Скандальне Віче у Рівному: хто проти кого?

Озброєні люди у камуфляжній формі, «Ганьба», «Слава Україні і Героям Слава», нардеп-захисник, легітимний головний міліціонер області, звинувачення та прогнози нового Майдану. Так сьогодні у Рівному пройшло Народне віче, на яке зібралося близько півтисячі рівнян. Серед них представники різних громадських формувань, політичних сил, депутати та небайдужі мешканці міста. Причиною збору стало призначення начальником УМВС України в Рівненській області Миколи Щирука.

 

Щоправда, на Віче не обійшлося без провокацій, адже присутні розділилися на два нерівні табори – за і проти Щирука.

Прихильниками Миколи Щирука виявилися київські євромайданівці. Принаймні так сам головний міліціонер Рівненщини пояснив зі сцени Майдану. Тим часом, рівненські активісти кажуть, що ці люди були озброєні і мали при собі спецзасоби.

Проти ж Щирука виступили сотні представників громадських формувань та небайдужі рівняни. Також сьогодні на майдані Незалежності було багато правоохоронців, хтось у формі, а хтось у цивільному спостерігав, що ж там відбувалося. А про те, що відбувалося по порядку далі в матеріалі.

Щирук і Кучерук прийшли на Народне віче

Сьогодні Народне віче виявилося хоч і короткотривалим, проте насиченим. Розпочалося воно традиційно з виконання гімну України. Далі на сцену вийшов керівник «Правого сектору» в Рівненській області Роман Коваль, який пояснив чому в Рівному знову зібралося Віче.

- Сьогодні Україну розділяють. Ми вже втратили Крим і зараз триває боротьба за Схід. В той час, коли наші люди прикладають усіх зусиль для збереження країни і виходять на її захист, дехто з політиків намагається дестабілізувати ситуацію в нас, на Рівненщині. Зокрема, наприкінці минулого тижня керівному складу міліції представили нового начальника УМВС України в Рівненській області Миколу Щирука. Але, де таке бачено, щоб начальника міліції представляли таємно у Сарнах в будинку культури? Туди не запросили ні журналістів, не громадськості. Коли ж я прийшов і сказав заступнику міністра МВС України Володимиру Євдокімову, що він з Аваковим вбивці Олександра Музичка, той почав виправдовуватися. Але нічого обґрунтовано пояснити не зміг. Так само, як і не зміг сказати, чому керівника міліції області представляють у Сарнах, а не в обласному управлінні міліції. Зараз тут на Віче присутні народний депутат України Микола Кучерук та сам начальник міліції Рівненщини Микола Щирук, які виступлять. Також поступила інформація, що на Майдан приїхали озброєні прихильники Миколи Щирука. Можливо, він зможе пояснити, хто ці люди і, що вони тут роблять, - зазначив Роман Коваль.

На Віче "зганьбили" нардепа, а він заявив рівнянам, що вони "не будуть розказувати, як йому жити"

Далі на сцену вийшов нардеп Микола Кучерук, який виступив на захист новопредставленого головного міліціонера Рівненщини Миколи Щирука. Нагадаємо, коли історія з призначенням Щирука на цю посаду лише починалася, тоді саме нардеп Кучерук готував звернення до міністра МВС України Арсена Авакова і збирав підписи членів рівненської обласної «Батьківщини» на його підтримку. Щоправда, сам Кучерук тоді коментувати це відмовився і обурювався цікавістю журналістів щодо цього.

Сьогодні ж на Народному віче нардеп зазначив, що наразі міліції області потрібен керівник і саме Щирук зможе навести порядок на Рівненщині.

Рівняни почали скандувати «Ганьба». Проте нардеп не здався і в мікрофон спробував перекрикувати громаду. Він сказав, що такою поведінкою люди лише грають на користь колишньої влади, а він не боявся проти неї повстати.

-  Сьогодні, ось тут ви кричите «Ганьба» українському народу, який хоче, щоб у місті, області, країні був порядок. Але я хочу сказати, що ніколи ці люди не будуть правити нашою державою. Ви робите безлад в Україні і сьогодні ви будете розказувати нам, як нам жити? Є справжні герої України, які прийшли і хочуть сказати своє слово. Чому зараз не проводяться розслідування щодо справ колишньої влади? Бо є ті, хто хоче, щоб стара влада сховала свої гріхи. Тому й вам не потрібний начальник міліції, ви хочете безпорядок. Я не боявся Януковича, старої влади і сказати їм те, що думаю. Тому те, що відбувається зараз має зупинитися і в Україні має бути порядок, - заявив Микола Кучерук

Та це не стало аргументом для присутніх на Майдані. Відтак, рівняни вигуками «Ганьба» проводжали Кучерука зі сцени. Натомість той у мікрофон почав повторювати «Щирук прийде - порядок наведе». Тоді активізувалися кілька десятків людей із «табору прихильників Щирука» і пітримали гасло.

Щирук обурюється, що його переслідують

Після цього виступив і сам «винуватець» зібрання новопредставлений головний міліціонер Рівненщини Микола Щирук. Його присутні на Віче зустріли вигуками «Ганьба». А прихильники Щирука заступилися за свого міліціонера та вступили у словесну перепалку з активістами. 

