Люстраційний цирк по-рівненськи

На жаль, люстраційний комітет на Рівненщині не «фільтрує» чиновницькі кадри, а стає схожим на цирк. Кілька десятків осіб, подекуди з сумнівною репутацією, відчули смак «влади» і перетворили свої засідання на шоу, які за своєю безглуздістю іноді навіть схожі на сепаратистський уряд ДНР. Результату діяльності люстраційного шоу – нуль, а глядачів все менше. Цирк поїхав … куди відправити комітет?

 

За часи незалежної України люстрацію хочуть проводити вже втретє. Ну як, хочуть постійно, але повертаються до цієї теми масово тільки після серйозних суспільних потрясінь. Вперше, це було після здобуття незалежності та заборони комуністичної партії. Вдруге, уже після Помаранчевої революції. Активно про люстрацію заговорили і цього буремного року. На відміну від двох попередніх спроб, цього разу зробити вдалося більше. Ну як більше, хоч щось… Верховна Рада призначила головою неіснуючого люстраційного комітету журналіста Єгора Соболева і на тому заспокоїлась. Про створення реальної структури з повноваженнями та ухваленням відповідного законодавства за три місяці нова влада так і не говорила… І, мабуть, люстраційну ідею «зіллють» і цього разу.

Тим часом у Рівному люстраційний комітет за кількість охочих «поучаствувать» без сумніву дав фору навіть шоу «Україна має талант». Ти не став депутатом, не був учасником успішної громадської організації, тебе мало хто знає і ти хочеш відчуте себе владою? – Welcome to люстраційний комітет.

 

«Кто здесь в цари крайний?»

Прийшовши вперше на засідання люстраційного комітету, у багатьох журналістів виникло цілком логічне запитання: хто ці люди? Адже більшість з тих, хто тоді називав себе членами люстраційного комітету та представниками якихось громадських об’єднань були ну зовсім не відомими широкому загалу. При цьому вони самостійно взяли на себе почесну та відповідальну місію люстраторів.

Засідати люстраційний комітет розпочав на добровільних засадах. Спочатку його існування головуючою була журналістка Світлана Сирота, а членство не було фіксованим. З часу появи комітету на його засіданнях постійно виникали словесні перепалки, сварки та публічні «розборки».

 

Саме через одну з таких словесних «розборок» ряди люстраторів Рівненщини порідшали – гуртом комітет покинуло кілька активістів на чолі з Світланою Сиротою. А далі люстратори прийняли рішення обирати собі головуючого на певний період, що і сталося. Згодом взагалі вирішили, що членство у комітеті має бути фіксованим і охочі долучитися до люстраційного комітету мають заповнити відповідні анкети, надати автобіографію та іншу інформацію про себе. А після цього виступити перед членами комітету і тоді вже ті приймуть рішення чи підходить людина на роль люстратора.  Словом, в бродячий театр почали приймати за принципом «сам п’ю, сам гуляю, сам друзяк собі збираю». Але приймали не всіх. Відтак, комітет поповнився новими обличчями, але дисципліни це не додало, інколи від словесних перепалок справа доходила майже до бійки і присутні розбороняли один одного.

Залюструємо до смерті

Не ймовірно, але факт. Виявилось, що люстратори не можуть, не  те, що на щось реально впливати, а й елементарно дійти згоди між собою. Як і за якими критеріями обирали тих, хто пройде люстрацію? Айн момент, зараз розповімо. Власне, якщо ви хочете  обійняти ту чи іншу посаду у владі, ви можете пройти люстрацію. Можете, - тому що це не обов’язково. Законих підстав люстраційної діяльності то немає. Але добре -  ви чесний і хочете люструватися. Тоді ви самі, представники якоїсь громадської організації чи хтось з членів комітету може запропонувати до розгляду вашу кандидатуру на ту чи іншу посаду. А далі у призначений день вас запрошують «покаятися».  Надаєте автобіографію, заповнюєте анкету та декларацію – правильність внесених даних на вашій совісті. І під час засідання члени комітету влаштовують вам допит. Після чого голосують. Все. Вітаємо, - ви пройшли люстрацію, або ні. Як вас оцінювали (вік, вага, зріст, зовнішня краса чи душевна), за яким критерієм оцінили ваш професійний досвід і законослухняність? Бог його знає.

Словом, таким чином члени комітету забезпечили себе приємною роботою впродовж березня, квітня та травня. Комітет збирався мало не щотижня. Налюстрували таким чином з десяток кандидатів на головного міліціонера області, пробували рецензувати кандидатів в керівники інших силових відомств та ще низки органів влади.

