Результат виборів на Рівненщині: пані з косою для "Батьківщини" і вила "Свободі"

Президентські вибори пройшли. Їх результати комусь вселяють оптимізм, а комусь - тривогу. Від процентів набраних кандидатами голосів залежить не лише те, хто стане главою держави, а й майбутні ротації у владі та перспективи столичних і місцевих політиків. Спробуємо проаналізувати, як результати виборів на Рівненщині вплинуть на політичне майбутнє місцевих еліт.

 

"УДАР" в шоколаді

Результати Петра Порошенка на Рівненщині мають радувати народного депутата Віталія Чугуннікова. Він же був керівником обласного штабу, без кількох днів, п’ятого Президента України. А це керівнику місцевого УДАРу додасть ваги, як в столиці, так і в Рівному. Та й особисте знайомство з Президентом не буде зайвим у майбутніх політичних перспективах. Особливо з огляду на те, що Порошенко вже заявив про необхідність дострокових парламентських виборів. Щоправда тут в головного "ударівця" може намалюватись проблемка.

Поки що ніхто до кінця не розуміє, що буде з партією «Солідарність» контрольовану Порошенком. Поки що вона існує здебільшого на папері, але вже має непоганий рейтинг. Звісно, це просто частина рейтингу самого Петра Порошенка. Але його можна буде легко конвертувати в депутатські мандати і фракцію в майбутній Верховній Раді. Головним питанням, на яке має собі відповісти Віталій Чугунніков: хто з Рівного отримає депутатські значки під прапором «Солідарності»? Звісно, якщо цей політичний бренд піде у самостійне політичне плавання.

Певні потуги долучитись до формування структур пропрезидентської партії вже робила команда голови облради Михайла Кириллова. Щоправда поки що не надто вдало. Причин може бути відразу кілька. Небажання віддавати перспективний бренд людям, пов’язаним з Яценюком, який може впливати на них у випадку проходження когось з групи в парламент. Та й брати в керівники політика, якому постійно нагадуватимуть про батька, який очолює російський культурний центр у Рівному і не раз висловлював проросійські погляди... Погодьтесь, в нинішній ситуації це було б нерозумно. Коли на сході країни гинуть українські солдати від рук проросійських терористів і російських диверсантів.

У будь якому випадку Віталій Чугунніков вочевидь намагатиметься впливати на майбутнє «Солідарності» у Рівному. Зрештою, це вигідно й новообраному Президенту. Краще мати УДАР в якості союзника у майбутньому парламенті, ніж в якості опонента.

По «Батьківщині» бульдозером

Результат Юлії Тимошенко на Рівненщині може добряче підмочити політичні перспективи народного депутата Миколи Кучерука. За рік керівництва ним партією «Батьківщина» від захмарного рейтингу біло-сердечних в області залишилось лише приблизно 16 відсотків «за» Тимошенко. При цьому у Рівному і Рівненському районі, колись головна опозиціонерка примудрилась програти навіть радикальному Олегу Ляшку. В обласному центрі Юлія Володимирівна набрала 9,9 відсотка, в той час як Ляшко – 13,1.

Вже уявляю, як партійне керівництво з образою говоритиме про «нерозумних виборців» і що «вони ще пошкодують» і ще купу різних самовиправдальних речей. Хоча, як каже москальська приказка: «нечемо на зеркало пенять – коли рожа кривая». Результат Тимошенко у Рівному – це результат політичних скандалів та партійних чисток у Рівненській «Батьківщині». У цих набраних відсотках є земельний скандал у Рівнераді, витіснення з керівництва партією неугодних, боротьба за посади в партійних структурах, загравання з владою, ну і, звісно, епопея з призначенням головного міліціонера Рівненщини. Куди Микола Кучерук вперто, попри протести, проштовхував свого протеже Миколу Щирука.

Кілька місяців тому, після обласної конференції «Батьківщини» розмовляли з одним з  партійців. Тоді чоловік спрогнозував нинішній результат: «Ти ж розумієш, він (Микола Кучерук – авт.) завжди діє, як бульдозер. Його нічим не зупиниш, якщо він собі щось вирішив. Не можна так, організацію розвалить і тоді нам капець на виборах…».

От вам і результат, як то кажуть: «отримуйте – розпишіться».

«Свободі» вила...

