"Зроби сам": 10 заповідей народного ополченця Рівненщини

Зараз активні рівняни розривають соціальні мережі закликами «Влада нас здає!», «Дайте людям зброю!».  Та хіба цими викриками щось зміниш? Поки ще час, не важливо - дні, години чи хвилини, до оборони треба готуватися кожному. Хіба ми забули, що українці стали нацією «зроби сам». Наша сила не у керівниках органів влади, а в єдності та самоорганізації.

 

Не будемо зупинятися зараз на критиці влади. Воно якби зараз і не час, і ефективності від цього мало. Людей там не чують. Політики керують обороною країни так, як захищали Майдан. Завдяки кому він вистояв? – Звичайним людям з великим серцем і низовою організацією. Саме вони йшли під кулі снайперів, а не лисі керівники і «кулівлоби». Тому не варто чекати на їх рішучість і зараз. У них геополітичні проблеми, домовленості зі західними державами – все складно.

Кажете гнати потрібно таку владу? І що? Втратимо залишки легітимності і розвалимо країну прямо зараз. Хай поки вона там працює (чи імітує бурхливу діяльність) та робить спроби звітуватися перед народом та закордонними країнами. Будьте певні: у випадку геть критичної ситуації більшість теперішніх урядовців втечуть навіть швидше, ніж Янукович. І тоді у всіх фейсбучних воїнів буде можливість показати свою партизанську відвагу. А довше проживе той, хто до того часу підготується, а не волатиме: «Дайте мені автомат!». Бо партизанська війна готується довго і проходить не просто. Почитайте розумні книжки і дідів-прадідів попитайте.

 

То ж що ми маємо на даному етапі:

1. Влада до останньої можливості пробуватиме проводити вибори, навіть коли ми втратимо 5-6 областей. Їм та західним партнерам треба обраний президент, а не в.о. І не суть принципово скільки людей проголосує.

2. Влада вже не контролює дві області – Донецьку і Луганську. За перші дні травня сюди можуть приєднатися ще й Харків і Одеса. А може й більше. Залежно від того, який опір чинитимуть місцеві. Не кричіть, ви поки маєте час підготуватися.

3. Надзвичайний стан навряд чи буде і зовсім мало ймовірно, що військовим дадуть наказ розстрілювати сепаратистів. Тут багато факторів і це окрема тема. Тим паче в теперішній ситуації АТО уже тижні два як втратила будь-який сенс.

4. Захід за нас воювати не буде. Ні американські авіаносці, ні німецький спецназ. Максимум поможуть амуніцією та стрілецькою зброєю. Подивіться на уроки інших країн. У них суперники були слабші, ніж російський Путін.

5. Влада навіть на місцевому рівні не поспішає ефективно організовувати громадську самооборону, а тим паче її озброювати. Нема у нас на Рівненщині свого Коломойського. Багаті люди є, але бажання організовувати та фінансувати самооборону – ні. Організація батальйонів громадської самооборони при міліції дуже кульгає. Бо і міліція обезголовлена і не сильно організована і активісти з такими органами правопорядку працювати не спішать. Певні успіхи у самоорганізації загонів є у «Поліської січі», Правого сектору,  «Бойового молота», Автомайдану, «Самооборони Майдану». Про «рухи опору» від політичних партій просто промовчу.

6. Третій Майдан зараз не допоможе. Рівненщина край лісів та партизанської слави. І навіть тисячі НКВСників ловили кількасот повстанців тут більше 10 років. Майте на увазі.

 

Що робити і як готуватися:

1. Істерики нічого не змінять. Зберіться і будьте готові. Прийде час – рюкзак на плече і гайда в повстанці.

2. Зберіть тривожну валізку, а краще наплічник. Імпровізований сухпайок, аптечку з медикаментами. Підготуйте зручний одяг або камуфляж, взуття. Хто має більше грошей – купуйте бронежилет, шоломи. Амуніція в кутку їсти просити не буде. Не згодиться так не згодиться. У випадку нападу не клавіатурою будемо відбиватися, і вилами.

