Рівнеоблрада: неорганізовані депутатські угрупування, безвідповідальність та шантаж

Зміна політичної ситуації в країні болюче вплинула на обласну раду. Збори депутатів і раніше не могли похвалитися ефективністю. А тепер перетворилися на суцільне лобіювання власних інтересів, міграцію "політичних трупів" та шантаж. А найголовніше – ця політична каламуть депутатського болота з гнилим запахом почала булькати на поверхні. 

 

Не секрет, що за часів керівництва областю Василем Берташем, обласна рада стала філіалом ОДА. А Юрій Кічатий став заступником голови РОДА Берташа по обласній раді. Понад три роки більшість питань проходили суцільним "одобрямсом". То й не дивно, адже Берташ сколотив стійку більшість з "регіоналів" та дружньої "Народної партії". Фракцією "Партії регіонів" керував перший заступник Берташа – Анатолій Юхименко, за "народників" відповідав тоді ще перший заступник голови облради Михайло Кривко. Все стабільно працювало аж до подій Майдану.

 

Імперія наносить удар у відповідь

Взимку регіональне керівництво як тільки могло намагалось уникати проведення сесії. Активісти навіть ходили до депутатів додому з вимогами. У підсумку Юрій Кічатий зліг в лікарню, а потім і відмовився від посади. А геній Берташа таки домовився з опозицією про компроміс. Головою облради обрали опозиціонера, керівника "Народної ради" Михайла Кириллова, а його заступники залишились ті самі провладні.  Як і депутатська більшість де факто. Її тільки переназвали – "Європейський вибір". Потім трапилася неприємність – Янукович втік до Ростова. Схема посипалася. Михайло Кривко, як справжній чоловік, написав заяву на звільнення майже одразу і не став чекати активістів у гості. Те ж зробив і другий заступник Чуприна.  Всім недосвідченим в політичних справах здалось, що імперія розпалась. А ні. Регіонали дали про себе знати вже при обранні нових заступників. Вони "печеньками" необхідної кількості депутатських мандатів змусили перейти на "темну сторону" молодого і недосвідченого… ні не Енакіна Скайвокера, а Михайла Кириллова. Він погодився, що така більшість обере йому в заступники екс-голову облради Олександра Данильчука та екс-заступника голови ОДА Степана Павлюка. Республіка, себто "Народна рада", одразу закричала "Зрада!" Але на тому все і заспокоїлось. Аж потім почався новий епізод…

 

Коспопільське шило на костопільке мило

Щоб ви знали, депутати облради в нас ледарі і не дуже хочуть ходити на засідання постійних комісій. Через це одну комісію навіть ліквідували. Але в "тридев'ятому" 301 кабінеті засідає комісія, куди хотіли б потрапити всі депутати. Тому що саме вона профільно "пиляє" обласний бюджет. І тривалий час цією ласою "маленькою країною" керував свій принц – костопільський депутат та бізнесмен Олексій Кособуцький. Але вже після подій Майдану проти принца підняли бунт місцеві підприємці, а депутати обурені скандалом вигнали Кособуцького з посади. Кажуть посприяв цьому і його земляк, постійний мешканець Костополя – Михайло Петрович. Але Кособуцький в боргу не залишився. Адже тепер бюджетною комісію захотів керувати саме Михайло Кривко. І дивним чином "невідомі чоловічки", яких пов'язують з костопільським бізнесменом, злили журналістам відомості про зарплату Кривка в обласній раді. Вона становила не багато не мало – майже 16 тисяч. Плюс 200 гривень за вчений ступінь.

Розлютився такому неприємному сюрпризу Михайло Петрович і подумав, що саме через це йому можуть не віддати йому бюджетне царство.  Але зважаючи на рівень підтримки та домовленості – проблем з призначенням немало бути. Аж тут бах – кандидатура Кривка набрала тільки 35 голосів. І це при тому, що перед голосування "регіонали" домовились – голосуємо за Кривка. А тут 35 голосів, коли для ухвалення рішення треба хоча б 41.

 

Хто зрадив імперію?

Цікавий факт – голову бюджетної комісії відповідно до регламенту депутати обирають не в поіменному режимі. Ну записали так. Тому проконтролювати хто ж з підлеглих депутатів зрадив - неможливо. Мабуть, саме тому непоіменне голосування і обурило Анатолія Юхименка. Навіть більше - він виступив з відповідною заявою на другому пленарному засіданні сесії, яке відбулося 17 червня.  

Пізніше з'ясувалось, що питання обрання Кривка мали ставити і на сьогоднішній сесії. Кажуть, що навіть домовленості з іншими фракціями і групами були. А тут все пішло не так…   Чи того, що Берташа на сесії не було, чи депутати просто свободу і анархію відчули… Словом, про Кривка всі швидко забули.

