Війна. Паралельна реальність

Багато чого українці дозволяли робити негідникам та заспокоювали себе фразою: «Лишень не було б війни». Але війна вже йде. Два місяці як. Війна нового типу, тому багато рівнян її не помічають, або не хочуть помічати. Час для паніки минув, мешканцям бандерівського краю варто починати тверезо оцінювати ситуацію.

 

Рівненщина разом з іншими західними областями була в числі найактивніших за три місяці Майдану. Активісти самі створювали громадські формування, ставили намети, пікетували органи влади, організовували оборону в столиці та власними силами виборювали краще життя для українців. Власне і рівняни мають свої втрати – поранені на майдані та герої «Небесної сотні».

Під час революції діяв принцип: у випадку чого виходьте на майдан Незалежності. А там поряд разом з іншими ставали сміливішими, лідери знаходились самі, народ боровся пліч-о-пліч. Боротьба ця сама обирала методи і лідерів. Небезпечна, але дієва романтика революції. Революція ніби скінчилась, тиран втік, а що далі?

 

«Майдан стоятиме до виборів» – заклик по інерції

 

 Вже абсолютно зрозуміло, що в тому революційному форматі наметових містечок майдан не потрібен. Революцію зробили романтики. Тепер прийшов час негідників, «договорняків» та контрреволюції. І тут мішки з піском і намети не потрібні, ми ж не «народна армія Донбасу». Та і толку з цих наметів. Тому ніхто не збирає віче, не виголошує промови зі сцени. Політики приміряють на себе роль тих, хто користується плодами революції, та «пиляють» посади. І так завзято «пиляють», що навіть не встигають думати про власний захист та захист своїх багатств. Привіт, вам політики, від Кернеса! Але не будемо про цих людей. Ну не хочуть вони зрозуміти, що мають шанси тікати так же швидко як Янукович. А активісти і романтики? Ви бачили їх хоч на одній посаді у владі. Справжніх активістів без партійної приналежності? Ото ж бо! Їх не пустили до влади колишні «апазиціанери» - вони й не особливо рвалися. Бо розумна людина розуміє свою відповідальність перед людьми і тимчасовість  теперішніх керівників. Принаймні так як вони організовують оборону…

 

Влада керує країною так, як керувала майданом

Рівняни сподіваються, що оборону країни мають взяти на себе силовики – армія, міліція, СБУ. Все менше сподіваються…

Армію керівники країни розвалювали 23 роки. Відновити її швидко неможливо. Особливо в умовах коли керівники держави зв’язали її по руках і ногах.

Міліція… зараз в Рівненському облуправлінні не те що начальника нема, а навіть заступники звільнилися. А де нові адекватні призначення? Отож бо! Напрацюють вони без керівництва. СБУ?....Тут теж нема чого сказати.

Активісти, лідери громадських організацій мало не в один голос кричать – вчіть людей захисту, дайте їм зброю. А що влада? Тільки за перші два тижні у військкоматах записалось кілька тисяч добровольців. Частину з них призвали до війська, а решту? Чи використав хтось їхнє бажання захищати рідний край. Після захоплення Донецька зі скрипом в області намірились створювати громадські формування для охорони порядку. Звалили цю роботу на міліцію, дали 400 тисяч на форму і… заспокоїлись: «Чого панікуєте, все буде ок!» - натякають чиновники.

А вчити масово людей захищати рідний край ніхто не хоче. «Це не в наших повноваженнях», «Нехай цим займається армія», «Треба спочатку напрацювати схему» – це лише декілька з десятків відмовок чиновників, які довелося чути. Хто бачив нові громадські формування при міліції? Чи правду казав Віктор Кривун, що навіть учасникам цих формувань не дають зброю? Можна скільки завгодно волати: «Дайте зброю!». Її, як і свободу, не дають. Її беруть. Спитайте в донецьких. А ця влада зброю нікому не дасть. Бо знає, що працює вона не надто переконливо, а тому і її народ може погнати. А особливо зі зброєю. Владі теж не потрібні вільні громадяни, які можуть захищатися. Вона керує країною так само бездарно, як і керувала майданом. Порівняйте! Так роблять або нездари, або зрадники.

 

Привіт партизанам

Більшість активістів зараз розгублені. Справді, багато з них не професійні військові чи спецназівці. Вони не готові воювати, вбивати ворога. Навіть військові. Ментально не готові. Поки що… Та й власне, чим можна допомогти, коли події десь там… А там реально гаряче – вбивають людей, викрадають журналістів, громадян Євросоюзу. Багато писано-переписано про новітню тактику диверсійно-сепаратистської війни, яку веде Росія на сході України. Скільки має бути жертв, щоб ми стали готові до бою? Час покаже. Але коли почнуть гинути знайомі, друзі та рідні – вибору не залишиться. Відступати не буде куди. І сподіватися тут на головнокомандувачів не варто. Як каже мій знайомий: «Партизанську війну ще ніхто не скасовував». І в цій партизанщині колишнім майданівцям доведеться стати новими Чегеварами, вивчати тактику підпільної війни і формування справжнього руху опору. І чим раніше прийде це усвідомлення – тим краще. Деякі громадські активісти та організації вже проводять навчання з оборони, інші - взагалі вирушили на Схід.

 

Крайня хата горить перша

 

А позиція більшості? Традиційне – моя хата з краю. Багато каже: «Мене не цікавить політика, Крим, Донбас і сепаратисти, головне щоб була робота, було що їсти». Або «Сюди війна не дійде».  Забули, що крайня хата горить перша і гасити її побіжать не всі. А війна зачіпає всіх. Ну не стріляють тут чи й не будуть взагалі. Але війна вдаряє найперше по економіці – по зарплатах, пенсіях, і цінах… І це тільки початок. А за байдужість і неготовність доведеться платити дуже дорого. То чи варто чекати поки над головами свистітимуть кулі? Чи думаємо відсидітися, відкупитися чи втекти? Багато з тих, хто керує Україною, встигли накрасти для цього грошей. А що залишається решті 45 мільйонам українців? Боротися і вірити, щоб все буде добре. Бо навіть найслабший народ приречений на перемогу, якщо бореться за себе і свою землю. Варто лише вийти з паралельної реальності рожевих окулярів. Грім уже вдарив і півень клюнув...

Ключові слова: 

Коментарі

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.