А, який результат такої люстраційної діяльності?  Сварки, чвари між членами комітету, бійки і повна його дискредитація. У самому комітеті починає процвітати корупція і лобіювання інтересів.

Кажуть, що саме по таких домовленостях з деякими люстраторами залишився працювати головний прокурор Рівненщини Сергій Кубрак. Також подейкують, що таким шляхом потрапити на посаду начальника міліції Рівненщини хотів і Микола Щирук. Начебто, саме для цього він таємно зустрічався з деякими членами комітету. Правда чи ні - самі люстратори навряд чи скажуть.

А керівників органів влади тим часом призначають так як і раніше. Без люстрації обрали заступників голови обласної ради, низки управлінь Рівненської ОДА, керівника митниці. І з точки зору законів, у тому порушення немає. Бо комітет, як ми вже говорили раніше, - громадське об'єднання, а жодного законного права вирішувати кадрові питання немає.

Виникає абсолютно логічне запитання - навіщо ці люди намагаються довести іншим, свою значимість та вагомість у суспільстві? Таке враження, що вони "втратили відчуття реальності" і переконані, що їх рішення - остання інстанція, а вони виступають від імені громади всієї області.

Навколо одні вороги

Відчуття причетності до влади була не єдиним магнітом у люстраційному комітеті для різних сумнівних особистостей. Завдяки активному висвітленню його діяльності у ЗМІ, - комітет перетворився у «Шустер лайф для бідних».  Журналісти активно цитували «сентенції» незрозумілих персонажів комітету, знімали їхні циркові виступи на відео. Вже потім вирішили зайнятися справжньою журналістикою і  поцікавились біографією та минулим самих «люстраторів». Опублікували їхні анкети та біографію. Це неабияк обурило членів комітету, адже працівники ЗМІ посміли оприлюднити їх персональні дані. І це обурило людей, які взяли на себе право оприлюднювати персональні дані, більше того, публічно допитувати та розповідати про різні темні «плями» у біографії претендентів на ту чи іншу посаду.

На одному із останніх засідань члени люстраційного комітету навіть внесли на розгляд питання "поведінки бульварної преси". Деякі журналісти прийняли рішення бойкотувати засіданні рівненського люстраційного комітету та не висвітлювати їх діяльності, тому і звертатися та висловлювати своє обурення по суті було ні до кого.

Але бойкот не вдався. Вже згодом стало зрозуміло, що висвітлювати засідання люстраційного комітету немає сенсу. Адже ця циркова виставка немає ніякої інформаційної цінності, крім безкоштовного піару самих членів комітету.

 

Що далі?

Зараз комітет вийшов на ту стадію розвитку, яку має бродячий цирк з бездарними акторами. Він занепадає. Чиновники при нових призначеннях уже відверто ігнорують комітет, та й журналісти не хочуть дарма витрачати час на висвітлення його діяльності.

У підсумку «смаленим» для люстраторів запахло кілька днів тому. Стало зрозуміло, що у Рівне приїде головний люстратор Єгор Соболєв. Кажуть він, хоче розпустити рівненській комітет. І, мабуть, ніхто його за це осуджувати не буде. Кажуть, вже оголосили про створення ініціативної групи стосовно створення нового комітету. Цього точно робити не треба. Адже новий комітет з існуючим законодавчим полем знову стане тим самим збіговиськом, що й попередній. Не вірите? Згадайте ще один орган без повноважень але з дуже пихатими членами – громадські ради. Туди ж бо теж потрапили персонажі, які в місцеві ради пробитись не змогли. Вони теж проводили «важливі» засідання, роздавали людям візитки і давали зрозуміти, що можуть багато чого «рішити».

Почитайте в інтернеті досвіди люстрації в Польщі, Чехії, Німеччині. Без законодавчого закріплення цього терміну і механізму його реалізації, всі спроби організовувати «люстраційні комітети» перетворяться на убогу художню самодіяльність. І Єгор Соболев, як талановитий журналіст, це знає.

Якщо ж законів не буде, - то і комітетів не потрібно. У випадку призначення чиновників їхню діяльність і біографію мають перевіряти ЗМІ, прокуратура, податкова, міліція, антикорупційне бюро. Поправка - нормально працюючі, реформовані правоохоронні органи. І їх реформування треба домагатися в першу чергу всіма методами тиску громадянського суспільства, а не люстраційні шабаші влаштовувати. Бо такому утворенню краще займатися люстрами, а не кадровими питаннями.

Р.S. Краще організували б збір коштів та купили пару бронежелетів для рівненських віськових, які життя віддають за те, щоб на Рівненщині і в Україні був мир.

