Відомі рівняни - про закінчення АТО і прихід НАТО

Останні події в Україні дали привід задуматися над тим, щоб укріпити обороноздатність нашої держави. Зараз, коли Росія розпочала справжню війну на сході України, багато хто каже, що краще б наша держава була у військовому блоці, тоді б можна було розраховувати на чиюсь підтримку. Інші ж згадують про те, що вступ у НАТО передбачає й відповідний рівень армії, а на це потрібні кошти, яких Україна не має. Журналіст сайту «ВСЕ» запитала думку відомих рівнян, що вони думають - варто чи ні йти Україні в НАТО і скільки ще триватиме антитерористична операція на сході.

 

Думки рівнян щодо вступу України в НАТО розійшлися і в кожного щодо цього свої аргументи.

Депутат Рівненської облради Сергій Штурхецький вважає, що зараз ситуація щодо вступу України в НАТО не така й проста.

- Питання не в тому, варто чи ні вступати Україні в НАТО, зараз вже питання чи візьмуть нас туди. Адже кілька років тому, коли був лист трьох (тодішнього президента України Віктора Ющенка, Юлії Тимошенко та Арсенія Яценюка), була зовсім інша ситуація. А зараз агресія Росії щодо України змусила серйозно задуматися весь світ. Очевидно, що в нас напружена ситуація і якби ми були в НАТО, то нам напевне допомогли. Варто пам’ятати й про те, що в військовому альянсі є країни, які не володіють збройним потенціалом, наприклад, Польща і є країни-донори – США. А в Європі ніхто не хоче війни. Тому я думаю, що ми швидше за все прийдемо до встановлення нової колективної системи безпеки, яка охопить східну Європу. Тобто, мова йде не про НАТО, а про створення нового військового союзу для того, щоб країни східної Європи могли себе захистити. А щодо вступи України в НАТО, то думаю, що зараз вони нас до себе не візьмуть, - додав Сергій Штурхецький.

Щодо подій, які зараз відбуваються на сході України та антитерористичної операції, яка там проводиться, то Сергій Штурхецький каже, що події в Україні розвивалися за сценарієм ФСБ, який передбачає кілька етапів.

- На першому етапі мало бути кілька жертв, це вже було. На другому – кілька сотень, а далі кілька тисяч. Але думаю, що до цього не дійде і на цьому план має бути вичерпаний. Все залежить від того, як відбуватимуться переговори. Адже зараз ситуація в Україні демонструє, що підручники ФСБ вже застарілі і їх схеми нічого не можуть зробити проти піднесеного морального духу українців, -  зазначив Сергій Штурхецький


МС Gonibez (Михайло Юрчук) вважає, що  ситуація з НАТО - двояка.

- Ще два місяці тому я обома руками голосував би за вступ до північно-атлантичного альянсу. Адже, як такої армії в Україні не існувало і протиставити Росії на своїй території ми нічого не могли. Але сьогодні мене "тєрзают смутниє самнєнія", а чи не розберемось ми самі, з тим що твориться в державі. Вся Україна мобілізувалась - хто грошима, хто добрими справами, хто зброєю, хто власним життям… Зараз всі допомагають армії стати на ноги. За останніх три місяці було зроблено більше, ніж за 22 роки незалежності України. Тому я думаю, що ми самі розберемось і вірю що все буде добре, - каже Михайло Юрчук.

На думку громадського активіста Святослава Клічука, Україні однозначно варто вступати у НАТО.

-  Тому що колективна безпека дає більше гарантій, сучасне озброєння і політичну підтримку. Але перед тим варто провести широку роз'яснювальну кампанію серед громадян, щоб вони не боялися "натівського чобота" на вулицях України. Ну, але в НАТО нас зараз не приймуть, поки ми маємо невизначену ситуацію з деякими територіями, - коментує Святослав Клічук.

Щодо антитерористичної операції, яка триває на сході Україні, активіст сподівається, що ситуація владнається швидко, з мінімальними жертвами. Але для її вирішення мають бути задіяні не тільки військові аргументи, а й політичні можливості.

Фотохудожник Олександр Харват каже, що питання вступу України в НАТО не таке просте, як може показатись на перший погляд.

- Останні події в Україні, агресія Росії показали, що якби наша держава була у військовому блоці, то, напевне, мала б захист. Але перебування у НАТО потребує великих коштів з державного бюджету, бо це інша система армії, озброєння тощо. Тому, думаю, США зацікавлені, щоб були нові члени НАТО, яким можна продати більше зброї. Я вважаю, що Україна має бути позаблоковою і розвивати свою сильну армію. Напевне, питання вступу України в НАТО має бути вирішене на чесному референдумі. Адже зараз дивлячись на те, що відбувається на сході, розумію, що антитерористична операція у тому вигляді, що проходить – це пародія і так вона може тривати й до року. У мене є знайомі, які записалися добровольцями у Нацгвардію і вони кажуть, що просто розчарувалися у тому, як там все відбувається. Адже туди призвали хлопців, які далекі від армії, замість того, щоб набрати досвідчених людей, які вже воювали. Якщо це буде зроблено, то АТО може завершитися за тиждень-два. Адже з бандитами треба воювати, а не поступати так, як зараз. Інакше – це затягування процесу, яке, напевне, комусь вигідне. А якщо хтось із мешканців сходу хоче жити в Росії, то хай йдуть, - вважає Олександр Харват.

Засновник ТОВ"УкрТЕхноФос-Плюс", директор ПАТ "Агродар-Рівне" Андрій Супрунюк вважає що з огляду на останні події і дії сусідньої держави щодо України вступати в НАТО варто. 

- При вступі в НАТО ми будемо мати захист. Згідно ст.5 Північноатлантичного договору - збройний напад на одного або кількох членів НАТО вважатиметься нападом на них усіх. Я впевнений, що Путін не ризикне воювати, або ж повторить помилку Леопольдо Галтьєрі, диктатора в Аргентині, який в 1982 році вирішив захопити заморську британську територію Фолкленди, коштувало йому це розгрому, відсторонення від влади та суду, - каже Андрій Супрунюк.

Щодо ситуації на сході України Андрій Супрунюк додає, що прогнозувати скільки часу триватиме там АТО не візьметься. 

- Наскільки мені відомо АТО повинно тривати декілька годин, добу максимум. В нас вона тягнеться тижнями, важко сказати чому так. Наразі я молюсь Богу, щоб АТО якнайшвидше завершилось і з найменшими втратами з нашої сторони, - говорить Андрій Супрунюк.

Музикант і художник Юрій Журавель розповідає, що не хоче, щоб Україна вступала в НАТО.

- Нам треба вдосконалювати свою армію, адже гинути нашим пацанам у рамках якось спільної блокової операції на чужій території негоже. Також потрібно швидко і професійно вирішити ту ситуацію, що склалася зараз на сході, - каже Юрій Журавель

Ключові слова: 

Коментарі

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.