Чи причетне колишнє і нинішнє керівництво Рівненщини до "бурштинової" стрілянини?

Історія з захопленням контролю над видобутком бурштину на Сарненщині обростає міфами та чутками. Місцеві жителі переконані, бойовики під керівництвом нардепа Володимира Продивуса почнуть черговий виток бурштинової війни. Окрім того, з’явилися і нові імена людей, які, начебто, причетні до цієї історії. Зокрема, у соціальних мережах була поширена інформація, що до цієї історії причетні екс-голова Рівненської ОДА Василь Берташ, голова Рівненської облради Михайло Кириллов та його заступник Олександр Данильчук.

 

Днями рівненська журналістка Вікторія Мамотюк розмістила у "Фейсбук" повідомлення, надіслане їй в соцмережах. Інформація стосувалась перестрілки на Сарненщині і в ній фігурували прізвища колишніх і теперішніх керівників області.

«Напічатайте це правда по стрілянині в Сарнах. Це була розборка наших бурштинщиків з зальотними бандюганами. Жуліки кажуть що донецькі хотіли віджати бізнес і перед тим була стрєлка. Приїхав Продівус з братками, а від рівненських був Кірілов і і мєсні бандіти. Кірілову пообіцяли долю і сказали що візьмуть все під контроль, якщо він домовиться з мєнтами. Він сказав що мєнтів візьме на себе. Братків поселили на дачі в Берташа, але ті пішли по бєспрєдєлу і почали стріляти. А потім пішов замєс. Бандюків повязали і погромили їм машини. Зараз йдуть переговори як замяти справу. З мєнтами уже два дні говорить заступник Кірілова Саша Данильчук. В нас його добре знають по клікухі Царь. Хочуть відмазати Продівуса і Берташа. Коли Кірілова ставили головою ради приїжджав Продівус і вони з Берташем про все договорились. От така революція на Поліссі». – написано в повідомленні, яке розмістила у своєму «Фейсбук» Вікторія Мамотюк.

Сайт «ВСЕ» звернувся за коментарями до людей, чиї імена названі в повідомленні. Ми вже писали, що Народний депутат Володимир Продивус розповів, що до нього, нібито, звернулись жителі Рівненщини, допомогти навести лад з видобутком бурштину. Більш цікавими були відповіді місцевих "фігурантів" скандальної справи.

Голова Рівненської обласної ради спростував інформацію щодо своєї причетності ситуації у Сарненському районі. Михайло Кириллов замість пояснень, почав з'ясовувати у журналіста, хто власник сайту. Ми вирішили подати розмову журналіста з головою обласної ради дослівно, без редагування.

- Чи були Ви в Сарнах, коли відбулась стрілянина, чи після того? 

- Ні, не був.

- А ви маєте якесь відношення до цієї ситуації? 

- Ні, немаю жодного

- Пишуть, що Ви є зацікавлена особа, чи це правда? 

- У вас хто власник сайту Вашого?

- Але я телефоную Вам з іншого приводу...

 - Я так просто запитав. То ви питайте у власників сайту і вам все розкажуть...

Іншою була реакція екс-голови Рівненської ОДА Василя Берташа. Він спростував інформацію про свою причетність до бурштинової війни та те, що "бойовики" жили у його мисливському будиночку. На останок порадивши звернутись до директора згаданої бази.

- У мене немає інформації про те, що вони жили у цьому мисливському угідді. Вам краще звернутися до директора підприємства та в нього про це поцікавитися. Я особисто не маю жодного відношення до цієї історії. За стільки років ви знаєте - там, де незаконно щось робиться, то я ніколи не маю до цього діла. Я дотримуюся законодавства. Я громадянин Рівненської області такий, як і ви. Сьогодні у нас є правоохоронні органи, є влада, які мають чітко знати, хто цим займається і тому подібне. А просто так не можна говорити. Я, як депутат Рівненської обласної ради ставитиму питання і до влади, й до правоохоронців: чому сьогодні таке діється на території Рівненщини? Чому немає закону? Чому ніхто не розбирається? Кому це вигідно?, - зазначив Василь Берташ.

За порадою Берташа, ми звернулись до директора мисливського господарства «Полісся» Олександра Юркевича. Він дещо прояснив ситуацію. Виявляється, що напередодні, 6 травня, у мисливське угіддя таки приїжджали 20 невідомих людей, які були одягнені в камуфляжний одяг та з жовто-синіми пов’язками на рукавах і представилися «Сотнею Афганців».

За словами Олександра Юркевича, чоловіки розповіли, що приїхали для надання допомоги по 9 травню на території Сарненського та Кузнецовського районів. 

- Тоді приїхали представники СБУ та перевірили в них документи. Начебто, все було нормально. Відтак, ми їх і розмістили. Вже ввечері 8 травня на територію мисливського угіддя приїхали близько 10 невідомих автомобілів з депутатом Володимиром Продиусом. Коли охоронець поцікавився, чому вони приїхали, ті відповіли, що до друзів. Переговоривши кілька хвилин, з людьми, які жили в нас (представниками «Сотні Афганців» - прим. авт.), автомобілі поїхали. Афганці ж залишилися на території угіддя. Частина з них перебували там ще 9 травня та давали свідчення правоохоронцям, - пояснив Олександр Юркевич. 

