Костопільська гібридна війна за обласний бюджет Рівненщини

Більшість громадян були переконані, що обласний бюджет розподіляють у Рівному. Адже тут засідає обласна рада. Однак впливом на обласну скарбницю славиться сусідній райцентр – Костопіль. Найвпливовіші вихідці з цього міста ведуть непроголошену війну, використовуючи підкилимні ігри, бізнес та медіаресурси. Головна ціль маневрів – посада голови бюджетної комісії Рівненської обласної ради.  Його обиратимуть на завтрашній сесії.

 

 

Бюджетна цитадель

Зараз важко встановити коли ж почалась політична "неприязнь" чи то конкуренція між досвіченим держслужбовцем з багатолітнім стажем Михайлом Кривком і молодим, відносно, бізнесменом Олексієм Кособуцьким. Кривко в різні части керував костопільским районом в якості голови РДА, а до Майдану працював першим заступником голови Рівненської облради. Поки нові політичні обставини не змусили його піти у відставку і задовольнятися лише рядовим депутатством в облраді. Підприємець Кособуцький теж обзавівся депутатством і доріс до голови бюджетної комісії обласної ради. По ньому правда майдан теж вдарив. Його чи не одразу після відставки Кривка зі скандалом "зрізали" з посади голови "найжирнішої" комісії облради. І поштовхом до цього став скандал, який ініціювали костопільські підприємці. Вони звинуватили бізнес-структури близькі до Кособуцького, а його самого звинуватили в корупції та лобіюванні власних бізнесових інтересів. Депутат все заперечив і у відставку йти не хотів, але колеги з радістю використали цей прецедент і проголосували за зняття Кособуцького з посади голови постійної комісії з бюджету й фінансів.

 

Король пішов – віват королю?

Вже на тій сесії пан Кособуцький обережно але публічно "кинув" рукавичку в свого земляка Михайла Кривка. Мовляв, той ще будучи заступником голови обласної ради вставляв Кособуцькому палки в колеса. А скандальні підприємці можуть мати відношення до  Михайла Петровича.

Більш розгорнуту думку Кособуцького вдалося знайти в інтерв’ю для "Рівне вечірнє". Зокрема не оминув він там питання бюджетної комісії.

—  Чому ж тоді вас, як голову бюджетної комісії, "здали". Ви ж з багатьох питань грали в унісон з колишньою владою?

— Я "грав" лише в тих питаннях, які були потрібні для громади області. В більшості випадків мав власну принципову позицію. Саме тому став неугодним для всіх, і на хвилі революції мене зняли з керівництва бюджетною комісією. Я завжди казав, що готовий пожертвувати усіма своїми статусами, мандатом депутата, але якщо це буде на користь. Однак користі від мого звільнення поки не бачу жодної. Жаль, що вишукана брехня підмінила політику. Суть будь-якої політичної діяльності — це влада. Показником самодостатності політика є той фактор, як він користується здобутою владою та наскільки болісно передає її після поразки.

— А хто претендує на посаду голови бюджетної комісії?

— Колишній заступник голови обласної ради Михайло Кривко. До того ж, він хоче працювати в штаті обласної ради і отримувати за це зарплатню. Це для бюджету області коштуватиме 200 тисяч гривень в рік. Коли мене обрали на посаду голови бюджетної комісії, я свідомо відмовився від заробітної платні, щоб на своєму прикладі зекономити бюджетні кошти, і до останнього працював на громадських засадах.

Для довідки бюджетну комісію без голови тимчасово очолив депутат та керівник "Рівнегазу"  Петро Дубас, який належить до "регіональної" команди та має непогані стосунки з Михайлом Кривком. А ж тут з'ясувалось, що місце він грів саме для Михайла Петровича. Саме його кандидатуру мають затвердити на наступний сесії облради в п’ятницю, 13 червня. І сумнівів в цьому не багато. Адже де факто колишні "регіонали" і далі контролюють обласну раду разом з голово.   Однак, молодий політик Кособуцький навряд чи проковтнув поразку землякові просто так.

