Як Рівненщина готується до дня виборів

Одні з найважливіших для України виборів відбудуться в Україні вже цієї неділі. Рівне не Донецьк, але усіх учасники виборчого процесу вже готуються відбивати всі спроби зриву виборів та посилено охороняти народне волевиявлення. Втім, поки що в «Багдаді «все спокійно».

 

Журналісти сайту «ВСЕ» напередодні виборів поцікавились як пройшла підготовка до виборів та чого рівнянам варто очікувати в день голосування. Перевірку готовності до провокацій та зривів голосування пройшли окружкоми, штаби кандидатів та спостерігачі.

В ОВК все ОК

Голови окружних виборчих комісій на Рівненщині в один голос запевняють, що підготовка до виборів відбувається на належному рівні, гострих, проблемних ситуацій наразі немає і по округах звичайна робоча атмосфера. Також голови ОВК кажуть, що в них немає інформації про можливий зрив виборів та провокації.

Як розповів голова ОВК по 154 окрузі з центром у місті Рівне Віктор Волков, наразі ОВК працює в робочому режимі, сформовані дільничні виборчі комісії, щоправда частково відбуваються заміни членів ДВК. За словами Віктора Волкова, підготовка до виборів по округу проходить на належному рівні. Щоправда, є дещо проблемні моменти пов'язані з коротким терміном організації роботи. Інформації про можливість провокацій зараз немає.

У свою чергу, як повідомив голова ОВК по 155 окрузі з центром у смт. Гоща Сергій Кондрачук, в ОВК триває підготовка до виборів, комісії працюють злагоджено і все відбувається у робочому режимі.

- Також члени ОВК та ДВК двічі пройшли пробне тестування системи "Вибори" в реальному часі і за його результатами потрапили до сімки кращих округів по підготовці в Україні. Зараз триває піготовка до виборів, ще відбуваються заміни деяких членів ДВК. Я думаю, що по 154 окрузі відбууться самі демократичні вибори і підстав вважати, що будуть якісь провокації немає, - додав Сергій Конрачук.

Тим часом голова ОВК по 156 окрузі з центром у місті Дубно Галина Мороз каже, що по окрузі підготовка до виборів проходить у звичному режимі. 

- Вже працюють ДВК, щоправда, ще відбуваються заміни деяких членів через об'єктивні причини. Також дільничні виборчі комісії вже отримали канцтовари, списки виборців, кабінки для голосування, скриньки тощо. Робота йде належним чином і якщо виникають якісь питання, то звичайні робочі, які ми вирішуємо, - розповіла Галина Мороз.

Одначе у північних районах обстановка більш напружена. Адже голова ОВК по 157 окрузі з центром у смт. Дубровиця Ігор Береговий тричі відмовлявся від коментаря і хамив журналісту.

 

Штаби кандидатів обіцяють не фальсифікувати вибори

Тим часом представники виборчих штабів кандидатів сподіваються, що вибори на Рівненщині пройдуть спокійно. А головне без фальсифікацій. Принамні від команд кандидатів. Кажуть,  грішити таким можуть тільки агенти Путіна.

Керівник штабу Анатолія Гриценка Василь Туз:

- Ми очікуємо, що в день виборів все буди мирно і  ніяких провокацій, зловживань і інших нюансів не буде. Ми очікуємо, що рівняни дружно прийдуть і проголосують за достойного Президента. Що стосується нашого кандидата, то у всіх виборчих дільницях і будуть працювати наші  члени ДВК, спостерігачі і мобільні групи також будуть наші представники ОВК. Ми готові до того, щоб подавати в суди, якщо будуть зловживання. Але ми сподіваємось, що все буде добре. Раніше були проблеми під час виборів – це маніпуляції, які могла робити влада, оскільки зараз влада у нас демократична, то ми сподіваємось що таких речей не буде.  Тим більше є демократично налаштовані кандидати, начебто нормальні команди. Вибори зазвичай показують, що з’являються якісь нові технології, і думаємо що цього разу цього не буде. Багато хто говорить, що є окремі партії, кандидати, які зацікавлені у зриві виборів і те, що зараз знімаються з виборів кандидати всупереч закону, саботаж від представників деяких політичних партій, які не виграють вибори є негативом. Ми сподіваємось на те, що здоровий глузд переможе. Зараз всі дільничні виборчі комісії і сама окружна виборча комісія у Рівному і області працюють в нормальному режимі і немає якихось не вирішуваних проблем.

Керівник виборчого штабу Олега Ляшка Назарій Поліщук:

- Наразі у нас немає інформації про те, що в День виборів готуються якісь провокації. Члени дільничих комісій працюють у звичному режимі. Довірені особи, які знаходяться в районах не повідомляли про порушення. Єдине, що в суботу Петро Симоненко намагався зняти членів виборчих комісій, то це негативно вплине, тому що потрібно буде додавати членів окружної комісії. Наразі підготовка до виборів проходить спокійно.

Народний депутат України, керівник виборчого штабу Юлії Тимошенко Микола Кучерук:

- Думаю, що ці вибори пройдуть демократично, я не очікую ніяких провокацій і додаткових перешкод. В нас немає інформації про сепаратистів в нас немає. По великому рахунку у Рівненській області все спокійно.