3. Читайте літературу, а не російські серіали дивіться. В інтернеті зараз про партизанську і повстанську боротьбу - ой як багато. Навичок це не додасть, але принаймні знання будуть. У будь-яких збройних силах теорію треба вчити. 

4. Хто має змогу – отримуйте дозволи та купуйте легальну зброю. Справа затратна, але того варта. До речі, за останні місяці рівняни придбали зброї більше, ніж за весь минулий рік.

5. Організовуйтесь в загони, курені та сотні. Можете долучитися до вже існуючих формувань – вперед. Або координуйтеся з кумами, друзями, колегами. Є час навчатися хоча б елементарно координувати свої дії. В тир хоч сходіть. Припустімо влада таки дасть зброю людям чи це зроблять, наприклад, повстанці. Хто її має отримати, дядя Вася і дядя Петя, які і між собою погано знайомі, не  кажучи вже про те, щоб діяти як організований загін. У військових таке знайомство та напрацювання людей у взводі, роті та полку називається злагодженням. Інакше, як сепаратисти перестріляємо один одного. Ще до роздачі автоматів, особовий склад сил самооборони має бути організований і пронумерований. Не хоче це організовувати влада - робимо самі. Ми є нація «зроби сам». Забули? Ми і на Майдані грошима збирались і на армію.

6. Записуйтесь добровольцями в армію. Тим паче раза формуються батальйони територіальної оборони. Не беруть – йдіть в добровольці при міліції. Не виходить гуртуйтеся поближче до «Поліської січі», Правого сектору, «Бойового молота», Автомайдану, «Самооборони Майдану» та інших організації. Особливо це стосується мешканців райцентрі і сіл.

7. Не можете воювати, то допомагайте армії або силам самооборони. Зараз є всі можливості організувати або взяти участь у тиловому забезпеченні цих підрозділів амуніцією та провізією. Повірте треба все, і будь-яка допомога буде не зайвою. Не смсками, а реальним обмундирування, провіантом. Зрештою там захищають Батьківщину ваші сусіди, друзі та рідні. Без вашої підтримки не варто очікувати на захист.

8. Не маєте коштів на допомогу, допомагайте волонтерською працею. Інформуйте інших, організовуйте збір коштів. Зрештою просто поїдьте і підтримайте військових чи загони самооборони. Поспілкуйтесь, заспівайте пісень, почитайте віршів… Адже березнева хвиля підтримки захисників Вітчизни потихеньку спадає. Її треба підтримувати та розвивати. Кожен може може бути корисними відповідно до знань та навичок. 

9. Ви пацифіст в душі і не хочете мати стосунок до війни? Турбуйтесь про біженців і переселенців з проблемних регіонів. Вони тікаючи у наші землі починають розуміти, що справжні українці добрі і безкорисні. Стати такими зовсім не складно.

10.  Не будьте байдужими і пасивними. Ваша хата скраю згорить перша. Поки ви не дієте – негідники ділять посади і намагаються приноровитися до схем розкрадання грошей. Нову країну будує не влада, а кожен з нас і кожен з нас за неї відповідає.  

Насамкінець, менше знаків оклику і істерик – більше підготовки та самоорганізації. Йде війна, не йде.. Прийдуть росіяни чи ні... Разом і організовано рівняни зможуть надавати «підсрачників» будь-якій поганій владі. Неважливо своя вона чи чужа.

Коментарі

Підписуйте петицію на сайті Білого дому про визнання Росії державою-спонсором тероризму.
Вже зібрано більше 20 тисяч підписів. Потрібно 100 тисяч.
https://petitions.whitehouse.gov/petition/designate-russia-state-sponsor...

про що цей текст? ніачьом... графоманство як зброя проти окупанта :)

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.