 

Як Кривко за 232 гривні судився

За кілька днів до сесії на пошту сайту "ВСЕ" надійшла цікава інформація від колег, про певні аспекти роботи Михайла Кривка на посаді першого заступника голови облради. Інформація достатньо цікава, тому ви не питали звідки відправники нею володіли і чому надіслали саме нам. Все стало на свої місця пізніше.

- Державна фінансова інспекція України перевірила діяльність обласної ради та виявила порушення щодо незаконних нарахувань до посадового окладу екс-заступнику голові обласної ради Михайлу Кривку. Тодішньому голові обласної ради дали припис скасувати надбавку і це питання було винесено на сесію обласної ради, але… депутати проголосували проти. А сам Михайло Кривко подав до суду, щоби довести свою правоту про законність надбавки, - йдеться у інформації. -  Екс-перший заступник колишнього голови Рівненської обради Михайло Кривко, за рахунок премій та надбавок збільшив собі заробітну плату більше ніж у тричі, адже його посадовий оклад складав 4648,00 гривень щомісяця. Отже, фактично у руки Михайло Кривко отримував 17 тисяч 544 гривні – це з надбавками та преміями. Проте навіть цього попередньому керівництву здалося замало і екс-перший заступник присвоїв собі, через рішення сесії, ще 5% до посадового окладу за науковий ступінь кандидата педагогічних наук, а це всього 232 гривні, - саме через ці гроші і розгорнувся скандал.

В результаті проведення ревізії обласної ради Державною фінансовою інспекцією у Хмельницькій області встановлено, що присвоєні за науковий ступінь 5% до посадового окладу не збігаються за профілем з науковим ступенем та почесним званням Михайла Кривка. Внаслідок допущеного порушення, були завдані певні матеріальні збитки Рівненській обласній раді, - йдеться у висновку фінінспекції.

За наслідками ревізії тодішньому голові Рівненської обласної ради було пред'явлено вимогу про усунення  порушень. Проте, Михайло Кривко вирішив оскаржити таку вимогу у суді, але Рівненський окружний адміністративний суд п’ятого грудня 2013 року відмовив йому у задоволенні позову.

Втім, депутат на тому не зупинився. Він вирішив боротися до кінця за 232 незаконно нарахованих щомісяця гривні і подав на апеляцію у Житомирський апеляційний адміністративний суд.   Проте, суд апеляційної інстанції залишає скаргу без задоволення, а постанову а  постанову Рівненського окружного адміністративного суду - без змін.

Цікаво, що депутати навіть голосували за це питання, але скасувати незаконно нараховану надбавку до посадового окладу Михайлу Кривку так і не спромоглися.

Попри те, що суд відмовив у позові Михайлу Кривку, а фінустанова визнала нарахування незаконними, сам посадовець все ж отримував ці гроші, фактично, аж до моменту, коли головою обласної ради став Михайло Кириллов і відповідно заступників призначив собі інших.

 

Кривко знає звідки вітер дме

Ми зателефонували до Михайла Кривка та запитали його про справу з надбавкою. Депутат таким запитання здивований не був і майже одразу натякнув, що знає хто і яким чином міг "злити" таку інформацію в ЗМІ. 