«У Рівному наступний мер буде від «Свободи», нашу область віддали їм з огляду на результати минулих місцевих і парламентських виборів» - говорив мені ще рік тому, один поважний рівненський політик. Треба буде йому подзвонити і запитати: «Що матиме "Свобода" у Рівному з огляду на результати Олега Тягнибора на Рівненщині?».

Лідер «Свободи» програв на Рівненщині три з п’яти виборчих округів, навіть Тігіпку і Богомолець. З результатом від 1,5 відсотка у 154-му виборчому окрізі до 1,9 у 157-му Тягнибок безнадійно відстав не те, що від Порошенка, а навіть від Ляшка, Тимошенко і Гриценка.

Вочевидь свободівцям, які стали головами адміністрацій та різних виконавчих структур не варто поспішати розпаковувати речі в нових кабінетах. Звісно – звільнять не всіх. Однак новообраний Президент формуватиме власну команду. Так, до неї візьмуть й представників партій, соратників по Майдану. Але навряд чи в нинішній пропорції розподілу посад.

Навіть чисто по-людські, як Олегу Тягнибоку аргументувати Петру Порошенку чому він має залишити владу на Рівненщині «Свободі»? В той час, як підтримка Гриценка, Тимошенко і Ляшка - значно вища і представникам цих кандидатів теж варто було б вділити частину владного пирога. А може й розділити з ними зашморг народного очікування та уваги.

До речі про Олега Ляшка. Думаю вже всі зрозуміли, що Радикальна партія пройде і до наступного парламенту й у майбутні місцеві ради. Але в самої партії ситуація схожа до ситуації з «Солідарністю»: є перспективний бренд, але немає боєздатних структур. Та святе місце, пустим не буває. Бажаючі стати радикальними депутатами точно знайдуться.

«Олег Ляшко вставив Олега Тягнибока по самі «не бАлуйся». Згріб собі весь протестний електорат «Свободи», ще й у «Батьківщини» добряче відкусив» - так прокоментував результати знайомий соціолог. І з цим важко не погодитись.

Нова можливість для старих

Результати Анатолія Гриценка, Сергія Тігіпка та Ольги Богомолець дають сподівання на реінкарнацію частині рівненської політичної еліти, яка вилетіла з влади після минулих виборів і нинішньої революції. Або ж ще у владі, однак має «хороші» шанси вилетіти на майбутніх виборах.

Нинішній депутат Рівнеради Сергій Паладійчук та колишній Ігор Мічуда, цілком можуть спробувати утримати/повернути депутатські значки під брендом Ольги Богомолець. Два-три відсотка, які набрала «лікар Майдану» дає шанс на проходження політичної сили під її брендом до деяких місцевих рад Рівненщини. Не гарантовано, але – шанс.

Трохи краща історія з «Громадянською позицією» Анатолія Гриценко. Тут і структури де-не-де в області існують, да й відсоток підтримки вищий. Набрані Гриценком 4-7 відсотків (в різних виборчих округах) дають хороші шанси на проходження в місцеві ради і в парламент на позачергових виборах.

Гірша історія в Сергія Тігіпка. Тут дозволю собі позловтішатись: не треба було «зливати» регіоналам «Сильну Україну». Цей бренд, якби існував, став би своєрідним «ноєвим ковчегом» для тих, хто втратив владу в результаті революції. Я правий, Василю Михайловичу? ;-)

А так, це не ковчег, а надувний матрац, який може й довезе до нового політичного майбутньог кілька бажаючих, а може й потоне по дорозі. Однієї Рокитнівщини та сусідніх поліських районів може не вистачити для проходження в обласну раду, не кажучи вже про парламент. Та й Полісся може вже по іншому себе вести, після приїзду солдатських трун в Рокитнівський район. Хоча, набрані Тігіпком 2-3 відсотки, плюс сподівання на особистий рейтинг в рідних районах можуть давати певну надію. Та й партія вже почала формуватись. Поки що не самим Берташем, а його колишнім замом Анатолієм Юхименком. І лідер теж тримається в таємниці. Але якщо це буде не Тігіпко і там не буде Василя Берташа та його команди – я сильно здивуюсь.

Візитка Яроша

Якщо чесно, дуже здивував результат лідера Правого сектору Дмитра Яроша на Рівненщині. Менше одного відсотка, це не той результат, який очікували в бандерівській області західної України. І не тільки російські ЗМІ. Зізнаюсь, я думав підтримка ультраправих буде в межах 3-4 відсотків. Хоча може ще все попереду: на майбутніх виборах ПС застосує прихований ресурс чи візитку Яроша і ще себе покаже.