Народний депутат України, керівник виборчого штабу Петра Порошенка Віталій Чугунніков:

- Ми завжди закликали наших опонентів до проведення чистої та прозорої виборчої кампанії. Петро Порошенко завжди заявляв, що справжні демократичні вибори можуть проходити в умовах, коли опоненти конкурують в своїх програмах, баченнях та підходах. Але аж ніяк не у обливанні один одного брудом. Тож сподіваюся, що останній тиждень виборчих перегонів усі штаби кандидатів проведуть гідно, доносячи переваги програм їхніх кандидатів. Принаймні команда Петра Порошенка й надалі буде вести саме таку, прозору та чесну, виборчу кампанію. Принагідно хотів би закликати штаби наших конкурентів до проведення чесної виборчої кампанії без застосування брудних технологій та "чорного піару".

Керівник штабу Дмитра Яроша Олександр Могутов:

- Я вважаю, що в день виборів можливі провокації сепаратистів на Рівненщині. Я не впевнений, що все буде спокійно на виборчих дільницях. Найбільша загроза сепаратистських нападів у Острозькому та Володимирецькому районах, де є атомні електростанції. Вважаю, що фальсифікацій не буде.

Народний депутат України, керівник штабу Олега Тягнибока Олег Осуховський:

- Будемо сподіватися на відсутність провокацій з боку кандидатів у Президенти. Разом із тим ми маємо складну військово-політичну ситуацію в країні: частина Південної України тимчасово анексована, на східних теренах проти українців ведуть бойові дії кремлівські терористичні угрупування. Тому, якщо провокації можливі, то лише зовнішнього характеру – з боку наших східних сусідів. Особисто я не відкидаю спроб фальсифікацій виборів, проте знову ж таки, ці спроби будуть покликані швидше на зрив виборчого процесу, ніж на підтримку конкретного кандидата. Рівненщина знаходиться відносно далеко від зони ведення бойових дій із терористичними угрупуваннями, тому можна сподіватися на те, що у нас процес волевиявлення пройде спокійно. Разом із тим, ми, представники Всеукраїнського об’єднання «Свобода» на Рівненщині, робитимемо все можливе для того щоб протистояти виникненню будь-яких конфліктних ситуацій, що заважатимуть проведенню виборчого процесу.

Активісти разом із міліцією охоронятимуть вибори

Щоб забезпечити охорону громадського порядку та нормальний перебіг доби виборів у посиленому режимі працюватимуть правоохоронці. Долучаються до них і активісти, які входитимуть до складу груп швидкого реагування та разом з міліцією охоронятимуть ОВК, блокпости, стратегічні будівлі тощо.

Як повідомив заступник начальника УГБ при УМВС України в Рівненській області Руслан Стрельбіцький, відсьогодні правоохоронці почали охороняти ДВК та ОВК.

- Цілодобово на кожній із комісій чергує по 3 людини, які працюватимуть до здачі всіх бюлетенів, тобто, орієнтовно до вечора 25 травня. У добу виборів, 25 травня до охорони ОВК та ДВК буде залучено ще по два представники від громадськості. Окрім того, працюватимуть мобільні групи. Три з них вже розпочали свою роботу. У їх обов’язки входить перевірка працівників міліції у кожному районі, які забезпечують охорону громадського порядку в ОВК та ДВК.  Всього до охорони громадського порядку на час виборів буде залучено близько двох тисяч співробітників міліції, у тому числі й тих, що перебуватимуть у резерві та дві тисячі представників громадських формувань, - зазначив Руслан Стрельбіцький.

Спостерігачі закликають виборців бути свідомими

Процес голосування на Рівненщині контролюватиме чимало спостерігачів в тому числі і іноземні. Тим часом КВУ та «Опора» відзначають відсутність значних проблем на дільницях області у процесі підготовки до дня голосування.

— Усі дільничні виборчі комісії в області проводять свою роботу. Головною проблемою цьогорічних виборів у Рівненській області - є нестача працюючих людей на дільницях, - розповів голова осередку Комітету виборців України на Рівненщині Олексій Горецький.  - Люди якщо й згоджувалися працювати у комісіях, то траплялися випадки їх неявки на засіданнях та підготовках до виборів. У зв’язку з нестачею членів ДВК на дільницях Рівненщини можуть виникати черги. Ми закликаємо  усіх громадян планомірно приходити на дільниці, а не лише у «час пік».  Щодо самих позачергових президентських виборах Президента України – ми не виключаємо зривів та провокацій,так як вибори проходять у складний для України час. Сподіваюся, що ніяких провокаторів, а тим паче озброєних сепаратистів на виборчих дільницях Рівненщини не буде.

Координатор громадянської мережі «Опора» Анатолій Бондарчук також повідомляє про планомірну підготовку процесу голосування на Рівненщині:

- Підготовка до позачергових виборів Президента України проходить в активному режимі . Усі дільниці сформовані. Виборчі комісії працюють. Їх працівники – це досвідчені люди, які уже 7-8 разів були у складі виборчих комісій. Щоправда траплялися непоодинокі випадки відмов працювати у на дільниці через невелику зарплатню. Та такі питання, вирішуються  у робочому режимі.  Ніяких побоювань стосовно провокацій,залякувань,зривів,агресивно налаштованих сепаратистів я не маю. Думаю, усе повинно пройти спокійно. Рівняни налаштовані рішуче прийти на вибори і віддати свій голос за кандидата,який зробить їх життя кращим.

Тим часом слово залишається за мешканцями Рівненщини, яких закликають прийти на виборчі дільниці та проголосувати. Адже на цьогорічних виборах визначальними будуть саме голоси мешканців Західної України. 

Ключові слова: 

Коментарі

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.