Настанови президенту Порошенку від рівненських експертів та активістів

Перемога Петра Порошенка в один тур на виборах президента України - висловлення українцями величезного кредиту довіри та великих сподівань на новообраного Главу держави. Після подій на Майдані, анексії Криму та бойових дій  на Сході України, від Петра Порошенка очікують дуже багато - це і виведення держави з кризи, повернення до мирного життя та побудова нової, європейської України, без корупції, розкрадання державних коштів та зловживань чиновників.

Що очікують від новообраного президента, якими будуть його перші кроки на цій посаді та чи відбудуться позачергові вибори до парламенту журналіст сайту "ВСЕ" запитала у  громадських активістів, які боролись за справедливість та правду на Майдані, експертів та політологів.

 

 

Голова правління комітету виборців України Олексій Горецький:

- Особисто мої очікування від новообраного президента базуються на тому, що його діяльність повинна бути спрямована на швидкому реформуванні державного апарату та збільшенні його ефективності. Також його діяльність повинна бути спрямована на реформування економіки, боротьбу з корупцією та забезпеченні  прозорості державних закупівель та налагодження діалогу і припинення протистоянь на сході країни. Крім того, на мою думку, повинне відбутись реформування правоохоронної, судової та медичної системи.

Найперше, що мав би зробити новий президент – провести базову кадрову політику. Жодна реформа не відбудеться без ефективної кадрової політики. Також стабілізувати ситуацію на Сході країни. І третій важливий крок, який має бути один з найперших – налагодити міжнародну співпрацю із країнами ЄС, США та Канадою.

Щодо питання розпуску парламенту, то це зробити непросто, але необхідно. Якщо не відбудеться зміна депутатів у Верховній  Раді, то буде дуже складно провести реформування, тому що діючі народні депутати не зацікавлені у проведенні таких реформ. Питання в тому, як Петро Порошенко це зробить і, на яких законних підставах він зможе розпустити парламент.

Зараз є діюча конституція, проте напрацьовується нова. І незрозуміло, за якою виборчою системою мають відбутись парламентські вибори. Отож розпустити парламент буде складно, проте можливо.

Очевидно також, що мають відбутись зміни голів облдержадміністрацій. Тому що за цей короткий період люди по-різному себе зарекомендували. При призначенні голів ОДА важливо звертати увагу на професійність, потенціал та готовність бути ефективним менеджером.

Кандидат політичних наук, доцент, керівник Центру політичних досліджень Юрій Мацієвський:

- Голосування в один тур показало, що у суспільстві  є запит на подолання кризи. Це й успішне завершення АТО,  відновлення законності і порядку в країні, а також підписання угоди з ЄС. Скоріше за все, новообраний Президент підпише економічну частину угоди про асоціацію з ЄС в червні.

Місія Порошенка полягає в тому, щоб зламати систему Януковича. Системними реформами ніхто з попоредників Порошенка не займався.  І в мене дуже великі сумніви, що Порошенко захоче їх впровадити, тому що це політичне самогубство та втрата рейтингу. Я думаю, що він буде намагатись якийсь час грати на популістських настроях.

Щодо перших кроків на посаді президента, я думаю, що перші дії вже він почав робити. Його завдання зараз – це залучитися підтримкою США, та європейських  політиків, тому що «сам на сам» він не вистоїть з Росією.

Також питання, яке назріває – це введення воєнного стану. Ймовірність введення цього стану на Донбасі 50:50. Якщо його все ж введуть, українська армія матиме більше можливостей активних воєнних дій та цивільні отримають статус біженців і це є позитив. Але мінус цієї ситуації в тому, що є частина людей, які не визнають київську владу і тоді виникає питання: що робити із тією частиною України?

Найближчим часом можуть бути нові призначення – зміна міністра закордонних справ, міністра оборони і кількох керівників і голів облдержадміністрацій. Але я думаю, що ці зміни він не буде робити різко, тому що це не стиль Порошенка. Він швидше за все шукатиме компроміси.