Свій виступ Микола Щирук розпочав зі слів «Слава героям». Щоправда те ж саме у відповідь прозвучало лише від невеликої групи людей, які прийшли на його підтримку. Решта присутніх на рівненському Майдані скандували «Ганьба». Та це не стало на заваді головному міліціонеру сказати те, що він хотів.

- Шановні рівненчани, тут на сцені звучало питання щодо того, хто ці люди в камуфляжі з плакатами. Хочу сказати, що вони не з Рівного, це євромайданівці з Києва, ті справжні, які брали участь впродовж чотирьох місяців у столичних протистояннях. Щодо мене, хочу сказати, що впродовж останніх трьох місяців на мене, мою сім’ю та знайомих чиниться тиск. Чому три місяці мене переслідують? Я був одним із кандидатів на посаду головного міліціонера області і після свого призначення хочу нормально працювати. Для чого служить міліція? – Для людей. З приходом мене на цю посаду я робитиму все для того, щоб кандидати на керівні посади в правоохоронних органах Рівненщини, так само як і я проходили люстрацію, відбувалися громадські слухання щодо призначень начальників міськ і райвідділів та на посади потрапляли ті, кого вибере громадськість, - сказав Микола Щирук.

Натомість Роман Коваль, у відповідь на виступ головного міліціонера заявив, що зараз на Рівненщині такою поведінкою деякі політичні сили провокують новий Майдан.

Також Роман Коваль сказав, що Щируку не бути начальником міліції Рівненщини і, що його івано-франківські колеги готові надати інформацію про його зловживання та протиправні дії. Відтак, вже невдовзі відбудеться круглий стіл, на якому цю інформацію озвучать. 

Окрім того, Роман Коваль додав, що тим, що робить Микола Щирук Правий сектор не злякати і вони готові до боротьби.

Далі на Віче продовжилися виступи активістів та політиків, які фактично зводилися до одного – треба щось робити. Також згадали й про ситуацію в Східних областях України. Завершилося Народне віче закликом до дій і словами «Слава Україні». Та схоже,  що далі таки буде, цікаво лише, що саме…

Коментарі

який виявився ригі_аналом:))правда,не мокалем:((

моня,якщо не палєстінець-то москаль?:)))купка тих немитих проплачених бомжів з майдану-то українці?:))нєдолха будєт музика іхрать,імбіцил:))

Що, москалі! Зло бере.Люди на Рівненщині мудріші виявилися.Карпенчуки,Берташі,Губанови,Юхименки,Кирилови і інша наволоч,сушіть сухарі.

Будинок з-х поверховий на вулиці Тихій, ідіть та й дивіться, побудований в 2000р. його 21 річним сином, так заявив сам Щирук

Правильно кажуть пусти козла в город. Ви з себе почніть, Щирук, Седнєв чи хто то не має значення. Має значення як люди готові працювати. Яка влада народу, що путінськи гасла Медведчука повторюєте. Як народ може впливати на керівництво в Контитуціїї України прописано. Але маєте зрозуміти, що аби знати щось про людину треба з нею працювати і спілкуватися. А вам одна баба казала і все ми проти. Да немає согодні в країні чесних міліціонерів, даішників. Хочете щоб вони змінились змініть умови роботи цих людей і вони стануть працювати інакше. Невже не розумієте що завтра вас поставлять і ви за 6 місяців будете тим же Щируком, а то й гірше. Немає значення хто буде, якщо він знає як керувати людьми нехай буде він, а ви маєте думати як змінити умови роботи, аби люди працювали чесно. Ви припиніть самі хабарі давати і вони брати їх перестануть. Ви є самі найкорумпованіша область України, я зі своїм кумом з Дубно коли розмовляла, у мене очі вилазили, як у вас все на хабарях побудловано. ТАк ви ж самі їх даєте. Ви люди даєте ці хабарі і проти них же кричете.

От читаю і розумію що ті хто сьогодні так себе поводить, як Правий сектор, Коваль, громада і є зрадниками України і платить тому правому сектору Москва, аби і далі розшатували ситуацію в країні. І не смійте називатися нащадками ОУН, вони були патріотами. У мене всі родичи у 2 світову боролися за Україну, і я з їх спогадів знаю, що їх метою була побудова власної держави. І заради цбого вони жертвували всіх. А ви навпаки в ситуації коли країна воює з зовнішнім ворогом робите усе аби погіршити ситуацію. Такі витступи і "Віче" як ви його назвали це розшатування країни зсередини. Ви б краще працювали на країну. Що ж вам правий сектор сидить в тилу, що ж не йде до збройних сил, вони ж попадають під призив. Від воєнкоматів бігають, а на віче кричать. Якщо патріоти то хай з ворогом воюють, а з мирним населенням воювати беззбройним то не патріотизм, то бандитизм. То зрада ваших же дідів та прадідів. Ви почитайте їх цілі і задачи бортьби в ОУН УГА. Моїй прдабці соромно було б що ви їх кровю прикриваєтесь.

НЕ НАМАГАТИСЯ, А РОБИТИ

Ідіть працювати!! Дістали

Попередньому гостю + 1!

Це не Щирука ставлять керівником міліції, це - рейдерське захоплення області Кучеруком та іншими баригами.

Сторінки

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.