А поки що, готуємось до інавгурації новообраного, п’ятого Президента України і не забувати, те що зрозуміли на барикадах Майдану: майбутнє України залежить від кожного з нас. Це саме стосується й майбутнього Рівненщини. Від того як ми з вами поведемо себе, залежатиме чи буде Україна в шоколаді, чи їй будуть – вила.

*малюнки - роботи художника і музиканта Юрка Журавля

Коментарі

Кучерук зареестрував законопроект про бурштинокопавчів .
Не вірте люди цьогму брехуну !
В нього розуму не вистачить таке написати ! А якщо хтось йому це написав . то тільки з вигодою для нього . Ви краще подивіться хто в нього в помічниках .
І все стане ясно про бурштин і закони !

Що ви за Валеру говорите , краще зе Кучерука скажіть , що це він свою БРИГАДУ збирає , але зараз не 90-ті роки . Треба трохи закон поважати . А то як робив свавілля так і робить !
Цікаво ,як він зараз буде Порошенку годить ? Бо коса вже непроходить !

Волере. Про Ляшко и Гриценко - было бы смешно, если бы не было так грустно. Всё повторяется. В прошлом веке один революционер тоже обещал " фабрики -рабочим, землю крестьянам ", работал не бесплатно, Германия платила щедро. Народ поверил и сейчас верит (слава Богу не весь ) , ведь парень наш , свой " в-доску ".

Бля, як заздрять сайту. Інші сайти взагалі аналітикою не займаються. А ВСЕ має Кривошеєва і Дюга. Ті хоч не бояться вголос сказати власну думку. От і скінчились нормальні журналісти на всю область. Тим більше, якщо хтось на ЗМІ заробляє, то лише ТРОЛІ, - бо на таке великих мозгів не вимається)))

шан. пан. Новий 111! сказав би так - як журналіст - реалізувався в свій час. принаймі гроші в НСЖУ сплачую. і газети купую рівненські ВСІ - підтримую так сказати... а політологія - мабуть цікаво було б попрацювати із реальним політиком на результат. і за реальні гроші) тільки гроші взяти - то мало - важливий результат. та і в наших умовах і з нашими політиками їх гроші - то сміх)

"Виграє та сила, яка найближчим часом зможе – переформатувати облраду – наприклад поперти Кирилова із підпанками і курвами." - ставлю лайк. Волєра, читаючи твої коментарі, хочу сказати, що в тебе пропадає нереалізований талант журналіста і політолога.

Кривошеєв був дуже хорошим журналістом, однак всім треба жити, а бути незалежним і бідним не хочеться. От і випускає в світ час від часу замовні матеріали. Не засуджую, кожен виживає як може. Можливо журналістика колись буде в Україні справді незалежною та об"єктивною.

До речі, і саме головне що хотілось сказати. Матеріали Кривошеєва цікаві завжди і взагалі. Цікаво читати і цікаво було б "розкласти на полочки"... було б бажання. Але бажання не завжди - в чоловіка то робота а опонувати безплатно і анонімно - то як хоббі . іноді. безоплатно. і безцільно. так - навідався на сайт, почитав, прокоментував. Але завжди цікаво. Олексій видає ПРОДУКТ. Творча людина і я радий тому що знайомий і пересікався в журналістиці, хоча журналістикою як такою не займаюсь. Хоббі. інколи. "Все" читаю із задоволенням!

Good night. Веселих вихідних. Приємно було попі**іти ні про що.

Відповідаю, хоч і не тикав тобі, хоч і западло....палю, не Рокитнівський, освіта гарна , інтелектуал, гроші на ліб з маслом заробляю, на держслужбі давно і набридло, безпартійний і навіть близько не тулився ні до Свободи ні до якої іншої політсили, українець, говорю, міркую, пишу гарно, цільно, думки викладаю зрозуміло....
"Психологічний портрет" - навіть не буду обговорювати.... немає з ким. Якщо ти - той Чугуєвець - нічо проти не маю.. Скоріш за все - не той. просто якийсь дядька попроще, якому зненацька стало актуально .....читачі складуть "психологіний портрет" саменькі. але убого якось. Пиши гарно, друже! Будь переконливим. Тоді можливо, отримаєш шанс...а так - просто художній свист...дрібнота

Сторінки

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.