Питання розпуску парламенту – це питання внутрішнього виживання Порошенка. Є три законні підстави розпуску парламенту. Єдиною реальною підставою на сьогодні - це саморозпуск коаліції «Європейського вибору». Хтось із політиків звернув увагу на те, що якщо ці вибори мають  відбудуться у 2014 році, то рішення про розпуск коаліції мало би бути прийняте не пізніше 5 червня, інакше часу на проведення виборів буде замало. Оскільки до 5 червня ми не почули про розпуск коаліції, тож, ймовірно, ці вибори відбудуться весною 2015 року.

Керівник Рівненського Центру "Соціальне партнерство" Сергій Пінчук:

- Дуже очікую презентацію Порошенком програми по мирному врегулюванню ситуації на сході України. Ту, яку він активно обговорює із західними партнерами, проте в Україні про неї ніхто не знає. Насправді дивно, що щось обговорюється на міжнародному рівні про те, що Україні не знає ніхто.

Я не хочу гадати, які будуть перші кроки Порошенка на посаді президента.

З приводу розпуску парламенту, то я не знаю, як там складуться політичні розклади. Але думаю, що президент Порошенко зобов’язаний буде вжити всіх можливих заходів, щоб цей парламент був розпущений і були проведені нові вибори. Оскільки цей парламент не відповідає політичній ситуації, яка є в Україні, там надто багато п’ятих колон, які працюють не зовсім на інтереси України. Тому потрібно провести нові вибори і висловити мандат довіри іншим людям, які відстоюватимуть інтереси України. Розпуск парламенту має відбуватись у межах чинного законодавства.

Активіст Євромайдану та голова громадської організації "Молодь- ДІЄ" Віталій Примак:

- Особисто я очікую, що новообраний президент буде чути кожного, в тому числі і молодь. Адже зараз громадські молодіжні організації напрацьовують рекомендації, і надіюсь, що Петро Порошенко до них дослухається.

Якщо у новостворену партію нового президента "Солідарність" він візьме молодих людей, тоді у парламент потраплять молоді перспективні люди. На мою думку, найперше, що має зробити Петро Порошенко - це врегулювати ситуацію на Сході країни.

Так як Петро Порошенко заявив про розпуск Верховної Ради, то я думаю, що восени в Україні відбудуться парламентські вибори.

Громадський активіст Святослав Клічук:

- Я очікую, що новий президент розпочне кардинальні реформи, зокрема, у правоохоронній та судовій системі, також відбудеться деолігархізація в країні. Я надіюсь, що не буде розчарування і, що жертви не були дарма.

Перше, що має зробити президент на своїй посаді – професійні кадрові призначення в тих сферах, де він має повноваження, також успішне завершення антитерористичної операції на сході країни. Також підписання угоди ЄСі я б хотів, щоб були заяви про вступ у НАТО та ЄС. Очевидно, що дострокові вибори до Верховноїь Ради потрібні.

За результатами парламентських виборів повинні бути обрані голови адміністрацій – які сили отримають максимальну підтримку в регіоні, від тієї сили і буде голова ОДА, а не за квотою.

Громадський активіст Андрій Логащук:

- Від президента чекають дива: зупинити терористів, повернути Крим, провести люстрацію, підняти боєздатність армії, подолати корупцію, підняти економіку, встановити остаточний статус-кво з Росією, вступити до ЄС, або ж принаймні максимально наблизити Україну до повної євроінтеграції.

Першими кроками нового президента мають бути кадрові чистки та ротації, далі - вибори, а потім знову кадрові чистки. Президент має у першу чергу ініціювати масштабний процес люстрації. Але, що він зробить - питання.

Скоріш за все, буде ряд популістичних кроків: заяви, поїздки до країн Заходу, кредити, підписання угоди з ЄС. Сподіваюсь, почне також працювати над прозорістю виборів.