Коментарі

Прокурор Рокитнівського району Рівненської області Скобух Іван Миколайович. За заявою до голови СБУ http://www.moyray.com/849.html звинувачується у бандитизмі, кришуванні наркодилерів (незаконне виробництво, зберігання та продаж наркотичних засобів) і янтарних баронів (незаконне видобування, скупка та перепродаж іноземним державам бурштину) з с.Вежиця Рокитнівського району Рівненської області, а за заявою до Генерального прокурора України http://www.moyray.com/833.html - у корупції, невжитті посадовою особою заходів по припиненню злочинного діяння (злочинної бездіяльності) підлеглого або підконтрольної службової особи, службовій недбалості, приховуванні злочину, покриванні незаконної діяльності судді Рокитнівського районного суду Рівненської області Т.С. Феха!

ПРИМІТКА.
Шановні добродії та просто читачі!
Нас з вами щодня можновладці непомірно запевняють втім, що пан Путім винен чи не в усіх гріхах та бідах!
Від грудної дитини до перестарілої людини нас щохвилини ідеологічно зомбують, злонастроюють та усіляко спонукають до братовбивства та нового фашистськорго походу на Москву.
Попри тотальної неогеббелівської пропоганди мені, як ветерану афганської війни ніяк не зрозуміти, яким саме чином пан Путін впливає на Рокитнівську районну прокуратуру Рівненської області та у який чудодійний спосіб спонукає прокурорів даної прокуратури до активної співпраці з наркодилерами та янтарними баронами? У який спосіб пан Путін мішає злочинним Рокитнівським прокурорам належним чином виконувати свої посадові обов'язки та ревносно захищати феміду? Також не менше я хочу знати, як саме Путін заставляє Генеральну прокуратуру України закривати очі на бандитизм і мародерство практично усіх прокурорів Рокитнівської районної прокуратури Рівненської області?
В цей самий момент я як ніколи тверезо усвідомлюю, наскільки нашому узурпованому та не раз уже згвалтованому суспільству так сильно не вистачає таких Народних Героїв як Сашко Білий!
Нажаль, тільки таким справжнім Героям нації як Сашко Білий вистачало справжньої мужності, героїзму і сили нещадно давити виродків-корупціонерів і пройдисвітів-мародерів їхніми же прокурорськими галстуками!
Мені до сліз жаль бійців АТО, які щоденно проливають свою безвинну кров та мученицьки гинуть за світле майбутнє України, в той самий час як корупційна гідра за плечами героїв-смертників в глибокому Рокитнівському тилу непомірно мародерствує та насолоджується узурпованою владою!
Ганьба вам виродкам і вашим зло-нащадкам! Вічне прокляття вам за материнські сльози і синівську кров, яких ви безвинними закатували!
Світова історія і люди, які напевне переживуть вас і ваших нащадків, ніколи не забудуть вашого мародерства, вандалізму, бандитизму, узурпації влади і геноциду!

А чого за Могутова мовчите

Що ви за Валеру говорите , краще зе Кучерука скажіть , що це він свою БРИГАДУ збирає , але зараз не 90-ті роки . Треба трохи закон поважати . А то як робив свавілля так і робить !
Цікаво ,як він зараз буде Порошенку годить ? Бо коса вже непроходить !

Що Кучерук пролетів , як фанера над Парижем , а згодай віче , який ти був пафосний "чесний брехун ", наступного разу тобі баби очі повидирають .

Ото прокотила Рівненщина тебе , разом з Юлькою на виборах аж горщики забразкали.
Щей з Верховної Ради випруть .ЖДІТЬ!

Навідь смішний Ляшко на другому місці , як візьме він вила , як попре вас з Верховної Ради , то будете дерти сраку і ваші мільйони вам недопоможуть !!!

Що тепер будуте Порошенку жопу лизати , щоб на плаву залишитися , не хвилюйтеся , гомно не тоне....

З ким зв"язалася , пані Янно ? Як він сам скбк назвав чесним брехуном . Навідь , такі є брехуни . Уявлєте ?Серед брехунів _ цей мабуть самий страшний !!!
Сьогодні ви, Яна , а завтра _ Манькі , Санькі , Галькі ....Не боїтеся зарази підхватить ?
Він кругом підбирає і нікого не минає; ні трас , ні готелів ...
Такщо ви в нього не одна така , таких багато !

«БЕРКУТ» БИВ ВСІХ ПІДРЯД ПОСИЛАЮЧИСЬ НА ПРОВОКАЦІЮ!
http://maidanvideos.org/ua/news/berkut-byv-vsih-pidryad

Запрошую автора статті і всіх бажаючих відвідати сайт Громадської ради при Рівненській ОДА: http://gromrada.rv.ua/
З повагою, голова Громадської ради при Рівненській ОДА Юрій Ходаковський

Сторінки

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.