Тобто, як виявилось, правоохоронці та силовики знали про перебування озброєних людей на території Сарненського району. Залишалось дізнатись, чи насправді екс-голова Рівненської облради, нинішній заступник Михайла Кириллова Олександр Данильчук, пробує, як написано у повідомленні «зам’яття проблеми» за допомогою правоохоронців. Однак чиновник спростував свою причетність, подаємо розмову дослівно:

- Я звичайно в курсі про це. Але зрозумійте одну річ, де я і, де правоохоронці із цією справою. Розумієте, ми провели нараду, на ній був замісник прокурора, начальник УБОЗу тощо. На ній ми обговорили всі нагальні питання і після наради я поїхав. 

Разом із тим, Ви є помічником (заступником) Михайла Кирилова та маєте досить вагомі повноваження у місті та області. Тому подейкують, що саме Ви користуючись своїм службовим становищем та повноваженнями, ось уже два дні намагаєтеся «зам’яти» дане питання із стріляниною із місцевими правоохоронними органами? Як прокоментуєте дане твердження?

- Я це все знаю і не раз про це чув. Ось тільки сьогодні зателефонувавши із роботи до УБОЗу і перепитав чи все там закінчилося, бо ж я поїхав і нічого не знав два дні, бо ж мене не було. Але я за те, щоб тих, хто не правий – посадили, а хто правий – зняти обвинувачення. Повторюю, я за те, щоб наказати винних, а не «зам’яти» справу. Хоча… думаю, невинних там дуже мало. Там всі винні. Я нікого «не кришую» і нікого «не заправляю», - сказав Олександр Данильчук.  

Нагадаємо, що місцеві жителі та очевидці події розповідають, що близько 50 озброєних, агресивно настроєних чоловіків прибули на 16 автомобілях у Клесівське лісове господарство, щоб розділити сфери впливу на видобуток бурштину. Між «гостями» та селянами виник конфлікт, в результаті якого чоловіки відкрили вогонь по автомобілю одного з місцевих мешканців, а також поранили 10 місцевих жителів. Обурені селяни у відповідь розбили бойовикам дорогі автівки та спалили декілька вантажівок.

Нам же залишається сподіватись, що правоохоронці розберуться в ситуації та докопаються до правди в цій бурштиновій справі.

Коментарі

«ЗЕКА ГЕТЬ!» - ТОМУ, ШО ЯНИК СИДІВ
http://maidanvideos.org/ua/news/zeka-get-tomy-shcho-yanuk-sydiv

краже на очку тату зробити, щоб, коли їх пєтушитимуть на зоні, то бачили, що це- слуги народу

там вся сімейка така

вбачаю тут звязок зі СВОБОДОЮ І РЕГІОНАЛАМИ.:))тут ,і гадалки не ходи:))Ширка -в дії,сволота+бют+риги

віка! ти стількі в СВОБОДІ попрацювала і не знаєш, що депутат Володимир Продивус та наш "побратим" регіонал Олег Осуховський, ну і Мусевич Сергій- це одна компанія?
вони в трьох зустрічалися в ресторані Колиба перед виборами. я випадково їх побачив. Олег почервонів, бо не вдобно стало, а Мусевич прощався з Продивусом ну хвилин з 10. я вбачаю тут звязок зі СВОБОДОЮ І РЕГІОНАЛАМИ.

Кириллов там точно не причетний, а було купа "зальотних" братків. Ті під шумок намагались порішати і справу по "Пагорбу Слави" з мною, хотіли що б відступили , а з ранку поїхали на північ ))) До чого тут Кириллов не розумію. Мамотюк постійно як бовкне щось то хоч стій хоч падай, біда журналістів в тому що знаючи Віку і її замашки, все одно публікують її припадки "всеобізнаності".

1. У "Фейсбук" цю інформацію розмістив журналіст іншого видання, якому це повідомлення скинула конкретна людина, не анонімно.

2. Ця інформація почала "гуляти" містом і обростати чутками. Саме тому й було вирішено отримати коментарі від тих людей, про кого йдеться. Й можливо просто зводиться наклеп. Ви не вважаєте, що ці люди (Кириллов, Данильчук, Берташ) мають право публічно висловити свою думку?

3. Ви вважаєете, що стрілянина за участю нардепа і десятків озброєних людей до якої МОЖЛИВО причетні високопосадовці не достатньо "адекватний інформаційний привід"???

Це не новина і не інформаційне повідомлення. Це те, що хтось анонімно написав на ФБ журналіста сайту. А якщо Вам напишуть "У мене є достовірні відомості, що портал vse.rv.ua агенти ФСБ/ЦРУ/масонського ордену чи інопланетних прибульців Ви теж це розмістите в якості новини з коментарями відповідних відомств?
Невже в області немає адекватних інформаційних приводів?

Якщо чесно, не розумію чому така тут агресія стосовно Михайла Кириллова. Зрештою у повідомленні фігурує три прізвища. Так само не розумію агресію голови Рівненської облради стосовно журналістів нашого сайту. Хотів би нагадати, що під час революції саме я і мої колеги постійно висвітлювали позицію, тоді ще просто депутата облради, Михайла Кириллова.

Але останнім часом, складається враження, що журналісти нашого сайту віднесені новим керівництвом обласної ради до категорії "вороги". І це лише тому, що публікуємо "незручну" інформацію і беремо коментарі у всіх сторін з "незручних" інформаційних приводів?

Чому досі не згадали про Хахльова і його участь в тих розборках? Чому не пишите, що Продивус це пацани які вже давно кришують ярого "революціонера" Хахльова? І тоді вони приїджали на його запрошення. Чому не пишите, що саме Хахьов рішав все з ментами і берташом? Коли буде об'єктивний матеріал???

Сторінки

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.