Вважаю також, що Петро Порошенко повинен розпустити парламент, інакше йому доведеться повторити історію Януковича. До того ж, «УДАР» в парламенті уже частково блокує роботу Верховної Ради для того, щоб дати формальний привід президенту розпустити Раду. Гадаю, це станеться до кінця липня, або, можливо, у серпні.

Координатор рівненської "Жіночої сотні" Ніна Скиба:

- Від нового президента я очікую виведення країни з кризи. Я надіюсь, що Петро Порошенко створить сприятливі умови для розвитку малого і середнього бізнесу, щоб ми могли нормально працювати.

Першими його кроками буде налагодження співпраці із Європейським Союзом та залучення іноземних інвестицій. Також на мою думку, потрібне повернення розкрадених коштів у бюджет країни, хоча ми розуміємо, що це досить складно - знайти і притягнути до відповідальності тих, хто розкрадав бюджет України.

Щодо розпуску парламенту, я вважаю новий президент це зробить. Адже в нього немає більшості в парламенті, а йому потрібна своя команда у політиці.

Регіональний координатор Громадянської мережі ОПОРА Андрій Токарський:

- Від нового президента очікують, що не буде розподілу посад за квотним принципом, а відбуватимуться відкриті та прозорі призначення. Також є сподівання на те, що не буде «старої» команди у владі. Також відбудеться формувавання нової команди президента у Рівному і молодь візьме активну участь у цьому.

Про перші крокі на посаді президента не можу нічого сказти, я не можу передбачити, якими вони будуть.

Щодо розпуску парламенту, то ймовірність, що це станеться 50 на 50. Скоріше за все існуючий парламент надалі працюватиме, але очевидно, що доцільним є переобрання представницького органу влади і зміна депутатів.

Експерт Громадянської мережі ОПОРА Роман Мартин:


  

 - Особисто я від нового президента очікую радикальних кроків щодо вирішення кризи на сході України та реальної децентралізації влади.

На мою думку, сьогодні це дві найбільші проблеми, які потрібно вирішувати в комплексі. Запропонувавши дієві механізми самоврядування, президент не тільки вирішить більшість соціальних проблем, а ще й перекриє всі аргументи сеператистів щодо можливих утисків певних регіонів.

Мені важко спрогнозувати, якими будуть перші кроки президента. Однозначно, що йому варто було б виконати обіцянку щодо проведення дострокових парламентських виборів. Як на мене, це буде правильно, оскільки, неможливо говорити про системні зміни в країні де при владі на найвищому рівні залишаються люди, що винні у смерті сотень своїх громадян.

Наскільки реально це зробити, залежить від вміння Петра Порошенка домовлятися і його політичної ваги. Однозначно, що зараз це є його першим справжнім випробуванням і його результати в майбутньому впливатимуть на рівень довіри громадян до свого президента.
 

Отож, час покаже наскільки українці зробили правильний вибір і надіємось, що не буде такого ж суспільного розчарування, як було із попередніми українськими президентами.

Коментарі

Примак реальний пацан. Хоч до Євромайдану є думав, що він трипло. Час показав, що він не запосади боровся розом із молодими. Навідміну від Кіруші.
А кого підтримувати йому, це не нам вирішувати!

А йосип таки має рацію...

Знайшов цікаву обіцянку Петра на Майдані про стадіон Динамо http://www.youtube.com/watch?v=-M_t1Cr-Egc

Моє побажання новому Президенту: не робити "динамо" людям

Примак напевно підтримує тільки Ляшка))))))

прям аж шок) напиіть у коментарі свій приклад, як би треба було коментувати такі матеріали, може Вас сюди теж поставлять)

ШОК.Ніколи не думав,що серед людей які позиціонують себе як "експерти" такий високій рівень інтелектуальної імпотенції.Хлопці ,Ви в якій країні жили ці роки?Я думаю їх було три:Інтернет ,ТV. ЖУРНАЛ "Малятко"

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.