на пост керівника, якому перш за все довіряють люди, тобто свої працівники, якому б було приблизно 4-5 років до пенсії. Тоді таких кандидатів надати для проведення громадських слухань та люстрації, та з них вибрати більш достойного кандидата, перед яким поставити вимоги: належне виконання обовязків всіма працівниками міліції - я роблю- і ви робите, я не "беру"- і ви не "берете", та проведення чистки в її рядах(реформи), оскільки теперішній склад міліції приблизно на 50-60 відсотків складається з осіб, випадково потрапивших у її ряди, які не займаються її основними функціями, передбаченими ЗУ" Про міліцію", якого вони до речі майже і не знають. Щоб провести реформу, треба звільнитись від так звіаних "працівників" а залишити лише нормальних та порядних, приблизно особовий склад скоротити на 50 %, так як для задіяння на службу щоденно треба такий склад міліції, чергування тощо, з яких 25%-нормальні та порядні працівники, 25%- які ще ходять на роботу та "щось роблять", а 50% тих яких звільнити- це ті люди, які ходять на роботу, створюють видимісь роботи,отримують зарплати та вирішують прикриттям міліції свої власні фінансові інтереси. Тих 50- відсотків які залишились, набирають на практичне навчання 50 % некомплекта та на протязі 1 року навчають працювати, а не "працювати". за період навчання 20 відсотків відсіється, але штат порядних людей збільшиться, на другий рік- так само. А за цей час половина тих 25% що ще "щось робила" або замінити своє відношення до служби, або звільниться. За всім цим треба створити належний контроль, (не їздити з перевірками та брити гроші, а працювати на імідж міліції) і відкинути в діяльності міліцію будь-яку паперову бюрократію, треба не сидіти в кабінетах і писати довідки на довідку, що у вас правильна довідка, а виходити на вулицю та працювати з населенням, виконувати свої функції насамперед з громадської безпеки.У разі виявлення у новопризначеного керівника порушень( взятки, побори, продаж інтересів служби)- звільняти без пенсії. Думок і пропозицій є ще багато,однак...

з цього всього - правда одна- "Гарний мєнт- мертвий мєнт", а на пенсії він, чи ще вчиться- все одно. Музичко повірив, що мєнти від нього відстали, результат всім відомий. Поки хоч один з них, чи їх родичів "у руля" толку в Неньці не буде. Спайка мусора-кримінал відбулася півтора десятки років тому й тільки міцніє, тому треба випалювати "кальоним желєзом"

що ти зможеш пояснити вбивці свого побратима,заднєприводному авакяну,наївний???

яку користь може принести державі керівник, який хоче працювати на дві сторони барикад. Була команда Януковича - працювали, нагороди, квартири від його команди отримували, а тепер, що вони тепер жертва, страждали, мучились на посадах при Януковичу, нам їх пожаліти треба.

Треба починати з себе,і зрозуміти чим ти можеш бути корисним Державі
а вже тобі вмішуватися в її інтереси

ви боріться за інтереси держави, а не за свої інтереси. якщо будете боротись за свої інтереси - програє Україна

Гандзелевський був хороший начальник
Ніколи за нього поганого слова не чув,як за людину так і за начальника.

Для чого було закам"янілі мумії пускати....
Треба боротися за свої Інтереси

михальчука візьміть з собою в київ нехай розкаже, як за той час поки ви за посади сваритесь він нову тойоту придбав, сина в даі прилаштував. чомусь не віддав свого професіонала в дільничні інспектори міліції.

Погоджуюся із паном Ярославом!!! Скільки можна людям заважати працювати!!! Якби міністр був не економістом, він, напевне ніколи не призначав би людину, яка нічого спільного із міліцією не має вже 8 років поспіль.
шкода, що до влади деруться не зовсім компетентні люди!!!

Сторінки

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.