Якщо сайт надрукує якісь матеріали, то я тоді запитаю звідки вони у вас взялися, адже це дані, які не підлягають публічному розголошенню, - обурився Михайло Кривко. -  Суть проблеми для вас, як журналіста розкажу. Вона полягає у тому, що перший заступник голови обласної ради не встановлював собі заробітної плати і не просив її. Цю зарплату мені встановила сесія обласної ради, у тому числі й надбавку, як кандидату педагогічних наук. Коли перевірялася обласна рада, то на думку якогось чиновника з фінансової інспекції з посиланням на відповідну постанову кабміну було написано, що ця надбавка мені не правильно встановлена, бо кандидат педагогічних наук не є профіль моєї роботи. Це так думав чиновник і по великому рахунку обласна рада, а точніше її голова, прийняв рішення винести це питання повторно на голосування. Обласна рада відхилила цей припис фінансової інспекції і таким чином визнала, що надбавка першому заступнику встановлена законно. Я ж як політик не вважав, що необхідно мовчати і подав позов у адміністративний суд, що фінансова інспекція це питання трактує не по закону і не чиновнику визначати по моєму чи ні профілю у мене звання кандидата наук. Апеляційний суд першої інстанції прийняв рішення про те, що Кривко є неналежним позивачем, адже мене не перевіряли, а перевіряли обласну раду і вона мала судитися з фінансовою інспекцією. А обласна рада в особі її голови не хотіла судитися з інспекцією та обмежилася тим, що немає проблеми. Я ж не погодився з цим, адже у довідці зазначалося моє прізвище і я вважав, що я належний позивач. Коли ми подали позов в окружний суд у Житомир, він визнав, що все таки Кривко неналежний позивач і його не перевіряли. У суді не визначали законно чи ні ця надбавка була встановлена, там визначали зовсім інше питання – мав право Кривко подати позов до суду чи не мав. Сказали, що не його перевіряли і він не мав права – це суть того документу. Я так розумію, що у п’ятницю буде сесія обласної ради, де мене пропонують на посаду голови бюджетної комісії і під цю ситуацію й підняли це питання. Якщо ж ця інформація буде вами опублікована, то я депутатам обласної ради поясню, що я ніяким боком не маю відношення до цих порушень. А на підставі цієї публікації почну судитися не тільки з фінансовою інспекцією, але й з обласною радою.

Я вважаю, що обласна рада в праві визначати – відповідає профіль першого заступника голови облради ступеню кандидата наук чи ні, а не інспектор. А я почав судитися з інспекцією, щоб вони не брали на себе функції, які їм не належать.

Тим часом у розмові Михайло Петрович особливо натякнув на те, що знає хто міг згрішити таким "зливом" і буде з'ясовувати яким чином "старі друзі - земляки" отримали доступ до такої інформації. Тому підкреслив наступне:

Тому, хто надав ЗМІ цю інформацію вигідно цю справу піднімати, тому, хто має доступ до цих документів. Ви ж знаєте, хто з ким дружить. І, як тільки постане питання, що потрібно вияснити, хто розповсюдив цю неправдиву інформацію, я обов’язково це зроблю у судову порядку. Адже я вважаю, що має закон торжествувати у всьому, а не те, що комусь хочеться. А мої опоненти хай пригадають хоч один випадок, коли я якимось чином дозволив собі порушення із бюджетними коштами за 35 років діяльності в органах управління.

Очевидно і абсолютно зрозуміло, що не проголошена війна між двома земляками йде повним ходом. Хоч і проводиться вона гібридним методом – "жар загрібається чужими руками". І колишній керівник бюджетної комісії вирішив підкинути ложку дьогтю в бочку меду свого потенційного наступника. Тим паче коли на кону кермо від інкасаторського авто з обласною скарбницею в середині. Отакий от чисто костопільский "політично-бюджетний сепаратизм".  І проводити АТО народної довіри  у обласній раді поки що нема кому. 

Коментарі

нещодавно крівко в лікарні ледь не вмирав під час революції. А тепер крила розправляє. За що люди гинули на майдані, щоб такі до влади знову пролізли.

палєстінци- куЧиряки-ЩуР_уки-кривки-кособуцькі-берташи-данилюки-пашинські-моні бєрєхи-гордість області!!!а ви...просто,не розумієте їх патріотизм і тонкої душевної організації:((

Та хай не бреше той Кривко, він ще той хабарник. У мене вимагав хабара. А скільки намутив бабла і не перерахувати. Дааааа,, він у бюджетній накраде, оце руки розв'яжуться....

Хривко Куй. За 200 гривень вдавиться.

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.