 

Принципи дорожче громади?

Мало не одрізу після початку сесії депутати взяли перерву. Стало зрозуміло, що щось в "датському королівстві" не так. Регіонали шушукались в одному кутку, всі інші в другому. Інші чітко говорили, що колишня більшість хоче зірвати сесію, навіть більше "зробити підкоп"  - знайти спосіб зняти Кириллова з посади.  І справді, диму без вогню не буває.

Ультиматум депутатам від імені "Європейського вибору" озвучив Анаталій Юхименко:

- Ми домовлялися, що головою бюджетної комісії мали обрали Михайла Кривка, однак голосування було зірвано. За день до сесії Михайла Петровича почали поливати брудом у ЗМІ, публікувати статті. Потім голосування було провалено. Ми не маємо претензій до питань порядку денного, але вимагаємо виконання домовленості. Поки вона дотримана не буде – ми голосувати не будемо. Крім питання змін до бюджету.

Це в той час, коли на розгляд сесії винесли майже 100 важливих питань. Зокрема, призначення директорів комунальних підприємств. А тут "не будемо – і хай весь світ зачекає".

Цікаво, депутати від "Європейського вибору" справді подумали, що причиною зриву голосування стала одна стаття на сайті "ВСЕ"? Це принаймні, наївно. Зі сторони не гарно виглядав і ультиматум. Такі заяви в політичному етикеті свідчать не про силу заявника, а скоріше про істерику того, хто втрачає силу і вплив. Не гарно і не професійно. На жаль. Якщо вас кинули ваші партнери по таємній домовленості, то від того, що ви про це розкажете – краще не стане.

Власне тому, всі інші депутати ультиматум проігнорували. І почали голосувати далі. Мовляв, не буде голосів – перенесемо сесію. Будуть – і чудесно! З того моменту голосування проходили з великим скрипом, часто питання переголосовували по декілька разів. Проте представники "Європейського вибору" теж голосували і про ультиматум нібито забули. Забути то забули, але неприємний осад залишився. А головне розуміння, що колишня більшість сиплеться як листя з червоної калини в мальовничу поліську осінь.

 

Неорганізовані депутатські угрупування

Але радіти нема чому. В раді теперішньої каденції порядку і дотримання інтересів виборців годі шукати. Їх тут зрадили і перепродали вже разів з двадцять. Колись після смерті "Нашої України" безхозними залишились її депутати в обласній раді. Пізніше з вигнанцями з "Батьківщини" та іншими позафракційними вони утворили депутатську групу "Рівненщини". Потім всі "не регіональні" фракції об’єднались в міжфракційне об’єднання "Народна рада". А Партія регіонів саморозпустилась. Щоб разом з депутатами "Народної партії" ожити у депутатській групі "Європейський вибір". "Вибір" цей раніше теж називали міжфракційним об’єднанням. А останнім часом ще кілька депутатів покинули фракцію "Батьківщина" та "Свобода". Хтось з них об'єднався в депутатські групу "Розвиток громад".  Хто саме, мабуть не знають і самі депутати, бо вже декілька разів просили провести структурування обласної ради. В опозиції там перебуває майже дві третини депутатів. Принаймні так вони говорять. Тотальне свято зради, "доворняка" і "рішалова". Виборці вже й самі не знають за кого вони голосували. І все врятують тільки "Вибори, вибори, кандидати - …".

А поки в країні третій місяць йде війна, на головному фото цього матеріалу, ви можете побачити чесних і сумлінних депутатів обласної ради. 

Коментарі

Юрій молодець, все нормально написав. А хто може краще - скиньте ссилочку - да ще й публічну - з радістю почитаю))) Переобрання потрібно. Факт

Дюг поедь отдохни а то скоро от злобы и собственного величия задох нешся

Перші два коментарі давали ,ті самі нардепи , яких на мою думку бути в залі заборонено, як казав Кривун розтріляти через одного, я думаю кучніше. Враховуючи те,що Берташа шукали не один день зими опозиційні нардепи і ми всі побачили на весняній сесії усміхненого,веселого, бадьорого рига -то хто і за які гроші продався???

Казочка,на ніч,а суть пихатість,коли будуть аналітичні матеріали,а не понос..

Цікава стаття, тільки безграмотно написана. Юрію, правопис у руки та штудіювати, штудіювати...

А геній Берташа таки домовився з опозицією про компроміс,ціною 700 тис.дол. на благо революції....;))який геній??чуйка у старого сцикливого ,недолугого пристосуванця..

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.